Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 30 Lis 2015 21:00 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 43
Kilometry: 58 165
Wróciłem z Tallina właśnie, pamiętajcie, że w okresie zimowym wejście na wieżę kościoła św. Olafa jest niemożliwe. Jak dobrze pamiętam od listopada do końca marca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 04 Lis 2016 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Byl ktos na swiatecznym jarmarku w grudniu? Na zdjeciach wyglada bardzo ladnie i ogolnie w internecie pisza jak jest fajnie wtedy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 04 Lis 2016 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Byl ktos na swiatecznym jarmarku w grudniu?

Byłem.
Short story: Ciekawie.
Long story: Inna atmosfera niż na jarmarkach bożonarodzeniowych w Niemczech czy w Budapeszcie. Bardziej „skandynawsko” niż „przaśnie”. Dużo rzeczy dedykowanym dzieciom. Bardzo ciekawe wyroby rzemieślnicze do kupienia. Generalnie polecam (zwłaszcza grzaniec z likierem) 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Kwi 2017 14:42 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
W Tallinie spędziłem pięć dni zeszłego lata podczas powrotu z Petersburga.

Piękne, przytulne, urocze miasteczko. Klimatem przypominało mi miasto lorda Farquada ze Shreka - nie przez ogry i gadające osły, bo tych nie uświadczyłem, ale przez wygląd. Mnóstwo małych uliczek, wspaniałe baszty.

Co warto zobaczyć:

+ wieża widokowa na kościele Olava. Cudowny widok. Wysokie, strome schody, po których trzeba się wdrapać do góry, ale na samym szczycie jest budka, w której siedzi pan lub pani z apteczką, pierwszą pomocą i defibrylatorem gdyby ktoś się gorzej poczuł :) są też postawione ławeczki na odpoczynek w trakcie wchodzenia.
+ Park Kadriorg wraz z pomnikiem Rusałki
+ cerkiew Piotra
+ więzienie Patarei! Opuszczone, sowieckie więzienie. Zostało całkiem sporo rzeczy, niektóre pomieszczenia wyglądają jak opuszczone z dnia na dzień, taki mini-Czarnobyl.
+ zachód słońca na Linnahall - latem słońce zachodzi w Tallinie nad morzem, więc zachody słońca są piękne. Linnahall to stara hala widowiskowo-sportowa, dzisiaj chyba opuszczona, a na jej zaniedbanym dachu wieczorami siedzi młodzież i pije piwo. Jest raczej kulturalnie, po prostu siedzą, piją i rozmawiają, nie robią trzody, chyba że akurat przyjdą Rosjanie, ale oni piją trochę dalej z reguły i nie są z reguły agresywni.
+ wiele osób zachwala Lennusadam - muzeum w dawnych hangarach na sterowce. Interaktywne, można wejść do łodzi podwodnej, na mnie wielkiego wrażenia nie zrobiło, ale miłośnicy militariów i dzieci na pewno będą mieli sporo frajdy. Można z prawdziwego działka przeciwlotniczego postrzelać do wirtualnych samolotów :)
+ niedaleko Lennusadam jest sporo statków na które lub do których można wejść. Ten największy jest najfajniejszy i powstał w szczecińskiej stoczni.
+ skansen na Rocca al Mare. Duży, ale do zrobienia, nie przytłacza jak ten w Rumszyszkach
+ przede wszystkim chodzić, spacerować, łazić. Tak się najlepiej zwiedza i poznaje miasto, a sama starówka nie jest specjalnie duża, więc można przejść każdą uliczkę nawet parę razy. Można się wybrać na Free Walking Tour.

Warto wybrać się też do Helsinek, jeśli komuś starczy czasu i pieniędzy - promy kursują codziennie. Bilet kupiłem dwa dni przed podróżą w kasie w porcie w Tallinie. Wypłynięcie około 7 z Tallina, o 9 w Helsinkach, wypłynięcie z Helsinek o 21, powrót do Tallina o 23. Wyszło około 160 złotych w dwie strony. Prom ogromny, z miejscami siedzącymi wewnątrz i na zewnątrz, w środku sklepy, kawiarnie i internet.

