Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 958 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 23 Mar 2018 10:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@ario
a te 1100 zł przy opóźnieniu, jak rozumiem 24 h, na kosmetyki w Chinach to było uzasadnione czy zrobiłeś sobie zapasy na cały rok ? ;)

pisałeś, że dostałeś 300 CNY - to kwota raczej w pełni wystarczająca IMO w chińskich warunkach na zakup pasty do zębów, mydła, bielizny i jakieś koszulki na zmianę :)

co do LH, to wcale nie jest tak kolorowo, zasadniczo oddaje 50% uzasadnionych wydatków na ciuchy i 100% art. pierwszej potrzeby adekwatnych do okresu opóźnienia bagażu; zdarza się, że w geście dobrej woli oddają 100% wszystkiego (zwłaszcza paxom C, SEN, *G itp).

@maxima:
poziom amortyzacji rzeczywiście jest dość wysoki ; dla porównania podam ci, że Finnair dla walizki zadeklarowanej uczciwie jako 2-letnia przyjął amortyzację 25% jeśli dobrze pamiętam.


Ostatnio edytowany przez marek2011, 23 Mar 2018 10:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#402 PostWysłany: 23 Mar 2018 10:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
no ja w LOT czy Turkish podobne poziomy miałam. Max to 20% za rok, co do tej pory mnie spotkało. Więc za bagaż podręczny, który poza FR nie lata w luku, to 35% rocznie to jakiś absurd...
Pytanie do z tym zrobić - wysyłałam do nich jeszcze masę maili, ze nie zgadzam się na taką wycenę, proszę o podstawę prawną, ale cisza w eterze, a dziś widzę zaksięgowane środki wg ich wyceny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 23 Mar 2018 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 58
marek2011 napisał(a):
@ario
a te 1100 zł przy opóźnieniu, jak rozumiem 24 h, na kosmetyki w Chinach to było uzasadnione czy zrobiłeś sobie zapasy na cały rok ? ;)

pisałeś, że dostałeś 300 CNY - to kwota raczej w pełni wystarczająca IMO w chińskich warunkach na zakup pasty do zębów, mydła, bielizny i jakieś koszulki na zmianę :)

co do LH, to wcale nie jest tak kolorowo, zasadniczo oddaje 50% uzasadnionych wydatków na ciuchy i 100% art. pierwszej potrzeby adekwatnych do okresu opóźnienia bagażu; zdarza się, że w geście dobrej woli oddają 100% wszystkiego (zwłaszcza paxom C, SEN, *G itp).

@maxima:
poziom amortyzacji rzeczywiście jest dość wysoki ; dla porównania podam ci, że Finnair dla walizki zadeklarowanej uczciwie jako 2-letnia przyjął amortyzację 25% jeśli dobrze pamiętam.


Nie kupowałem samych kosmetyków, bardziej szczegółowo:
- spodnie wizytowe,
- pasek
- skarpetki
- bielizna
- 2 x koszula (w razie jakby bagaż był opóźniony więcej jak dzień).
- pasta do zebów, szczoteczka, maszynka do golenie, pianka i jakiś aftershave.

Wszystko.

Jechałem na konferencję firmową więc nie mogłem iść w t-shircie po 24h podróży i jeansach. :)

Powiem więc, że bez szaleństw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 23 Mar 2018 11:16 

Rejestracja: 22 Mar 2018
Posty: 4
-- 23 Mar 2018 11:02 --

@jacek96 taka akcja, że na nalepce ilość bag. mam wpisane 1/21 :shock:

-- 23 Mar 2018 11:16 --

Jeszcze jedno czy wysyłając reklamacje powinienem zawrzeć w niej opis sytuacji z kwitem, w sensie, że powiedzieli, że nie trzeba, że jak się razem odprawialiśmy to ok i w ogóle. Czy raczej darować sobie opis, po prostu nie dotarło i już.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 23 Mar 2018 11:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@ario:

jeśli tak, to możesz jeszcze raz napisać z uzasadnieniem wydatków wniosek o wyższy zwrot, ale obawiam się , że będzie to trudne w praktyce do wyegzekwowania - w zakresie takim nie ma żadnych uniwersalnych zasad i każda linia ma swój regulamin - jeśli CA mają 300 CNY to podejrzewam, że nie będą chcieli zwrócić więcej i koniec. Można jednak spróbować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 23 Mar 2018 11:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Dlatego warto mieć ubezpieczenie bagażu, w takich sytuacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 23 Mar 2018 12:21 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
@krischeck wynika, że jeden bagaż został nadany o wadze 21 kg.(pewnie to ten odebrany).
Daj znać jak się zakończy sprawa. Jeśli pomyślnie, to będziesz miał sporo szczęścia.
W reklamacji musisz napisać to samo, co podawałem podczas zgłoszenia.
Jesli masz ubezpieczenie, to nie będziesz mógł z niego skorzystać, jesli firma wypłaci pełną kwotę poniesionych strat.
To tak na marginesie, gdybys próbował podwójnie się wzbogacić ;-)


Ostatnio edytowany przez jacek96, 23 Mar 2018 12:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 23 Mar 2018 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ario napisał(a):
Nie kupowałem samych kosmetyków, bardziej szczegółowo:
- spodnie wizytowe,
- pasek
- skarpetki
- bielizna
- 2 x koszula (w razie jakby bagaż był opóźniony więcej jak dzień).
- pasta do zebów, szczoteczka, maszynka do golenie, pianka i jakiś aftershave.

