Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 338 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 15 Kwi 2018 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Islandia bo zimno choć widoki przednie :D
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#282 PostWysłany: 16 Kwi 2018 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
kawon30 napisał(a):
Co do Syberii to dodatkowo insekty jak wróble, podczas tego ich krotkiego lata.

Ja rozumiem komary, ale wróble? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 16 Kwi 2018 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Ale te komary są podobno wielkości wróbli właśnie, a ja niestety tak mam, że jak zostanie na świecie tylko 2 komary, to oba mnie właśnie ugryzą.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#284 PostWysłany: 16 Kwi 2018 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Podobno Ziemia jest płaska.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#285 PostWysłany: 16 Kwi 2018 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Boję się myśleć, jak wielkie są zatem syberyjskie wróble. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#286 PostWysłany: 16 Kwi 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Tam nie ma wróbli bo je komary zjadły :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 16 Kwi 2018 09:33 

@igore. Są wielkości syberyjskich komarów :) Podobno dwa takie konia duszą.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 16 Kwi 2018 10:05 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Byłem, widziałem, mam nawet fotkę.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#289 PostWysłany: 16 Kwi 2018 14:26 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Skoro "mówią że są fajne" to mam takie dwa:
1. USA - sporo się nasłuchałem jakie to wyjątkowe, jak cudowne miasta, wspaniali ludzie, jaka niepowtarzalna przyroda i ogólnie 8 cud świata... Cóż, ogólnie nie lubię wielkich miast, niektórym europejskim daję szanse za dziedzictwo kulturowe, niektórym azjatyckim za egzotykę, ale te w USA mnie totalnie nie przekonują. Wszyscy jankesi jakich dotychczas poznałem byli aroganckimi buc...mi, zapewne są tam gdzieś ci fajni, ale nie chcę tracić czasu na ich poszukiwania. Co do przyrody to taka Nowa Zelandia albo Chile ma miejsca które są moimi faworytami, bez widoku Wielkiego Kanionu jakoś przeżyję. Do tego wkurza mnie ten polski orgazmiczny zachwyt nad wszystkim co jankeskie, więc z przekory nie pojadę.
2. Regiony polarne, północna Norwegia, Spitzbergen, Grenlandia itp - żyję w kraju gdzie latem panuje sobie stabilna temperatura 15 st, a zimą stabilne 3 st, do tego deszcz pada najczęściej w poziomie. Szkoda mi tracić czasu na jeszcze zimniejsze okolice. Tak, wiem, piękna, surowa przyroda, krajobrazy itp... ale to mam na co dzień, więc podziękuję.

Ostatnio przekonałem się do dwóch miejsc o których mówiłem że nie pojadę, mianowicie do Izraela, bo jednak dziedzictwo historyczno - kulturowe potężne, oraz do Albanii, która zwyczajnie źle mi się kojarzyła. Wyobrażałem sobie kraj przekształcony przez eksperymenty czasów Hodży, ze zniszczoną przyrodą i zabetonowanym wybrzeżem, pełnym hotelowych molochów dla Januszy turystyki, a to całkiem ciekawe miejsce z kilkunastoma parkami narodowymi, ciekawymi zabytkami i w sumie mało zniszczona naturą. Tak że te miejsca z listy znikają.

Jest jeszcze parę miejsc, o których mówili ze są fajne, pojechałem i okazały się mało fajne, jak np Tajlandia, ale to chyba nie do tego tematu.

