Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 24 Kwi 2018 07:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
WRO-EMA,EMA-DUB,DUB-WMI Forclaz 40 przeszedł, wszystkie walizki poleciały do luku z tego co widziałem (dodam, że miałem torbę na laptopa dodatkowo, a plecak od EMA prawie maksymalnie wypchany)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#242 PostWysłany: 24 Kwi 2018 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
luc4s napisał(a):
A jeszcze też się zastanawiam, co jak sobie ukradkiem tą naklejkę ściągnę i wezmę plecak do środka? :) Mam plecak, który idealnie mieści się przed sobą w samolocie, ale trochę przekracza wysokość 30 cm.

Podczas wsiadania do samolotu zawsze proszą o okazanie karty pokładowej. Jeżeli nie jest tam napisane PRIORITY, to pa pa walizeczka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 24 Kwi 2018 14:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
luc4s napisał(a):
A co jak lecę z laptopem, dronem z 4 lipolami, dwoma aparatami i kilkoma obiektywami, a nie kupię pierwszeństwa? Dadzą lipole i resztę elektroniki do luku?

Z taką ilością sprzętu nie skąpiłbym paru euro na pierwszeństwo, zwłaszcza, że wydałeś na niego zapewne ładnych kilka tysięcy zł. Jeśli dadzą ci naklejkę, że podręczny do luku, to cenne rzeczy powinieneś wyjąć z torby/plecaka i zabrać na pokład - pytanie jak je wtedy zabezpieczysz.
Jeśli chodzi o baterie/ akumulatorki, to zasadniczo chyba jest zakaz przewożenia w luku i zawsze muszą iść na pokład w podręcznym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#244 PostWysłany: 24 Kwi 2018 15:14 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Czy ktos probowal nadac bagaz podreczny za free przy check in? Jest taka szansa, czy trzeba oddac przy gate dopiero?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 24 Kwi 2018 15:19 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Kashpir napisał(a):
luc4s napisał(a):
A co jak lecę z laptopem, dronem z 4 lipolami, dwoma aparatami i kilkoma obiektywami, a nie kupię pierwszeństwa? Dadzą lipole i resztę elektroniki do luku?

Z taką ilością sprzętu nie skąpiłbym paru euro na pierwszeństwo, zwłaszcza, że wydałeś na niego zapewne ładnych kilka tysięcy zł. Jeśli dadzą ci naklejkę, że podręczny do luku, to cenne rzeczy powinieneś wyjąć z torby/plecaka i zabrać na pokład - pytanie jak je wtedy zabezpieczysz.
Jeśli chodzi o baterie/ akumulatorki, to zasadniczo chyba jest zakaz przewożenia w luku i zawsze muszą iść na pokład w podręcznym.


