Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1961 PostWysłany: 09 Lut 2018 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
mlae napisał(a):
Próbuję wypełnić wniosek o wizę B2. Zabili mnie pytaniem o Arrival Plans. Co ja mam tam wpisać jak nie mam pojęcia ani gdzie ani kiedy będę? :/

Kod:
Q: Have you made specific travel plans?
Czy masz już konkretne plany wyjazdu?
YES - pojawią się dodatkowe pola do wypełnienia.
Date of Arrival in U.S.
Data przyjazdu do USA.
Arrival Flight (if known)
Numer lotu (jeśli jest znany).
Arrival City
Miasto przylotu.
Date of Departure from U.S.
Data wyjazdu z USA.
Departure Flight (if known)
Numer lotu (jeśli jest znany).
Departure City
Miasto wylotu.
Provide the locations you plan to visit in the U.S.:
Podaj miejsca, jakie planujesz odwiedzić podczas pobytu w USA.
Location
Miejsce.
'+ Add Another' - wybierasz, jeśli planujesz odwiedzić coś jeszcze i chcesz o tym poinformować.
NO - pojawią się dodatkowe pola do wypełnienia.
Intended Date of Arrival
Planowana data przyjazdu (do wybrania z listy - musisz podać miesiąc i rok, nie musisz podawać dnia,
jeśli jeszcze go nie znasz).
Intended Lenght of Stay in U.S.
Planowany czas pobytu w USA. Numer wpisz, a okres czasu wybierz z listy:
- YEAR(S) - rok/lat/a
- MONTH(S) - miesiąc/miesięcy
- WEEK(S) - tydzień/tygodni/e
- DAY(S) - dzień/dni
- LESS THAN 24 HOURS - mniej, niż 24 godziny
W przypadku wybrania czterech pierwszych opcji potrzebne będą dodatkowe informacje.
Po wybraniu jednej z opcji potrzebne będą dodatkowe informacje.
Address Where You Will Stay in the U.S.
Adres, pod którym zatrzymasz się w USA (jeśli zamierzasz podróżować po USA, wpisz adres pierwszego
hotelu, w którym planujesz się zatrzymać).
Street Address (Line 1)
Ulica (możesz jej nie podawać, jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie dokładnie się zatrzymasz; wtedy wpisz N/A
oznaczające 'not available' lub 'no answer' (niedostępny lub brak odpowiedzi). Pole nie może zostać
puste.
Street Address (Line 2) *Optional
Ulica - dalszy ciąg, jeśli całość nie zmieściła się w pierwszej linijce.
City
Miasto (możesz go nie podawać, jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie pojedziesz; wtedy należy wpisać N/A
oznaczające 'not available' lub 'no answer' (niedostępny lub brak odpowiedzi). Pole nie może zostać
puste.
State
Stan (do wybrania z listy).
ZIP Code (if known)
Kod pocztowy (jeśli jest znany). Jeśli nie znasz kodu pocztowego do adresu, w którym się zatrzymasz, to
pole możesz zostawić puste.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1962 PostWysłany: 09 Lut 2018 22:52 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Problem w tym, że wygląda to trochę inaczej

@cccc Pytania "Have you made specific travel plans?" nie ma nigdzie :/ a jak się zaznaczy cokolwiek z czasu to chcą adres

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 99.34 KiB | Obejrzany 1153 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1963 PostWysłany: 09 Lut 2018 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zerknij pod "Help". ;)

Załączniki:
arrival_plan.JPG
arrival_plan.JPG [ 10.66 KiB | Obejrzany 1148 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1964 PostWysłany: 09 Lut 2018 23:02 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Oszacować to ja mogę kiedy a nie na jakiej ulicy :(
A tego ode mnie chcą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1965 PostWysłany: 09 Lut 2018 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
mlae napisał(a):
Oszacować to ja mogę kiedy a nie na jakiej ulicy :(

@mlae, tak jak napisalem wczesniej, ale nie czytasz. ;)
Kod:
Ulica (możesz jej nie podawać, jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie dokładnie się zatrzymasz; wtedy wpisz N/A
oznaczające 'not available' lub 'no answer' (niedostępny lub brak odpowiedzi). Pole nie może zostać
puste.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1966 PostWysłany: 09 Lut 2018 23:09 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Rzeczywiście. Sorry. Chyba nie powinnam wypełniać tego wniosku w piątek wieczorem, bo jak widać mój mózg nie działa już całkiem sprawnie ;)
No i dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1967 PostWysłany: 22 Lut 2018 09:35 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
Loty: 107
Kilometry: 269 224
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Chciałbym zwrócić się do Was z prośbą o pomoc, a mianowicie rozwianiu moich wątpliwości przed podróżą do USA.

