Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lut 2018 16:06 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wg mnie nie ma szans na 10.
Jesli nawet poprosisz zaloge o szybkie wyokretowanie to przed 10 nie zejdziesz ze statku.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 17 Lut 2018 16:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Moim zdaniem w Savonie wyrobicie się bez problemu ale tylko pod warunkiem, że bagaż zabierzecie ze sobą a nie będziecie go wystawiali przed kabinę w nocy przed dotarciem do Savony. Jeśli go oddacie, to bagaż w terminalu byłby dostępny nie wcześniej niż o 9:30 ale możliwe, że nawet po 10 - to zależy od koloru paska jaki dostaniecie. W Savonie zejście ze statku odbywa się równie sprawnie jak w innych portach (a nawet chyba sprawniej bo są rękawy).

Ja w każdym razie o ile pamiętam 2 razy schodziłem w Savonie zaraz po 9 i zdążyłem na pociąg do Mediolanu po 10. Ostatnim razem (we wrześniu 2017) zszedłem ze statku dokładnie o 9:05.

Niestety gwarancji nikt Ci nie da...zawsze może się coś wydarzyć i zejście ze statku może być dostępne dla pasażerów z jakimś opóźnieniem.


Ostatnio edytowany przez greg2014, 17 Lut 2018 16:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Świat w Garści uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 17 Lut 2018 16:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
A o ktorej statek wplynal do portu. Jesli faktycznie planowane przyplyniecie jest na 9 to zdaza na pociag o 10?

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Lut 2018 16:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
-- 17 Lut 2018 15:16 --

Do Savony statek z reguły wpływa między 8 a 9.
Mam wrażenie, że Costa na wszystkich rejsach, gdzie na trasie jest Savona podaje standardową godz. 9.
Ale możliwe, że po po prostu miałem szczęście:-)

-- 17 Lut 2018 15:18 --

Moim zdaniem w Savonie z portu na dworzec jest na tyle blisko, że nawet gdyby ze statku zeszli o jakiejś 9:40 to taksówką powinno się zdążyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Mar 2018 13:11 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 38
To może ja się podzielę moim doświadczeniem rejsowym. Płynęłam kilka razy i za każdym razem rejsy kupowane na stronie:
e-hoi.de Niemieckie biuro - ceny nie do przebicia w Polsce. Wszystko bez problemu załatwia się w Internecie.
Ceny na ich stronie to ceny końcowe za kabinę przy dwóch osobach dorosłych. Dwoje dzieci do lat 18 płynie zawsze gratis. Żadnych dodatkowych opłat nie ma.

Jedyny problem to napiwki:
- Royal Carribean - napiwki można zapłacić samemu wręczając dostarczone przez załogę koperty. Nikt nie sprawdza co komu dałeś i ile. Minimalna kwota=0
- Costa -napiwki doliczą Ci do rachunku i koniec
- MSC - napiwki doliczą Ci do rachunku, ale ostatniego dnia rejsu idziesz do biura obsługi i prosisz o zmniejszenie do 0. Bez problemu i pytania naliczają 0.

Polecam każdemu taki rejs. Kto raz popłynie ten już zawsze będzie pływał, bo to jest idealny sposób na spędzanie wolnego czasu :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
mojsmrod uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 15 Mar 2018 18:42 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 115
Kilometry: 239 044
-- 15 Mar 2018 01:00 --

Ja znam statki trochę od drugiej strony, bo zrobiłem dwa kontrakty dla Oceanii (MS Marina i MS Insiginia) oraz ostatnio jeden dla MSC na Preziosie (może ktoś z tego forum był, bo kilku rodaków miałem przyjemność obsługiwać?). Generalnie myśle jednak, że jest to dosyć fajny sposób na podróżowanie, bo same statki, szczególnie te duże są atrakcją samą w sobie :)

Dezext napisał(a):
Teraz czaimy się na Seasida :) to jest dopiero statek !

7-go kwietnia mam być zaokrętowany na nim, tak więc postaram się podesłać kilka fotek :)

-- 15 Mar 2018 17:42 --

Jeszcze taka jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, a mianowicie inni pasażerowie. Jeżeli ktoś płynie na północ, szczególnie z Hamburga, to trzeba się spodziewać, że 80% stanowić będą Niemcy w wieku +45, a więc wszystkie dyskoteki i bary po północy świecić będą pustkami, a w tych cruisach jest zazwyczaj kilka dni spędzonych na morzu, więc warto zaopatrzyć się w jakieś książki lub filmy.

