Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#21 PostWysłany: 06 Kwi 2018 10:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przeczytaj to, co tam napisali na tej stronie (link do strony: https://niebezpiecznik.pl/post/esky-roz ... ozsamosci/ )
Ten mail to błąd systemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#22 PostWysłany: 06 Kwi 2018 10:52 

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 12
Ja rozumiem to w ten sposób, że błedem jest wyslanie maila do osób które NIE KUPIŁY biletów. Ja natomiast ten bilet kupiłem, dlatego zastanawiam sie czy powinienem im podac dane.

Ale moze faktycznie macie racje i za bardzo dramatyzuje.

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#23 PostWysłany: 06 Kwi 2018 11:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Dane możesz wpisac na stronie KLM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#24 PostWysłany: 06 Kwi 2018 11:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@MarekMarecki: eSky (niektóre inne OTA też) chcą odciągnąć użytkowników od wchodzenia na strony przewoźników (promocje itp) oraz część osób na prawdę nie wie że taki krok trzeba wykonać to wykonują to za nich. Ale oczywiście świadoma osoba robi to sama :)
Góra
 Profil Relacje PM off
MarekMarecki lubi ten post.
MarekMarecki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#25 PostWysłany: 06 Kwi 2018 11:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
MarekMarecki napisał(a):
Ja rozumiem to w ten sposób, że błedem jest wyslanie maila do osób które NIE KUPIŁY biletów.

Ja zrozumiałem z tego artykułu, że maila dostała znaczna większość ich klientów, nie tylko tych co kupili, ale tych co nie kupili też ;) Artykuł się skupił na osobach, które nie kupiły, bo dla nich ta wiadomość może być dziwniejsza

Spokojnie na stronie KLM się odprawisz
Góra
 Profil Relacje PM off
MarekMarecki lubi ten post.
MarekMarecki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#26 PostWysłany: 09 Kwi 2018 20:46 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 5
Witam, kupiłem bilet za pośrednictwem tickets.pl na loty KLM i Vietnam Airlines (GDN-AMS-BKK-HAN, SGN-SIN-AMS-GDN). Zauważyłem na potwierdzeniu z tickets.pl, że lot z Bangkoku do Hanoi (Vietnam Airlines), mimo iż posiada ten sam numer biletu, ma inny 6 literowy kod rezerwacji. KLM na swojej stronie pokazuje wszystkie loty lecz informuje mnie, że odprawa na lot do Hanoi będzie dostępna na lotnisku. Czy oznacza to, że będę musiał wyjść ze strefy airside do karuzeli, odebrać bagaż a potem nadać go w check-inie gdzie dostanę kartę pokładową na ten lot czy zastosowana zostanie umowa interline, bagaż nadany w Gdańsku zostanie wysłany do Hanoi a kartę pokładową odbiorę w transfer desku Vietnam Airlines w Bangkoku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#27 PostWysłany: 09 Kwi 2018 21:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
1. Bagaż na 90% poleci prosto do HAN
2. Bilet dostaniesz w AMS lub w BKK, na stanowisku transfer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#28 PostWysłany: 13 Cze 2018 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Hej,
loty z Wiednia KLMem do USA (w tym jeden wewnętrzny DELTĄ). Taryfa Light bez bagażu rejestrowanego. Nie można go wykupić online a dopiero na lotnisku. Infolinie polska oraz austriacka twierdzą, że nie mają danych odnośnie cen bagażu rejestrowanego na tej trasie bo to bilet na loty łączone KLM+DELTA i że dopiero na lotnisku dowiem się ile zapłacę za bagaż... (?!)

Dla mnie osobiście kuriozum, spodziewam się, że będzie to 50 euro / osoba / w jedną stronę (jak na stronie DELTY) ale czy ktoś ma więcej danych na ten temat? Kalkulator na stronie KLM niczego nie podpowiada a chciałbym się przygotować przynajmniej na 24h przed lotem bo jeśli walizka wyjdzie np. 100 euro w jedną stronę za osobę to nie wezmę drugiej a ciężko będzie z niej zrezygnować przy stanowisku check-in...

Nie mam żadnych mil ani tym bardziej statusu w programie Flying Blue ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#29 PostWysłany: 13 Cze 2018 18:58 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
Bagaz mozna bylo wykupic, kupujac w normalnych ota, np expedia ma bilety za 335usd, a z bagazem 371usd + do tego mozliwosc wyboru miejsca

na lotnisku pewnie 40euro w jedna strone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#30 PostWysłany: 16 Wrz 2022 23:10 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Czy miał ktoś z Was sytuację że w czasie rezerwacji i przed płatnościa pokazywało cały czas, że bagaż rejestrowany jest w cenie, a po płatności w potwierdzeniu jest że taryfa bez bagażu? Loty OJ i na www nie było nawet możliwości wyboru taryfy. Od razu pokazywało z bagażem dla każdego pasażera na każdym odcinku lotu. Chcialam nawet usunac bagaz dla 1 pasazera, ale sie nie dalo, za to mozna bylo dodac drugi bagaz dla kazdej osoby. Na infolinii twierdzą że taryfa light, ale w trakcie rezerwacji zawsze bagaż był w cenie. Wysłałam screeny itp ale obawiam się że to może dlugo potrwać zanim sprawa się wyjaśni, a w ciągu 24h można anulować bilet. Choć akurat na nim mi zależy, byle był chociaż 1 bagaż. Jest szansa że dodadzą te bagaże na podstawie screenów z procesu rezerwacji?