Posiadam promesę wizową do Stanów na jeszcze 8 lat, w swoją pierwszą podróż do tego kraju udałem się w 2016 roku, wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów i zgodnie z planem, a Stany opuściłem przed wyznaczonym mi terminem.

Obecnie szykuję się do kolejnej podróży, tym razem na drugie wybrzeże i zrodziła się w mojej głowie pewna wątpliwość.

Czy muszę przed wylotem w jakikolwiek sposób zgłaszać lub rejestrować swoją podróż do USA, wyczytałem gdzieś w internecie, że obywatele krajów objętych ruchem bezwizowym muszą przed każdą podróżą rejestrować się w ESTA, nas to nie dotyczy, ale czy jest dla nas inny system autoryzacji? Czy mogę śmiało bez żadnych formalności (tylko podając szczegółowe dane pasażera na stronie linii lotniczej) wsiąść do samolotu, na pokładzie wypełnić deklarację celną i cieszyć się wycieczką?

Czytałem, że nie ma już papierowych deklaracji I-94 tylko elektroniczne, ale nie do końca zrozumiałem tą zmianę, czy muszę to uzupełnić przed wyjazdem czy zrobi się to automatycznie (bo też się spotkałem z taką informacją).

Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1968 PostWysłany: 22 Lut 2018 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Niczym się nie przejmuj. Wystarczą dane pasażera i to wszystko. Przy powrocie też niczego nie wypełniasz. Leciałem miesiąc temu do Miami to nawet na pokładzie żadnej deklaracji nie wypełniałem - dane te wpisywałem w w automacie na immigration. Miłej podróży!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lewykl lubi ten post.
lewykl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1969 PostWysłany: 22 Lut 2018 09:53 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
Loty: 107
Kilometry: 269 224
Wielkie dzięki za pomoc, bardzo mnie uspokoiłeś :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 22 Lut 2018 09:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1970 PostWysłany: 23 Lut 2018 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
mlae napisał(a):
a jak się zaznaczy cokolwiek z czasu to chcą adres


Ja podałem nazwę i adres pierwszego lepszego hotelu w NY z Booking.com (bez dokonywania w nim rezerwacji) i nie było problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1971 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:30 

Rejestracja: 23 Lut 2018
Posty: 2
Witam
Mam pytanie: czy naklejony kod kreskowy na paszporcie ma jakieś znaczenie przy wjeździe do USA, można go odkleić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1972 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Można.
Góra
 Profil Relacje PM off
Malgoska uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1973 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:37 

Rejestracja: 23 Lut 2018
Posty: 2
Dzięki. Już się wystraszyłam, że on ma jakieś znaczenie, bo oczywiście najpierw zrobiłam, a póżniej pomyślałam :?
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1974 PostWysłany: 24 Lut 2018 19:56 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
ind_globtroter napisał(a):
No ogólnie miałem je na myśli. Czy jeśli popełniłem np. wykroczenie polegające na zakłócaniu porządku publicznego to mam się pożegnać z myślą o przyznaniu wizy?

Ten kto popełnił wykroczenie w myśl prawa jest chyba nienotowany.


W rejestrze karnym znajdują się informacje co do popełnionych (stwierdzonych prawomocnym wyrokiem) przestępstw. Wykroczenia nie mają znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1975 PostWysłany: 28 Lut 2018 11:34 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 6
Hej! W czerwcu mam zamiar wybrać się na dwa tygodnie z chłopakiem do USA. Oczywiście wszystko zależy od tego czy dostanę wizę. Przybliżę swoją sytuację, może ktoś był w podobnej, albo chociaż może udzielić kilku rad :)

Aktualnie mieszkam we Francji, pracuję zdalnie jako tłumacz języka hiszpańskiego (firma hiszpańska, wszystko załatwiane przez internet) oraz jako lektor hiszpańskiego przez Skypa. Półtora roku temu skończyłam studia w Polsce i od tamtej pory mieszkałam w Hiszpanii, od trzech miesięcy we Francji. Nie mam rodziny w USA, cała moja rodzina jest w Polsce. Mój chłopak jest Hiszpanem, ma stałą pracę we francuskim instytucie badawczym. Dostał się na kongres w Waszyngtonie, aby zaprezentować wyniki badań, sam kongres trwa tydzień. Korzystając z okazji, chcemy polecieć razem, tydzień w Waszyngtonie, tydzień, półtora pozwiedzać coś.

