Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 07 Mar 2018 13:13 

Rejestracja: 07 Mar 2018
Posty: 3
Troche spanikowalam i wolalam anulowac. Chyba kupie bilety na miejscu.

A czy w piatek po godz. 14 znajde jakis czynny kantor? I-CHANGE kolo dworca jest otwarty tylko do 13, w sobote zamkniety. Nie chce kupowac za duzo szekli w Polsce.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 07 Mar 2018 13:16, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#602 PostWysłany: 07 Mar 2018 13:28 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
No to teraz nie masz biletów i dwie wiszące blokady ;-)

Załóż sobie revoluta, teraz bezpłatne wydanie karty i szekle wypłać z bankomatu. W pawilonach niedaleko przystanka 282 na którym najprawdopodobniej wysiądziesz (na przeciwko dworca autobusowego) jest bezprowizyjny bankomat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 07 Mar 2018 13:35 

Rejestracja: 07 Mar 2018
Posty: 3
Egged cos nawalil przy mojej rezerwacji, nie wiem skad 2 blokady :?: Chcialam miec juz te bilety i swiety spokoj a teraz zaluje, ze w ogole sie za to bralam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 09 Mar 2018 09:28 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 73
witam

wrocilem z eilatu
na lotnisku ovda wszystko dziala sprawnie i sszybko i moze nawet przyjemnie....wszyscy sie usmiechaja i pokazuja ze chca z nami wspolpracowac
wydaje mi sie ze bardzo lubia naszą Polska nacje i mam nadzieje ze tak zostanie!

kupowalem bilet egged na miejscu, po przejsciu przez kontrole paszportowa

na zewnatrz autobusy 282 w miare szybko sie zapelniaja, nie ma co sie martwic bo zaraz podjedzie nastepny autobus....bardzo sprawnie maja to zorganizowane

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 09 Mar 2018 09:54 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
A powrót? lepiej czekać na przystankach przy hotelach czy walić na dworzec autobusowy?
Wygodniej mi byłoby to pierwsze i chyba najpierw autobus objeżdża rejon hotelowy, a potem kieruje się na dworzec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 09 Mar 2018 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
@Misiatek Tak lepiej jest wsiadać na przystankach przy hotelach, potem na dworcu jest zawsze tłum i zamieszanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 09 Mar 2018 16:51 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Potwierdzam, na dworcu działy się dziwne sceny, pomimo tego, że kierowca zapewniał, że podstawią (i tak się stało) kolejne autobusy i wszyscy dojadą na lotnisko.

My wsiadaliśmy przy Princess Hotel Beach, prosto z plaży po prysznicu. 282 zatrzymywał się też przy kolejnych plażach - na tych przystankach wskazanych na rozkładzie jazdy (na przystanku jest zawsze oznaczenie busów, które się na nim zatrzymują).
Dobrze jest sprawdzić 1/2 dni na dworcu o której wyjeżdża bus na lotnisko i założyć, że ruszy z Taby 40-30 min. wcześniej.
Bilety kupowaliśmy na lotnisku płacąc kartą, można też u kierowcy za szekle.
Bilet kupiony na lotnisku wykorzystaliśmy na powrót.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 10 Mar 2018 03:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Chyba się lekko zakręciłem cena za Eilat Shuttel do Aqaby (12$) obejmuje dojazd do samej Aqaby czy tylko do granicy?
Jeżeli do samej Aqaby to jak dobrze licze nie ma co kombinować z 282 i taksówką na własną rękę bo za 2 osoby wychodzi to samo (43 NIS+10 JOD) vel 24$?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 10 Mar 2018 09:58 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Z tego co wiem tylko do granicy, wiec sie nie oplaca. (Chyba ze informacje w internecie sa nieaktualne)Image

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#610 PostWysłany: 10 Mar 2018 10:10 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
Eilat Shuttle cenowo może i ok, ale kolejny raz nie zdecydowałbym się transfer z nimi- mieliśmy transfer z Aqaba do Eilatu. Zamówiony transfer na g. 18, kontakt na nr alarmowym - pani nic nie wie o rezerwacji, potem info że nie może się skontaktować z podwykonawcą jordańskim. Jak już zamówiliśmy taksówkę to podjechał ktoś twierdząc że to on ma nas zabrać? A w końcu wciska w dłoń recepcjonisty 5 JOD niby na taksówkę dla nas do granicy. Aktualnie zgłoszone przez revoluta do cashbacku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 10 Mar 2018 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Dzięki za utwierdzdnie. Dziwnie to brzmi -sprzedajemy tixy do Aqaby a później małym druczkiem, że tylko do granicy .... ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 10 Mar 2018 20:14 

Rejestracja: 20 Lut 2018
Posty: 3
jarp napisał(a):
Eilat Shuttle cenowo może i ok, ale kolejny raz nie zdecydowałbym się transfer z nimi- mieliśmy transfer z Aqaba do Eilatu. Zamówiony transfer na g. 18, kontakt na nr alarmowym - pani nic nie wie o rezerwacji, potem info że nie może się skontaktować z podwykonawcą jordańskim. Jak już zamówiliśmy taksówkę to podjechał ktoś twierdząc że to on ma nas zabrać? A w końcu wciska w dłoń recepcjonisty 5 JOD niby na taksówkę dla nas do granicy. Aktualnie zgłoszone przez revoluta do cashbacku.