No a ceny, jak to ceny, wysokie ;)

Nocowałem w Kohver Hostel. Ścisła starówka, czysto, bezpiecznie, parę toalet i prysznice, szafki na klucz, tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 24 Kwi 2017 20:06 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Dodałbym jeszcze do tej listy muzeum morskie, mieszczące się w baszcie Paks Margerita (Gruba Małgorzata). Na dachu jest taras widokowy z kawiarenką.
Warto też przejść się promenadą nadbrzeżną za pomnikiem Rusałki, w kierunku Pirity, fajny widok na miasto i port
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 29 Maj 2017 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Kilka razy w roku można zwiedzić Kadrioru Kunstimuuseum za darmo (Międzynarodowy Dzień Muzeów, Noc Muzeów), albo za 1 euro w ramach akcji One-Euro Wednesday. W tym roku te środy wypadają: 9 marca, 31 maja, 6 września i 29 listopada. W środy godziny otwarcia pałacu są długie przez cały rok tj. od 10:00 do 20:00. Cena 1 euro dotyczy tylko biletów indywidualnych.
Tu potwierdzenie tej informacji na oficjalnej stronie pałacu: http://kadriorumuuseum.ekm.ee/en/opening-hours/tickets/

Tegoroczne dni Starego Miasta w Tallinnie rozpoczną się 31 maja i potrwają do niedzieli 4 czerwca.
https://www.visittallinn.ee/eng/visitor ... -town-days
Szczegółowe informacje o programie i lokalizacji poszczególnych wydarzeń w ramach festiwalu poniżej:
http://vanalinnapaevad.ee/news/xxxvi-ta ... june-2017/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 06 Kwi 2018 12:24 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Będę na początku maja w Tallinie niecałe 2 dni. Pytanie na co je najlepiej przeznaczyć? Pierwszy dzien po przyjeździe pewnie zwiedzanie Tallina i chodzi mi bardziej o drugi dzień.
Myślałem zeby odwiedzić Park Narodowy Lahemaa (ktoś był) lub drugą opcją są Helsinki. Jakieś rady?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 06 Kwi 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
Park Lahemaa jeśli masz auto - inaczej trudno się dostać, chyba, że z wycieczką zorganizowaną.
Do Tartu jest dobry dojazd LuxExpres i akurat na jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Kwi 2018 13:09 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Jadę z PL autem więc to nie problem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Kwi 2018 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Myślę, że akurat te niecałe 2 dni wystarczy, aby zobaczyć cały Tallinn bez wyjeżdżania poza jego granice. Jeśli wolisz pospacerować po Parku Narodowym to warto się tam wybrać na rzecz samej stolicy, natomiast jeśli interesuje Cię historia miasta to ja poświęciłbym ten czas w pełni na stolicę kraju i jego atrakcje.
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”


Ostatnio edytowany przez michzak, 09 Kwi 2018 13:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Kwi 2018 10:31 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Mam jeszcze jedno pytanie: Kojarzycie może czy gdzieś w pobliżu starówki jest gdzie za darmo zaparkować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Kwi 2018 11:29 

Rejestracja: 19 Lut 2018
Posty: 66
Loty: 83
Kilometry: 179 269
Blisko starówki jest wszystko płatne, a służby odholowujące bardzo sprawnie działają.

Jak tam mieszkałem to auto bardzo często zostawiałem w dwóch lokalizacjach.

-Na przeciwko supermarketu Prisma ul. Endla https://goo.gl/maps/CVAvXdamEJ72 (z tego miejsca na stare miesto pieszo ok 20-25 min, bardzo blisko jest przystanek autobusowy z którego co chwile jeżdzą busy/troleje)

-przy starym porcie - https://goo.gl/maps/wnbf43JSfQ12 (z tego miejsca na stare miasto pieszo ok 10-15 min)

Tak naprawdę lokalizacja zależny co chcesz zwiedzać wcześniej/później bo jak zamierzasz iść na obiad na Telliskivi to tam też są darmowe parking na ulicach.

Tutaj jeszcze ogólna mapa strefy parkowania w Tallinie. http://www.parkimine.ee/en/parking/tall ... r-parkings


Jak będziesz jechał od PL i lubisz nature to możesz zahaczyć o Park Narodowy Soomaa (okolice Parnawy) - bardzo ładne ścieżki do trekingu nad bagnami/mokradłami. Polecam.