Wszystko.

Jechałem na konferencję firmową więc nie mogłem iść w t-shircie po 24h podróży i jeansach. :)

Powiem więc, że bez szaleństw.


@ario jesli nie uda Ci sie wyegzekwowac od linii to zwroc sie do firmy, ktora wyslala Cie na konferencje.
Jesli nie dziadowska firma to koszty powinni zwrocic, w sumie jechales w interesie firmy. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 03 Kwi 2018 16:44 

Rejestracja: 25 Mar 2015
Posty: 1
Cześć,
Wracając z USA (linie Luthansa) została uszkodzona walizka, dość spore pęknięcie. Na lotnisku w Krakowie spisałem raport i Pani kazała się skontaktować z firmą Dolfi.
Miałem również wykupione dodatkowe ubezpieczenie (PZU) które obejmuje bagaż podróżny.
Walizka była nowa kupiona specjalnie na wyjazd.
Gdzie najlepiej zgłosić szkodę? O Dolfi czytałem różne opinie i mam mieszane uczucia odnośnie odszkodowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 03 Kwi 2018 17:18 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Zacznij od przeczytania OWU dodatkowego ubezpieczenia w PZU. Bardzo często warunkiem rozpatrzenia wniosku jest odmowa uznania reklamacji przez przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 10 Kwi 2018 22:34 

Rejestracja: 10 Kwi 2018
Posty: 3
Cześć, może ktoś mógłby mi doradzić co mam zrobić albo do kogo się zwrócić. Mianowicie, leciałem SWISSem do Zurychu 23.03. Po wylądowaniu okazało się że nie ma mojego bagażu. Zgłosiłem zaginięcie na lotnisku w Zurychu. W bagażu oprócz rzeczy sportowych (jestem zawodowym sportowcem) była kurtka z kluczykami do auta (tak wiem, moje gapiostwo, bo mogłem je wyjąć przed nadaniem). Na miejscu kupiłem sobie bieliznę, najpotrzebniejsze kosmetyki i t-shirt (naprawdę absolutne minimum). Powrót do PL (nadal bez bagażu) 25.03 - na okęciu w biurze lost&found,powiedzieli mi że mój bagaż nie był zeskanowany do wylotu,ale go nie mają. (podobno zdarza się że lecą niezeskanowane, ale najprawdopodobniej został w Warszawie). 27.03 złamałem rękę i musiałem 28.03 jechać (być wieziony) do Poznania na operację. Jako że nie miałem dostępu do auta (kluczyki w zagubionym bagażu) musiałem auto wynająć. Bagaż dostarczył kurier 29.03.
I teraz pytanie, do kogo mam się zwrócić o zwrot kosztów i ew. jakieś zadośćuczynienie ? ;) Do Swissu pisałem maile(ale nie mają podobno biura w PL, odsyłają mnie do formularzy na stronie i trochę mnie zbywają (UWAGA: - w systemie Swiss - nadal poszukują mojego bagażu...). Czy może do Okęcia (że nie wysłali mojego bagażu?) Jeśli to drugie to czy ktoś mógłby mi podać jakiś kontakt gdzie mam zgłosić chęć odzyskania kasy za zakupy ? Z góry dziękuje wszystkim za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 10 Kwi 2018 23:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
odsyłają mnie do formularzy na stronie

A zatem je wypełnij. Zwrot za zakupy - o ile były niezbędne - powinieneś otrzymać. I to wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 11 Kwi 2018 09:36 

Rejestracja: 10 Kwi 2018
Posty: 3
wypełniłem już dość dawno, żadnej odpowiedzi (poza mailem dziękującym za zgłoszenie). Nigdzie nie mogłem też podać nr konta na przykład (bez nr konta raczej ciężko otrzymać zwrot ;). Do tego można było dodać tylko 4 załączniki a paragonów mam więcej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 11 Kwi 2018 09:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nr konta podasz, jak dostaniesz pozytywna odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 11 Kwi 2018 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
A co do kluczyków do auta nie miałeś drugich w domu? (standardowo są 2 szt.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 11 Kwi 2018 21:51 

