Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 20 Gru 2017 17:18 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja leciałem do Dubaju ~5 godzin, ale z powrotem prawie 7 godzin. Uważam, że jeśli ktoś chce sprawnie dojechać z lotniska (np. jak my w Atanie ma zapłaconą kolację wydawaną do 23-ciej), to jednak warto (przy tamtejszych cenach) wziąć taxi. Szczególnie jak jest więcej osób, można też wziąć vana 7-osobowego i koszt się rozkłada.
Dla wylatujących z DWC po raz pierwszy warto wiedzieć, że biletów online nie ma (to pewnie wszyscy wiedzą), ale też nie są ważne(!) bilety wydrukowane! Należy z nimi w ręce (i paszportami) stanąć w normalnej kolejce do nadawania bagażów, a wtedy dostaje się "ważne" bilety i z nimi w ręce przechodzi się dopiero przez kontrolę bezpieczeństwa.
To jest bardzo istotna wiadomość szczególnie dla osób typu "na ostatnią chwilę". :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tupungato lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#222 PostWysłany: 20 Gru 2017 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
A, tak tak, już poprawiłem. Metro jeździ do 23:00, ale przesłanie mej wypowiedzi podtrzymuję. Wizzair lądowanie rozkładowo ma o 21:20, ale dość regularnie ląduje o 21:30-21:40. Kolejka do kontroli paszportów + ewentualne czekanie na bagaż + wymiana waluty + zakup kart NOL człowiek na przystanek autobusowy dochodzi o godzinie 22:00-22:15. Autobusy odjeżdżają o 21:40, a następny o 22:31 i jedzie rozkładowo 35 minut. Akurat przed stacją Ibn Battuta jest długi odcinek bez przystanków, ale nawet jak kierowca "przyciśnie", trudno zdążyć na 23:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 20 Gru 2017 22:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
No widzisz.
Każdy niech sam wybiera jaką decyzję podejmie.
Ale ja o 22-giej już po krótkim "zwiedzeniu" pokoju w Atanie w restauracji kolację jadłem. :) To naprawdę nie są jakieś ogromne pieniądze (jak na odległość od lotniska) za taksówkę. A z Batutty i tak niekiedy trzeba wziąć taxi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 06 Sty 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Jak długo są ważne srebrne karty NOL. Czy po roku i jednym tygodniu od ostatniego użycia będzie jeszcze działać czy trzeba nabyć nową ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:42 

Rejestracja: 07 Sty 2018
Posty: 6
Czy ktoś już może korzystał z połączenia dwc - centrum (dxb) po zmianach:

"A small section of the Dubai Metro Red Line will close from January 5 2018 to mid-2019.

The construction will involve the closure of Nakheel Harbour and Tower Metro Station and the section of the Red Line between Jumeirah Lake Towers Metro Station and Ibn Battua Metro Station.

Throughout the period of closure a free shuttle bus service will run between Jumeirah Lake Towers Metro Station and Ibn Battua Metro Station."

Jak jest z tą komunikacją zastępczą? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 11 Sty 2018 23:18 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Wydaje mi się, że wyleciał od nowego roku F55a co może być istotną informacją kontekście DWC.

Jest za to N55, z trochę inną trasą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 19 Sty 2018 18:24 

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 0
Loty: 46
Kilometry: 107 450
Witajcie,

Właśnie wróciłem z Dubaju, co do komunikacji zastępczej to rzeczywiście jest ona organizowana. Wysiada się z Metra i od razu są informacje na niebieskich plakatach o podstawionej komunikacji zastępczej. Także bez problemu można dotrzeć do stacji Ibn.

Dodatkowo mam małe ogłoszenie, nie zdążyłem wymienić gotówki a zostało mi 79 dirhamów plus mam jeszcze kartę NOL srebrną, którą wystarczy doładować. Środków chyba na niej nie ma, gdyż wsiadając na Ibn Batuta i jadąc na DWC miałem 9 dirhamów, a ile zostało na niej to nie wiem, gdyż nie sprawdziłem.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kartą i wymianą gotówki 79 dirhamów = 79 zł to proszę o kontakt: baran.lucas@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 26 Lut 2018 00:55 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Jest może gdzieś bankomat żeby wypłacić AED na bilet ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@mateusz323 jest,w sumie zaraz obok budki z panem od biletów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 18 Mar 2018 15:49 

