Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Atrakcje:
http://www.fly4free.pl/forum/neapol-wsz ... 1227,27560
Dojazd z lotniska:
http://www.fly4free.pl/forum/z-lotniska ... 1272,27551
Jedzenie:
http://www.fly4free.pl/forum/neapol,1317,19087
Noclegi:
http://www.fly4free.pl/forum/noclegi-w- ... 1362,34853
Artecard:
campania-artecard-informacja,1227,111687
Komunikacja miejska:
neapol-komunikacja,1407,111419


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Neapol
#181 PostWysłany: 08 Lut 2018 16:30 

Rejestracja: 22 Paź 2016
Posty: 10
Cześć,
kiedy najlepiej wybrać się Neapolu/okolic? Czytałam, że sierpień nie jest dobrym okresem ze względu na urlopy i pozamykane restaurację... Czy wrzesień jest ok? Chodzi mi o dni deszczowe itd... Chcemy poplażować na okolicznych wyspach przez 1/2 dni...
Doradźcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Neapol
#182 PostWysłany: 08 Lut 2018 17:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Osobiście byłem 2 razy w styczniu 8-) ale patrząc na średnie temperatury, to chętnie pojechałbym maj/początek czerwca lub właśnie wrzesień. Temperatury są wtedy bardzo przyjemne i mało pada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciejosek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#183 PostWysłany: 13 Lut 2018 14:38 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 25
Polecam Katakumby w Neapolu. Guided tour zaczynają się o pełnych godzinach. Czynne jak dobrze pamiętam do 17. Bardzo mili przewodnicy, którą stanowią mieszkańcy dystryktu Sanita czyli obszaru, w którym leżą katakumby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#184 PostWysłany: 13 Lut 2018 15:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Gwoli ścisłości: katakumby San Gennaro do 17 pn-sb, w niedziele do 14; katakumby San Gaudioso codziennie do 13. To są godziny ostatniego wejścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nicram92 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#185 PostWysłany: 13 Lut 2018 15:40 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Nam sie do katakumb nie udalo dotrzec za to zaliczylismy Cimitero Delle Fontanelle. Polecam wszystkim zajrzec tam. Dosyc niespotykana forma cmentarza w skale. Do tego specyficzne oswietlenie. Wszystko razem daje bardzo specyficzny klimat. Warto wziac dobry aparat ze soba ze wzgledu na mala ilosc swiatla.
Co wazne, zwiedzanie jest darmowe.
http://www.cimiterofontanelle.com/en/

Załączniki:
czachy.jpg
czachy.jpg [ 33.92 KiB | Obejrzany 5048 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#186 PostWysłany: 27 Lut 2018 16:51 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 25
Planuje w drodze na Gargano spedzic 3 noce w okolicach Neapolu. Chcialabym zobaczyc Pompeje, Neapol i przejechac przez wybrzeze Amalfitanskie, spedzajac troche czasu w Positano, Amalfi i Ravello (na to planuje 1 dzien). Drugiego dnia Pompeje i moze Wezuwiusz jak starczy czasu i 1 dzien w Neapolu.
Zastanawialam sie gdzie zaplanowac te 3 noce, czy w Pompejach bedzie optymalnie? Tak posrodku i wszedzie blisko :)
Bedziemy samochodem ale do Neapolu wolalabym podjechac pociagiem i po Neaplu poruszac sie komunikacja miejska. Czy jezeli kupie bilete jednodniowy na Neapol za 4,5 euro to on takze obowiazuje na Cirumvesuviana, ktora dojade z Pompejow, czy to jest odrebny bilet? Jesli odrebny to jaki jest jego koszt? czy sa jakies bilety ulgowe dla dzieci (mam trojke w wieku 11, 12 i 1, domyslam sie, ze niemowlak za darmo ale nie wiem jak starsi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#187 PostWysłany: 27 Lut 2018 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie - ten bilet jest ważny w granicach miasta Neapol, czyli najdalej do stacji S.Maria Del Pozzo.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#188 PostWysłany: 28 Lut 2018 12:33 

Rejestracja: 22 Paź 2016
Posty: 10
Chyba jednak wybierzemy się w lipcu ;)
oprócz zwiedzania Neapolu i okolic( Wezuwiusz, Pompeje...) to gdzie warto wybrać się na plażowanie? Któraś z okolicznych wysp typu Ischa czy okolice Sorrento np ? Będziemy podróżować komunikacją więc też jest istotne, gdzie łatwiej się dostać. Jeśli ktoś jest zorientowany w tamtych rejonach to proszę o kontakt PRIV, żeby nie offtopować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#189 PostWysłany: 29 Mar 2018 00:41 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Przeczytałem o wszystkich atrakcjach Neapolu, ale mam podstawowe pytanie: Będę od dziś do niedzieli, niedziela to dzień świąteczny, interesują mnie głównie katakumby, ten mały wulkanik Campi Flegrei i inne. Czy będą otwarte w niedzielę czy lepiej zwiedzić je w piątek tudzież sobotę? Orientujecie się? TO samo pytanie dotyczy tunelu Burbonów.