Rejestracja: 10 Kwi 2018
Posty: 3
Auto służbowe (mam taką pracę dodatkową) i drugi komplet był w firmie która obsługuje flotę mojej firmy. Siedziba firmy jest 150 km, od mojego miejsca mojego zamieszkania. I nawet im tego nie zgłaszałem, z obawy o jakieś dodatkowe koszta. (Że znajdą moją torbę byłem przekonany, kwestia tylko ile to potrwa, a gdybym nie musiał jechać na operację bardzo przyjemnie mi się żyło bez auta :)

Dziękuje za odpowiedzi i pomoc :) pozostaje mi w takim razie czekać na jakiś ruch SWISSa. Choć jestem sceptyczny, kiedyś czarter miałem opóźniony o 17 godzin i jedyne co uzyskałem to wakacje krótsze 1 dzień...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 16 Kwi 2018 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chcialbym opisac przygode z opoznionym bagazem.
A wiec na samym poczatku grudnia 2017 lecialem BA przez YUL do NY, przy czym na trasie YUL-JFK codeshare AA.
Nadalem rejestrowany i pech chcial ze walizka zginela i nie mogli jej znalezc.
Okazalo sie pozniej, ze ze utknela po drodze w LHR.
Zglosilem zaginiecie, ale musialem podac zawartosc.
No wlasnie zawartosc ;), pol walizki czekolad dla Bezdomnych w NY.
Pani, ktora przyjmowala reklamacje powiedziala, ze to jest slodkie. :D
Zamierzalem spotkac sie w NY z kolega @kubaa96 i myslalem, ze pomoze mi rozdac te czekolady Bezdomnym.
W miedzyczasie skontaktowalem sie z infolinia, powiedzieli ze moge kupic podstawowe rzeczy i tak tez zrobilem.
W kazdym razie walizka odnalazla sie dopiero po 6 dniach, ale ze kolejny weekend znow planowalem NY, to poprosilem aby dostarczyli do hotelu w NY.
Tak sobie pomyslalem, los plata rozne figle, ale widocznie tak musialo byc, aby te czekolady nie wrocily ze mna tylko dotarly do tych, dla ktorych byle przeznaczone. :)
Po powrocie zaniedbalem, wg. formularzy bylo tylko 45 dni na zgoszenie, a ja zglosilem po prawie 4 m-cach.
Jednak rozpatrzyli i poinformowali mnie, ze koszty zostana zwrocone. :)
Moja wina, ze nie moglem odnalezc wszystkich rachunkow, anyway duzy plus dla AA.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 20 Kwi 2018 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Mam pytanie o uszkodzony bagaż w Ryanair.
Jaka jest maksymalna kwota odszkodowania - czy to widzimisię przewoźnika czy wynika z jakichś przepisów? Miałem tanią walizkę i słyszałem, że Ryanair uzależnia kwotę od wartości walizki i jej "amortyzacji" tj czasu jaki upłynął od jej zakupu.
Czy przewoźnicy tacy jak FR zwrócą koszty, jeśli nie będę miał żądanego przez nich paragonu za zakup walizki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 20 Kwi 2018 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@rdw wydaje mi sie, ze moze byc rozpatrywane indywidualnie.
Co stoi na przeszkodzie napisac czy zadzwonic do linii?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 13 Maj 2018 17:06 

Rejestracja: 21 Lip 2012
Posty: 14
Wczoraj przyleciałem z Lanzarote do Katowic liniami TRAVEL SERVICE pełen wrażeń po urlopie i zastała nas niemiła sytuacja. Czekając na bagaż w Katowicach patrzyLem jak na taśmę wystawiono ok 15 sztuk bagażu i zakończono wystawianie go bo nie było co wystawiać więcej. Czekaliśmy ponad 30 min, tablice zmieniły się z Lanzarote na Kos i koniec. Zdenerwowani udaliśmy się do Welcome Airport Services gdzie się zgłasza zagubienie bagażu. Było nas prawie 200 osób czyli prawie cały samolot. :shock: :shock: Tam poinformowano nas że bagaże poleciały do Warszawy. Ta informacja od razu nam się nie spodobała bo nie było żadnego lotu w tych godzinach do Warszawy. Po ok 20 min gdy się zorientowali gdzie jest problem to okazało się że w samolocie było tylko ok 15 sztuk bagażu i brakuje 161 sztuk. :shock: :? :o :( Brakujące sztuki (czyli 161 ) zostały na wyspie Lanzarote. Zgłosiłem to do Welcome Airport Service i dostałem dokument P.I.R. Niedługo minie 24 h. Co mogę jeszcze w takiej sytuacji zrobić ' gdzie sie zgłosić ?

Dzwoniłem do Katowic/ Warszawy i przyleciało 46 sztuk o 6 rano ale nie ma tam moich bagaży.


Ostatnio edytowany przez Abcn 16 Maj 2018 18:50, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 958 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group