Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Gru 2017 15:46 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 11
Witam :)

Prośba o pomoc przy planowaniu road tripu po zachodnim wybrzeżu USA - termin 11-25.04.2018.
Przylot i wylot z San Francisco.

11.04. (śr): koło 12:00 przylot do SF, odebranie auta, zwiedzanie miasta, nocleg
12.04. (czw): zwiedzanie SF + przejazd do Monterey i tam nocleg
13.04. (pt): przejazd Drogą nr 1 w stronę LA, po drodze Big Sur, nocleg w okolicach LA (może Santa Monica)
14.04. (sb): LA zwiedzanie cały dzień + plaże, nocleg
15.04. (nd): wyjazd w godzinach porannych - Joshua NP - Road 66 (Kingman, Seligman po drodze) - Williams i tam nocleg
16.04. (pon): Wielki Kanion South Rim zwiedzanie + przejazd do Page i tam nocleg
17.04. (wt): Kanion Antylopy, Horseshoe Bend, Navajo Bridge, Monument Valley + nocleg w Page albo Kanab albo bliżej Kayenta
18.04. (śr): przejazd do Bryce Canyon + Zion, nocleg w pobliżu
19.04. (czw): przejazd do Las Vegas przez Valley of Fire State Park, Zapora Hoovera, nocleg w LV
20.04. (pt): spacer po Las Vegas, Red Canyon, przejazd do Doliny Śmierci + Rhyolite miasto duchów, nocleg w drodze do Parku Sekwoi
21.04. (sb): Park Narodowy Sekwoi, nocleg Fresno
22.04. (nd): Yosemite, nocleg
23.04. (pon): ?
24.04. (wt): nocleg z SF, bo na drugi dzień w godzinach porannych wylot
25.04. (śr): wylot z SF - powrót

Szczerze to nigdy wcześniej nie robiłam żadnego planu na Road Trip, więc nie wiem czy powyższy jest realny, czy trzeba niektóre miejsca rozłożyć na dwa dni.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek uwagi oraz sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 01 Gru 2017 16:56 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
Poczytaj na forum jest kilkanaście tematów z podobnymi trasami.

W pierwszy dzień nie licz za bardzo na zwiedzanie miasta po locie 12h będziecie zmęczeni i zmianie stref czasowych
W LA nie dasz rady zwiedzić miasta + plaż w jednym dniu.
20.04 myślę że nie do zrobienia. Jak chcesz zobaczyć to wszystko to dodaj kolejny dzień.
Jak lubicie dużo spacerować po górach to polecam co najmniej 2 dni w Zion NP i Yosemite
Góra
 Profil Relacje PM off
ona_ja lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Gru 2017 23:48 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
A ja uwazam ze po locie mozna zwiedzic SF i pojsc normalnie spac. Mam to przecwiczone :-) Wylądowaliśmy podobnie. Staliśmy 2h do Immigration, a po odbiorze samochodu i zameldowaniu w motelu od razu poszlismy w miasto. Poszliśmy spać koło 22 i pobudka kolo 4-5 na wschod na wzgorzach Golden Gate :-)

20.04 moze byc nie do zrobienia jesli chcecie rano zwiedzac LV. Jeśli jednak wcześnie rano wyjedziecie do Death Valley to na spokojnie dacie rade. My w jeden dzien obskoczylismy Death Valley i spalismy przed Yosemite. (Nie bylismy w Sekwojach)

Generalnie plan jest napiety ale jak lubicie sporo zwiedzac i dosc intensywnie to dacie rade. 23.04 zostaw sobie na ewentualne korekty w trasie i nie planuj go w stu procentach.

Polecam tez dokładne wgłębienie się w temat Big Sur. Zobacz jakie drogi są zamknięte ze względu na zniszczenia żeby nie mieć jakiś niemiłych niespodzianek i konieczności zawracania na trasie.

