Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 28 Mar 2018 20:18 

Rejestracja: 28 Mar 2018
Posty: 1
heja, czy ktoś wie czy jest problem z oddaniem auta w szabas? Lece do Izraela na tydzień, wylatuje w sobotę i chciałam na sam koniec zaplanować Jerozolimę i Morze Martwe, a stamtąd jechać od razu na lotnisko i oddać auto. Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#262 PostWysłany: 28 Mar 2018 21:17 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
Lotnisko pracuje non stop, tel Awiw czy Jerozolima to na pewno nie. Zawsze można sprawdzić w necie daną wypożyczalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sylwiiis uważa post za pomocny.
 
      
#263 PostWysłany: 05 Kwi 2018 11:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2372
platynowy
Wypożyczałem w TLV w Cal Auto. Powiedziałbym że "you get what you paid for", ale raczej nie są to oszuści w Europejskim stylu Goldcar czy też Green Motion.

Odbiór auta według vouchera miał być w T3, ale nie było. Zamiast tego tabliczka że trzeba się udać shuttle busem do ich biura w T1, więc czekanie na shuttle bus. Mija jakieś 20min. Potem w kolejka w ich biurze. Niby tylko 3 osoby przed nami, ale za biurkiem siedzi tylko jedna osoba i robi wiele rzeczy na raz, idzie przeraźliwie wolno. Na jednego klienta schodzi ~ 15 minut. Sam proces obsługi klienta wygląda bardzo chaotycznie. Nawet nie ma agresywnej sprzedaży dodatków, ale samo spisywanie danych z paszportu, dyktowanie maili, numerów telefonów itp idzie mega wolno. W końcu dostajemy auto, zgodnie z klasą którą zamówiliśmy, ale ma 95.000km na liczniku, i wygląda jak by nie było czyszczone w środku ani razu przez te 95k kilometrów. Szyby tłuste, siedzenia brudne, itp. Brak płynu do spryskiwaczy. Pytamy czy nie mają innej opcji, jest, tylko niższej klasy i jeszcze więcej przebiegu.

Według kontraktu dodatkowo 50 NIS za przejazd autostradą 6, a za mandat dodatkowo 90 NIS. Dodatkowy kierowca $4/dziennie. Skorzystaliśmy, ale tylko coś tam w komputerze wpisali, na kontrakcie nigdzie nie było wymienionego imienia dodatkowego kierowcy. Według kontraktu airport pickup fee będzie pobrany z karty, pomimo że mam wliczony w cenę według vouchera. Twierdzą że nie pobiorą, ale "nie da się" skreślić tego z kontraktu.

Przy oddaniu auta robią zdjęcia iPadem z każdej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#264 PostWysłany: 05 Kwi 2018 12:42 

Rejestracja: 05 Kwi 2018
Posty: 5
Cześć,
rezerwując auto w warunkach mam :
"Opłaty za lokalizację
W tej lokalizacji wypożyczalnie samochodów są obciążane dodatkowymi kosztami. Przy wynajmie samochodu wypożyczalnia naliczy dodatkowe opłaty, by pokryć część poniesionych kosztów:
Opłata lotniskowa
Koszt to US$ 31.00 włączając podatek za wynajem."
To znaczy że do ceny wypożyczenia 120 zł/dzień doliczą mi 31 USD tj. około 110 zł? Musieliście to płacić?
Wypożyczalnia SIXT na Tel Awiw Ben Gurion Lotnisko.
Ewentualnie czy jest jakaś inna wypożyczalnia gdzie nie ma tej opłaty?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 05 Kwi 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Jak sama nazwa wskazuje jest to opłata za wypożyczenie samochodu z lotniska i każdy wynajem ją ma; jest doliczana jednorazowo.
Jeśli nie chcesz jej mieć to wypożycz z lokalizacji poza lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 05 Kwi 2018 14:40 