Na Morzu Śródziemnym i w cruisach wychodzących z Southampton jest nieco większy mix to i też można się już nieco wybawić :)

Zupełnie inna historia to cruisy po Brazylii, bo tam to impreza trwa 24h na dobę. Poniżej zdjęcie koleżanki z Preziosy z czarteru jednej z firm. Główny basen zakryty, a na nim scena.

Załącznik:
29244780_1592642270805412_3341942454858953631_n.jpg
29244780_1592642270805412_3341942454858953631_n.jpg [ 172.92 KiB | Obejrzany 7523 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 30 Mar 2018 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Czy są jakieś warte uwagi blogi/fora poświęcone promocjom na rejsy? Zastanawiam się nad przetestowaniem takiej formy wypoczynku, wstępnie myślę o czymś typu rejs z Florydy (ew. Europy) na Karaiby. Terminy mocno elastyczne, równie dobrze mogę to zarezerwować za pół roku czy rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 31 Mar 2018 07:39 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Zrob sobie alarm na seascanerze

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Kwi 2018 10:28 

Rejestracja: 01 Mar 2017
Posty: 7
@Mareckipl
Jeżeli szukasz długiego rejsu ze świetną ceną za dzień, to najlepiej wyjdzie jesienny rejs z Europy.

Czy zależy Ci na napojach all inclusive? Na Karaibach te pakiety najlepiej ma wyceniona Costa (wszystkie trasy) MSC (oprócz tras z USA) i Pullmantur (już wliczone w cenę rejsu, ale nie pływa z Florydy).

Fajne promocje różnych rejsów: http://www.tanierejsowanie.pl/promocje.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Kwi 2018 12:59 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Mareckipl - jeśli myślisz o pierwszym rejsie to z mojej perspektywy sugerowałbym raczej jakiś spokojny akwen, żebyś się przyzwyczaił trochę do ewentualnego kołysania. Różne osoby różnie to znoszą a w końcu ma być fajnie, miło i przyjemnie:-) Jako przykład mogę podać Zatokę Perską czy nawet Morze Śródziemne, które szczególnie latem zwykle jest spokojne. Karaiby w większości przypadków również do takich należą. O ile jak najbardziej zgadzam się z @radwar ,że jesienne rejsy repozycyjne z Europy (np. na Karaiby) są atrakcyjne cenowo, to na pierwszy rejs nie polecałbym przeprawy przez Atlantyk z ilomaś dniami pod rząd na morzu. Ale już rejs repozycyjny z Włoch na Bliski Wschód (o ile nie przeraża Cię ok. 3 tygodnie na statku) to moim zdaniem spokojna i bardzo atrakcyjna trasa - w ub. roku pisałem z niej zresztą relację, którą można znaleźć na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Maj 2018 10:27 

Rejestracja: 18 Maj 2018
Posty: 1
Witam serdecznie,
jestem nowym użytkownikiem tak jak nowym "rejsowiczem" ;) ponieważ zdecydowałem się na pierwszy w życiu rejs przymierzam się do rejsu po morza śródziemnego i mam już konkretną propozycję, czy możecie mi udzielić informacji na parę pytań ( z góry dziękuję za każdą merytoryczną odp. ;)

1. czy macie doświadczenia z Costa Victoria?
2. Czy trasa rejsu z dziećmi jest ok? Tarragona-Savona-Olbia Emerald-Port Mahon-Ibizax2-Palma de Mallorca-Tarragona
3. Czy w pobliżu portów są jakieś ciekawe plaże?
4. Czy z lotniska w Barcelonie Costa ma swoje busy, ew. czy można wsiąść do innego za opłatą?

Na wiele pytań znalazłem odp. na tym forum - największe ukłony dla greg2014 - robisz robotę :D :D :D

Dziękuję i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Maj 2018 14:10 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Dzięki za miłe słowa?