Polecam moja relacje i zobacz czy taki sposób zwiedzania Wam odpowiada. Jak nie to będziesz.musiała wprowadzić korekty :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
ona_ja lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Gru 2017 10:35 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 11
-- 04 Gru 2017 10:09 --

Dziękuje za odpowiedzi :)

Ruben$ czytałam Twoją relację już wcześniej :)
Big Sur z tego czytałam to już trasy są pootwierane.

Czyli rozumiem na Dolinę Śmierci zaplanować cały dzień?

-- 04 Gru 2017 10:35 --

16.04. - Może warto zrobić jeszcze coś w ten dzień oprócz Wielkiego Kanionu? Wtedy luźniej będzie dnia następnego. wtedy z czym najlepiej, Horseshoe Bend?

A warto w ogóle zwiedzać LV w dzień?
Może rzeczywiście wystarczy tylko wieczór w LV i na drugi dzień (20.04.) rano przejazd do Doliny Śmierci.

Być może zrezygnujemy z jakiegoś Parku, np. Yosemite i myślimy o Uniwersal Studio, bo wszyscy piszą, że warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Gru 2017 11:30 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Dolina Śmierci - tak zaplanuj sobie cąły dzień na nią :)

Wielki Kanion cały dzień to sporo, ale nie wiem czy wciskać coś jeszcze. Jeśli wcześnie zaczniecie, obskoczycie punkty widokowe i może trochę zejdziecie w dół to na wieczór powinniście zdążyć dojechać do Page i zobaczyć Horseshoe Bend. To krótki, płaski szlak tak na godzinkę, półtorej w dwie strony z oglądaniem.

Las Vegas zdecydowanie tylko na wieczór, noc.

Z Yosemite nie rezygnuj chociaż droga na Glacier Point może być zamknięta. Po prostu zmień trochę plan i wciśnij Universal bo rzeczywiście warto!
Góra
 Profil Relacje PM off
ona_ja lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Gru 2017 22:54 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
co do Wielkiego Kanionu polecam cały dzień i na wieczór podróż do Page. Nasza trasa w Kanionie wyglądała następująco około 8 rano byliśmy w Grand Canyon visitor center:
-pomarańczowym busem do South Kaibab Trailhead i następnie poszliśmy pieszo w głąb kanionu na punkty widokowe ooh aah point i cedar ridge [Zdecudowanie polecam! chciałabyś jakieś fotki to chętnie wyślę]
- następnie wszystkie punkty widokowe pomarańczowym busem ( https://www.nps.gov/grca/planyourvisit/ ... -route.htm )
- piwko + obiad we wiosce
- następnie chcieliśmy zwiedzić punkty widokowe niebieskim busem (niestety nie udało się była burza we wrześniu ..:()
- zamiast podróży niebieskim busem po puntach widokowych pojechaliśmy na wschód na punkty widokowe które zwiedza się samochodem [ Grandview Point, Lipan Point, Desert View Watchtower] pogoda akurat dopisała (burza poszła na zachód)
- i następnie podróż do page w którym byliśmy ok 18


Co do Las Vegas to cięzko powiedzieć, wiadomo strip najlepiej poogladać nocą. Ale znowu same hotele są warte zobaczenia i to idzie zrobić w dzień a na każdy idzie poświęcić kilka godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Gru 2017 09:31 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 11
Dziękuję Wam za odpowiedzi :)
Każda sugestia jest cenna :)

YeahBunny z chęcią zobaczę fotki, o których piszesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Gru 2017 16:35 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 11
YeahBunny nie mogę wysłać do Ciebie prywatnej wiadomości. Pojawia się taki komunikat:

"Przepraszamy, ale nie jesteś autoryzowany do użycia tej właściwości. Prawdopodobnie musisz się zarejestrować lub więcej udzielać, aby móc skorzystać z tej właściwości"

Co mogę zrobić, żeby wysłać wiadomość prywatną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Sty 2018 09:44 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 11
Witam Was ponownie :)

Chciałabym przedstawić plan po poprawkach, uwzględniając też Wasze sugestie :)