Rejestracja: 25 Lip 2012
Posty: 28
Witam,
Lecę z rodzinką na kilka dni do Dubaju - KTW<>DWC w terminie 03.05-08.05.
Zamierzam poruszać się komunikacją miejska i dla naszej 4 kupić 7-dniowe SILVER CARD na dwie strefy, po 80 AED za sztukę
(oczywiście nie wliczając kosztu zakupu karty 25 AED, w tym 19AED na transport) zgodnie z info na poniższej stronie:
https://www.dubai-online.com/transport/metro/tickets-fares/
Proszę o info "osoby obeznane", czy kupując SILVER CARD na lotnisku DWC i mając "nabite" na niej na starcie 19AED na transport,
mogę wykorzystać te środki na transport z lotniska autobusem F55 do Ibn Battuta, potem zastępczym autobusem FS1 do stacji metra JLT i później już dalej metrem czerwoną linią do centrum?
Na stronie JOURNEY PLANER http://wojhati.rta.ae/dub/XSLT_TRIP_REQUEST2 dostałem info, że koszt takiej podróży dla 1 osoby wynosi tylko 8 AED,
ale ze względów organizacyjnych chciałbym wiedzieć, czy transport z lotniska do centrum "łapie się" w system NOL CARDS, czy jest to osobny koszt, który należy zapłacić poza systemem?
Analogiczne pytanie w drugą stronę - czy posiadając ważną kartę SILVER dojadę z Ibn Battuta na DWC, czy muszę zapłacić ekstra koszt, bo ten transport nie mieści się w systemie transportu miejskiego w Dubaju?
Z góry dzięki za wszystkie konkretne porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 19 Mar 2018 08:41 

Rejestracja: 18 Gru 2017
Posty: 0
Według nowej broszury nie ma już możliwości "nabicia" 7 dniowego biletu na srebrną kartę.
http://www.nol.ae/RtaPortal/ShowDoc/StaticContentRepository1/pdf/en/NOL_Brochure
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 19 Mar 2018 09:41 

Rejestracja: 25 Lip 2012
Posty: 28
Dzięki za info, ale widziałem już tę broszurę i jest dla mnie trochę niejasna :-(
Poniżej załączam stronę 8-9 z info odnośnie srebrnej, złotej i niebieskiej karty, że oferują 7,30,90,365 "after registration"
a później stronę 18-19 i już tam jest info, że tylko niebieska i złota ma takie możliwości :-(
Jak to jest w rzeczywistości - ma ktoś może sprawdzone info?

Załączniki:
Brochure_8_9.JPG
Brochure_8_9.JPG [ 146.21 KiB | Obejrzany 1440 razy ]
Brochure_18_19.JPG
Brochure_18_19.JPG [ 140.84 KiB | Obejrzany 1440 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#233 PostWysłany: 19 Mar 2018 11:47 

Rejestracja: 25 Lip 2012
Posty: 28
Zapomniałem poprzednio ponowić pytanie odnośnie opłaty za transport (ze względu na skupienie się na możliwości zakupu 7 dniowej SILVER CARD):
- autobusem F55 z DWC do Ibn Battuta,
- potem zastępczym autobusem FS1 do stacji metra JLT
- i później już dalej metrem czerwoną linią do centrum.
Czy posiadając ważną kartę NOL (dzienną RED, czy SILVER 7 dniową - jak się taką da kupić) ponoszę jeszcze ekstra koszt przejazdu autobusem DWC>Ibn Battuta?
Od Ibn Battuta dalej autobusem zastępczym i później metrem, to w wypadku posiadania ważnej karty NOL, to chyba już nic dodatkowo nie płacę - bo jest to normalna komunikacja "miejska", ale nie wiem na 100%?
Proszę o wszelkie info, jak to jest w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 22 Mar 2018 10:32 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 10
Wróciłem z Dubaju i wygląda to tak:

Jadąc z LOTNISKA:
na terminalu można kupić kartę NOL. Koszt karty NOL to 25 AED. Do dyspozycji masz 19AED do "przejechania", reszta to koszt karty.
Szukaj na lotnisku czerwonego trójkąta z napisem RTA.

Idziesz na autobus, który wiezie cie do stacji metra Ibn Battuta (czas ok 40 min). Przybliżasz kartę na wejściu i wyjściu do autobusu.
Następnie na przystanku masz autobus FS1 do stacji metra JLT (autobus jest bezpłatny) - czas jazdy ok. 10 min. Kursuje średnio co 3 minuty.
Kolejny krok to zbliżenie karty w metrze i w zależności gdzie dalej pojedziesz - tyle zapłacisz. Najlepiej popatrzeć na strefy, które zaznaczone są na mapie.

Image
Na czerwonej zaczynasz: 3 AED
Na niebieskiej na pewno będziesz: 5 AED
a jak przekroczysz więcej niż 2 strefy zapłacisz: 7,5 AED
* oczywiście o ile wyrobisz się w transferze 30 minut bo masz prawo do 30 minutowej przesiadki :)

Gdyby ci się nie udało wyrobić do bramki w 30 minut to trzeba zapłacić 3AED za pojedynczy transfer. (Jadąc z lotniska w 30 minut da się spokojnie wyrobić, w drugą stronę jest gorzej bo czekasz na autobus, a granie na czas jest ryzykowne bo kolejny autobus na lotnisko jest za godzinę).

Trzeba pamiętać, że aby rozpocząć jakąkolwiek podroż na karcie nol musisz mieć min. 7.5 AED - z założenia jedziesz dalej niż do 3 strefy.