No i teraz przychodzi najtrudniejsze. Czy w takiej sytuacji mogę mieć jakieś problemy z dostaniem wizy? Z instytutu mojego chłopaka mogę otrzymać potwierdzenie, że On jedzie na kongres, hotel, itp. Może to coś pomóc? W jaki sposób najlepiej podejść do rozmowy z konsulem w takiej sytuacji? Mam zamiar udać się do Krakowa na rozmowę. Praca zdalna może być tutaj przeszkodą?
Co do wniosku: powinnam podać że miejsce zameldowania to Francja? Czy Polska? W Polsce jestem zameldowana, we Francji mieszkam od trzech miesięcy, nie jestem tu nigdzie zarejestrowana.

Z góry dziękuję za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1976 PostWysłany: 28 Lut 2018 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Pidgi napisał(a):
No i teraz przychodzi najtrudniejsze. Czy w takiej sytuacji mogę mieć jakieś problemy z dostaniem wizy? Z instytutu mojego chłopaka mogę otrzymać potwierdzenie, że On jedzie na kongres, hotel, itp. Może to coś pomóc? W jaki sposób najlepiej podejść do rozmowy z konsulem w takiej sytuacji? Mam zamiar udać się do Krakowa na rozmowę. Praca zdalna może być tutaj przeszkodą?
Co do wniosku: powinnam podać że miejsce zameldowania to Francja? Czy Polska? W Polsce jestem zameldowana, we Francji mieszkam od trzech miesięcy, nie jestem tu nigdzie zarejestrowana.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Skoro stala praca jest i srodki finansowe sa to nie powinno byc problemow.
Jesli nie jestes zameldowana we Francji to podac adres w PL.
Pozdr. i powodzenia!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1977 PostWysłany: 28 Lut 2018 11:57 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
szyblucki1 napisał(a):

W rejestrze karnym znajdują się informacje co do popełnionych (stwierdzonych prawomocnym wyrokiem) przestępstw. Wykroczenia nie mają znaczenia.


W rejestrze znajdują się też dane osób skazanych za wykroczenia na karę aresztu, a także m.in. osób tymczasowo aresztowanych i wobec których warunkowo umorzono postępowanie karne. Także brak prawomocnego skazania za przestępstwo nie jest jednoznaczny z brakiem wpisu do KRK. W formularzu jest chyba jednak pytanie o skazanie za przestępstwo, a nie wpis do KRK, o ile pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1978 PostWysłany: 28 Lut 2018 12:20 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 6
)
Cytuj:
Skoro stala praca jest i srodki finansowe sa to nie powinno byc problemow.
Jesli nie jestes zameldowana we Francji to podac adres w PL.
Pozdr. i powodzenia!

Stała praca jest, ale jest to praca zdalna, umowa jest przedłużana średnio co dwa tygodnie, w zależności od ilości tłumaczeń...czasami dochód jest większy, czasami mniejszy. Trzeba wdawać się w takie szczegóły? czy wystarczy powiedzieć, że praca jest i tyle? We wniosku trzeba uzupełniać takie szczegóły? Naczytałam się różnych rzeczy, więc trochę się obawiam :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Paź 2018 00:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1979 PostWysłany: 28 Lut 2018 12:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@Pidgi - wniosek i pytania do wygoglowania, zobaczysz o co pytaja. Odpowiadajac na wszystkie pytania zgodnie z prawda, zwiekszasz swoje szanse na otrzymanie wizy. Skoro mieszkasz we Francji to masz adres, mozesz go potwierdzic jakims pewnie rachunkiem czy czyms na swoje nazwisko. Jezeli Twoj "osrodek zyciowy" jest we Francji to tam tez powinnas ubiegac sie o wize.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1980 PostWysłany: 28 Lut 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zasadniczo to kwalifikujesz się do odrzucenia
praca jest a raczej jej nie ma, nie mieszkasz u siebie... podręcznikowy typ do zostania na lewo
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 28 Lut 2018 12:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group