Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2018 12:34 

Rejestracja: 01 Kwi 2018
Posty: 31
Zbanowany
Nie ma co się dziwić, że dla lotów kwietniowych Ryanair stosuje bardzo niskie ceny - inaczej zdecydowana większość miejsc w samolocie by była pusta.

Do Burgas najczęściej lata się po to, aby się dostać do Słonecznego Brzegu. W kwietniu absolutnie nic ciekawego się nie dzieje. Prawie wszystko pozamykane, do tego plaże nie są jeszcze porządnie wyczyszczone - nie wspominając o temperaturze zarówno powietrza, jak i wody.

Rok temu będąc w maju na Słonecznym Brzegu przez pierwszą dekadę miesiąca można się było bardzo wynudzić. Do tego bardzo głośno - wszechobecne remonty. Turystów ogólnie tyle co "kot napłakał". Dopiero w drugiej dekadzie maja zaczęło się cokolwiek dziać - pojawiły się większe pierwsze, większe grupy turystów (głównie Rosjanie), przez co kurort turystyczny wyraźniej odżył (otwarta została duża cześć knajp, restauracji, sklepów czy też inne punkty oferujące rozrywkę).

W ubiegłym roku za porządne porządkowanie plaż wzięto się dopiero w połowie maja (niektóre fragmenty plaży, znajdujące się przy niektórych hotelach były porządkowane nieco wcześniej).

Największy plusem wyjazdy na Słoneczny Brzeg w kwietniu czy też w pierwszej dekadzie maja jest to, że są bardzo tanie noclegi. Idealne rozwiązanie dla osób mało wymagających, chcących albo dużo spacerować albo po prostu "poobijać" się. Jak ktoś liczy na jakąś konkretniejszą rozrywkę, to się może bardzo zawieść.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2018 13:21 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
FerdekPazdzioch oprócz kiczowatego SB to lata się do Burgas między innymi dla zobaczenia Nesseberu i innych miejscowości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Kwi 2018 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Nesebyr też polecam oraz niedaleko zabytkowy tysiącletni Sozopol warto zwiedzić.

Słoneczny Brzeg można zobaczyć ALE (podobnie jak Złote Piaski) ma PŁATNE PLAŻE z nakoksowanymi dresiarzami "sprawdzającymi" czy aby nie zająłeś miejsca "płatnego" aby wymusić za to opłatę.

Jeśli ktoś jedzie plażować polecam zdecydowanie Primorsko 15km dalej. Spokojniej, ładne bezpłatne plaże, dużo mniej turystów. No i ceny zdecydowanie niższe za posiłki i wina w restauracjach i barach. (Butelka przyzwoitego bułgarskiego wina w cenie 4-5-6 zł to norma)

Z Primorska byłem na całodniowej/dwudniowej wycieczce autokarowej do Istambułu z przewodnikiem za jakieś niecałe 300 zł parę lat temu (w cenie rejs po cieśninie Bosfor łódką z przekąskami) i to szczególnie polecam. Przewodnik starszy Bułgar ale studiował w Polsce w dawnych latach więc biegle mówił po Polsku i to szczególnie polecam. Wyjazd około 3 nad ranem powrót po północy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Kwi 2018 12:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2018
Posty: 31
Zbanowany
-- 03 Kwi 2018 12:33 --

@kittycate - w ubiegłym roku na Słonecznym Brzegu byłem przez 3 tygodnie (w maju). Z wyjątkiem jednego deszczowego dnia, codziennie byłem na plaży (w różnych częściach SB). Żadnych "nakoksowanych" mężczyzn nie widziałem, nikt nie żądał ode mnie jakichkolwiek opłat itd. Albo miałem szczęście, albo po prostu dobrze patrzyło mi z oczu.

Plaż na SB jest bardzo dużo - przy niektórych hotelach (w tzw. "centrum" Słonecznego Brzegu) z czasem pojawiły się leżaki, być może one są płatne (aczkolwiek znajdowała się tam jedynie informacja jedynie o płatnych leżakach, parasolkach itp.). W każdym bądź razie, w pierwszej dekadzie maja na SB prawie w ogóle nie było leżaków (pojawiły się one dopiero w 2. dekadzie miesiąca, gdy zaczęli masowo zjeżdżać się pierwsi turyści, głównie rosyjskojęzyczni).

Im dalej od "centrum" rekreacyjnego Słonecznego Brzegu (w stronę Nessebaru), tym więcej miejsca - duże plaże były puste w 90% (bez leżaków itp.; ludzi stosunkowo niewiele).

Jeśli ktoś wybiera się w kwietniu do SB, to nie musi się niczego obawiać - skoro w maju ubiegłego roku plaże w większości były puste, to tym bardziej jeszcze większy luz będzie panować w kwietniu.

-- 03 Kwi 2018 12:41 --

Wgrywam zdjęcia zrobione na plażach Słonecznego Brzegu w maju 2017 roku (dokładnie 12 maja). Jak widać, plaże były wtedy jeszcze puste. Można było na nich robić co tylko się chce.

Wątpię by w kwietniu tego roku były większe "tłumy" czy też można było spotkać "nakoksowanych" Panów, którzy będą żądać zapłaty za wejście na plażę.

Załączniki:
sloneczny_brzeg_12_05_2017_02.png
sloneczny_brzeg_12_05_2017_02.png [ 836.47 KiB | Obejrzany 13038 razy ]
sloneczny_brzeg_12_05_2017.png
sloneczny_brzeg_12_05_2017.png [ 878.27 KiB | Obejrzany 13038 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Kwi 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Hej, ja byłem w Złotych Piaskach i takich spotkałem. (pas bezpośrednio przy wodzie z leżakami i parasolami) aż do około 30 metrów od linii wody napisane że teren prywatny. Gdy rozłożyłem tam ręcznik po jakimś czasie przybiegło 2 bułgarskich koksiarzy i chcieli opłatę "za korzystanie z parasola" który stał kilka metrów dalej. Zapłaciłem aby uniknąć kłopotów.

Przeniosłem się więc z ręcznikami "za barierki" czyli jakieś 30m od wody.

Potem byłem w Słonecznym Brzegu w lipcu i przy głównej plaży bezpośrednio przy morzu teren zastawiony leżakami i parasolami, tam nie próbowałem już rozkładać ręcznika dlatego podejrzewam że działa to podobnie patologicznie jak w Złotych Piaskach.

Potem przeniosłem się do Primorska i tam takiego czegoś nie ma (owszem stoją leżaki do wynajęcia ale gdzieś z tyłu, nie blokują plaży)

A to że plaże w Złotych Piaskach są prywatne to potwierdzone info. Rozmawiałem z jednym Bułgarem z hotelu który opowiadał historię że ci "Panowie" polują na turystów którzy jeśli zrobią coś niewłaściwego np. zaśmiecą plażę, usiądą bez opłaty przy parasolu to żądają wtedy od nich horrendalnych "mandatów" typu 100-150 Leva "za zepsucie parasola", "czyszczenie plaży" albo przestają być mili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group