Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Maj 2018 11:39 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 7
Loty: 34
Kilometry: 112 980
@kasiak80 każdy ma swoje preferencje i najlepiej się skupić na tym co ty chcesz zobaczyć. Ja osobiście wolę spędzać czas w naturze niż w miastach, a idealnie jest gdy nie ma ludzi w okolicy, a przede wszystkim nie ma grup wycieczkowych z Azji... ale oni są wszędzie ;) mi całkiem zepsuli klimat na 12 Apostołów...

Dla mnie kilka godzin w Melbourne, Sydney i Canberrze całkowicie wystarczyło, ale to moje zdanie, bo nie lubię tłumów. Ale z miast najfajniejsze chyba Melbourne.

Na GOR polecam wybierać miejsca, gdzie autokary nie są w stanie dojechać, oczywiście oprócz głównych atrakcji.

Nie wiem czy przejazd z Grampianów na Kościuszki w jeden dzień to nie za daleko. Na Kościuszki nie byłam, bo przejechaliśmy trasę południowo-wschodnim wybrzeżem. Polecam Wilsons Promontory, jedno z najpiękniejszych miejsc jakie zwiedziliśmy na przejeździe wzdłuż wybrzeża z Brisbane do Grampianów. Przede wszystkim plaże, Prom Wildlife Walk (emu, kangury, wombaty na wyciągnięcie ręki) i widoki! Też Croajingolong National Park.

Jervis Bay rzeczywiście powala. Plaże prawie jak na Barbados. Pomiędzy Jervis a Sydney warto zobaczyć Kiamę, jest tam kilka blowholes do popływania. Może przejechać na Fitzroy Falls?

Myślę, że jadąc z Sydney do Port Macquarie warto zatrzymać się w kilku miejscach. Jest tam na prawdę wiele do zobaczenia. Przykład Bouddi National Park, Lake Macquarie, Newcastle Memorial Walk, Nelson Bay z Tomaree Mountain i delfiny!! (99% że będą, a w listopadzie powinny być jeszcze wieloryby), Myall Lakes National Park (stop na plażach).

Dorrigo super, polecam popływać w wodospadzie. My nocowaliśmy na campsie zaraz obok wodospadu. W sumie przez przypadek, bo nie zdążylibyśmy zjechać z gór do Port Macquarie na noc, a okazało się hitem. Gwiazdy, szum wodospadu i cisza :)

W Yambie, Gold Coast i Hervey Bay nie byłam. Polecam Byron Bay na wschód lub zachód słońca.

Jak pisze @DenisP Fraser Island podobno świetne, warto się zastanowić nad noclegiem. I też polecam Cairns i Daintree + Cape Tribulation (kazuary, krokodyle). Ja zamiast na Fraser byłam na rafie i w lesie deszczowym (2 noclegi w Cape Trib).

Jestem świeżo po powrocie, służę pomocą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kasiak80 uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 12 Maj 2018 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
@przygoda
Cytuj:
blowholes do popływania


nie chce sie czepiac, ale jak Ci sie udalo poplywac w blowholes?

Dla mnie Newcastle akurat to najnudniejsze miejsce na planecie.

Nelson Bay z kolei i cale Port Stephens bardzo mocno polecam i mozna tam spedzic nawet kilka dni i sie nie nudzic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Maj 2018 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
co do Fraser Island, i podobno świetne, to prom kosztuje 60 aud i jak się nie ma własnego auta 4x4, ( koszt promu wzrasta kilkukrotnie ), albo wykupionej wycieczki, to szkoda czasu, bo poza hotelem nic się nie zobaczy,
Gold Coast też bym sobie podarował, chyba że ktoś lubi wieżowce na plaży,
Harvey bay ok, szczególnie nocleg w sanctuary lake hotel, domki w ogrodzie botanicznym z tarasami nad samym jeziorem,
1770 i okolica dla tych którzy lubią klimaty hippi i pełen luz,
Blue Mountains koniecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Maj 2018 18:47 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 10
Czy mógłbyś polecić jakąś wycieczkę do kupienia na Fraser island ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Maj 2018 21:53 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 4
Hej, jestem tu nowy ;) :) Mój trip na jesień 2018:

1. Przylot do Perth
2. Dzień w Perth
3. Kalbarri National Park
4. Monkey Mia
5. Coral Bay
6. Karijini National Park
7. Karijini National Park
8. Powrót do Perth
9. Perth (późnym wieczorem wylot do Cairns
10. Cairns: Kuranda Scenic Railway
11. Cairns: Wielka Rafa Koralowa
12. Rano wylot do Sydney
13. Sydney
14. Rano wylot do Wellington (NZ)
15. Tongariro
16. Hobbiton
17. Auckland
18. Wylot do Europy

