Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#1321 PostWysłany: 13 Mar 2018 21:48 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Revolut stał się numerem jeden w zakresie płatności zagranicznych. Mniej ceregieli i kart niż w Alior Kantorze. Ja od czasu kiedy dołączyłem do Revoluta to odstawiłem całkowicie karty Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: revolut
#1322 PostWysłany: 13 Mar 2018 23:44 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Marco Manno napisał(a):
Hmmm... od poniedziałku będę robił testy przez tydzień wyniki ogłoszę tu :)


No to wspaniale, tylko jak te testy będą wyglądać? Tylko nie pisz, że losowe płatności kartami tego samego dnia, w kompletnie różnych godzinach...

W tym momencie proszę bardzo, test pierwszy z brzegu.
22:42 CET, cena 100 EUR:

Revolut: 421,31PLN
Walutomat z prowizją: 421,94PLN
Alior Kantor: 422,84PLN

Dziękuję, kurtyna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1323 PostWysłany: 13 Mar 2018 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
ms993 napisał(a):
Być może czasem Walutomat ma jeszcze bardziej zaniżone kursy, ale nie jest to zasadą, jak widać.


Walutomat to platforma wymiany nie kantor. Przy odrobinie cierpliwości można kupić waluty poniżej kursów międzybankowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1324 PostWysłany: 14 Mar 2018 00:00 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 1
Witam

Pytanie jest proste czy mogę kartą Revolu płacić na Ukrainie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1325 PostWysłany: 14 Mar 2018 00:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Możesz, o ile honorują Mastercard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1326 PostWysłany: 14 Mar 2018 00:12 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@cherli - możesz, ale nie ma to sensu, bo dolicza dodatkowe 1% za przewalutowanie UAH (bo to niestabilna waluta). W tym wypadku lepszy jest np. Alior w USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
cherli uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1327 PostWysłany: 14 Mar 2018 00:18 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 1
-- 14 Mar 2018 00:16 --

Dziękuje za odpowiedź, jednak mam pytanie także o to, czy karta revolut jest "odpowiednia" dla UAH czyli Hrywny bo w innym wątku ktoś pisał, że akurat płacenie za Hrywnę np. w weekend jest mało opłacalne czy istnieje lepszy rozwiązanie np. karta Alior czy tak czy siak w przypadku UAH revolut nawet w weekend jest bezkonkurencyjny.

Z góry dziękuje za odpowiedź

-- 14 Mar 2018 00:18 --

@ms993 Dzięki wielkie, nie zobaczyłem Twojej odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1328 PostWysłany: 14 Mar 2018 01:03 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
ms993 napisał(a):
@cherli - możesz, ale nie ma to sensu, bo dolicza dodatkowe 1% za przewalutowanie UAH (bo to niestabilna waluta). W tym wypadku lepszy jest np. Alior w USD.


1%... jakie to ma znaczenie? Chyba, że w Kijowie wydajesz 100 tys w ciągu nocy ;) ale wtedy też to nie ma znaczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
cherli uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1329 PostWysłany: 14 Mar 2018 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
daj spokój dla niektórych zaoszczędzone 3 zeta to sens życia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1330 PostWysłany: 14 Mar 2018 06:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
john_doe napisał(a):
Marco Manno napisał(a):
Hmmm... od poniedziałku będę robił testy przez tydzień wyniki ogłoszę tu :)


No to wspaniale, tylko jak te testy będą wyglądać? Tylko nie pisz, że losowe płatności kartami tego samego dnia, w kompletnie różnych godzinach...

W tym momencie proszę bardzo, test pierwszy z brzegu.
22:42 CET, cena 100 EUR:

Revolut: 421,31PLN
Walutomat z prowizją: 421,94PLN
Alior Kantor: 422,84PLN

Dziękuję, kurtyna.


Taki ze przelicze nie tylko Euro ale i płatność np karta REVOULT a połączeniem Walutomat z kartami USD. Bo to ze przy płatności Euro to Revoult wychodzi taniej tak przy innych walutach nie bardzo. Oczywiście dodatkowo w weekendy ta różnica się pogłębi :)
Testy będę robił codziennie przez tydzień :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1331 PostWysłany: 14 Mar 2018 07:58 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
@Marco Manno

Wybacz, ale ciężko się z Tobą dyskutuje rzeczowo. Rynek Forex jest w pełni płynny i kurs zmienia się na bieżąco, czasem dość znacznie.

Test polegający na płaceniu różnymi kartami ale nie w tym samym czasie będzie błędny. Po prostu. Jakkolwiek byłyby przeliczane.
W dodatku, jeśli już chcesz porównywać kursy organizacji w/s do Revolut, to napotykasz na inną metodologię. Revolut przelicza po kursie bieżącym, organizacje po samodzielnie wyznaczonym kursie uśrednionym z danego dnia.
Jeśli tego nie rozumiesz, to... trudno, ale po prostu przyjmij do wiadomości.

Jedyny "test", który ma jakikolwiek sens to wejście jednocześnie do aplikacji i na stronę walutomatu i porównanie kursów tych samych walut w tym samym czasie, z dokładnością do 5s. Zrobiłem to dla EUR.

Proszę bardzo, oto porównanie dla USD:

Godzina 6:53 CET, koszt 100USD:

Revolut: 339,60PLN
Walutomat + Prowizja: 340,66PLN
Alior Kantor: 340,70PLN

Coś jeszcze?

