Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Autostrada 6
#1 PostWysłany: 24 Lut 2018 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Jak wszystkim wiadomo 6 jest płatna.
Jednak odcinek między Beer Sheva a Jerozolimą jest darmowy. Dokładnie między Beer Sheva a Soreq interchange, czyli do zjazdu na 7 do Aszdod albo na 3 do Jerozolimy.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#2 PostWysłany: 24 Lut 2018 10:46 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Coś w tym jest co piszesz. Jadąc z Ben Guriona do Aszkelon, pewnym momencie mimo ustawień o omijaniu dróg płatnych Sygic bezwzględnie pakował mnie na 6 i w końcu ze zmęczenia (było już po północy) odpuściłem i wjechałem na tą drogę. Podczas wjazdu były jednak nad drogą umieszczone transpondery. Za jakiś czas dam znać, czy naliczyli opłatę w wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#3 PostWysłany: 24 Lut 2018 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
jest tak jak pisze @cypel na tym odcinku stoją nawet tablice, że droga bezpłatna do Soreq
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#4 PostWysłany: 24 Lut 2018 11:21 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
pablo1603 napisał(a):
Coś w tym jest co piszesz. Jadąc z Ben Guriona do Aszkelon, pewnym momencie mimo ustawień o omijaniu dróg płatnych Sygic bezwzględnie pakował mnie na 6 i w końcu ze zmęczenia (było już po północy) odpuściłem i wjechałem na tą drogę. Podczas wjazdu były jednak nad drogą umieszczone transpondery. Za jakiś czas dam znać, czy naliczyli opłatę w wypożyczalni.


Czy coś ciekawego jest w Aszkelon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#5 PostWysłany: 24 Lut 2018 11:45 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Miałem tam nocleg, kurortowe miasto nad Morzem Śródziemnym. Plaża, ładny port. Na plaży w nocy zebraliśmy mnóstwo przepięknych muszli. Traktowałem to miejsce jako bazę wypadową, wybór padł ze względu wysokie opinie noclegu i korzystną cenę. Kolejny raz jednak bazę umiejscowiłbym raczej w Ber Szewie (pod ten plan który miałem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#6 PostWysłany: 25 Lut 2018 19:50 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Trochę mi się mylą Aszkelon i Aszdod , ale subiektywnie rzecz biorąc miałem duży problem ze znalezieniem czegoś sensownego do zjedzenia w Aszkelon. Co do Ber Sheva jako bazy wypadowej, trzeba brać poprawkę na duży ruch w mieście i skromną bazę noclegową . Wszyscy znajomi Żydzi twierdzą że tam jest tylko jeden hotel Leonardo. Oczywiście nie jest to zgodne ze stanem faktycznym choć czasem ciężko się oprzeć wrażeniu czy hotel jest właściwym określeniem. Taki Aladdin na przykład, nie ma się co czepiać czystości, ale w pokoju z nieco buduarowych wystrojem, światło paliło się na czerwono, dopiero po dłuższej chwili udało się znaleźć normalne. Trzeba też wiedzieć że szyby w pokojach to jedna szyba i raczej niespecjalnie szczelna, a pod oknami jest przystanek autobusowy i dosyć często słuchamy komunikatów. Polecić mogę The Well, chyba niedawno otwarty, czysty dobre śniadanie działający internet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#7 PostWysłany: 29 Mar 2018 14:18 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
https://www.kvish6.co.il/Article.aspx?I ... 4&PageId=2

Ta strona, na podstawie tłumaczenia z google translate, sugeruje że można sobie zrobić konto na auto z wypożyczalni i płacić za przejazdy autostradą samodzielnie (ze swojej kredytowej), unikając w ten sposób dodatkowych opłat które naliczyłaby wypożyczalnia za procesowanie opłat za autostrady.

Trzeba pamiętać żeby wykasować auto z profilu przed wyjazdem, bo inaczej będziemy płacić za przejazdy kolejnego użytkownika.

Nie wiem czy w praktyce to takie proste :) postaram się wytestować jak będę w Izraelu i dam znać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#8 PostWysłany: 08 Maj 2018 15:06 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
pablo1603 napisał(a):
Coś w tym jest co piszesz. Jadąc z Ben Guriona do Aszkelon, pewnym momencie mimo ustawień o omijaniu dróg płatnych Sygic bezwzględnie pakował mnie na 6 i w końcu ze zmęczenia (było już po północy) odpuściłem i wjechałem na tą drogę. Podczas wjazdu były jednak nad drogą umieszczone transpondery. Za jakiś czas dam znać, czy naliczyli opłatę w wypożyczalni.

Witam Niestety opłata została naliczona po 3 miesiącach - 70 złotych. Nie ma tragedii ale szkoda tych PLNów. Minus dla Sygica w Izraelu, choć poza tym spisywał się rozsądnie. Z drugiej strony anulowali mi mandat za parkowanie w Jaffie, tak więc nie mogę strasznie narzekać - korzystałem z pomocy ich informacji turystycznej a uzasadnienie - brak możliwości zapłaty z zagranicy. Ale jak napisali pracują nad tym :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#9 PostWysłany: 08 Sty 2019 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Poza autostradą 6 (na północ od Soreq), płatny jest także tunel pod Górą Karmel w Hajfie - radzę pamiętać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#10 PostWysłany: 15 Sty 2019 15:00 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
cypel napisał(a):
Jak wszystkim wiadomo 6 jest płatna.
Jednak odcinek między Beer Sheva a Jerozolimą jest darmowy. Dokładnie między Beer Sheva a Soreq interchange, czyli do zjazdu na 7 do Aszdod albo na 3 do Jerozolimy.


Znaczy , że 90% tej autostrady jest bezpłatne ? To gdzie jest płatna ?
Jakoś nie mogę znaleźć dokładnej info.
EDIT: Wg wuja Goo żeczywiście omijając drogi płatne prowadzi z z Arad do Jafy kieryjąc na 7-mkę. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autostrada 6
#11 PostWysłany: 04 Lut 2019 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@audik
Jakie 90%? Bezpłatna jest część z południa do Soreq interchange, a płatna dalej na północ w kierunku Hajfy. Czyli darmowe jest jakieś 40%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group