Wiem, że trasa intensywna, ale na tym mi zależy: zobaczyć jak najwięcej i niekoniecznie te miejsca najbardziej oblegane turystycznie, stąd Western Australia. I nie darowałbym sobie odpuszczenia NZ, nawet na tych kilka dni! :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Maj 2018 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Hobbiton to jakieś 2 godziny, może jeszcze połącz to z Waitomo ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
wycieczki na Fraser island mają taki sam program, różnią się długością, wystarczy i pół dnia, najciekawsze jezioro,
co do planu Łukasza, 14. Rano wylot do Wellington (NZ)
15. Tongariro
16. Hobbiton
17. Auckland,
to bez sensu, trzeba wypożyczyć auto i dojechać do Tongariro, to zajmie cały dzień, drogi są puste ale jedzie się i tak powoli, na Tongariro żeby coś zobaczyć trzeba poświęcić prawie cały dzień, w drodze do Hobbitonu ( dla mnie mało ciekawe, ale jak ktoś jest fanem filmu... ), jest Rotorua i park jeśli dobrze pamiętam Waitomo z geizerem i kolorowymi jeziorami, i ten zapach w mieście, znowu cały dzień, do Auckland można przyjechać od razu z drogi, prosto na lotnisko, a miasto pominąć, ale i tak wg mnie plan nierealny, same przejazdy tyle zajmą bez oglądania czegokolwiek,
Akna jeśli myślimy o tym samym to "must see", ale w tym czasie to przejazdy helikopterem, żeby to obskoczyć


Ostatnio edytowany przez kostek966 22 Maj 2018 23:34, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
@tsew ja korzystałem z Sunset Safaris. To chyba była jedyna firma, która zabierała z Brisbane. Inne startują bliżej wyspy i trzeba tam się dostać.

@Łukasz Jakubowski Cairns wieje nudą, naprawdę tam nic nie ma. Lepiej jechać do Port Douglas. Kuranda Scenic Railway nie korzystałem, ale sporo ludzi na forum odradza.
Półtora dnia na Sydney - bardzo krótko ale wystarczy, żeby szybkim krokiem przejść CBC zatokę przy operze, może podjechać na Bondi beach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Maj 2018 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
-- 23 Maj 2018 00:39 --

my startowaliśmy z Harvey bay, więc dojazd z rana w pół godziny, potem prom też pół i zwiedzanie autobusami 4x4, po południu powrót, ale jest na wyspie duży hotel resort i można zostać

-- 23 Maj 2018 00:56 --

Załącznik:
20180420_180719.jpg
20180420_180719.jpg [ 194.24 KiB | Obejrzany 1211 razy ]
w Sydney byliśmy 2 dni i wystarczyło, spacer ze stacji central przez ogród botaniczny do opery, przejazd promem na Mandly i kąpiel, powrót ok. 18, żeby zobaczyć taki widok, i spacer powrotny George street, przez Victoria center i ratusz w jeden dzień, drugi jeszcze port, darling i bridge
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Maj 2018 20:26 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 4
kostek966 napisał(a):
wycieczki na Fraser island mają taki sam program, różnią się długością, wystarczy i pół dnia, najciekawsze jezioro,
co do planu Łukasza, 14. Rano wylot do Wellington (NZ)
15. Tongariro
16. Hobbiton
17. Auckland,
to bez sensu, trzeba wypożyczyć auto i dojechać do Tongariro, to zajmie cały dzień, drogi są puste ale jedzie się i tak powoli, na Tongariro żeby coś zobaczyć trzeba poświęcić prawie cały dzień, w drodze do Hobbitonu ( dla mnie mało ciekawe, ale jak ktoś jest fanem filmu... ), jest Rotorua i park jeśli dobrze pamiętam Waitomo z geizerem i kolorowymi jeziorami, i ten zapach w mieście, znowu cały dzień, do Auckland można przyjechać od razu z drogi, prosto na lotnisko, a miasto pominąć, ale i tak wg mnie plan nierealny, same przejazdy tyle zajmą bez oglądania czegokolwiek,
Akna jeśli myślimy o tym samym to "must see", ale w tym czasie to przejazdy helikopterem, żeby to obskoczyć


Dzięki za opinie. Jak napisałem, wiem, że plan intensywny, ale właśnie takie jest założenie - wypożyczyć auto. I tak w ciągu tych 4 dni muszę dojechać z Wellington do Auckland, bo w tym pierwszym ląduję, a z drugiego wylatuję, więc po drodze chcę "zaliczyć" kilka atrakcji. Jeśli będzie szło powoli, to być może zrezygnujemy z całodniowego szlaku Tongariro, ale nie ukrywam, że to miejsce najbardziej mnie interesuje jeśli chodzi o wyspę północną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Maj 2018 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
myślę, że wszystko będzie zależało od pogody, my trafiliśmy na silny wiatr i prószący śnieg, więc część zrezygnowała, ale Waitomo bym zaliczył, to takie Yellowstone, rzadko spotykane gdzie indziej,
Powodzenia


Ostatnio edytowany przez Japonka76 03 Cze 2018 22:43, edytowano w sumie 2 razy
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group