Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#41 PostWysłany: 28 Lut 2018 10:34 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@cool_aka_romeo nie, to raczej bałagan w systemie, ale chyba pozostaje się cieszyć, skoro zapunktowałeś podwójnie? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#42 PostWysłany: 28 Lut 2018 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1060
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Ależ oczywiście, że się cieszę, ale byłem bardzo zdziwiony :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#43 PostWysłany: 28 Lut 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@cool_aka_romeo czasami zdarzają się błędy albo luki w systemie. Ja dawno temu miałem taką sytuację (gdy zaczynałem przygodę z Miles&More), że w związku z mgłą, przepisano mi lot z GDN-MUC-IST (LH,LH) na GDN-CPH-IST (SK,TK). Naliczyło mi mile do M&M, a ja postanowiłem sobie założyć jeszcze Miles&Smiles (w Turkishu), podałem te loty raz jeszcze w claimie i od razu naliczyli do Turkisha.

Ostatnio lecąc na odcinku SCL-FCO-LIN nie wykorzystałem ostatniego segmentu (celowo i świadomie), a potem robiłem claima do Delty i... naliczyli na podstawie całej rezerwacji (system Delty znalazł, że po numerze biletu były 4 segmenty by AZ) również ten ostatni, niewylatany segment. Niby nic, ale oko cieszy na koncie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#44 PostWysłany: 28 Lut 2018 11:03 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
A moim zdaniem to standard przy odwołaniu lotu i przebukowaniu do innego sojuszu. Z założenia w sojuszu którym miałeś lecieć należą Ci się mile/punkty według oryginalnej rezerwacji, nawet jeśli jej nie odbyłeś z powodu odwołania. A w innym sojuszu dostajesz nowy bilet, więc jeśli do niego dodasz numer FF który tam masz to też dostaniesz mile/punkty. Miałem tak wiele razy na styku różnych linii i sojuszy np. Air Berlin i LOT czy miesiąc temu KLM i LOT. Mile zaliczane w obydwu programach. Czasem trzeba było zgłosić brak mil za oryginalny lot ale zawsze naliczali to bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#45 PostWysłany: 28 Lut 2018 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1060
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Tak czy inaczej uważam to za dobra wiadomość i cieszę sie, że to nie tylko mnie sie przydarzyło. :)

P.S. Czy w zwiąsku z odwołaniem odcinka i wsadzeniem mnie do autobusu z TMP do HEL mogę wnioskować o odszkodowanie?
Na lotnisku nie podano przyczyny odwołania lotu. Pogoda była ok bo SAS latał...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#46 PostWysłany: 30 Mar 2018 10:43 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Kolejna edycja promocji Avisu: przy wypożyczeniu auta na minimum 3 dni, 3000 punktów za klasę A lub B albo 7000 za auto klasy C.

http://www.avisworld.com/avisonline/gb/avis_ams_partners1.nsf/c/Eurobonus+TermsandConditions

Rezerwacje do 30 kwietnia, wypożyczenia od 1 maja do końca roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#47 PostWysłany: 30 Mar 2018 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Taka promocja jest praktycznie non stop, tylko zmieniają się numerki. W styczniu było 10k, później 5k. W lutym przez dłuższy czas nie przechodziła płatność bo mieli jakiegoś babola na stronie, ale po reklamacji również naliczyli. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę czy nie ma ograniczeń odnośnie kraju zamieszkania (wcześniejsze były dla wybranych krajów Skandynawii.
Obecnie jest również promocja za Sixt (3000pkt za wypożyczenie, detale zainteresowani musza wyszukać).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#48 PostWysłany: 13 Kwi 2018 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
-- 09 Kwi 2018 11:32 --

Kolejna szansa na 10k punktów za wynajem auta. Min 3 dni, auto klasy C
http://www.avisworld.com/EuroBonus

-- 13 Kwi 2018 18:11 --

ms993 napisał(a):
Nadal można dostać łatwe punkty za rejestrację w serwisach z audiobookami, gazetami itp.

Storytel, 1000 punktów: https://onlineshopping.flysas.com/dk/st ... dk-/18407/
Zetland, 1000 punktów: https://onlineshopping.flysas.com/dk/zetland/18444/
Mofibo, 1300 punktów: https://onlineshopping.flysas.com/dk/mofibo/7561/

Wszędzie pierwsze 14 dni jest za darmo, wystarczy się w porę wypisać i nie trzeba nic płacić.