11.04. (śr) przylot koło 12 do SF, odebranie auta, zwiedzanie, nocleg 
12.04. (czw) zwiedzanie SF + przejazd do Monterey i nocleg 
13.04. (pt) Big Sur - przejazd Drogą nr 1 w stronę LA, nocleg Santa Monica
14.04. (sb) LA zwiedzanie, nocleg 
15.05. (nd) LA Uniwersal Studio + przejazd w stronę Joshua Tree, nocleg po drodze
16.05. (pon) Joshua NP, Road 66 (Kingman, Seligman, Outman), nocleg w Williams
17.05. (wt) Wielki Kanion South Rim zwiedzanie + przejazd do Page i tam nocleg (może Horseshe Bend tego samego dnia?)
18.05. (śr) Horseshoe Bend (chyba, że uda się dzień wcześniej),Kanion Antylopy, Monument Valley, nocleg w Page albo Kanab
19.05. (czw) przejazd do Bryce Canyon + Zion, nocleg w pobliżu (nie wiem czy da się to zrobić w ciągu jednego dnia)
20.05. (pt) przejazd do LV przez Valley of Fire SP, Zapora Hoovera, nocleg w LV
21.05. (sb) przejazd do Doliny Śmierci z rana + Rhyolite, nocleg w drodze do PN Sekwoi 
22.05. (nd) zwiedzanie PN Sekwoi, nocleg Mariposa
23.05. (pon) Yosemite zwiedzanie, nocleg Mariposa
24.05. (wt) przejazd do SF, nocleg 
25.05. (śr) wylot z SF o godz. 14:00

Czy możecie jeszcze raz rzucić obiektywnym okiem? :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Sty 2018 11:32 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Też planuję podobny roadtrip, ale od 22.04 do 5.05 i staruję z LA. Pracuję nad planem i widzę, że z informacji w necie wynika, że Big Sur nie jest jeszcze przejezdny w okolicy Gorda, a przejazd będzie otwarty latem (późnym) 2018:

http://thebigsurblog.com/

http://www.visitcalifornia.com/attracti ... ge-rebuild

Może to trochę zmienić plany, bo trzeba robić będzie objazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Sty 2018 11:42 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 11
tomlesz a masz już ułożony plan na pobyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Sty 2018 10:12 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 11
A jak z pogodą w Parkach Narodowych w kwietniu - Bryce i Zion?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Sty 2018 10:38 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
W Bryce pewnie będzie jeszcze śnieg, w Zion będzie lepiej. My w maju w Bryce zastaliśmy śnieg, a w trakcie jeżdżenia samochodem po parku zaczął lać śnieg z deszczem. Przygotujcie sobie coś ciepłego bo na pewno będzie zimniej :) Za to w Zionie na następny dzień pogoda była idealna do trekkingu :)

Bryce
viewtopic.php?p=804224#p804224
Zion
viewtopic.php?p=807130#p807130
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Sty 2018 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
ona_ja napisał(a):
Witam Was ponownie :)

Chciałabym przedstawić plan po poprawkach, uwzględniając też Wasze sugestie :)

11.04. (śr) przylot koło 12 do SF, odebranie auta, zwiedzanie, nocleg 
12.04. (czw) zwiedzanie SF + przejazd do Monterey i nocleg 
13.04. (pt) Big Sur - przejazd Drogą nr 1 w stronę LA, nocleg Santa Monica
14.04. (sb) LA zwiedzanie, nocleg 
15.05. (nd) LA Uniwersal Studio + przejazd w stronę Joshua Tree, nocleg po drodze
16.05. (pon) Joshua NP, Road 66 (Kingman, Seligman, Outman), nocleg w Williams
17.05. (wt) Wielki Kanion South Rim zwiedzanie + przejazd do Page i tam nocleg (może Horseshe Bend tego samego dnia?)
18.05. (śr) Horseshoe Bend (chyba, że uda się dzień wcześniej),Kanion Antylopy, Monument Valley, nocleg w Page albo Kanab
19.05. (czw) przejazd do Bryce Canyon + Zion, nocleg w pobliżu (nie wiem czy da się to zrobić w ciągu jednego dnia)
20.05. (pt) przejazd do LV przez Valley of Fire SP, Zapora Hoovera, nocleg w LV
21.05. (sb) przejazd do Doliny Śmierci z rana + Rhyolite, nocleg w drodze do PN Sekwoi 
22.05. (nd) zwiedzanie PN Sekwoi, nocleg Mariposa
23.05. (pon) Yosemite zwiedzanie, nocleg Mariposa
24.05. (wt) przejazd do SF, nocleg 
25.05. (śr) wylot z SF o godz. 14:00

