Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1981 PostWysłany: 28 Lut 2018 12:40 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 6
Umowa o mieszkanie jest na nazwisko mojego chłopaka, aczkolwiek możemy mnie dodać do umowy. A czy to ma jakieś znaczenie? trzeba gdzieś to udokumentować?

Teoretycznie mogłabym udać się do ambasady w Paryżu, jednak szybciej będę w Polsce i myślałam, że jednak mimo wszystko łatwiej będzie starać się o wizę w Polsce, tym bardziej, że we Francji mieszkam dopiero 3 miesiące...

No to trochę się teraz obawiam ;/ A zaświadczenie, list akceptacyjny mojego chłopaka o kongresie ma jakieś znaczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1982 PostWysłany: 28 Lut 2018 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
tez mogę ci taki wystawić, dodam akceptacje mojego kota


zadzwoń do ambasady i porozmawiaj
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1983 PostWysłany: 28 Lut 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Pidgi napisał(a):
A zaświadczenie, list akceptacyjny mojego chłopaka o kongresie ma jakieś znaczenie?

Twoj wniosek i tak bede rozpatrywany oddzielnie, wpisz ze masz prace i podaj pracodawce z Hiszpanii.
Mysle ze krotki, 3-miesieczny pobyt we Francji bez zameldowania moze pogorszyc, poczekaj az chlopak pierwszy zlozy aplikacje VWP, a na interview mozesz powiedziec, ze towarzyszysz chlopakowi, ktory jedzie na kongres.
Nie mam pojecia czy meldunek we Francji jest konieczny, ale jak podasz Francje jako kraj zamieszkania, a ubiegasz sie o wize w Krakowie to moze byc podejrzane. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 28 Lut 2018 13:17, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1984 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:08 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@cccc - co ty palisz? Nie syn, ale chlopak, a do tego jako Hiszpan nie potrzebuje sie ubiegac o zadna wize....
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1985 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@Pidgi
Złota rada @becek może być nie aż taka dobra, bo w ambasadzie porozmawia z tobą prawdopodobnie pani/pan z centrali telefonicznej lub urzędnik zajmujący się pracą papierową, który decyzji później nie podejmuje. Telefonicznie raczej niewiele się dowiesz.
Nie zgadzam się z @becek że "zasadniczo kwalifikujesz się do odrzucenia".
Moja rada byłaby następująca: napisz prawdę - czy to do konsulatu w Paryżu czy w Warszawie. Jeśli mieszkasz na stałe we Francji, to powinnaś raczej się starać o wizę we Francji ale nie ma zakazu aplikowania w innym kraju.
Cytuję ze strony https://travel.state.gov/content/travel ... sitor.html
"You must schedule an appointment for your visa interview, generally, at the U.S. Embassy or Consulate in the country where you live. You may schedule your interview at any U.S. Embassy or Consulate, but be aware that it may be difficult to qualify for a visa outside of your place of permanent residence."
Uprawiasz wolny zawód tłumacza i nie musisz okazywać, moim zdaniem, stałej umowy o pracę, nikt takowej nie wymaga. Mogą natomiast poprosić o podanie średnich dochodów z pracy i dobrze byłoby, żebyś takowe mogła (w razie czego) udokumentować. Po drugie pisz wprost, że wyjazd planujesz ze swoim partnerem - pytają o to we wniosku, że będzie on uczestnikiem konferencji a potem planujecie zwiedzanie. Warto mieć wtedy potwierdzenie zaproszenia na konferencję. Z moich doświadczeń wielorazowych w warszawskim konsulacie: często pytają o to, co konkretnie chce się zwiedzać i wiele osób nie potrafi żadnej nazwy atrakcji, miasta czy parku narodowego wykrztusić. Trudno się wtedy dziwić, że urzędnik podejrzewa inny niż turystyczny cel wizyty.
Nie będziesz miała, moim zdaniem, problemu z otrzymaniem wizy, jeśli podasz prawdziwy cel wyjazdu i jeszcze skonkretyzujesz swoje plany na zwiedzanie. I tyle.


Ostatnio edytowany przez sko1czek, 28 Lut 2018 13:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1986 PostWysłany: 28 Lut 2018 13:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@cccc
Cytuj:
poczekaj az syn pierwszy dostanie wize, a na interview mozesz powiedziec, ze towarzyszysz synowi, ktory jedzie na kongres


Przewidujesz aż tak dużą różnicę wieku? :twisted: ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1987 PostWysłany: 28 Lut 2018 14:04 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 6
To mój chłopak, jest Hiszpanem i nie potrzebuje wizy, pobyt do 3 miesięcy w USA może odbyć bez wizy :)
Chyba po prostu pominę informację o Francji, jestem zameldowana w Polsce. Podam pracodawcę hiszpańskiego i tyle..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1988 PostWysłany: 28 Lut 2018 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Pidgi dokladnie, to prawdopodobnie najlepsza alternatywa i daj znac prosze jak poszlo. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1989 PostWysłany: 28 Lut 2018 14:28 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 6
@sko1czek dziękuję bardzo za rady!

We Francji jestem dopiero od trzech miesięcy, nie jestem nigdzie zarejestrowana, stąd myślę, że powinnam w Polsce starać się o wizę. Boję się, że gdy spróbuję w Paryżu mogą mnie odrzucić, ponieważ nie mam żadnego poświadczenia, że tutaj rezyduję.
Pomyślałam, że może po prostu pominę fakt, że mieszkam obecnie we Francji? Co o tym myślisz? Jestem zameldowana w Polsce, mój chłopak co prawda pracuje we Francji i to Francja go wysyła na kongres, ale możemy być związkiem na odległość :)
Już sama nie wiem jak do tego podejść :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1990 PostWysłany: 28 Lut 2018 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Na twoim miejscu pisałbym prawdę;
- aplikowałbym w Polsce
- adres wpisał aktualny we Francji, bo tam przebywasz i tam mieszka twój chłopak.