Taka ciekawostka. Przed chwilą próbowałam zdobyć trochę punktów na koncie mamy i choć w/w promocje nadal działają to niestety można "zapłacić" już tylko kartą wydaną w Danii. Przynajmniej tak głosi komunikat. Ciekawe czy to przejściowy problem czy wszystkie tego typu akcje będą dostępne tylko dla właścicieli duńskich kart.
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#49 PostWysłany: 13 Kwi 2018 21:18 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@travelerka
Myślę, że zauważyli problem z zagranicznymi klientami rejestrującymi się tylko po punkty, bo np. przy Zetlandzie dopisali "Zetland er en dansk avis og derfor udbetales der kun EuroBonus point til danske EuroBonus medlemmer" czyli "Zetland to duńska gazeta, więc punkty będą przyznane tylko dla duńskich członków programu EuroBonus".
Nie zwalajmy jednak winy tylko na Polaków, bo na duńskich forach widziałem kombinacje z rejestracją w szwedzkich gazetach tylko dla punktów, więc to działa podobnie wszędzie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#50 PostWysłany: 20 Cze 2018 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
-- 19 Kwi 2018 14:18 --

Za subskrypcję The Economist można zgarnąć do 11400 punktow. Problem jest taki, że subskrypcja jest na rok , nie można jej teoretycznie odwołać i kosztuje ponad 200 euro.
ALE w T&C jest napisane że rezydenci EU mogą ją anulować do 14 dni i wówczas płaci się tylko za już otrzymane materiały.
Ktoś ma pomysł jak to ugryzć? Pytanie ile rzeczywiście ściągną z karty jeśli anulacja pójdzie np. tego samego dnia i czy przyznają wtedy punkty?

https://subscription.economist.com/OA/p ... ROJQ%3D%3D

-- 31 Maj 2018 16:41 --

Mały konkurs Avis i Eurobonus.
Do wygrania bilety do Libanu :)

https://www.avis-communications.com/dre ... y_page.php

-- 20 Cze 2018 08:46 --

Możliwość darmowych 420 punktów w Eurobonus za subskrypcję.
https://onlineshopping.flysas.com/dk/bo ... ons/18550/
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#51 PostWysłany: 14 Lip 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
37300 punktów EuroBonus. Doradźcie, proszę - co można sensownego za to wziąć dla dwóch osób (wylot z WAW lub z GDN)? Ewentualnie points+cash (bo chyba te minimalne mają po 12000OW, więc "kilku" mil brakuje).

Z ciekawszych opcji wpadły mi w ręce FAE albo LYR z dogodnymi przesiadkami, tylko znowu tam na miejscu ceny z kosmosu i czy rzeczywiście (poza zorzą) jest sens lecieć na kilka dni? Myślałem też o BEY, ale trochę mil brakuje.

Wiem, że szukać, szukać i jeszcze raz szukać, ale potrzebuję jakiejś inspiracji i Waszego doświadczenia z tym programem. Mile przepadają dopiero za rok, więc nie ma presji czasu, ale mimo wszystko i tak nie będę "pakował" w ten program, bo bardzo sporadycznie latam SK, a wszystko z *A wrzucam do M&M ze względu na status i wysokie saldo punktowe - chcę po prostu "spalić" fajnie te mile EB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#52 PostWysłany: 14 Lip 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Ja bym na Twoim miejscu wybrała jednak LYR. Sama mam juz uzbierane punkty na ten wyjazd, ale czekam jeszcze chwilkę, aż moja córka przestanie być infantem :). Na miejscu jest drogo, ale to fantastyczne miejsce, jedyne w swoim rodzaju i bez wątpienia rewelacyjna przygoda. No i za punkty z Eurobonusa można tam dolecieć naprawdę tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#53 PostWysłany: 01 Sie 2018 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
-- 15 Lip 2018 08:45 --

@travelerka to bardzo cenna sugestia. Za gotówkę te "niższe" ceny są z okrutnymi przesiadkami, a za mile cała podróż trwa niezbyt długo. A kiedy najlepiej się tam wybierać, żeby mieć jak największą szansę na zorzę? I... czy poza zorzą jest tam cokolwiek do zobaczenia?

-- 01 Sie 2018 13:34 --

ms993 napisał(a):
Nadal można dostać łatwe punkty za rejestrację w serwisach z audiobookami, gazetami itp.

