Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W tym temacie są informacje o nowych trasach/planach Flixbusa
O promocjach masowych/akcji promocyjnych zapraszam do tematu FlixBus - promocje & kody & nowe trasy (flixbus-promocje-kody-nowe-trasy,35,28550).

Temat do oddawania kodów -> flixbus-kody-znizkowe,1528,155917


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Lut 2018 09:26 

W Czechach nie, choć nigdy nie można być na 100% pewnym że tym razem się nie zdarzy :P
Ale to tylko po to żeby być 'konkurencyjnym' wobec rywali z czeskiego podwórka...
Góra
 PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 22 Lut 2018 13:44 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Dzień dobry.

Kupując bilet na stronie Flixa na połączenie przykładowo Katowice - Wiedeń dotychczas obsługiwane przez Polskiego Busa jest informacja, że "Dla klientów FlixBus w autobusie zarezerwowane są konkretne miejsca.". Czy ktoś wie, jakie to są miejsca? Pytam, ponieważ kupując przez stronę PB przy rezerwacji na to samo połączenie mamy dostępne wszystkie miejsca do wyboru. Co w sytuacji, gdy przypadkowo zarezerwujemy sobie miejsce, które jest przeznaczone dla klientów Flixa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:03 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Nie masz wszystkich miejsc do wyboru, gdyż miejsca dla flixa (blok miejsc pośrodku autobusu) są zblokowane i nie zarezerwujesz miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:09 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Które są zablokowane? W tym momencie mógłbym zaznaczone dziewięć miejsc zarezerwować.

Załączniki:
Zrzut ekranu (209).png
Zrzut ekranu (209).png [ 99.34 KiB | Obejrzany 10615 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:17 

podejrzewam że te oznaczone symbolem "miejsce zajęte"... :roll:

Jak najbardziej są 'odstawione' konkretne miejsca dla flixa tylko wssyscy, w autobusie, mają numerację głeboko... gdzieś :P


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 22 Lut 2018 14:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:23 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Anonymous napisał(a):
podejrzewam że te oznaczone symbolem "miejsce zajęte"...


Mylisz, się kolego, bo ja na ten konkretny kurs właśnie mam dwa biletu już kupione i są one już tutaj zaznaczone jako zarezerwowane.
Więc ponawiam pytanie, co kiedy okaże się, że zarezerwane przeze mnie miejsca są oznaczone jako miejsca dla pasażerów "flixa"? Kto wtedy ma pierwszeństwo? Załóżmy, że autokar jest pełen paxów i pozostają tylko pojedyncze miejsca, a ja jadę z kimś? Pasażer, który siedzi na moim miejscu mi przykładowo nie ustąpi, bo on kupił bilet na stronie "flixa" i teoretycznie siedzi na swoim miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:33 

A ile miejsc widzisz zarezerwowanych? Mamy problemy z liczeniem chyba..

Drobna wskazówka:
1. Zobacz ile miejsc jest dostępnych na stronie flixa
2. Zobacz które miejsca są "zajęte" na kilku różnych kursach na interesującej cię trasie
3. W rezultacie otrzymasz odpowiedź które miejsca zajęte są z automatu, skoro nie potrafisz tego wywnioskować z wrzuconego screena i mojej odpowiedzi.
Góra
 PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:46 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Anonymous napisał(a):
A ile miejsc widzisz zarezerwowanych? Mamy problemy z liczeniem chyba..

Skąd mogę wiedzieć, że pozostałe miejsca nie są zarezerwowane również przez pasażerów Polskiego busa?


Kolega wyżej pisał, że zablokowany jest "blok miejsc po środku", więc podejrzewałem, że owe miejsca powinny znajdować się koło siebie. Wychodzi na to, że są to rozrzucone po autobusie podwójne miejsca, więc jest pewna różnica stąd pewne moje zakłopotanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 22 Lut 2018 14:52 

Bo wcześniej flix sprzedawał bilety tylko na kursy wykonywane Astromegą = dwupokładowcem. W tamtych autokarach wisi zazwyczaj mapka gdzie na zielono są zaznaczone, właśnie pośrodku górnego pokładu miejsca dla flixa.
Teraz rozszerzyli swoje 'macki' no i jest.... burdel...
Góra
 PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Lut 2018 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Z tego co kojarze, to wyodrebniona pula miejsc blokowanych dla Flixbusa obowiazuje na kursach z i do Berlina, gdzie czesc biletow sprzedawal PB, a czesc Flixbus.
Zalacznik z postu #44 nie jest z tej trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 24 Lut 2018 17:39 

Czyli sugerujesz że na trasach do Wiednia bilety kupione przez flixa są na miejsca stojące? :D
Góra
 PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Lut 2018 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
ostatnio jezdziłem troche PB i zawsze było sporo wolnych miejsc mimo że plan pokazywał inaczej. Raz nawet niby wszystkie były zajęte a pózniej wsiadam i 10 miejsc wolnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 24 Lut 2018 19:37 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Tak, zblokowane miejsca są na pewno na trasie do Berlina i to w sumie 50% (40 miejsc). Patrząc na mapkę znajdują się głównie pomiędzy przednimi, a tylnymi schodami (większość lewa strona, z pewnymi wyjątkami).
Zawsze bilet PB ma pierszeństwo, gdyż jest dokładnie oznaczone miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 24 Lut 2018 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Anonymous napisał(a):
Czyli sugerujesz że na trasach do Wiednia bilety kupione przez flixa są na miejsca stojące? :D