Ale tu nie chodzi o sknerstwo, tylko ich idiotyczne przepisy :D Jak powyciągam wszystkie lipole, to jak mam je zabrać na pokład, jak nie mam plecaka? :) A opróżnię plecak ze sprzętu, to wejdzie w każdą szparę. Co innego walizka na kółkach, a co innego plecak. Leciałem z tym plecakiem chyba pierwszym lotem, w pierwszy dzień działania tych przepisów, wtedy w Lizbonie przeszedł. Ciekawe jak teraz będzie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 28 Kwi 2018 04:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Czy po tych wszystkich zmianach z przerzucaniem dużego podręcznego do luku, obecnie jest tak, że każdy kto nie zapłaci za priority, staje się uczestnikiem zwykłej kolejki i musi oddać walizkę do luku, czy jednak nadal jest tak jak kiedyś, że według jakiegoś klucza (miejsca niezapłacone ale wylosowane na przodzie samolotu) Ryanair wybiera losowo grupę pasażerów którzy idą do kolejki Priority i mają bagaż przy sobie oraz wchodzą przednim wejściem?
Czy jest już tylko tak, że wszyscy są zwykłą kolejką, drzwi zależą tylko od miejsca z przodu/tyłu samolotu a priority mają tylko ci którzy zapłacili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 28 Kwi 2018 06:27 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Dwa bagaże ze sobą tylko po wykupieniu priority. Pozostali (obojętnie na nr miejsca) walizki (oklejane) muszą zostawić przy wózkach bagażowych. I potwierdzam-kiedyś przez zapomnienie wniosłam oklejony bagaż po schodkach ;) , ale pani stewardesa sama się nim zajęła. To znaczy zniosła na dół, do wózka.Nie było opcji żeby umieścić w schowku, mimo, że miejsca były :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 28 Kwi 2018 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@rdw teraz w schowkach bagażowych Ryanair to często jest tylko powietrze lub jakaś jedna samotna walizka. Wydaje mi się, że kolejki priority albo nie zwiększyły się wcale albo tylko nieznacznie. Ciekawi mnie za to czy wszędzie zaostrzyli kontrole plecaków i wszystkie większe zabierają do luku :?: Niedługo będę lecieć z Rygi do Berlina to się przekonam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 28 Kwi 2018 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Ostatnio jak leciałem do STN, to schowki były pełne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 29 Kwi 2018 19:26 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ja ostatnio oderwałem naklejkę z plecaka i wsiadłem, nikt tego nie weryfikował. Leciałem z BLL.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 29 Kwi 2018 20:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A ja szanuję zasady i jeśli już mi okleją, to oddaję do luku.
W nawiązaniu do #241 dodam jeszcze info o locie Burgas - Modlin (23 IV): przechodziliśmy z żoną oddzielnie, bo robiłem zakupy w Duty free - żonie okleili plecak; mnie spytali czy chcę oddać za darmo do luku - odpowiedziałem, że mogę wziąć na pokład i nie okleili :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#252 PostWysłany: 29 Kwi 2018 21:14 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ja uważam, że te zasady są głupie, bo mój plecak zawsze wchodzi pod fotel i nie zajmuje miejsca w schowku, więc zupełnie nie wiem co miałoby dać chowanie go do luku. Efektem byłby tylko mój zmarnowany czas, nic więcej. Walizki niech sobie pakują, ale z plecakami mieszczącymi się pod fotelami to głupota.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 29 Kwi 2018 21:31 

Napisz po 10 odklejeniach ile razy przeszło, wtedy będzie w miarę obiektywnie :!:
Lataj tylko z plecakiem 35x20x20 cm to i o głupocie głupio nie trzeba będzie pisać skoro jest taki, a nie inny regulamin przewozu bagażu podręcznego FR
Góra
 PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 30 Kwi 2018 06:47 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
ms993 napisał(a):
Ja uważam, że te zasady są głupie


Ja uważam, że nie ma przymusu latania Ryanairem, zwłaszcza jak komuś ich zasady nie odpowiadają.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#255 PostWysłany: 30 Kwi 2018 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Na niektórych lotach naklejają tez naklejkę na kartę pokladową i tej nie oderwiesz bez śladu jeśli masz wydruk na zwykłym papierze.I przed samym wejsciem do samolotu sprawdzali karty pokladowe i wylapaliby zerwaną naklejke z plecaka.Tu przydaje się mobilna karta pokladowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 10 Maj 2018 12:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Czy wie ktoś co się dzieje, jeśli mamy przesiadkę na dwóch osobnych biletach? Czy można wtedy wziąć duży podręczny na pokład nie mając wykupionego priorytetu? Bo przy gate raczej nie mają możliwości nadania bagażu do final destination... a zmusić pasażera do wyjścia do landside na lotnisku transitowym chyba nie mogą....(?) Możliwe są też sytuacje że przesiadamy się na lotnisku w kraju do którego nie mamy odpowiednich dokumentów żeby przekroczyć granice i wtedy fizycznie nie ma możliwości odebrania swojego bagażu podręcznego z karuzeli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 10 Maj 2018 12:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Jako nie mogą zmusić? Point-to-point linie są, więc twój problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 10 Maj 2018 12:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Mogą zmusić, radziłbym przy tym priorytet wykupić jednak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 10 Maj 2018 12:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@NBE322 Jeśli masz loty na dwóch oddzielnych biletach, to tym bardziej powinieneś mieć dokumenty, które uprawniają cię do przekroczenia granicy kraju, w którym masz przesiadkę... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 10 Maj 2018 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
NBE322 napisał(a):
Bo przy gate raczej nie mają możliwości nadania bagażu do final destination... a zmusić pasażera do wyjścia do landside na lotnisku transitowym chyba nie mogą....(?)


Zmusić Cię do opuszczenia zasadniczo nie mogą ale też oni Cię do niczego nie zmuszają. To ty chcesz ich zmusić do przeładowania bagażu lub umożliwienia Ci ososbistego zrobienia tego. A oni to zasadniczo mają w tym, no... w poważaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group