@becek

"Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać"- marketingowcy z lat 90-tych mieli sporo racji, to akurat jedno z niewielu faktycznie bardzo przydatnych życiowo haseł. Korzystanie z odpowiednich narzędzi do płatności w walutach obcych jest jego kwintesencją.
Nie muszę dodawać, że nie chodzi o 3zł, bo czasem o 30, a czasem o 300zł- zależnie od kwoty, którą wydajemy, ale raczej za 200zł nikt nie zorganizuje dłuższej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziamu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1332 PostWysłany: 14 Mar 2018 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
obawiam się ze jeśli chodzi o wycieczkę na Ukraine to mówimy w sumie o oszczędnościach rzędu paru złotych
za 200 nie zorganizuje ale organizuje sie w domu wiec i koszty złotówkach
mowimy o platnosciach za granica a nie o placeniu revolut za wszystko od A do Z
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1333 PostWysłany: 14 Mar 2018 10:57 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 0
Wie ktoś jaka jest zależność otrzymywania kart. Zamówiłem dwie karty, jedną dla siebie drugą dla żony. Przyszły w tym samym czasie mimo różnicy w zamówieniu dwóch dni.
Ja za kartę nie zapłaciłem (promocja do 11 marca), za żony mimo promocji pobrało mi 10 zł z revoluta. Różnica jaka była w zamówieniu dla niej to taka, że zamówiłem przez linka polecającego ode mnie.
I teraz pytanie, ja otrzymałem kartę Mastercard, żona Vise, dlaczego tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1334 PostWysłany: 14 Mar 2018 12:38 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Po co te kłótnie? Niech każdy sobie korzysta z czego chce. Ja mam kartę USD z kantoru Alior Banku, kartę Visa z Noble Banku, kartę z możliwością przepinania walut w Citi i od miesiąca kartę Revoluta i jak dla mnie obecnie Revolut wygrywa jeśli chodzi o wygodę. Podstawową zaletą jest to, że w końcu na wyjeździe nie muszę trzymać kasy na nieoprocentowanym koncie tylko korzystam ze środków z karty kredytowej. Do tego stała kontrola tego co dzieje się na rachunku. Alior tego nie ma :)
Alior ma jeszcze ten minus, że nie nadaje się do podróży po Europie, bo przewalutowanie z USD na EUR czy GBP są zupełnie nieopłacalne.
Innymi słowy:
Alior -> cały świat poza Europą
Revolut -> cały świat z wyłączeniem kilku walut ;)
Ja i tak zawsze mam te wszystkie karty tylko porozdzielane w różnych miejscach w razie jakby mi zajumali portfel lub plecak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1335 PostWysłany: 14 Mar 2018 12:51 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@john_doe i @Marco Manno ja w listopadzie robiłem testy Revoluta w stosunku do rozliczeń Mastercard w głównie w azji:

revolut,181,93883&p=1002750#p1002750

a dla UAH:

revolut,181,93883&p=1053613#p1053613

transakcje wykonywane po sobie o tych samych kwotach wydają się być dobrym testem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1336 PostWysłany: 14 Mar 2018 12:57 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
parasite napisał(a):
Alior -> cały świat poza Europą


Przeciez Alior oferuje takze karty w EUR i GBP...


Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1337 PostWysłany: 14 Mar 2018 13:04 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
oczywiście, że każdy będzie korzystał z czego chce, ja np. korzystam i z revoluta i aliora, ale gość chyba miał albo jeszcze ma do szkoły pod górkę twierdząc, że kurs + 0,2% to mniej niż kurs bez prowizji, i jeszcze będzie żąglował czasem kupna żeby to udowodnić zamiast się przyznać, że po prostu nie ma racji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1338 PostWysłany: 14 Mar 2018 13:26 

Rejestracja: 06 Mar 2018
Posty: 0
Aikxx napisał(a):
Wie ktoś jaka jest zależność otrzymywania kart. Zamówiłem dwie karty, jedną dla siebie drugą dla żony. Przyszły w tym samym czasie mimo różnicy w zamówieniu dwóch dni.
Ja za kartę nie zapłaciłem (promocja do 11 marca), za żony mimo promocji pobrało mi 10 zł z revoluta. Różnica jaka była w zamówieniu dla niej to taka, że zamówiłem przez linka polecającego ode mnie.
I teraz pytanie, ja otrzymałem kartę Mastercard, żona Vise, dlaczego tak?

W jednym dniu mieli jakis błąd w systemie ze faktycznie błednie pobierało 10zł. Zgłos to na chacie i powinni to zwrócic.
Co do kart to wcześniej domyslna darmowa zawsze była MC ale od chyba 09.III. zamienili na Visa. Ja własnie zamawiałam 09 marca i nie dało sie juz wybrać MC darmowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1339 PostWysłany: 14 Mar 2018 14:29 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 1
Wielkie chapeau bas dla Was. Żałuje, że nie odkryłem takiego forum wcześniej, macie ogromną wiedzę praktyczną, to jest coś niesamowitego. Moje wcześniejsze wycieczki i związana z nimi logistyka, to jakaś totalna łopatologia w porównaniu, z waszą wiedzą i możliwościami jakie istnieją, a to ja myślałem że jestem sprytny.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1340 PostWysłany: 14 Mar 2018 17:33 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 16
Hej,
Proszę o rady. W czerwcu wybieram się na dwa tygodnie na Węgry i myślałam, żeby uruchomić przed samym wyjazdem opcję Premium, testowo na miesiąc. Żeby mieć większy limit wypłat z bankomatów i ubezpieczenie podróżne. Czy to dobry pomysł? Czy mogą być jakieś problemy z rezygnacją po miesiącu albo pojawić się opłaty, jeśli będę intensywnie korzystać z przywilejów, jakie daje Premium?

Zależy mi głównie na tych bankomatach, bo za zakwaterowanie będę płacić gotówką i na dzień dobry potrzebuję równowartości 650zł. Myślałam, żeby dodatkowo wziąć kartę Alior Banku USD i/lub Revolut od siostry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Ancyna oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group