Z Aqaby do Eilatu o ile wiem nie ma transferu autobusowego. Przejście graniczne przechodzi się piechotą, po stronie Jordańskiej dojazd do Aqaby i z powrotem ( i w inne miejsca taksówki też jeżdżą wg cennika ) tylko taksówką z uwagi, że jest to strefa wojskowa. Cennik taksówek jest przy wyjściu z punktu granicznego po stronie Jordańskiej. Eilat Shuttle kursuje do granicy po stronie Izraelskiej między innymi i jest niepewny. Spóźnia się, albo w ogóle nie przyjeżdża. W naszym przypadku na ostatnim przystanku przed lotniskiem w Ovdzie ( jeszcze w Eilacie ) nie zabrał wszystkich pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#613 PostWysłany: 10 Mar 2018 20:35 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
W Eilat Shuttle private transfer. Dowożą na granice, przejście i potem spod granicy izraelskiej rozwożą po hotelach. My wybraliśmy ten sposób transportu ze względu na szabas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 13 Mar 2018 10:56 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
Autobus jeździ również w soboty. Prowadzą go Rosjanie.

W załączeniu zdjęcia rozkładu autobusów na konkretne loty. Taka informacja była na dworcu.

Eilatshuttle jest o tyle stresujący, że niby godzina odjazdu to np. 7 ale autobus podjeżdża ok 8. Na plus, że zabiera z pod hoteli i nie trzeba iśc na dworzec.

Na 282 na powrót bilety kupimy tylko u kierowcy (chyba, że w kasie powiemy, że mamy tylko kartę - wtedy nam sprzedadzą).

Ja chciałem jechać tym o 8:40 i jako, że nie lubię się przepychać do autobusów postanowiłem wsiąść jako jeden z ostatnich. Jakie było moje zdziwienie, gdy kierowca oznajmił, że jest "pełny", kazał jechać następnym i zamknął drzwi mi i ok 10 osobą. Następny to 9:25 na lot do Baden Baden. Autobus zapełnił się ok 8:55 i pojechał na lotnisko. Nie wiem, czy coś podstawiali zamiast tego o 9:25.

Aha spotkałem na lotnisku ludzi, którzy jechali innym autobusem (wcześniejszym) niz pierwszy 282 o 8:40. Jechali autobusem do Beer Szewa ale zatrzymywał się przy lotnisku. Szczegółów niestety nie znam.

Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 15 Mar 2018 16:16 

Rejestracja: 15 Mar 2018
Posty: 2
Witam.
Przed chwila chatowałem z Ryanairem nt. mobilnych kart pokładowych i mam zapewnienie że na lotnisku Eilat Ovda jest obsluga mobilnych kart pokładowych. A jaka jest prawda?
Czy ktos ostatnio wracał z Eilatu i wie to na 1000% ???
pozdrawiam




Manuel napisał(a):
@grzybu potwierdzam. W polskiej wersji aplikacji Ryanair nie ma możliwości wystawienia mobilnej karty pokładowej dla tego lotniska.
Ich strona niestety wprowadza w błąd, bo OVD nie występuje na liście lotnisk, które nie akceptują mobilnych kart pokładowych.
Poza tym są rozbieżności w liście lotnisk, które takich kart nie akceptują w zależności od wersji językowej.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ytania#6-0
https://www.ryanair.com/ie/en/useful-in ... ss-service

Wydrukuj kartę pokładową !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 15 Mar 2018 21:27 

Rejestracja: 15 Mar 2018
Posty: 2
odpowiadam sam sobie
jednak obsługi mobilnych kart pokładowych na lotnisku Eilat Ovda nie ma

Poprosiłem na czacie Ryanaira aby uzupełnili wykaz lotnisk nie akceptujących kart mobilnych.
Przeprosili za wprowadzenie w błąd i obiecali interwencję.

Ciekawe czy to zrobią
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... passes#0-1


[quote="kor.nick"]Witam.
Przed chwila chatowałem z Ryanairem nt. mobilnych kart pokładowych i mam zapewnienie że na lotnisku Eilat Ovda jest obsluga mobilnych kart pokładowych. A jaka jest prawda?
Czy ktos ostatnio wracał z Eilatu i wie to na 1000% ???
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 17 Mar 2018 11:36 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Wracałem w czwartek 15.III.
Nie obsługują.
Dostałem też takie powiadomienie na apce Ryana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 17 Mar 2018 12:06 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Byłem tydzień temu mogę potwierdzić, że autobus 282 jest całkiem dobrze zorganizowany.