Czy możecie jeszcze raz rzucić obiektywnym okiem? :)

Pozdrawiam


Bryce Canyon i Zion nie do zrobienia w jeden dzień - w Bryce trzeba w samym parku sporo jechać, żeby chociaż zrobić foty w amfiteatrze. W Zion zostawiasz samochód i dalej jedziesz autobusem - to zajmuje nieco wiecej czasu. A warto wpaść na Angel's Landing, przejść się. Nawet droga do ZIon (tunel) nie jest zbyt dobra i jedzie sie wolniej.

odcinek Page-Antelope-Monument Valley - bedzie intensywnie.

Co do jazdy do Vegas, zostałbym w Zionie jak najdłuzej i na wieczór pojechał do LV. Jak chcecie zapore w dzień zobaczyć, to tak sobie wycyrklujcie, zeby dojechać tam po południu. Pamietajcie tylko o różnicy czasu miedzy stanami (1 godz). Samego miasta nie ma co zwiedzać w dzień. Jeden wieczór wystarczy, w dzień to cmentarzysko straszne.

Plan dość szalony szczerze mówiąc. Bedziesz miał czas na wjazd, fote i wyjazd - zupełnie jak Amerykanie ;)

Ważne - przy tylu NP kupcie sobie National Park Pass - kosztuje ok. 80 USD, ale zwraca się przy 4 parkach bodajże, działa przez rok jakby co - możecie zawsze komuś przekazać po wyjeździe ;)
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sty 2018 00:23 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
czesc,
wyglada z tego ze jedziesz do USa po raz pierwszy, albo po raz pierwszy na objazdówke, bo chcesz wszyskto i za jednym razem :) .
Generalna rada - odpuść.
Masz tylko 14 dni. a kilometrów wiecej niz zrobiłam przez3 tyg i i tak uwazalam ze za duzo jezdzimy,
Ja na Twoim miejscu zrobilabym tlyko - ale dokladnie - Kalifornie. Przylecisz nastepnym razem do LV to zwiedzisz srodek.
USA jest ogromne. Tak nie bedziecie wychodzic z samochodu i wcale Wam sie to nie bedzie podobac.
Z rad praktycznych:
SFO: jeden dzien to zdecydowanie za malo :)
Uwaga na parkowanie - nawet miejscowi placa czesto nawet 1000USD za parkowanie bo system oznaczen w SFO jest nie do nauczyenia sie chyba. Najlepiej brac motel z bezplatnym parkingiem prywatnym i nie probowac parkowac na ulicy (obejrzyj youtube i poczytaj)

Monterey: chluba sa wycieczki lodzia zeby zobaczyc wieloryby. To super przezycie, polecam. Tez na groupon

Big Sur - sprawdz czy przejezdne tak samo jak reszta "jedynki" _> http://www.bigsurcalifornia.org/highway_conditions.html
inaczej bedziecie musieli nawracac.

LA nic ciekawego, jakos nie zapałałam miłoscia

16.05. (pon) Joshua NP, Road 66 (Kingman, Seligman, Outman), nocleg w Williams
mało zobaczycie - to długa trasa :)

potwierdzam ze zobaczenie Zion i Bryce tego samego dnia jest moim zdaniem niewykonalne.

