Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Maj 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 5
Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum, cieszę się okropnie, bo zbierałam się długi czas. :D nazywam się Ania i od półtora roku jestem w Irlandii.

Otóż moja sprawa wygląda tak..
Wyjeżdżam do Stanów na 3 tygodnie pod koniec lipca - wesele :D (Boston/NY). Raczej zostanę na wschodnim wybrzeżu. Chciałabym wyrobić sobie kartę kredytową, ale nigdy takiej nie miałam. Dodatkowy problem jest - mieszkam w Irlandii i nie wrócę do tego czasu do Polski, żeby to załatwić w polskim banku. Mam konto w AIB, więc posiadam kartę debetową Visa. Dodatkowo posiadam konto w Revolut, gdzie karta również jest Visa. Nie znam się kompletnie czy lepsza będzie Visa czy MasterCard. W załączniku przesyłam porównanie kart, które mniej więcej wzbudziły moje zainteresowanie. Wiem, że KK będzie mi potrzebna do wynajmu samochodu itd. Przezorny zawsze ubezpieczony. :D Czy ktoś w ogóle się tutaj orientuje co i jak? Mógłby mi podpowiedzieć, czym się kierować itd?

Ogólnie ja tej karty nie będę już później potrzebowała. Chociaż planuję wyjazd do Stanów (całe zachodnie wybrzeże) jeszcze w listopadzie na 2 tygodnie.

Karty kredytowe z tych banków to: AIB (Visa i MasterCard), Ulster Bank (MasterCard), Bank of Ireland (MasterCard) itd. W załączniku przedstawiam Wam porówniania tych kart..

Czy ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć? :) Będę mega wdzięczna!



PS. Przepraszam za słabą jakość załączników :(

Załączniki:
Komentarz do pliku: Porównanie banków.
porównanie1.jpg
porównanie1.jpg [ 343.6 KiB | Obejrzany 7632 razy ]


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Maj 2018 20:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Maj 2018 17:30 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 25
Loty: 112
Kilometry: 273 413
W AIB z tego co pamietam Visa miala lepsze warunki, ja wlasnia taka karte posiadam z tego banku zreszta jak wiekszosc moich znajomych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Maj 2018 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 5
A czy mógłbyś mi powiedzieć jakie to są lepsze warunki w AIB? Jeden bank, więc nie wiem dlaczego miały by być lepsze .:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Maj 2018 12:01 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
- porownaj jakie oplaty sa pobierane za transakcje zagraniczne, istnieja karty (nie wiem czy w Irlandii) z 0% fee;
- jezeli nigdy nie mialas karty kredytowej, to tez pytanie, ktory bank zaoferuje Ci sensowny limit. W UK np jak nie masz za bardzo historii to potrafia wyskoczyc z np. 250GBP - a z takim limitem to nie poszalejesz;
- skoro karty nie bedziesz uzywac regularnie to sie upewnij, ze nie ma zadnej oplaty rocznej;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Maj 2018 12:21 

tu masz jakies zestawienie kart irlandzkich:
https://www.bonkers.ie/compare-credit-c ... r-results/

jak wyzej wspomniano, mozesz niektorych nie dostac, badz tez dostac z limitem na 500e co i tak nie pozwoli ci na wynajecie samochodu - ale probuj

do zakupow KK sa bez sensu za granica chyba ze nie masz chwilowo kasy (ale to sie wtedy nie powinno kupowac :) )
do zakupow wez sobie Revoluta

co do % i ile sie placi, to jak rozsadnie uzywasz karty to to nie ma znaczenia (nie wyciagasz kasy z bankomatow, karta splaca sie sama direct debit itp.) bo i tak nie bedziesz placic zadnych oplat za nia

wybierz sobie 3 co brzmia dla ciebie najlepiej (darmowe, niskie wymagania) i aplikuj po kolei az dostaniesz taka z jakis rozsadnym limitem np. 2000 euro, nie ma znaczenia ile tych kart kredytowych masz, sam mam 3 badz 4 na jakies rozne sytuacje (punkty, ubezpieczenie, visa) a credit score lepszy niz jak o pierwsza sie staralem
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Maj 2018 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Warto pamietac, ze kazda karta kredytowa wydana w Irlandii jest obciazona Government Stamp Duty w wysokosci €30 za rozpoczety rok posiadania karty.

Przy niskim limicie karte kredytowa mozna zawsze "nadplacic" czyli wplacic srodki na konto kk.

Ze wzgledu na niewielka konkurencje (a takze zmowe cenowa) banki w Irlandii nie wydaja kart bez oplat za FX (standardowo jest to 1.75-2.75% oraz przeliczenie transakcji po kursie banku).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Maj 2018 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 5
Dzięki Wam bardzo!

Po weekendzie przejdę się i popytam w bankach jakie mają oferty dla mnie.
W AIB nie miałabym problemu dostać KK z limitem nawet do 4000-5000 euro... ale zaś te fee mnie zniechęca. Spróbuję i jak będę miała wątpliwości znowu się zapytam. :)

A właśnie, czy jest różnica Visa a MasterCard w USA? Zazwyczaj one są wszędzie parami, ale nie wiem jak to tam wygląda w przypadku KK.

PS. Tak wiem o Government Stamp Duty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Maj 2018 00:04 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Dodam, że w przypadku banków z wysp warto zgłosić w banku jakiekolwiek dalsze wyjazdy, podczas których będziemy używać karty. W większości przypadków przy np. próbie wypłaty z bankomatu na innym kontynencie, karta natychmiast jest blokowana przez bank i trzeba telefonicznie wszystko wyjaśniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Maj 2018 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 5
Dziękuję.
Właśnie tak się zastanawiałam czy tego nie zgłosić.
Zawsze jak gdzieś jeździłam to tego nie robiłam, a ostatnio znalazłam taką opcję w bankowości online w AIB i napadły mnie wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Cze 2018 01:54 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 25
Loty: 112
Kilometry: 273 413
Hej,
Sorki gdzies mi zniknal ten temat, wiec chodzilo mi o oplaty zwiazane z karta, bank jest ten sam ale firmy kart dwie i to one naliczaja oprocentowanie itp itd, teraz patrzac na strone aib nie widze roznic pomiedzy nimi ale jak ja bralem swoja lata temu to byly takie na korzysc Visy, pare dni temu wrocilem ze stanow i uzywalem jej bez problemu, uzycie kart zadeklarowalem poprzez internet banking,zajmuje to minute, wiem ze moi znajomi latajacy "po swiecie" zalatwiaja sobie karte z revolt w uk (mieszkajacy w irlandii) trzeba posiedziec pare minut na czacie, powysylac kopie dokumentow i gotowe, przelewasz sobie na ta karte gotowke i ustawiasz w jakiej walucie chcesz jej uzywac po bardzo dobrych kursach, sam jednak takiej nie posiadam, a wracajac do USA to spokojnie mozesz placic karta debetowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Cze 2018 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2018
Posty: 5
Dziękuję pięknie!
Wybrałam kartę w AIB, bo najłatwiej było mi ją zdobyć i limit jest bardzo przyzwoity.

Pozdrawiam! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group