Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Airbnb na Kubie
#1 PostWysłany: 02 Gru 2016 20:12 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
Od około roku na Kubie działa airbnb. Przetestowane podczas naszego pobytu w listopadzie, ceny atrakcyjne ("walka" o dobre recenzje, o szybkie zdobycie kilku gwiazdek).Wszystkie odwiedzone noclegi z airbnb mialy oficjalny znaczek na drzwiach - casa particulares. Często zdarza się, że osobami prowadzacymi wynajem poprzez airbnb są bliscy rodzin z Kuby mieszkający obecnie w USA czy Kanadzie. Istotne również może być to, że airbnb, póki co, nie dopuszcza dokonywania rezerwacji, gdy już jesteśmy na Kubie . Probowaliśmy ominać to ograniczenie korzystajac z VPN - niestety polegliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#2 PostWysłany: 11 Paź 2017 21:22 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Podłączę się pod temat, bo chciałem zarezerwować sobie miejscówkę w Hawanie przez airbnb i przy rezerwacji pojawiło się takie okno:

Załącznik:
kuba.png
kuba.png [ 61.08 KiB | Obejrzany 4614 razy ]


Wybór pola z celem podróży jest obowiązkowy. Czy ktoś już rezerwował nocleg przez airbnb i wie o co chodzi?
Trzeba wybrać people-to-people?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#3 PostWysłany: 11 Paź 2017 22:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
To dotyczy obywatel USA.

Możesz wybrać byle co.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#4 PostWysłany: 08 Lis 2017 22:24 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 70
We wszystkich relacjach pojawia się informacja, że zejść w casach poniżej 20CUC za nocleg nie jest łatwo, wchodzę na airbnb i od cen 10, 12 dolarów mieni się w oczach, a spokojnie można zejść poniżej $10.

Jest w tym jakiś kruczek, poza tym, że będąc już na miejscu nie da się używać airbnb?
Wiele cas podaje nazwy, a nawet mejle i tak rozkminiam, czy jak przyjdę do nich z printscreenem z airbnb na komórce to dostanę cenę speszal for me?

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#5 PostWysłany: 08 Lis 2017 22:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jesli liczysz na odpowiedz na emaila od wlasciciela zwyklej, taniej casy, to mozesz sie przeliczyc. Mnie na emaile nie odpowiedzieli nawet taksowkarze, a lokalnefirmy posredniczace w casach odpowiadaja z czestotliwoscia kilku dni.
Na emaile przez airnbnb odpowiedzi bardzo szybkie. Na ludzkie warunki za cene 10 CUC za case to jednak bym za bardzo nie liczyl.
Góra
 Profil Relacje PM off
cu86 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#6 PostWysłany: 09 Lis 2017 09:33 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 70
jeszcze bardziej mnie namówiłeś do odwiedzenia takiej za 8CUC i zdania relacji z panujących warunków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#7 PostWysłany: 20 Lut 2018 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
Czy w ostatnich miesiącach próbował ktoś rezerwować noclegi na airbnb będąc na Kubie?
Jest już taka możliwość czy nadal airbnb jest zablokowane i rezerwowac można spoza Kuby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#8 PostWysłany: 21 Lut 2018 01:04 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
ja rezerwowałem z Kuby i nie było problemu (przez aplikację mobilną na telefonie)
Góra
 Profil Relacje PM off
powroty.do uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#9 PostWysłany: 02 Mar 2018 15:10 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 18
Byliśmy 8-18 lutego, nie było problemu z rezerwacją, gorzej jest z jakością internetu :P, o ile w Varadero śmigał jak szalony, tak w Havanie w niektórych miejscach ciężko było się połączyć i często się rozłączał. Jeżeli chodzi o rezerwację to na Airbnb nawet w niektórych sytuacjach szybko odpisywali. Jeżeli planujesz pobyt w Varadero, radzę rezerwację robić wcześniej, w naszym przypadku dzień przed cena była już wysoka, porównując do innych noclegów na Kubie.
Góra
 Profil Relacje PM off
powroty.do uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#10 PostWysłany: 02 Mar 2018 15:46 