Yosemite - maj to świetny okres na trekkingi zeby obejrzec wspaniale wodospady po zimie! - w jeden dzien z tkaim dojazdem dlugim (po gorach, kreta droga, poruszanie sie shuttle bus) za wiele nie zobaczycie, chyba ze znow - tylko objedziecie trasy dostepne dla samochodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lut 2018 11:28 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 11
Przesyłam plan z uwzględnieniem poprawek, sugestii.... jest lepiej?
Musiałam wyrzucić Joshua Tree i Bryce Kanion, bo trzeba było z czegoś zrezygnować.

11.04. (śr) przylot koło 12 do SF, odebranie auta, nocleg
12.04. (czw) zwiedzanie SF + przejazd do Monterey i nocleg
13.04. (pt) Big Sur - przejazd Drogą nr 1 w stronę LA, nocleg Santa Barbara
14.04. (sb) LA zwiedzanie, nocleg
15.05. (nd) LA Uniwersal Studio, nocleg Barstow lub Baker
16.05. (pon) Las Vegas, Zapora Hoovera, nocleg
17.05. (wt) Road 66, Seligman, Oatman, Kingman, Hackberry, Williams nocleg
18.05. (śr) Grand Canyon South Rim, nocleg Kayenta
19.05. (czw) Monument Valley, Kanion Antylopy, Horseshoe Band, nocleg Kanab
20.05. (pt) NP Zion, przejazd przez Valey of the fire do Las Vegas, nocleg LV
21.05. (sb) Dolina Śmierci, Rhyolite miasto duchów, nocleg Bakersfield lub Three Rivers
22.05. (nd) NP Sekwoje, nocleg Mariposa lub Fresno
23.05. (pon) Yosemite, nocleg Mariposa
24.05. (wt) przejazd do San Francisco, nocleg SF
25.05. (śr) wylot z SF o godz. 14:00

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Mar 2018 13:12 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 5
kupię Annual Pass ważny do końca maja 2018
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Mar 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
ona_ja napisał(a):
Przesyłam plan z uwzględnieniem poprawek, sugestii.... jest lepiej?
Musiałam wyrzucić Joshua Tree i Bryce Kanion, bo trzeba było z czegoś zrezygnować.


Dla mnie dużo ciekawszy był Bryce niż Zion ale jak widać na forum są różne zdania na ten temat - ile ludzi tyle opinii ;)
Może dlatego, że mniej zielony i IMO bardziej oryginalny w porównaniu do tego co można zobaczyć "za miedzą". Poczytaj i pooglądaj zdjęcia Bryce i Zion - wtedy podejmij decyzję z którego ewentualnie zrezygnować.

Poza tym dla mnie plan wydaje się do zrobienia :) Jak pisałem już gdzieś tutaj, osobiście na Horseshoe Bend i do Kanionu Antylopy pojechałbym rano ze względu na światło ale zrobisz jak chcesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Mar 2018 18:54 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
27.04 - Przylot, nocleg SF
28.04 - SF, przejazd do Yosemite
29.04 - Yosemite
30.04 - przejazd przez Death Valley do Las Vegas
01.05 - Zion
02.05 - Bryce
03.05 - Kanion Antylopy, Horsehsoe Bend, Monument Valley
04.05 - Grand Canyon
05.05 - Sedona
06.05 - LA
07.05 - Santa Monica
08.05 - Monterey
09-12.05 - SF

Sensowne? Dołożyć gdzieś dzień (możemy skrócić końcówke w SF)? Od razu mówie że na Universal Studios nam nie zależy ;)

BTW może ktoś ma na sprzedaż Annual Pass ważny do połowy maja przynajmniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Mar 2018 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
30.04 i 1.05 mocno napięte. Przy założeniu, że Tioga Rd będzie już otwarta to prawie 10 godzin w samochodzie w 2 dni.
Jeżeli Tioga będzie zamknięta to wg map googla czas przejazdu wydłuży się do ponad 17h. Do tego trzeba doliczyć czas na postoje, zwiedzanie, zdjęcia itp.
Mocno napięte i trochę nierealne. Dorzuciłbym 1 dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group