Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 23 Paź 2016 22:20 

miriam napisał(a):
W razie chęci zakupu dodatkowo bagażu nadawanego dziecko może skorzystać z 50% zniżki pod warunkiem,że rodzic dla siebie też kupi dodatkowy bagaż za pełną opłatę.


czyli na podstawie twojego postu wynika, że się zmieniło, gdyż jak wielokrotnie tu pisano w Ryanair można było kupić bagaż nadawany dla dziecka bez konieczności zakupu dla dorosłego za 50%ceny, przy czym kilku przelicytowało w momencie, gdy dziecko z jakiegoś powodu nie leciało
Góra
 PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#82 PostWysłany: 23 Paź 2016 22:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌gorny77‌ Jeśli było jak piszesz to niestety się zmieniło.Nie wiem od kiedy ale obecnie nie nalicza zniżki przy zakupie nadawanego tylko dla dziecka.Jeśli spróbujesz np. usunąć bagaż dorosłego pojawi się komunikat: Rezygnacja z torby spowoduje utratę zniżki na wykup torby dla dzieci. Chcesz dalej kontynuować? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:06 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
dwie bezpłatne rzeczy dla dziecka poniżej 2 lat: fotelik i wózek.

Czy nadal można bezpłatnie wziąć wózek, który rozkłada się na 2 części - stelaż i gondolę (dziecko jeszcze niesiedzące) PLUS fotelik samochodowy?
W sumie będą 3 elementy. Leciał ktoś ostatnio z takim ekwipunkiem Ryanairem? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 23 Mar 2017 09:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌cappricio‌ Nie ma znaczenia,że wózek ma 2 elementy,liczy się jako 1 wózek ,do tego masz prawo zabrać też fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 24 Maj 2017 12:42 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 2
-- 24 Maj 2017 12:37 --

dla odświeżenia tematu - lot rodzice i 4 miesięczne niemowlę
Lot z Rzeszowa na Korfu 2 x duże bagaże podręczne, wózek typu gondola składający się z dwóch części (gondola i stelaż) i leżaczek bujaczek.
Dodatkowo torba dla niemowlaka oraz 2xmałe podręczne.
Wszytko bezpłatnie.
W rze na stanowisku Ryana zaproponowali oklejenie dużych podręcznych i nadanie do luku za darmo z czego chętnie skorzystaliśmy.
Leżaczek (za darmo) jako drugie darmowe akcesorium dla niemowlaka odstawiony jako nietypowy gabaryt szczęśliwie w całości odebrany na Korfu. Tak samo z powrotem za darmo, tyle że tu jechał na taśmie od checkinu jak inne duże bagaże rejestrowe.
Wózek w obydwie strony oklejany dwoma naklejkami - można poprosić o nieoklejanie i zapakować wózek przed samolotem w folie czy torbę i dopiero przy schodach po zapakowaniu samemu okleić. W powrotną stronę nie owijaliśmy folią, wózki innych pasażerów były zostawiane bez dodatkowych zabezpieczeń i żaden nie został uszkodzony. Nie wiem czy dało by się bez naklejek. Wszyscy których widzieliśmy mieli wózki oklejone.
W Korfu (lot powrotny) nie udało się nadać dużych bagaży podręcznych za darmo więc je wzięliśmy do samolotu.

Co do torby dla niemowlaka to przysługuje nielimitowany rozmiar, tyle że limit wagi 5 kg - ale nikt tego nie sprawdza.
Na security w Grecji babce z 3 letnim chłopcem przed nami pozwolili zabrać 0,5l wody.
I potwierdzam co pisali wcześniej - jak podróżujesz z niemowlakiem nikt nie przygląda się wielkości twoich bagaży.

-- 24 Maj 2017 12:42 --

I jeszcze jedno - zapomnijcie w Ryanie o wejściu w ramach pierwszeństwa jeśli go nie kupiliście
Z dziećmi kierują na koniec a nie na początek kolejki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 16 Wrz 2017 13:41 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 25
Ryan ma bardzo przyjazną politykę jeśli chodzi o podróżowanie z dziećmi. Można zabrać po 2 rzeczy na dziecko i to do późnego wieku (10 lat chyba, nie pamiętam teraz).
My lecieliśmy w marcu Kraków-Teneryfa i dla malucha mieliśmy wózek spacerowy (duży, nie parasolka) + fotelik samochodowy (kołyska). Dla 3latka wzięliśmy rowerek biegowy i również nie było z tym problemu (potwierdzałam wcześniej na infoczacie, że można).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 27 Lut 2018 13:07 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 4
Witam

Leciałem z POZ - BLL - POZ rodzina 2+2+1- INFANT (1,4 roku) FR. Fotelik samoch.( bagaż ponadnormatywny) i wózek dziec. składany typu parasolka nadajesz w pkt FR (nadawanie bagażu rejestr.) ZA DARMO ale dopisane to jest do 1 OSOBY DOROSŁEJ.