Poza tym chciałbym podsumować kwestie najlepszych punktów widokowych na Neapol i proszę poprawcie mnie/potwierdźcie.

To jest widok z Castel Sant'Elmo?


Image

Widok z posillipo to ten?


Image


Jak wygląda widok z parco virgiliano na Neapol?


A ten skąd jest?

Image


Bardzo dziękuje za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#190 PostWysłany: 29 Mar 2018 01:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Pierwsza fotka - z Sant'Elmo. Ostatnia z Belvedere San Martino lub gdzieś po drodze piechotą na ten punkt z dolnej części miasta.
EDIT: jakoś skupiłem się na fotkach :) Katakumby w niedzielę są czynne krócej - ostatnie wejścia o 13:00 (San Gaudioso) i 14:00 (San Gennaro) a są tylko z przewodnikiem, radziłbym więc nie zostawiać na niedzielę. Tunel Burbonów (standard tour) dostępne tylko pt-nd, możesz więc spokojnie w niedzielę z rana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#191 PostWysłany: 29 Mar 2018 08:55 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Ok, bardzo dziękuję za odpowiedź choć to pytanie o widoki jest cały czas aktualne.


A co z tą niedzielą wielkanocną? Myślicie ,że wszystkie atrakcje będą czynne? Rozumiem jako ,że to będzie pierwsza niedziela miesiąca to wstęp też będzie za free?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#192 PostWysłany: 29 Mar 2018 10:21 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Solfatara Pozzuoli na Campi Flegrei (bo pewnie o nim piszesz) jest zamknięta po wypadku w zeszłym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#193 PostWysłany: 01 Kwi 2018 00:27 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
ciejosek napisał(a):
Chyba jednak wybierzemy się w lipcu ;)
oprócz zwiedzania Neapolu i okolic( Wezuwiusz, Pompeje...) to gdzie warto wybrać się na plażowanie? Któraś z okolicznych wysp typu Ischa czy okolice Sorrento np ? Będziemy podróżować komunikacją więc też jest istotne, gdzie łatwiej się dostać. Jeśli ktoś jest zorientowany w tamtych rejonach to proszę o kontakt PRIV, żeby nie offtopować.

Jestem zorientowany bywam tam czesto nie wiem czy ta odpowiedz jest publiczna czy prywatna, jesli publiczna prosze podac adres poczty prywatnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#194 PostWysłany: 17 Maj 2018 13:59 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Planowałam krótki wypad do Neapolu na koniec sierpnia, czy to naprawdę taki zły pomysł i faktycznie sierpień to "martwy" okres?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#195 PostWysłany: 18 Maj 2018 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
Raczej nie na południu Włoch. Jest to wysoki sezon.
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#196 PostWysłany: 19 Maj 2018 13:26 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Byliśmy 3 lata temu w sierpniu i ...nie było martwo :) a raczej sporo turystów szczególnie w Pompejach:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#197 PostWysłany: 19 Maj 2018 13:52 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Potocznie mówi się , że sierpień to martwy sezon gdyż wtedy ,,całe,, Wlochy wyjeżdżają na wakacje. Tak się składa , że w większości wybierają destynacje we własnym kraju umiejscowione na południu. Dlatego niestety często jest to szczyt cenowy we wszystkim. Trwa łupienie turystów wszelkiego rodzaju i narodowości. :lol: :lol: :lol: W Rzymie czy też Mediolanie sporo sklepików prywatnych może być zamknieta ale większość korzysta z napływu turystów więc spokojnie i bez obaw. W Neapolu zjesz pizzę i wypijesz świetne wino na 100% :P Dla zmotoryzowanych przejazdy 1 sierpnia (szczególnie)mogą być uciążliwe :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#198 PostWysłany: 23 Maj 2018 14:12 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 6
Loty: 10
Kilometry: 16 088
W zeszły czwartek wróciliśmy z 4 dniowej wycieczki do Neapolu. Poniżej chciałbym przedstawić kilka informacji, być może będą dla kogoś przydatne.

