Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Maj 2017 19:50 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 28 Maj 2017 20:06 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Może trochę obok tematu, info z bieżącego tygodnia:

Kote Abchazi 12 - kantor wymieniający PLN/GEL
najlepszy kurs z EUR lub USD - przy wyjściu z Metra Rustaveli
najlepszy kurs na starym mieście - początek Kote Abchazi od strony Mostu Metechi, w spożywczaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Maj 2017 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Skąd wiesz że najlepszy? Ja wymieniłem taniej... :lol:
Jak już chcesz być pomocny to podaj kursy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 10 Wrz 2017 20:33 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Przylatując wieczorem/w nocy do Kutaisi mogę spokojnie wymieniać na lotnisku większą ilość euro na lari, czy może kurs na lotnisku jest zdecydowanie niekorzystny i lepiej wymienić tylko trochę euro na najpotrzebniejsze wydatki, a resztę w kantorze gdzieś w Tbilisi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 16 Kwi 2018 08:57 

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 9
Bez problemu można w Gruzji płacić dolarami? Czy lepiej zadać EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Kwi 2018 14:12 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 22
Loty: 21
Kilometry: 42 762
A czy w Polsce można bez problemu płacić dolarami?
Jak się dogadasz na targu czy małym sklepiku to zapłacisz. Natomiast bez problemu wymienisz w kantorze dolary, euro, ruble rosyjskie. Złotówek nigdzie nie widziałem w kantorach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Lip 2018 19:07 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Ktoś kojarzy gdzie w Tblisi można wypłacić euro z bankomatu?
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 06 Lip 2018 07:56 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
1) W Tbilisi bez problemu można wymieniać walutę na lotnisku przy przylotach. Odwrotnie niż w Polsce kurs jest nierzadko lepszy niż na mieście.
2) W Tbilisi na parterze budynku gdzie jest stacja metra "Marjanishvili" https://goo.gl/maps/k7wtendFhfv znajduje się bank/kantor. Na tablicy w środku pomieszczenia mają wyświetlony kurs na skup/sprzedaż złotówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 07 Lip 2018 02:15 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 20
Możecie polecić mi jakiś kantor z dobrym kursem w Tbilisi, w okolicach starego miasta? Planuje pojechać autobusem do centrum i wysiąść w okolicach placu puszkina, może coś w tym obszarze? Ale jeśli znacie jakiś z lepszym kursem w innej lokalizacji, to również moglibyście polecić, bo zamierzam po Tbilisi pojechać jeszcze w kilka miejsc w Gruzji, dlatego szukam jakiegoś kantoru, w którym będę mógł od razu większą kwotę wymienić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Lip 2018 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Pełno kantorów znajdziesz na Kote Afkhazi St
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:49 

Rejestracja: 19 Lut 2019
Posty: 13
Loty: 61
Kilometry: 83 423
Czy płacenie kartą w Kutaisi jest możliwe, czy raczej lepiej mieć gotówkę? I Jeśli jednak gotówka to znacie dobry kantor w Kutaisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W dużym sklepie w Kutaisi były akceptowane karty płatnicze.
Kursy w kantorach nie będą się znacznie różniły.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ibip uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 19 Lut 2019 16:00 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Jeśli chodzi o karty płatnicze, to przykładowo w Tbilisi nie miałem żadnych problemów z płaceniem. Nie licząc przysłowiowej baby ze straganu, jednego z muzeów i kolejki pod Matkę Gruzję, właściwie wszędzie były terminale. Nawet niektóre stragany z pamiątkami miały. Oczywiście warto coś wymienić, by mieć na drobne przyjemności (raz mi się zdarzyło, że płatność kartą była od 20 lari), ale nie trzeba nastawiać się tylko na płatność gotówką. Po za dużymi miastami sytuacja może wyglądać inaczej i warto mieć to z tyłu głowy.

Jeśli chodzi o kantory, to mam wrażenie, że jest ich zadziwiająco dużo, a różnice między kursem sprzedaży a kupna zastanawiająco niskie. Pewnie niektóre miały dodatkowe prowizje, ale jak się człowiek zapyta "ile dostanę za xxx?" to będzie wiedział czy mu się opłaca czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 12 Lip 2019 13:37 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Czy dobrze rozumiem, że wypłacając USD kartą debetową do konta w USD T-Mobile Usługi Bankowe nic nie będzie przeliczać operator? Wypłacę 100 USD i z konta zejdzie 100 USD a nie przeliczy USD na Lari i znów na USD?
I teraz pytanie - nawet jeśli tak jest, to MasterCard nie będzie miał lepszych przeliczników i czy bardziej nie opłaca się wypłacić Lari? (Przeliczone bezpośrednio przez MasterCard)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Lip 2019 13:43 

Gdzie ty to chcesz wypłacić?
Jeśli już to lari wypłacone przeliczy na dolary przy karcie nominowanej w usd

Ewentualnie, gdzie wyczytałeś ze w Gruzji czy Polsce poza oddziałem banku wyplacisz usd? :D
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Lip 2019 13:48 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Wiele osób pisze ( choćby w tym wątku ;) - stąd nie wiem co Cię tak bawi :D ), że bankomaty w Gruzji dają do wyboru Lari lub USD.
Stąd moje pierwsze pytanie.
To, że wypłacając Lari MC przeliczy je na USD to wiem.
Stąd drugie pytanie.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 12 Lip 2019 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Lip 2019 13:54 

Nawet jeśli "to po cholerę sobie tak komplikować" skoro celem są lari

Ale ok, może ktoś jeszcze tak mial czy przekombinował :D
Góra
 PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Lip 2019 15:41 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@gorny77
Nie odpowiedziałeś na żadne z pytań, nie pomogłeś... Jakiś inny cel tego typu Twoich postów? Nie odpowiadaj ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 12 Lip 2019 16:05 

lluukk napisał(a):
Czy dobrze rozumiem, że wypłacając USD kartą debetową do konta w USD T-Mobile Usługi Bankowe nic nie będzie przeliczać operator? Wypłacę 100 USD i z konta zejdzie 100 USD a nie przeliczy USD na Lari i znów na USD?
I teraz pytanie - nawet jeśli tak jest, to MasterCard nie będzie miał lepszych przeliczników i czy bardziej nie opłaca się wypłacić Lari? (Przeliczone bezpośrednio przez MasterCard)

Ktoś jeszcze wyplacał w Gruzji dolary? :lol: 8-)

A na poważnie: wyplacałem lari w Gruzji kartą Alior Kantoru nominowaną w usd, nie bylo opcji wyplaty usd
W Polsce też się da w bankomatach wypłacić euro....po zbójeckim kursie w kazdej opcji


Ostatnio edytowany przez Anonymous 12 Lip 2019 16:35, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off  
      
#60 PostWysłany: 12 Lip 2019 16:24 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Kilka osób piszących w tym temacie - byli nawet zainteresowani wypłatą EUR z bankomatu w Gruzji (ponoć też się da).Wiem przerasta co niektórych i tak jak już wcześniej prosiłem - daj sobie spokój z komentowaniem moich postów.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez Washington, 14 Lip 2019 19:19, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group