Enjoy!
Góra
 Profil Relacje PM off
Undertone uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 30 Lip 2018 21:31 

Rejestracja: 30 Lip 2018
Posty: 5
Bardzo podobało mi się w muzeum sztuki Komu i w muzeum historii Estonii. No i świetne jest muzeum w porcie, nie pamiętam nazwy, ale dotyczyło statków i morza :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 09 Wrz 2019 12:08 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 55
Czy był ktoś zimą w Tallinnie? W szczególności w lutym? Czy Muzeum Patarei jest wtedy otwarte?Jak z knajpkami, ofertą atrakcji?
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Wrz 2019 16:53 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1734
srebrny
Będę w Tallinnie (po raz kolejny) na 2 dni. Przylot piątek w nocy, wylot w niedzielę rano. Polecacie jakieś spokojne miejsce na odpoczynek (może nad morzem)? Nie chciałbym jechać jakoś daleko. Jedną z opcji jest Pirita, choć ceny noclegów są dosyć wysokie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 26 Wrz 2019 21:05, edytowano w sumie 1 raz
Ort
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Wrz 2019 17:53 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
maya0104 napisał(a):
Czy był ktoś zimą w Tallinnie? W szczególności w lutym? Czy Muzeum Patarei jest wtedy otwarte?Jak z knajpkami, ofertą atrakcji?
Dzięki.


Byłem rok temu w lutym i wiem, że w życiu nigdy nie wrócę tam o tej porze (a byłem już kilkanaście razy latem). Jadać busami od Polszy, przez Litwę było jeszcze powiedzmy jesienno-wiosennie (brak śniegu i względna temp. bardzo akceptowalna), ale już na Łotwie zaczęły się śniegi, a w Estonii to już skandynawska masakra i non-stop prawie -20 C.
Porażający wiatr, niedogrzane pokoje w hostelach, biznesy na pół gwizdka działające, a ceny mimo słabej aury i mniejszej ilości turystów, wciąż wprawiały w "os-łupienie", mrok, szadź i wiatr ze śniegiem, przeszywający do kości i prosto w pysk do takiego stopnia, iż poczułem się jak bohater klimatycznej, nordyckiej sagi rodem z teledysków black-metalowych tuzów typu Immortal, Burzum, Darkthrone i Satyricon.
Najgorzej wydana forsa w życiu (już na miescu) - bo same bilety za grosze w promocji zimowej po 1 EUR, łącznie z promem do Helsinek za 8 EUR;)
Słowem NEVER MORE!!!

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 04 Paź 2019 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
maya0104 napisał(a):
Czy był ktoś zimą w Tallinnie? W szczególności w lutym? Czy Muzeum Patarei jest wtedy otwarte?Jak z knajpkami, ofertą atrakcji?
Dzięki.


Tallinn odwiedziłem w sierpniu 2018 roku - Paterei zamknięte do odwołania.
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 28 Lis 2019 21:06 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 60
Loty: 87
Kilometry: 208 546
ciachu25 napisał(a):
maya0104 napisał(a):
Czy był ktoś zimą w Tallinnie? W szczególności w lutym? Czy Muzeum Patarei jest wtedy otwarte?Jak z knajpkami, ofertą atrakcji?
Dzięki.


Byłem rok temu w lutym i wiem, że w życiu nigdy nie wrócę tam o tej porze (a byłem już kilkanaście razy latem). Jadać busami od Polszy, przez Litwę było jeszcze powiedzmy jesienno-wiosennie (brak śniegu i względna temp. bardzo akceptowalna), ale już na Łotwie zaczęły się śniegi, a w Estonii to już skandynawska masakra i non-stop prawie -20 C.
Porażający wiatr, niedogrzane pokoje w hostelach, biznesy na pół gwizdka działające, a ceny mimo słabej aury i mniejszej ilości turystów, wciąż wprawiały w "os-łupienie", mrok, szadź i wiatr ze śniegiem, przeszywający do kości i prosto w pysk do takiego stopnia, iż poczułem się jak bohater klimatycznej, nordyckiej sagi rodem z teledysków black-metalowych tuzów typu Immortal, Burzum, Darkthrone i Satyricon.
Najgorzej wydana forsa w życiu (już na miescu) - bo same bilety za grosze w promocji zimowej po 1 EUR, łącznie z promem do Helsinek za 8 EUR;)
Słowem NEVER MORE!!!

Pzdr, Art.


Osz, kurde, nie zachęca, a ja już mam bilety na styczeń :lol:
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Lis 2019 21:53 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1734
srebrny
Potwierdzam. Kilka lat temu objechałem kraje bałtyckie w styczniu. Temperatury od -20 do -23. W Helsinkach co pół godziny musiałem wchodzić do jakiegoś ogrzewanego pomieszczenia bo przestawałem czuć palce u dłoni i nos.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
AAA90 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 28 Lis 2019 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja byłam w tym roku w lutym, temperatura była w okolicach zera.
Góra
 Profil Relacje PM off
AAA90 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group