Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Lip 2017 19:57 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Oficjalnie stoi napisane, że wymagana jest przepustka miejscowego MSW. Dopiero w necie doczytałem jaki obszar stanowi ta strefa, bo w oficjalnych informacjach tego nie ma - 3 km (czy na pewno?) od granicy, tam gdzie jest palik z takową informacją.
Tu na grupie https://groups.google.com/d/msg/pl.misc ... mayuJpP1EJ, ktoś podał z czym się to wiąże i jak nie jest to trudne pod warunkiem determinacji. Sam kiedyś nosiłem się z zamiarem odwiedzenia pewnej miejscówki (browaru) będącej w tej strefie, więc poszukiwałem informacji.

Ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu (po stronie Białorusi) wejść i kontaktów z urzędnikami, policjantami?

PS.
http://gpk.gov.by/en/border/vezd-prebyi ... str-gr.php strona białoruskiej straży granicznej. Tam jednak jest informacja o strefie 10 i 30 km od granicy. Jednak, aby zobaczyć listę miejscowości w tej strefie trzeba skorzystać z wersji rosyjskiej, bo w angielskiej jest ucięta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 15 Maj 2018 18:48 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jedno z biur turystycznych potwierdziło mi istnienie tej strefy mimo bezwizowego wjazdu :cry: Jak będę jechał w najbliższym czasie dowiem się więcej, o ile będzie to możliwe. Formalności i koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Maj 2018 20:45 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Z ciekawości - co na przykład ciekawego jest do zobaczenia w tej strefie? Tomaszówka?

Daj znać jak się coś dowiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Maj 2018 23:05 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Niektóre forty Twierdzy Brzeskiej są w niej zlokalizowane. Muzeum w Twierdzy pośredniczy przy załatwianiu zezwoleń na wstęp do tej strefy o ile dotyczy zwiedzania atrakcji twierdzy.
Dla mnie osobiście jest to mikrobrowar w Terebuni "13 litar", do którego bym pojechał. Zauważ, że nadal nie mam pewności ile km od granicy ona obejmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Maj 2018 09:16 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Planowałem boczny wariant trasy od granicy w Piesczatce przez Wysokie do trasy z Brześcia na Kamieniec, jako fakultatywny wariant tej ekskursji bialorus-bez-wizy-propozycja-wyjazdu,1548,128862,
ale niektóre miejscowości są w tej strefie. M.in.:
- Wołczyn (rewitalizowany Kościół Św. Trójcy i folwark Czartoryskich)
- Szczytniki Małe (przebudowany zespół dworsko-parkowy Tukałłów)
- Rakowica (opuszczona stara kaplica)
A to tylko fragment strefy...
Zresztą Wysokie czy Kamieniuki również znajdują się w tej strefie, ale to miejscowości typowo turystyczne, więc tam nikt nie będzie kwestionował pobytu innostrańca.
Na szczęście trasy turystyczne (rowerowe, piesze), ustanowione przez administrację państwową instytucji ochrony przyrody "Park Narodowy Puszcza Białowieska", są wyłączone ze strefy przygranicznej przez terytorium Parku Narodowego "Puszcza Białowieska".

Powyżej jest zresztą link do strony pograniczników, gdzie wszystko napisano (rus). Od 1 marca 2018 można aplikować o przepustkę zdalnie. Koszt 0,4 jedn. bazowych (~18 PLN).
Naruszenie w/w przepisów grozi karą finansową w wysokości 10 do 50 jednostek bazowych. Ta od 1 stycznia 2018 roku wynosi 24,5 rubla, czyli jest to 245 do 1225 rubla (~450-2300 PLN).

Mam nadzieję, że pomogłem. Całość i tak przetestuje z browarem w Terbuni i zdam relację czy było trudno.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Paź 2018 09:58 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Natrafiłem w necie na dwie relacje, w tym jedna to bardzo obszerny opis bezwizowej wyprawy, gdzie wspomina się o przebywaniu w strefie i konsekwencjach:
- https://www.skyscrapercity.com/showpost ... count=6092
- https://www.skyscrapercity.com/showpost ... count=1643 (tu czytelniejsza kopia ze zdjęciami).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group