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 135.4 KiB | Obejrzany 4086 razy ]
pobrane.jpeg.jpg
pobrane.jpeg.jpg [ 111.22 KiB | Obejrzany 4207 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima 17 Wrz 2022 18:36, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#31 PostWysłany: 16 Wrz 2022 23:51 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@maxima moim zdaniem tak. Wysłałbym to jako reklamację przez formularz i w polskiej wersji strony. A w następnym dniu roboczym zadzwonił na infolinię, tam wybrał "obsługa reklamacji" i dopytał czy widzą załączniki itp.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#32 PostWysłany: 17 Wrz 2022 00:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
@mucha dzwoniłam na infolinię, pani powiedziała że widzi taryfę light, kazała wysłać te skany na b2c mail i w sumie tylko ze rozważa. Upierała się że light, choć takiej nawet nie dało się wybrać. Jutro będę cisnąć znów bo trochę niefair. Sprawdzałam te loty kilka razy i różnej kombinacji przez AMS i cdg i zawsze było pokazywane z bagażem, więc zupełnie nie wiem skąd ta wpadka z light

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 134.85 KiB | Obejrzany 4103 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima, 17 Wrz 2022 18:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#33 PostWysłany: 17 Wrz 2022 09:30 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@maxima jutro lecę klm z taryfą light i mam bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#34 PostWysłany: 17 Wrz 2022 10:28 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
@Mihal09 ale potwierdzeniu był widoczny? U mnie jest checked in baggage 0 dla obu osob

Załączniki:
Screenshot_20220917-103046_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20220917-103046_Samsung Internet.jpg [ 68.58 KiB | Obejrzany 4172 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#35 PostWysłany: 17 Wrz 2022 10:37 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@maxima tak, w potwierdzeniu jest widoczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#36 PostWysłany: 17 Wrz 2022 11:03 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
No właśnie,u mnie w całym procesie był widoczny, w mailu z potwierdzeniem już go nie było :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#37 PostWysłany: 17 Wrz 2022 16:06 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Economy Class allowance:

The number of checked bags you can bring when travelling in Economy Class depends on multiple details, such as your destination and ticket type. Besides, you can always purchase extra bags, during or after booking. We always offer the following baggage allowance per ticket type.

Light ticket: no checked baggage included.

Standard or Flex ticket: 1 item of checked baggage, up to 158 cm (length + width + height) including handles and wheels and with a maximum weight of 23 kg.

On some routes, you can bring 1 additional checked bag on top of the regular allowance. Make sure to calculate the exact number for your route.

https://www.klm.us/information/baggage/ ... -allowance
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#38 PostWysłany: 17 Wrz 2022 18:26 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
@malawita tylko co to wnosi? jakie zastosowanie mają te warunki skoro co innego było podczas rezerwacji? nie było możliwości wyboru taryfy, tylko system od razu wrzucił określoną, ja nie mogłam wybrać miedzy Light czy Standard na żadnym etapie.

Warunki taryfowe cały czas pokazywały bagaże - na każdym etapie rezerwacji bagaże były - mogłam dokupić 2. walizkę, bo pierwsze były w cenie. A gdy przyszedł mail to już żadnego bagażu nie było.

Załączniki:
lot1.jpg
lot1.jpg [ 98.07 KiB | Obejrzany 4107 razy ]
lot2.jpg
lot2.jpg [ 78.98 KiB | Obejrzany 4107 razy ]
lot.jpg
lot.jpg [ 104.5 KiB | Obejrzany 4107 razy ]
tc.jpg
tc.jpg [ 69.47 KiB | Obejrzany 4107 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#39 PostWysłany: 17 Wrz 2022 22:07 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
maxima napisał(a):

Warunki taryfowe cały czas pokazywały bagaże - na każdym etapie rezerwacji bagaże były - mogłam dokupić 2. walizkę, bo pierwsze były w cenie. A gdy przyszedł mail to już żadnego bagażu nie było.


A zamawiałaś na stronach linii, czy przez pośrednika?

Zależy od destynacji, w e-mailu miałam niby w light 0 rejestrowanego, a jednak mogłam nadać rejestrowany 4free.

0 x Aufzugebendes Gepäck
max. 158.0 CM | 62 Zoll (A+B+C)

Gesamtgewicht max. 23 KG

1 x Handgepäck
Max. 55 x 35 x 25 cm | 21,5 x 13,5 x 10 Zoll

1 x Accessoire
max. 40 x 30 x 15 cm | 16 x 12 x 6 Zoll

Gesamtgewicht max. 12 KG
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa w KLM
#40 PostWysłany: 18 Wrz 2022 00:24 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
O to ciekawe. Tak bezpośrednio w klm, screeny jak wyżej. Czyli mimo iż niby light to bagaż był @malawita ? Lot do PTY, dalej gorzej bo code share z CM i tu też niby bez rejestrowanego, choć miał być
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group