Rejestracja: 12 Kwi 2017
Posty: 1
W sierpniu 2017 - wypożyczaliśmy samochód z Hertz na 3 dni.
Odbiór w Jerusalem (miasto), zwrot na lotnisku w Tel-Aviv.
Zapłaciliśmy w sumie 192$ za te 3 dni, z wliczonym Super-Cover (pełna ochrona).
Pomimo wykupienia pełnej ochrony zablokowali na karcie z 900$.
Miałem wykupioną pełną ochronę to nie robiłem żadnych zdjęć przed odebraniem samohcodu i bardzo dobrze, że tą ochronę miałem.
Samochód był poobijany z każdej strony, mniej lub bardziej.
Przy zwrocie w TLV zauważyli wgniecenie z tyłu, które było oczywiście od początku, ale na ich wykazie tego nie było.
Mówię, że mam SuperCover i mi to rybka - i odpuścili.
Tak czy inaczej - zawsze rezerwuję z Hertz, warto użyć specjalnych kodów CDP, które często znacznie obniżają koszt wynajmu (np. w Hiszpanii, USA).
Zwiedzanie samochodem Izraela - super, udało nam się zobaczyć Nazaret, Jezioro Galilejskie, Acra, pełno plaż, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 05 Kwi 2018 17:22 

Rejestracja: 05 Kwi 2018
Posty: 1
Cześć!
17 kwietnia wypożyczam samochód z SIXT. Za 4 dni z pakietem ubezpieczeń zapłaciłem 130$. W tej kwocie mam:
- Loss Damage Waiver (CDW & TP)
- Third party liability coverage/Third party liability damage waiver (TPLC/TLDW)
- CDW z udzialem wlasnym w wysokosci:USD 438.00
- TP z udzialem wlasnym w wysokosci:USD 438.00.

Czy powinienem wykupić coś jeszcze, np. ubezpieczenie od uszkodzenia szyb i podwozia czy wyżej wymienione obejmują wszystko? Ta kwota zawiera również opłatę za lokalizację premium. Czy mam spodziewać się jakichś innych, dodatkowych opłat na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 21 Kwi 2018 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 29
Moim zdaniem nie warto, auta w Izraelu i tak wszystkie są poobdzierane (radiowozy i autobusy też). Ja dostałem takie z uszkodzonym każdym elementem (każdy na placu taki był), nie było więc problemu z ewentualnymi uszkodzeniami.

Natomiast, jeśli na miejscu bym zobaczył że auto jest nowe, dokupił bym wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Dryblas
#269 PostWysłany: 02 Maj 2018 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ma ktoś doświadczenie z tymi typami z Alamo, Enterprise, National. te trzy wypożyczalnie są w promo Miles and More i można sobie dobić 2000 mil. Cenowo podobnie jak inni z wypożyczeniem na TLV.
Robili problemy przy wynajmie lub zwrocie, jakieś próby naciągania, a może wszystko jak najbardziej ok i polecacie?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 04 Maj 2018 14:10 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 69
Cześć,

Ja brałem auto z Europcar, odbiór w T1 zwrot w pobliżu T3 (sprawdźcie sobie dokładnie gdzie jest parking do zwrotów bo znaki bywają mylne). Ogólnie nie było żadnych problemów, za 3 dni z pełnym ubezpieczeniem zapłaciłem około 520 zł (ubezpieczanie przez pośrednika).

Udało mi się natomiast znaleźć spory i darmowy parking w Jerozolimie, ogólnie ciężko tam o miejsce i w dni robocze ludzie zastawiają się zostawiając kartki za szybą, jednak auto stało tam spokojnie przez 2 dni i nic się z nim nie działo, także polecam. Na street View jest niby budka z opłatą ale w rzeczywistości jej nie było. 31°46'45.3"N 35°12'55.6"E (31.779251, 35.215450).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#271 PostWysłany: 08 Maj 2018 15:18 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
pablo1603 napisał(a):
Santina napisał(a):
http://www.rentalcars.com/
a korzystał ktoś z ej strony?Bardzo dobre oferty mi tu dało z odbiorem i zwrotem na BenGurionie, więc pytanie na ile to są końcowe ceny, a na ile się potem zdziwię;-))))
ok 300zł za 3 doby z pełnym ubezpieczeniem na wszystko z hertza, prze stornę hertza drożej o 30%