Jeśli chodzi o statek Costa Victoria to mialem okazję na nim być jakieś dwa lata temu-kiedy był jeszcze w Azji i pływał głównie z chińskimi czarterami. Niestety chyba mu to nie najlepiej slużyło bo był to najsłabszy standardem statek Costy na jakim bylem. Z tego jednak co kojarzę to po powrocie do Europy Costa Victoria zaliczyła jakiś remont/renowacje wiec przypuszczam, ze dziś prezentuje lepszy poziom i dorównała do standardu Costy. To trochę mniejszy (ale na pewno nie najmniejszy) statek Costy więc może być na nim mniej atrakcji dla dzieci ale proponuję sprawdzić aktualne informacje-choćby plan pokładów bo po remoncie może być inny niż dawniej.

Jeśli chodzi o plaże to w Savonie jest ona w sporej odległości od portu. Na Majorce z kolei nie przypominam sobie, żeby była jakaś obok. W pozostałych portach jak dotąd nie mialem okazji jeszcze być.

W Barcelonie Costa nie organizuje transferów z lotniska do portu, chyba ze kupiłeś je od razu z rejsem (ale wtedy zwykle dotyczą pakietu lot+transfer+rejs). Dostanie się do portu jest jednak bardzo proste. Z lotniska masz wiele opcji dojazdu do centrum. Na koncu Rambli, niedaleko kolumny Kolumba jest przystanek niebieskiego portowego busa, ktory podwiezie Was pod sam portowy terminal. O ile dobrze pamietam to ostatnio w jedną stronę kosztowało to 2 albo 3 euro.

Udanego rejsu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:03 

Rejestracja: 28 Maj 2018
Posty: 2
Dzień dobry,

Ja mam natomiast pytanie, jeżeli chodzi o jedzenie w ciągu dnia. Wybieram się z mężem z Costa Diadema z Barcelony, Palma de Mallorca, Cagliari, Civitavecchia, Savona i Marsylia. Czy jest jakaś szansa, aby w trakcie zwiedzania wrócić na statek i zjeść ? Czy raczej nie ma szans i szukać restauracji w danych miejscowościach ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:04 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Mozesz wrocic i zjesc. Tylko czy ci sie to oplaci? Czasowo i finansowo?

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Maj 2018 14:18 

Rejestracja: 28 Maj 2018
Posty: 2
Właśnie tak mi się wydawało ;) Dziękuje za odpowiedz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Maj 2018 22:00 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Czy ktoś był Costa Pacifica na rejsie z Hamburga po wybrzeżu Norwegii i może podzielić się co można zdążyć na postojach w te parę godzin gdzie można z buta lub transportem publicznym dojechać.

Załączniki:
Norwegia.PNG
Norwegia.PNG [ 25.87 KiB | Obejrzany 6662 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 29 Maj 2018 09:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Ja akurat jestem na rejsie po fiordach na innym (ale praktycznie identycznym) statkum Costy-Costa Favolosa. Trasa sie sporo różni, z portów które wymieniłeś byliśmy w Bergen (3 dni) i miejsce jak dla mnie jest naprawdę rewelacyjne. Jeśli lubisz chodzić to miejsc do odwiedzenia Ci tam nie zabraknie. W Hellesylt mieliśmy tylko technicznego stopa-statek wysadzał tam tylko osoby korzystające z wycieczek i płynął dalej fiordem-do Geirenger. Wracam za kilka dni, postaram sie napisać coś więcej po powrocie. A w Bergen kończysz czy płyniecie potem jeszcze gdzieś dalej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 29 Maj 2018 13:15 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Nie w Bergen tylko mam te 10 godzin, statek wraca do Hamburga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 31 Maj 2018 21:37 

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1
Rejsy z dziećmi
Czy ktokolwiek podróżował z małymi dziećmi? Jeśli tak, to bardzo proszę o relację i porady dot. rezerwacji i samego rejsu. Sam planuję rejs z rodzinką, dwójka dzieci w wieku 2 i 4 lata. Ciekawi mnie jak wybrać kajutę, jakie są atrakcje dla małych dzieci i orientacyjna cena/dzień, z którą trzeba się liczyć. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 31 Maj 2018 21:43 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ja pływam z dziećmi. Rejsy są idealne dla dzieci. Atrakcji jest duzo. Znam przypadki rodziców zostawiajacych dzieci w kidsklubie i w tym czasie zwiedzaja ląd.

Płyn smialo puki są za darmo. Kajuta nie ma znaczenia.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group