Zamówiłem przez stronę http://www.campaniartecard.it/artecard/ dwie karty 3-dniowe na Kampanię za 32 euro. Odebraliśmy na lotnisku w informacji, dodatkowo przy odbiorze płatne 1eur/szt.
Dojazd z lotniska na przystanek przy Garibaldi Alibusem, koszt 5eur/osoba. Bilety można kupić w tabaku na lotnisku.


dzień 1

Pompeje, Sorrento:
- dojazd z Garibaldi kolejką Circumvesuviana, ok 25 min do stacji Pompei Scavi
- zwiedzanie zajęło nam ok 4,5 godziny - wiele miejsc czynnych tylko do 13:30, wiele pozamykanych.
- warto odwiedzić amfiteatry, dom publiczny i termy

Przejazd do Sorrento do ostatniej stacji Circumvesuviana, ok 30 min
- od głównej uliczki w stronę morza pierwsza w prawo - świetna restauracja, niestety nie zapisałem nazwy - pyszna pizza i domowe wino - zestaw dla dwojga 20 eur - pizza i butelka wina, brak coperto
- powrót na Garibaldi ok 1 godziny.


dzień 2

Puzzuoli i Ischia:
- przejazd na Artecard do Puzzuoli ze stacji Garibaldi koleją Trenitalia linia 7626 do ostatniej stacji Puzzuoli Solfatara.
- ok 15 min pieszo w dół miasta w stronę portu - po obu stronach portu punkty zakupu biletów na prom. My korzystaliśmy z przewoźnika MedMar - 11,7eur/os w jedną stronę. Czas płynięcia ok godzinę.
- na Ischii warto zwiedzić port, poprzechadzać się uliczkami i dotrzeć do Zamku Aragońskiego
- do zamku można dojechać busem linii 7, ArteCard obejmuje przejazd, normalnie bilet 1,5 euro

dzień 3

Wybrzeże Amalfitańskie
- przejazd do Sorrento
- z Sorrento co 30 min odjeżdżają autobusy do Positano i Amalfi - można jechać na ArteCard, normalnie bilet 10eur
- na miejscu polecam wejść schodami na punkt widokowy, odwiedzić Katedrę Duomo
- płynęliśmy łodzią do Szmaragdowej groty - koszt 10 eur rejs + 5 eur wejście do groty. Warto chociażby na niezapomniane wrażenia na łodzi, gdy trafiliśmy na wzburzone morze
- w Amalfi uważać trzeba na ceny i jakość jedzenia. W jednej z knajp zamówiliśmy pizzę - dotarła odkrojona od jakiegoś większego placka z dodatkami, spalona na górze, zmrożona na dole - 7eur
- przy głównej ulicy na wprost pętli autobusowej - przyjemna restauracja z rozsądnymi cenami - bardzo dobra margherita 7 eur
- pyszne lody na placu przed Duomo - dwie porcje nakładane packami - 5eur


dzień 4

Neapol
- Neapol zwiedzaliśmy pieszo
- warte zobaczenia:
*Castel St Elmo i punkt widokowy
*Piazza del Plebiscito
*Castel Nuovo
Jedliśmy w L'Antica Pizzeria da Michelle - oczekiwania ok godziny. Cena pizzy 4 eur, piwo 2 eur. Naszym zdaniem warto.

Mieliśmy świetne połączenie z Gdańska - lądowanie w Neapolu o 9:30 i powrót do Gdańska ok 23, zatem cztery pełne dni.
Nocleg zorganizowaliśmy przez Booking w La Casa Napoletana - 3 noce dla dwojga z sensownymi śniadaniami za ok 670zł
Trzeba pamiętać, żeby wieczorami nie kręcić się po ulicach, zwłaszcza przy Garibaldi.


Neapol rewelacyjna wycieczka z uwagi na piękne miejsca w mieście, jak i okolice. 4 dni, to zbyt krótko, zwiedza się dość ekspresowo.
Moim zdaniem na Neapol potrzeba 7-10 dni, aby móc spokojnie nacieszyć się wszystkimi dostępnymi atrakcjami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#199 PostWysłany: 23 Maj 2018 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Też zwiedzałam Neapol, Capri i Pompeje w cztery dni. W Neapolu podobał mi się m.in. cmentarz Fontanelle z mnóstwem porozrzucanych czaszek :D

Co do bezpieczeństwa to owszem, zapuszczałam się w zakamarki, nawet po zmroku, ale z mężem. Nie spotkało nas nic nieprzyjemnego.

Neapol jak na Włochy uważam za stosunkowo tanie miasto, Capri natomiast zupełnie odwrotnie ;)
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#200 PostWysłany: 29 Maj 2018 10:56 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
DavvidN napisał(a):
- z Sorrento co 30 min odjeżdżają autobusy do Positano i Amalfi - można jechać na ArteCard, normalnie bilet 10eur

Mówisz o regularnych autobusach czy tym HOP HOP Busem? Jaki przewoźnik? Sprawdzali Wam bilety?

Pytam, bo są sprzeczne informacje, jeżeli faktycznie ArteCard obejmuje przejazdy to może jednak opłacałoby się kupić. Rozwazamy, bo przyjezdzamy na caly tydzien i dotychczas rozwazalismy raczej bilet tygodniowy, zabytki pewnie odpuścimy. Z kolei arteCard na trzy dni tylko, jak żyć :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group