PS. Dużo lepiej wygląda to, że mieszkasz ze swoim chłopakiem we Francji niż gdybyście byli parą na odległość. Do tego jest to zgodne z prawdą.
Doradzam jak najmniej lawirować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1991 PostWysłany: 28 Lut 2018 15:21 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 6
Masz rację, napiszę i powiem wszystko tak jak jest. W końcu dlaczego mieliby mi nie przyznać tej wizy!

A jeszcze jedna sprawa. Mamy znajomego w Waszyngtonie, mieszka tam z dziewczyną i pracuje od kilku lat. To też Hiszpan. Może mi napisać zaproszenie, podać swój adres, że możemy się u niego zatrzymać, itp. Może to pomóc? Czy lepiej nie mówić, że mam tam znajomych i podać adres hotelu, w którym się zatrzymamy w Waszyngtonie? Instytut mojego chłopaka opłaca tygodniowy pobyt w hotelu, na czas kongresu. Wspominać o tym jeśli zapyta się konsul?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1992 PostWysłany: 28 Lut 2018 16:57 

Ja bym poszedl do ambasady w Paryzu, w koncu tam mieszkasz, zyjesz?
A po co podawac adres znajomego? Lecicie na kongres, spicie w hotelu.. Daj adres hotelu i tyle.

W ambasadzie to nie jest rozmowa pol godzinna, tam calosc sie zbiega to jednego pytania w stylu, "What's your name" badz "Why are you going to US" i tyle.
Góra
 PM off  
      
#1993 PostWysłany: 02 Mar 2018 19:43 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 1
Witam serdecznie,
Planuję odwiedzić w USA znajomego Amerykanina. Nigdy wcześniej nie byłam w USA, obecnie mieszkam w UK i tutaj też planuję aplikować o wizę.
Mam pytanie, być może ktoś coś doradzi lub podzieli się swoim własnym doświadczeniem... otóż zastanawiam się czy we wniosku wpisać, że zatrzymam się u owego znajomego czy też wpisać jakiś hotel, aby uniknąć ewentualnych pytań i podejrzeń o związki z tym znajomym. Chcę pojechać na 10 dni, góra 2 tygodnie, trochę pozwiedzać.
Martwię się, mając wzgląd na to, że jestem kobietą, że jeśli napiszę do kogo jadę znacznie się lawina dziwnych pytań i podejrzeń (trochę się naczytałam na innych forach) Intuicja podpowiada mi, żeby lepiej napisać prawdę, ponieważ po przylocie zapytana przez celnika, będę musiała podać miejsce pobytu, a przecież on ma wgląd do tego co podałam we wniosku wizowym i jeśli powiem mu że zatrzymuję się u znajomego, może się "przyczepić" że we wniosku podałam przecież że zatrzymam się w hotelu? Jak to wygląda w praktyce?? Proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1994 PostWysłany: 02 Mar 2018 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Przede wszystkim pisz/mów prawdę i używaj wyszukiwarki.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1995 PostWysłany: 02 Mar 2018 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Em M
Starasz sie o wize turystyczna, a w sekcji Twojego miejsca zamieszkania podczas pobytu w Stanach podajesz adres znajomego.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1996 PostWysłany: 02 Mar 2018 23:43 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 1
Witam :)
Mam pytanie, gdyż właśnie z narzeczonym aplikowaliśmy o wizę B1/B2. Tylko, że wypełnialiśmy wizę w tym samym momencie, taki sam rodzaj i ja miałam inny wniosek niż on - nie miałam pytań o cel podróży, o miejsca które chcemy zwiedzić, o kraje które odwiedziłam, o wykształcenie poprzednie prace.. on miał wszystkie te pytania, ja nic.. wszystko niby przeszło bez problemów, ale trochę mnie to martwi czemu ja nie miałam tych wszystkich pytań.. ktoś coś wie? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1997 PostWysłany: 03 Mar 2018 00:19 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 27
Formularz dla kobiet jest krótszy niż dla mężczyzn, taka polityka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1998 PostWysłany: 05 Mar 2018 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
tak informacyjnie: LOT: branża turystyczna dołączyła do koalicji na rzecz zniesienia wiz do USA dla Polaków
https://stooq.pl/n/?f=1222804
Niby fajnie, ale zamiast obecnych 180dni pobytu na jednym wjezdzie, moze byc max 90 jesli to przejdzie...

A propos liczenia statystyki ciekawy tekst.
http://www.dziennik.com/publicystyka/ar ... owy-wizowe
Byc moze stad sie bierze te prawie 6% odmow, pomimo tego, ze nikt prawie nie widzial kogokolwiek, aby nie dostal odmowe w ambasadzie/konsulacie.
https://travel.state.gov/content/dam/vi ... s/FY17.pdf
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1999 PostWysłany: 05 Mar 2018 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Jeśli ktoś wie, gdzie można kupić dolary po takim kursie niech da znać na PW.

Załączniki:
sketch-1520254745531.jpg
sketch-1520254745531.jpg [ 94.91 KiB | Obejrzany 640 razy ]
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2000 PostWysłany: 05 Mar 2018 15:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
jaco027 napisał(a):
Niby fajnie, ale zamiast obecnych 180dni pobytu na jednym wjezdzie, moze byc max 90 jesli to przejdzie...



Ale mało kto chyba leci na aż tak długo

ESTA mega spoko, jak dla mnie, bo wszystko można zrobić przez neta, w pidżamie o 3 rano i nie trzeba się bujać po konsulatach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group