Sprawdź w warunkach umowy dopłatę za wypożyczenie na lotnisku, mi wyskoczyło za 4 dni 42 $. Bez tej opłaty widzę na easy terra oraz holidaycars, tam niestety mniejszy wybór markowych wypożyczalni.
Korzystał ktoś z Cal auto? Są najtańsi, nie chciałbym aby byli najdrożsi :))

Po pobycie i 3 miesiącach od tego czasu mogę powiedzieć że Cal Auto było ok. Naliczyli opłatę za wjazd na autostradę 70 PLN poza tym nie było większych problemów. Trzeba uważać aby przy zdaniu nie naliczyli opłaty lotniskowej (mi próbowali ale bez problemu odpuścili), auto zamiast manuala automat ale było to lepsze rozwiązanie. Jeszcze kwestia blokady w voucherze z easyterra coś około 1000 PLN w realu 4000 PLN. Poza tym prawie nowy samochód, miła obsługa i zdecydowanie najlepsza cena(brak opłaty lotniskowej na Ben Gurionie przez Easyterra). Na koniec po oddaniu samochodu zapomniałem odebrać potwierdzenia że wszystko było ok, wróciłem i stwierdzili żeby się nie martwić, bo zależy im abym wrócił i myślę że wrócę:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 08 Maj 2018 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Zarezerwowałem właśnie na 6 dni Fiata tipo w Automacie 220$ na TLV z Enterprise. Ponieważ booking z strony promo Miles &More to i 1000 mil wpadnie. Płatność na lotnisku plus ewentualne doubezpieczenie opon, szyb, i odpowiedzialności własnej. co Do jakości obsługi dama znać po powrocie
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 11 Maj 2018 07:40 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 45
Witajcie.
W czerwcu wybieram się na 4 dniowy wypad do Izraela i jestem zmuszony na lotnisku wypożyczyć auto, ponieważ ląduję w sobotę ( brak alternatywy w transporcie ).
Z racji słabej znajomości języka angielskiego mam pewne obawy co do całej procedury w wypożyczalni w Telavivie i chciałbym w miarę możliwości załatwić formalności jeszcze tu na miejscu, a załatwianie tam ograniczyć do minimum.
Jaką drogę polecacie? Zamawianie przez infolinię rentalcars.com ?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 11 Maj 2018 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@okos poczytaj tu powinno rozwiać sporo twoich obaw https://www.fly4free.pl/forum/izrael-tel-aviv-wypozyczenie-samochodu,1208,42507. Ja ogarnąłem samochód z premia Miles&More 2000 mil z stony Miles&More. rental jest ok ale finalnie tak przekazuje Twoja rezerwację do konkretnej wypożyczali jednej z klilku w swojej ofercie
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 13 Maj 2018 10:23 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 45
Dryblas napisał(a):
@okos poczytaj tu powinno rozwiać sporo twoich obaw https://www.fly4free.pl/forum/izrael-tel-aviv-wypozyczenie-samochodu,1208,42507. Ja ogarnąłem samochód z premia Miles&More 2000 mil z stony Miles&More. rental jest ok ale finalnie tak przekazuje Twoja rezerwację do konkretnej wypożyczali jednej z klilku w swojej ofercie


@Dryblas jesteś już po wyjezdzie?
Jak wyglada to na miejscu w punkcie odbioru auta.
Mam obawy odnosnie podpisania umowy, na miejscu z racji mizernej znajomosci jezyka. Nie chcialbym podpisac czegos czego pozniej moglbym zalowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 13 Maj 2018 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Jeszcze nie my Lecimy 30.05 po powrocie zdam relację :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 16 Maj 2018 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 590
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Czy w wypożyczalniach typu Sixt lub Budget dozwolona jest podróż nad Morze Martwe drogą nr 1 i 90 ? Czy ubezpieczenie nadal obowiązuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 16 Maj 2018 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@mikuś jest dozwolona
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 16 Maj 2018 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 590
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
@olus A ubezpieczenie obowiązuje ? Jest gdzieś o tym info w kontrakcie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 16 Maj 2018 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Te drogi są pod kontrolą Izraela i można nimi normalnie jeździć. Ubezpieczenie działa.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group