Storytel, 1000 punktów: https://onlineshopping.flysas.com/dk/st ... dk-/18407/
Zetland, 1000 punktów: https://onlineshopping.flysas.com/dk/zetland/18444/
Mofibo, 1300 punktów: https://onlineshopping.flysas.com/dk/mofibo/7561/

Wszędzie pierwsze 14 dni jest za darmo, wystarczy się w porę wypisać i nie trzeba nic płacić.


W kwestii tych promocji, chciałem sobie dorobić kilka punktów i znalazłem pewną metodę. Aby wszystko się powiodło, wszystkie trzy subskrypcje zrealizowałem z użyciem VPNu ustawionego na Danię (TunnelBear na MacOS), przeglądarki Google Chrome w trybie incognito oraz (!) do płatności użyłem karty EntroPay, na której nie mam nawet jednego centa.

Wcześniej wpisałem Revolut, ale wykryło, że karta nie jest duńska. EntroPay nie ma początku karty określającym jej lokalizację, więc system wykrył, że skoro jestem w Danii, to karta też jest duńska. Maile potwierdzające przyszły. Poczekam ze dwa dni i anuluję subskrypcje.

Może komuś się przyda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#54 PostWysłany: 21 Sie 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Do zdobycia 10 000 pkt za wynajem auta klasy D lub wyższej na min. 4 dni w AVIS

http://www.avisworld.com/EuroBonus
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#55 PostWysłany: 19 Wrz 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Do 10,000 pkt. za kazdy wynajem z Hertz do 31. grudnia 2018.
Plus jeszcze jakies bilety SAS do wygrania.

Austria; Belgium; Canada; China; Croatia; Cyprus; Czech Republic; Denmark; Finland; France; Germany; Greece; Ireland; Italy; Japan; Luxembourg; Netherlands; Norway; Portugal; South Africa; Spain; Sweden; Switzerland; United Kingdom; USA.

https://www.hertz.com/rentacar/rental-c ... -eurobonus?

Załącznik:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 139.79 KiB | Obejrzany 1888 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#56 PostWysłany: 02 Paź 2018 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Od 01/12/2018 bardzo duża dewaluacja punktów w taryfach Go i Go Light - do tej pory były w jednej rubryce jako Go i np za loty na zachodnie wybrzeże USA, do Miami i do Azji dostać było można 4,500 punktów w jedną stronę - na chwilę obecną, obniżona stawka w taryfie Go to 2,400 punktów, a za taryfę Go Light - tylko z bagażem podręcznym - dostawać się będzie jedynie 240 punktów (czyli dewaluacja na poziomie 95%).
Loty po Europie w taryfie Go zostają w niezmienionych stawkach, natomiast w Go Light schodzą z 500 punktów na 100. :(

Dotyczy lotów kupowanych od 01/10/2018 na loty po 01/12/2018 - do końca listopada obowiązywać będzie stara tabelka.

Więcej informacji na stronie przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#57 PostWysłany: 02 Paź 2018 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To niefajnie. Z drugiej strony różnica między taryfami to coś 150nok a dochodzi bagaż, a przy statusie więcej sztuk. Wypróbujemy, jestem akurat na kuponie biletów i na listopad i na grudzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: SAS Eurobonus
#58 PostWysłany: 02 Paź 2018 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To jeszcze taka informacja ogólna. W przypadku gdy SAS wypłaca odszkodowanie za spóźnienia lub jakiś zwrot kosztów , dla członków programu jest opcja żeby zamiast gotówki otrzymać punkty. Zaproponowana stawka to 100pkt za 1Eur (25000pkt za 250eur). Trzeba zdecydować na poziomie składania claimu. Osobno od odszkodowania można podobnie wybrać punkty zamiast zwrotu kosztów (hotel itp).
Tylko punktu bonusowe. Nie mam przekonania ze się opłaca ale to już każdy musi przeliczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#59 PostWysłany: 03 Paź 2018 07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1060
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Skończyłem właśnie projekt w państwach skandynawskich i zostało mi 13350pkt SAS Eurobonus i pytanie czy mogę je zamienić na punkty innego sojuszu np *A lub coś podobnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: SAS Eurobonus
#60 PostWysłany: 03 Paź 2018 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Niestety nie możesz ich zamienić na punkty innego sojuszu *A - możesz je wykorzystać na loty liniami *A jeśli weźmiesz nagrodę z EuroBonus, ale za 13,350 to zbytnio nie zaszalejesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group