Mam za to pytanie do tych wszystkich którzy piszą o Afryce: kto do cholery "mówił Wam że tam jest fajnie"? Bo jak do tej pory to słyszę tylko apokaliptyczne opisy, historie jak z "Jądra Ciemności" itp. Już samo słuchanie tego odstrasza od wyjazdu. Afryka jest fascynująca, ale wymaga specyficznego podejścia do zwiedzania, wie o tym każdy planujący wyjazdy tam, ale opinie o "fajności" Afryki sa na forum publicznym raczej niespotykane, dlatego jestem ciekaw.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#290 PostWysłany: 16 Kwi 2018 14:31 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
otakesan napisał(a):
oraz do Albanii, która zwyczajnie źle mi się kojarzyła. Wyobrażałem sobie kraj przekształcony przez eksperymenty czasów Hodży, ze zniszczoną przyrodą i zabetonowanym wybrzeżem, pełnym hotelowych molochów dla Januszy turystyki, a to całkiem ciekawe miejsce z kilkunastoma parkami narodowymi, ciekawymi zabytkami i w sumie mało zniszczona naturą.


No, to zależy gdzie. Tam gdzie trafiłem to akurat tak było (pic rel z Shengjin). Do tego dosłownie tony śmieci przy ulicach, tony, to nie były jakieś tam pojedyncze butelki, ale regularne stosiki po obu stronach jezdni, i nie chodzi o kurort, ale ogólnie o praktycznie całą Albanię.

Ale poza tym to rzeczywiście piękny kraj, górzysty, z zabytkami i swego czasu wehikułem czasu. Tylko trzeba uważać, bo podobno w ichnich lasach lubi się ukrywać Lord Voldemort.

Załączniki:
babababa.jpg
babababa.jpg [ 301.54 KiB | Obejrzany 3072 razy ]
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#291 PostWysłany: 16 Kwi 2018 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
otakesan napisał(a):
Mam za to pytanie do tych wszystkich którzy piszą o Afryce: kto do cholery "mówił Wam że tam jest fajnie"? Bo jak do tej pory to słyszę tylko apokaliptyczne opisy, historie jak z "Jądra Ciemności" itp. Już samo słuchanie tego odstrasza od wyjazdu. Afryka jest fascynująca, ale wymaga specyficznego podejścia do zwiedzania, wie o tym każdy planujący wyjazdy tam, ale opinie o "fajności" Afryki sa na forum publicznym raczej niespotykane, dlatego jestem ciekaw.

Mnie osobiscie Afryka fascynuje, szczegolnie Afryka Wschodnia, mialem okazje odwiedzic az 4 razy Tanzanie oraz Burundi, Ugande i Rwande.
BTW w moim podpisie znajdziesz link do krotkiej relacji.
Z checia znow pojade. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#292 PostWysłany: 16 Kwi 2018 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Dla mnie miejsce, które pewnie nieprędko odwiedzę to USA. Mimo ciekawych opinii zaporą jest dla mnie koszt wizy porównywalny do ceny przelotu do wielu atrakcyjnych miejsc. Do tego nienajniższe ceny na miejscu oraz brak lokalnego jedzenia - a lubię spróbować lokalnej egzotycznej kuchni.

Odnosząc się do ostatnich postów...
W kwestii Afryki zdania są mocno podzielone. Maroko podobało mi się bardzo, byłem dwukrotnie.

Z kolei Zanzibar to moje największe podróżnicze rozczarowanie. Odnoszę wrażenie, że wiele osób mówi pochlebne opinie gdyż spędziły urlop za murami eleganckiego kurortu i nie widziały prawdziwego Zanzibaru. Poza tym jak ktoś wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych na wakacje to głupio powiedzieć znajomym, że było słabo.

Rajskie plaże i kolor morza? Odpływ powoduje zniknięcie morza na dłuższą chwilę, pola algowe kaleczą nogi podczas pływania, a piasek jest tak drobny, że przypomina glinę.
Z lokalnego jedzenia prawie wszystkie knajpy dla miejscowych oferują podłego kurczaka grilowanego kilka godzin wcześniej oraz frytki. Knajpy dla turystów są drogie i w wielu miejscach jadłem lepsze owoce morza. Ceny dość wysokie. Wyposażenie sklepów jest bardzo słabe, po kilku dniach pobytu cieszyłem się jak dziecko gdy znalazłem w sklepie dżem i serek topiony.
Do tego afrykańskie podejście do życia - w pensjonacie brak bieżącej wody przez 2 dni, nikt nie raczył naprawić schodów (żeby wejść trzeba było skakać od razu na 3 schodek - dość wysoki). Dokładając do tego zatrucie pokarmowe po frytkach nigdzie indziej mi się nie zdarzyło.
Znajomi po zmroku na plaży otrzymali propozycję oddania wszystkich rzeczy, które mieli przy sobie - propozycja była nie do odrzucenia zważywszy na maczetę przyłożoną do brzucha.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#293 PostWysłany: 16 Kwi 2018 22:22 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Czechy - Praga. Nie czuję by miasto mogło tak mnie zachwycić jak to mówią.