Ja rezerwowałem na Kubie z aplikacji kilka dni temu. Wszystko ok.
Góra
 PM off
powroty.do uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#11 PostWysłany: 27 Mar 2018 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Airbnb działa bardzo sprawnie i na brak Internetu w domach (choć są wyjątki) rozwiązaniem są powiadomienia SMS z aplikacji, więc dość szybko otrzymywalismy odpowiedź/potwierdzenie od właścicieli. Serwisu używaliśmy praktycznie wszędzie, poza Hawaną, gdzie mieliśmy szczęście znaleźć świetny couchsurfing (da się znaleźć, choć dominują ogłoszenia z casas particulares).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Piotras_5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#12 PostWysłany: 07 Wrz 2018 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 99
Loty: 235
Kilometry: 550 589
Jestem na Kubie właśnie. Niestety będąc na Kubie nie można rezerwować z Airbnb ??????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#13 PostWysłany: 07 Wrz 2018 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
Przez aplikację też nie można? W ogóle nie wyszukuje pokoi, czy jak to wygląda?
Jeszcze pod koniec marca z rezerwacją nie było żadnego problemu na miejscu. Rezerwowaliśmy często dzień przed przyjazdem przez aplikację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#14 PostWysłany: 25 Sty 2019 11:02 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 7
Mi na początku działało airbnb w Varadero, później w Hawanie było już zablokowane, wyskakuje informacja, że rezerwacja niemożliwa w momencie kupna. Rozwiązałem problem przez program vpn z androida.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#15 PostWysłany: 23 Lut 2019 01:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Po powrocie z Kuby dochodzę do wniosku, że ekonomia działania airbnb jest tam pokręcona do tego stopnia, że warto się poważnie zastanowić, czy z niego korzystać przy rezerwacji casas particulares. W skrócie: airbnb oczywiście pobiera swoją prowizję, której nie ujawniają, ale która jest całkiem pokaźna. Do tego z powodu utrudnień w dostępie do internetu sporo cas nie jest wystawianych przez swoich właścicieli, ale przez pośredników, którzy też sobie potrącają sporo z ceny.
Przykładowo: w Trinidadzie mieszkaliśmy w przemiłej casie (stary kolonialny dom, świetne patio, pokój z widokiem na tropikalną zieleń, dobre warunki) za standardowe 25 CUC + 5 CUC za śniadanie, bez targowania. Znalazłem ją teraz na airbnb i cena wychodzi ponad 2 razy wyższa - 200 zł za dzień, czyli w przeliczeniu 55 CUC! Z czego już na wstępie 27 zł prowizji bierze airbnb od gościa (drugą niewidoczną dla nas prowizję biorą od gospodarza), a kolejna prowizję bierze wystawiająca ją na airbnb agencja. Wygląda na to, że ten właściciel nie dał się złamać i po prostu wystawia na airbnb licząc swoje standardowe 25 CUC, a agencja i airbnb doliczają do tego drugie tyle jako prowizje.
Wniosek z tego jest taki, że te super okazje za równowartość 10 czy 15 CUC to rezultat ostrej konkurencji (na zasadzie: nie ma cię na airbnb, to wypadasz z biznesu) zmuszającej właścicieli do oferowania cen poniżej kosztów. System opodatkowania cas jest taki, że właściciele muszą płacić ryczałtową stawkę za miesiąc + dodatkową stawkę roczną + procent od sprzedanego jedzenia, co oznacza, że ceny na poziomie 15 CUC za pokój to już dla nich granica bólu. W rezultacie wejścia airbnb na rynek mamy zderzenie wilczego kapitalizmu w wydaniu airbnb z dociskaniem drobnych prywatnych przedsiębiorców przez komunistyczne władze Kuby. Dla mających skrupuły co do uczciwego traktowania miejscowych w czasie podróży - warto się zastanowić, czy zamiast korzystania z airbnb po prostu nie szukać noclegów starą dobrą metodą chodzenia od casy do casy, pytania i oglądania na miejscu (z ewentualnym zrobieniem sobie wcześniej listy miejsc polecanych na forum, blogach czy przewodnikach). Znaleźliśmy tak wszystkie nasze noclegi na Kubie oprócz Hawany, gdzie przylatywaliśmy w środku nocy. Ze wszystkich byliśmy bardzo zadowoleni, a płacona przez nas kasa trafiła w całości do właścicieli, a nie łańcuszka pośredników.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#16 PostWysłany: 13 Maj 2019 15:40 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Może ktoś podsumować?
Airbnb czy sprawdzone casa particulares poprzez e-mail?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#17 PostWysłany: 13 Maj 2019 17:34 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 8
Ja zabookowałem casy przez AirBnB w Havanie, Cinefuegos i Trinidadzie. O wrażeniach mogę napisać za miesiąc po powrocie.
Wg mnie AirBnB daje tą przewagę, że możesz zobaczyć przykładowe zdjęcia oraz masz większą pewność miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#18 PostWysłany: 13 Maj 2019 17:52 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Czekam na info ;)
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#19 PostWysłany: 13 Maj 2019 18:13 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja rezerwowałem z Polski 3 noce w Santa Clara w marcu 2019 r. dla 2 osób przez Airbnb - płaciłem ok. 350 zł za całość (plus śniadania extra 5 CUC/os.). Była to jedna z najlepszych miejscówek tego typu w Santa Clara niedaleko głównego rynku (ale nie na nim, bo tam jest hałas jak na ruchliwym lotnisku albo i gorzej), tylko dosłownie 200-300 metrów dalej.
Abstrahując od VPN-a, to ja bym na internecie na Kubie nie polegał zbyt mocno: albo jest, albo go nie ma - albo jest szybki rzędu 80 albo tylko 1-2 mega i zrywa. Zależy gdzie, o której i jak się trafi. A nawet w Santa Clara raz trafiłem, zdaje się jakaś awaria, że... wszystkich wpuszczało, bez loginu, czasu, hasła i innych zwyczajowych "reglamentacji". Ale szybko to naprawili - po placu ganiał jakiś gostek z urządzeniami pod pachą. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airbnb na Kubie
#20 PostWysłany: 14 Maj 2019 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
meczko napisał(a):
Dla mających skrupuły co do uczciwego traktowania miejscowych w czasie podróży - warto się zastanowić, czy zamiast korzystania z airbnb po prostu nie szukać noclegów starą dobrą metodą chodzenia od casy do casy, pytania i oglądania na miejscu (z ewentualnym zrobieniem sobie wcześniej listy miejsc polecanych na forum, blogach czy przewodnikach). Znaleźliśmy tak wszystkie nasze noclegi na Kubie oprócz Hawany, gdzie przylatywaliśmy w środku nocy. Ze wszystkich byliśmy bardzo zadowoleni, a płacona przez nas kasa trafiła w całości do właścicieli, a nie łańcuszka pośredników.


Wszystko ok - ale jak ktoś ma czas na szukanie noclegów.
Z argumentacją się całkowicie zgadzam, lepiej dać zarobić tym super ludziom a nie pośrednikom.
Ja rezerwowałam 2x pobyt w Havanie i raz w Trinidadzie i byłam bardzo zadowolona zarówno z przebiegu rezerwacji jak i całej reszty.
Dodatkowo co jest dosyć miłe dostaje od tych ludzi życzenia świąteczne przez Airbnb :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group