Wskaz ktory kurs z rozkladu PB do Wiednia sprzedawal Flixbus?
Góra
 Profil Relacje PM off
epawlowicz83 uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 25 Lut 2018 00:08 

ja myślę że wyszukiwarkę flixa umiesz obsługiwać, więc możesz samodzielnie to sprawdzić :roll:
@jacek96, na kursie do Wiednia plaxtonem jest zarezerwowanych 6 miejsc (mimo że flix ma tylko 4 bilety na każdy kurs) dokładnie tych ze screena (dodać 2 miejsca kupione przez @tomka ).
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Lut 2018 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
jacek96 napisał(a):
Tak, zblokowane miejsca są na pewno na trasie do Berlina i to w sumie 50% (40 miejsc). Patrząc na mapkę znajdują się głównie pomiędzy przednimi, a tylnymi schodami (większość lewa strona, z pewnymi wyjątkami).


Dokładnie tak jest, przy ostatniej puli kupiłem dwa pierwsze bilety z SXF do WRO i podczas wyboru miejsc ~10-20 foteli było już "zajętych" pomiędzy schodami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:19 

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 17
Jak na razie ten rebranding im bokiem wychodzi. Niemcy chyba nie umieją robić biznesu w Polsce (patrz T-mobile, które po rebrandingu stało się najgorszą pod względem liczby użytkowników siecią w Polsce). Jeśli kurs Flixbusa zostanie zachowany (podwyższenie cen biletów, w tym cen mininalnych, żonglerka likwidacją kursów bez uprzedzenia), to kiepsko to widzę. Najdalej za kilka lat stwierdzą, że się ten biznes im nie opłaca, wycofać się nie wycofają, bo jak można się wycofać z czegoś, czego się nie ma (FB ma chyba tylko 1 autokar z powodów formalnych), ale cięcia będą.

Doświadczenia FB z europejskich rynków mogą tylko zaszkodzić, jeśli się będzie bezrefleksyjnie je zaszczepiać w Polsce.

Mam jednak nadzieję, że polska konkurencja to wykorzysta. Nie mówię o powstaniu ogólnopolskiego alternatywnego przewoźnika, ale niech kilku, kilkunastu z nich zagospodaruje trasy na swoich poletkach. PB nauczył Polaków jeździć autobusami, Fb na razie to rujnuje, ale tacy jak ja - szukają alternatywy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:40 

Tak się zastanawiam jak i czym chcą niby walczyć na takiej trasie Kraków - Cieszyn (źródło, jakkolwiek wiarygodne by nie było: Okazje Podróżnika) gdzie obecnie ma praktycznie monopol Lajkonik.

Lajkonik: normalne ceny ~23zł, promo regularnie on-line dostępne po 1 albo 5, osatetecznie 10 zł. Przy tym żadnych dopłat za nadbagaż oraz kupno u kierowcy. Powoli wymieniają rzęchy na nowe autokary.

Flix: sloganowo "bilety od 19 zł/5€" - tu chyba już się przekonali że raczej w pl nie chwyci. No i zresztą patrząc na cenniki widać że ceny będą niższe. Ale też patrząc na model czeski, te niższe ceny będą bardzo szybko windowane w górę... efekt jest taki że na wielu narodowych czeskich trasach (nie tych z Krakowa czy Monachium/Berlina/Frankfurtu) wypełnienie jest adekwatne do ilości osób które załapały się na promo z biletami po 1 lub 19 CZK oraz kilkoma które kupiły bilety w 'standartowym' progu ~99 CZK. Bo potem się nie opłaca w stosunku do RJ czy CD. Czyli albo ceny rzędu kilku zł, albo nie wygrają na tej trasie nigdy. W PL myślę że np. Neobus sobie poradzi i nie da się wypędzić. Ale np. PlusBus, jeśli tzw. sentymentalni klienci mu nie wystarczą to może polecieć z czasem. Ciekawi mnie co z takimi Sindbadami czy MądelTransem, przez lata dorobili się niezłych wyników i rzeszy klientów, teraz pojęcia nie mam jak/czy będą próbowali 'walczyć wręcz' czy raczej bawić się w kotka i myszkę jak swojego czasu Lajkonik.
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 27 Lut 2018 13:46 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Wisi mnie rezerwacja , zostało 10 min do Berlina za 1 zł ale na lotniska, czy mogę wysiadać na dworcu głównym pożniej i powrót też z dworca? Ładnie proszę o szybka odp :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 27 Lut 2018 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
W PolskimBusie było to dozwolone, we FlixBusie wg ich FAQ już nie.

Cytuj:
Czy mogę się dosiąść do autobusu lub wcześniej wysiąść?

Niestety nie jest możliwe dosiadanie się lub wysiadanie na przystanku innym niż ten, który uwzględniony został w rezerwacji. Dotyczy to również przystanków autobusowych znajdujących się w tej samej miejscowości. Można jednak samodzielnie zmienić cel podróży na naszej stronie internetowej, aby wsiąść lub wysiąść na pożądanym przystanku..

Proszę pamiętać, że na niektórych trasach (o odległości poniżej 50 km lub 1 godziny jazdy) ze względów formalnych sprzedaż biletów może być niemożliwa. Takich połączeń nie da się zarezerwować. Wsiadanie i wysiadanie w dowolnym momencie również nie jest możliwe. Prosimy w tej kwestii o wyrozumiałość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group