Pamiętajmy jednak, że cena transportu w dubaju jest śmiesznie niska. Jaki europejski kraj dowiezie cie do miasta (40km) za mniej niż 5 zł ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#235 PostWysłany: 22 Mar 2018 10:36 

Rejestracja: 25 Lip 2012
Posty: 28
Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 27 Mar 2018 10:42 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Ja, taki doświadczony podróżnik, wszystko zaplanowane, zapisane, rozkminione i... dałem ciała tak bardzo z transferem do miasta.

Plan był dobry. Przylatując Wizzem z Katowic nie ma najmniejszych szans, żeby zdążyć na autobus 21:30. Za długo siedzi się w samolocie, potem autobus na terminal i kolejka do odprawy paszportowej.
Toaleta, zakup kart na metro, wody i po 22:00 wsiadamy w taxi do UAE Exchange. Kierowca mówi, że metro jest w remoncie i lepiej będzie podjechać do Jumeirah Lake Towers. Ale nie, przecież czytałem na forum, że na remontowanym odcinku jeździ autobus, więc na pewno drajwer chce mnie oszukać na kilometrach.

-Jedziem na to UAE! - idę w zaparte.

Kierowca wzrusza ramionami i po dowiezieniu do celu obrażony nie otwiera nawet bagażnika.

Jedno metro nam ucieka, ale spoko, mamy czas. Przecież czytałem na forum, że jeździ do 23:00.
22:43 pakujemy się w kolejny skład i dojeżdżamy do IBN. Tam zgodnie z kierunkowskazami kierujemy się na darmowy autobus pomiędzy stacjami. Na przystanku są ludzie, więc spoko, zaraz będzie autobus. Niestety autobus żaden już nie przyjechał, ostatni kurs jest 22:47, a ludzie siedzieli bo lubią sobie siedzieć na przystankach.

W międzyczasie dojechali ludzie z autobusu z lotniska z 22:30. Razem z nimi (i minus 80 AEDów za taryfę) wsiedliśmy w nocny autobus do Bur Dubai i już po ponad 1,5h byliśmy w hotelu.

Podsumowując: taksówkarze w Dubaju nie kłamią i jak mówią, że gdzieś będzie lepiej dojechać to tak właśnie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi lubi ten post.
 
      
#237 PostWysłany: 27 Mar 2018 11:53 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nooo..., czy nie kłamią albo kłamią - to temat rzeka w Dubaju.
Na pewno IMHO wieczorem po WizzArze warto wziąć taxi z kimś na spółkę (nawet 6 osób, bo jest dużo 7-osobowych dużych vanów) od razu do hotelu - i mówię to ja, zwolennik jeżdżenia publicznymi środkami transportu. Ot, taka specyfika plus fakt, że taxi są relatywnie tanie: do Atany niecałą stówkę taxi kosztowało, podzieliliśmy się ze współtowarzyszami i wyszło po 50 na 2 szt.
W każdym razie - wracając do taxi:
- biorę taxi na lotnisko, a ten nie wiem gdzie jechać, bo "wczoraj przyleciał z Pakistanu". Przesiadamy się do innego, ten wie tylko przez 5 km, a dalej źle skręca i takie tam...
- biorę taxi na pierwszy przystanek kolejki na "palmę", a ten mnie wiezie na... środkowy. Koniec końców jadę do końca palmy tą taksówką, bo bez sensu wysiadać 1 czy 2 stacje przed końcową
- jedzie naokoło, bo "taka trasa", choć wiem, że nie... itd. itp.
Generalnie czasami nie wiadomo czy kłamią świadomie czy nieświadomie.
Dobrze, że są relatywnie tanie - i to tańsze niż w Polsce, bo niecałe 100 zł za taxi z lotniska DWC do Atany to chyba jakieś ok. 40 km i to późnym wieczorem - to dobra cena. Mimo droższego "trzaśnięcia drzwi" na lotnisku - bo w drugą stronę bodaj ok. 20 zł tańsza taksówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 07 Kwi 2018 09:29 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 30
Witam, mam ogromny problem. Przeczytałem w temacie, że na lotnisku DWC nie obowiązują normalne karty pokładowe tylko podchodzi się do stanowiska po bilet. Teraz najśmieszniejsze, właśnie się zorientowałem, że mam literówkę w nazwisku. Leciałem wizzairem 10 razy i nikt się nie zorientował, ja sam też nie. Problem jest taki, że zmiana nazwiska z tego co czytałem dla członków WDC jest niedostępna. Do tego dochodzi pewnie astronomiczny koszt połączenia na polską infolinię z Dubaju. Co robić? :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 07 Kwi 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Literówki do 3 znaków są dopuszczalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 07 Kwi 2018 10:21 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 30
Czytałem o tym ale nigdzie nie znalazłem żadnego potwierdzenia albo opisu podobnej sytuacji na trasach poza Europą. :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group