O ile jest 2 dzieci INFANT (do 24 m-cy) to do każdej osoby dorosłej dopisany zostaje wózek dziecięcy i fotelik w opcji INFANT.

W razie rezerwacji lepiej jest jak dziecko podróżuje na wykupionym miejscu jak dla osoby dorosłej z opcją INFANT.
Czyli przy oknie. Od załogi dostaniesz specjalny pas który zapinasz dziecku podczas startu i lądowania oraz w czasie kiedy zapali się znaczek zapięcia pasów. Wtedy dziecko należy mieć na kolanach.

Załoga (FR) zawsze pomaga nawet w przypadku jak to było u nas kiedy system rezerwacji FR rozrzucił wszystkich po całym samolocie. Tak się zdarza.

Podsumowanie. Nawet w Madrycie POZ- MAD-POZ jest super w podróży z dziećmi (2+2+1 INF) tylko pkt nadawania bagażu Ryanair (fotelik i spacerówka) jest w przejściu do innego terminala po prawej stronie w jakiejś kanciapie. Ludzi full miejsc siedzących brak, rozmowa po angielsku nie bardzo się kleji no ale jakoś się udało.
Rodziny z dziećmi wchodzą specjalną bramką w terminalu 1 do kontroli bezpieczeństwa i zazwyczaj są kierowani do osobnej taśmy. Ale reguły raczej nie ma jak jest szczyt to wszystko idzie i tak w wielkich kolejkach.

Polecam podróże z dziećmi to naprawdę kształci i młodzi ludzie zaczynają się otwierać językowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Mar 2018 21:25 

Rejestracja: 24 Kwi 2013
Posty: 13
Witam, może ktoś ma doświadczenia jeśli chodzi o łóżeczko turystyczne dla niemowlaka - czy tak jak wózek idzie on do luku, czy też może być ona przewożony jako podręczny?
Mam wykupione priority, a łóżeczko po złożeniu jest bardzo małe - 36 x 13 x 36 cm - właściwie jest to coś w rodzaju małego namiociku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 12 Mar 2018 22:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@olszyn Dla niemowlaka przysługuje dodatkowo bagaż,który ma nielimitowany rozmiar, tyle że do 5 kg wagi,choć zazwyczaj nikt nie waży,więc możesz tam spakować.Do luku razem z wózkiem też wezmą ,jak tak będzie wam wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 21 Mar 2018 20:00 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 4
olszyn napisał(a):
Witam, może ktoś ma doświadczenia jeśli chodzi o łóżeczko turystyczne dla niemowlaka - czy tak jak wózek idzie on do luku, czy też może być ona przewożony jako podręczny?
Mam wykupione priority, a łóżeczko po złożeniu jest bardzo małe - 36 x 13 x 36 cm - właściwie jest to coś w rodzaju małego namiociku.


W Ryanair możesz wziąć 2 szt za darmo akcesoriów dla dziecka do 2 lat (wózek parasolka, fotelik samoch, łóżeczko turystyczne lub podobne). . Możesz nadać przy odprawie, okleją go, i sam musisz donieść na ponad gabarytowy bagaż do innego stanowiska (zazwyczaj pracownik Ciebie doprowadzi lub jeżeli blisko wskaże ręką) lub wziąć ze sobą przejść przez strefę bezp. i zapakują do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 07 Kwi 2018 21:45 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
a orientujecie się jak jest w Ryanair Sun z fotelikiem i wózkiem? na stronie tui jest regulamin przewoźnika, ale ani słowa o akcesoriach dla niemowląt...
pracownik tui odpowiedział mi, że można bezpłatnie jedną z rzeczy wziąć, ale na razie żadnej regulaminowej podkładki na to nie otrzymałam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 04 Maj 2018 12:10 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 2
cappricio napisał(a):
a orientujecie się jak jest w Ryanair Sun z fotelikiem i wózkiem? na stronie tui jest regulamin przewoźnika, ale ani słowa o akcesoriach dla niemowląt...
pracownik tui odpowiedział mi, że można bezpłatnie jedną z rzeczy wziąć, ale na razie żadnej regulaminowej podkładki na to nie otrzymałam...