Po przylocie kierowcy mają stand w sali przylotów i sprzedają tam bilety. Autobusy czekają na zewnątrz niestety zamknięte, wiec stoisz w słońcu. Jak przychodzi godzina odjazdu to kierowcy przychodzą do pojazdów (stały dwa) i sprzedają też ostatnim pasażerom bilety w autobusie. Jak zabraknie miejsc siedzących, to stojących też zabierają. Zabrali się wszyscy, więc nie wiem czy dzwonią po kolejny autobus jak zostaną pasażerowie na lotnisku.

Przy powrocie lepiej jest faktycznie wsiadać na wcześniejszym przystanku niż dworzec autobusowy. Mają oznaczenie 282 na wiatach, ale nie ma wywieszonych rozkładów jazdy dla tego autobusu, gdyż codziennie są inne (dopasowane do lotów). Tak jak ktoś napisał, są wywieszane na dworcu na kilka dni w przód, ale są też dostępne na stronie przewoźnika. Na dworzec autobus dojechał już całkiem wypełniony, ale tam o tej samej godzinie podjechał drugi pusty autobus też oznaczony 282. Na dworcu jest spory tłum, mało miejsca na peronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 26 Mar 2018 19:43 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
yosanne napisał(a):
ziemekb napisał(a):
3. nie warto rezerwować powrotnego, ponieważ
a. na potwierdzeniu i tak nie będzie informacji o rezerwacji powrotu, choć wynika to z ceny i powrotny na lotnisku w Ovdzie się nie wydrukuje, dopiero na dworcu w Eilacie będzie go można wydrukować
b. kierowca niekoniecznie wpuszcza na CBS w Eilacie w pierwszej kolejności tych, którzy wydrukowali sobie bilety i nie zawsze pyta, którym kto leci lotem;

Ja akurat kupiłam bilety na 282 on-line, bo po przylocie uderzam od razu na Tabę i nie chciałam niepotrzebnie szekli wymieniać. Ale teraz mnie zastanawia, czy faktycznie to lepiej, czy gorzej i czy - jeśli z jakiegoś powodu nie uda mi się zdążyć na swój autobus / zaistnieje konieczność jechania innym - będę musiała płacić drugi raz :P Ogólnie to wiem, że na dworcu odbiorę tylko bilet w jedną stronę, a z powrotem mam zamiar być na przystanku pól godziny wcześniej z potwierdzeniem rezerwacji i liczyć, że wejdziemy pierwsi i kierowca nas zabierze :)


A więc jak się skończyła historia w moim przypadku. Obalam informację, że biletomat nie drukuje biletów powrotnych. Otóż, mi wydrukował. Problem był inny. Kupiłam dwa bilety tam i powrót, automat wydrukował, owszem, tam i powrót, ale tylko dla jednej osoby :P Na szczęście mili panowie z obsługi pomogli i po okazaniu rezerwacji (wydrukowanej z print-screena, bo na maila nie przychodzi!) ręcznie wypisali bilety dla drugiej osoby. Nie mieliśmy żadnych problemów. Jechaliśmy tam i z powrotem z tym samym ekscentrycznym kierowcą, który śpiewał całą drogę przeboje lat 80-tych. Serio. Zarówno na lotnisku, jak i potem na stacji początkowej Taba Border, gdzie wsiadaliśmy w drodze powrotnej, kierowca w pierwszej kolejności zapraszał tych, którzy mieli już kupione bilety (więc jednak dobrze mieć je wcześniej), a potem pozostałym, tyle ile mu zostało wolnych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Transport Ovda Eilat
#620 PostWysłany: 17 Paź 2018 12:54 

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 4
Cześć,
Chciałbym prosić o pomoc szanownych forumowiczów.
Wylatuję do Ovdy 4 listopada zakupiłem bilet on line na transfer z Ovdy do Eilatu.
Ale nie dostałem żadnego biletu na e- mail.
Z informacji na stronie wynika jakoś mało precyzyjnie że po zakup nastąpi u kierowcy w autobusie.
Czy ktoś zakupił bilet on line jak ja i przeszedł te procedurę zakupu biletu tam na miejscu.
Z konta zdjęto mi 21 szekli, czyli wynika iż zapłaciłem za bilet.
Jak to wygląda w praktyce zakup tego biletu w Ovdzie.
No i jeszcze jeden problem zakupiłem bilet na wcześniejszy autobus )) czy można go podmienić?
Bardzo proszę o pomoc o ile to możliwe.
Pozdrawiam
Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group