Hiszpania. Pełno ludzi, niby ciepło, plaże itd ale...są ciekawsze miejsca, tańsze i mniej turystów

Francja. J/W.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 21 Kwi 2018 05:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
OMFG, Francja, Hiszpania na tej liście?!! :shock:
Prowansja, Langwedocja, Andaluzja, Nawarra, Euskadi - im dalej od wybrzeża, tym ciekawiej. W wielu miejscach poza wysokim sezonem wcale nie ma wielu turystów.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#295 PostWysłany: 21 Kwi 2018 10:15 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
O nie, jak ktoś może lubić coś innego niż ja! Przecież to niemożliwe!
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#296 PostWysłany: 21 Kwi 2018 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 29
Grenlandia to chyba po prostu za wysokie koszty w stosunku do tego co oferuje, i co można za tę kasę zwiedzić.

Zawsze będzie coś przed na liście przed Grenladnią
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#297 PostWysłany: 10 Maj 2018 23:47 

Rejestracja: 02 Maj 2018
Posty: 5
Jak dla mnie Anglia wydaje się być odrobinę przereklamowana...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 10 Maj 2018 23:53 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
anglia ? tam nic nie ma. ewentualnie mozna mieszkac w londynie ze wzgledu na prace, pozatym nie ma tam nic ciekawego.
ok moze poza stoneheghe a tak to lipa.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#299 PostWysłany: 11 Maj 2018 00:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Antarktyda - może trochę niesprawiedliwie mam ją na liście, ale jednak, a składa się na to kilka uzupełniających się czynników : po pierwsze wysoki koszt wyjazdu IMO niewspółmierny to tego co się potencjalnie dostaje (za tę kwotę można zrobić kilka fantastycznych wypraw w inne miejsca), po drugie wizja kilkunastu dni bujania się na statku (widmo choroby morskiej itp.), po trzecie jakoś nie ciągnie mnie do lodu i wiecznej bieli.

Wyspy Kanaryjskie - jeszcze dobrych parę lat temu były na liście, dziś raczej poza nią - jawią mi się jako zbyt masowe i przeciążone turystyką, chociaż wiem, że Kanary nie kończą się na Teneryfie i GC, więc dla innych wysp może kiedyś się wybiorę jednak. Póki co wolę wrócić trzeci raz na Azory zamiast lecieć na WK.

Niagara - jawi mi się jako maksymalnie przereklamowane miejsce zupełnie niewarte zachodu podróżniczego, btw. widziałem m.in. Wodospady Wiktorii, to już wiecie dlaczego N jest na liście.


Ostatnio edytowany przez marek2011 11 Maj 2018 00:58, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 11 Maj 2018 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Kolejne wpisy w moim "ulubionym" wątku...
Francja, Hiszpania rzeczywiście same nudy, ciekawe, które regiony kolega @wiater odwiedzał. W każdym razie kolegę informuję, że w tych krajach są nie tylko plaże. Może słyszał o Masywie Centralnym albo o Picos de Europa albo o procesjach w czasie Wielkiego Tygodnia w Andaluzji albo o flamingach w delcie Rodanu, może o zamkach Katarów?
Anglia jednym tchem z Biegunem Północnym.
Alfie Evans.

@cccc
jak Ty oglądałeś Biegun z dołu? Spod lodu?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 338 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Latamzwiedzam oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group