Również bardzo mnie interesuje ta kwestia i niestety im więcej szukam tym mniej wiem ...
Ostatnie info od TUI które dostałem do takie
Cytuj:
Wózek może zostać potraktowany jako nadbagaż i będą musli Państwo zapłacić dodatkowo
, ale nie wiem co to oznacza że może być, jaki jest cennik za nadbagaż (a może nadanie wózka jest osobno), czy jeśli razem z wagą bagażu zmieści się do 20kg to będzie ok, czy też może po prostu stała opłata (gdzieś mignęło mi 10 euro za lot w jedną stronę?). Patrząc na wszystkie inne posty itd generalnie wózki można przewozić i nie powinni robić z tym problemów, ale to jest nowa linia czarterowa i chyba pracownicy touroperatorów nawet za bardzo nie wiedzą jakie są tu praktyki...
A czy ktokolwiek ma może kontakt do Ryanair Sun? Próbowałem przekopać się i nie jest to takie proste ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 04 Maj 2018 12:30 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
może ten namiar będzie pomocny www.ryanairsun.com

Załączniki:
rs.png
rs.png [ 23.33 KiB | Obejrzany 13641 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:27 

Rejestracja: 04 Maj 2018
Posty: 2
Dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 03 Lut 2019 23:17 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Jak to wygląda obecnie? Można wziąć wózek dla dziecka powyżej 2 lat? Jeśli tak, to czy zamiast wózka orzejdzie nosidło turystyczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 03 Lut 2019 23:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Można .Nosidło zamiast wózka też powinni uwzględnić skoro fotelik uwzględniają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 04 Lut 2019 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
W tym miesiącu mieliśmy nadawane nosidło turystyczne (opakowane w gruszy worek foliowy i zaklejony zwykłą taśmą klejącą) jak i wózek. Lecieliśmy z TXL i FUE. Wcześniej z kilku lotnisk także nie było problemu a mieliśmy dodatkowo w worku jeszcze fotelik dla niemowlęcia.
Dodatkowo można coś przewieść w nosidle (zbędne kg i płyny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 01 Kwi 2019 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 89
Loty: 140
Kilometry: 261 091
Cześć :) Za tydzień lecę z siostrą i jej czteroletnią córką do Rzymu. To będzie mój pierwszy w życiu lot z dzieckiem i chcę się upewnić, że wszystko dobrze zrozumiałam. Potrzebuje jasnej odpowiedzi, jak krowie na miedzy.

Na stronie Ryanaira w zakładce "Najczęściej zadawane pytania" stoi tak: "podróżując z dzieckiem nieodpłatnie można przewieźć jeden składany wózek dziecięcy/podwójny wózek dziecięcy/system podróżny/chustę do noszenia na każde dziecko (...)".

Siostra ma bilet z pierwszeństwem wejścia i 2 sztukami bagażu podręcznego. Czy dobrze rozumiem, że wózek jest w tym wypadku bezpłatnym, dodatkowym przedmiotem, który może ze sobą wziąć? Czyli może wziąć mały bagaż, bagaż podręczny 10 kg i wózek, zgadza się?

I drugie pytanie. Czy dziecko też ma w tej sytuacji darmowy mały bagaż podręczny?

Będę wdzięczna bardzo za rozwianie moich wątpliwości, bo już zgłupiałam, a nie chcę siostry dodatkowo stresować na lotnisku bo ona w ogóle nie lata :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 01 Kwi 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć @sprocha!
1) TAK, można zabrać wózek oprócz bagażu podręcznego. Wózek jest traktowany jako dodatkowy przedmiot dla dziecka, więc nie wchodzi w skład bagażu podręcznego.
2) TAK. Dziecko powyżej 2 lat, ma darmowy mały bagaż podręczny.
Powodzenia! ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sprocha lubi ten post.
sprocha uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 01 Kwi 2019 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 89
Loty: 140
Kilometry: 261 091
@kspr dzięki serdeczne za szybką odpowiedź! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group