Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Milford Sound
#1 PostWysłany: 22 Lut 2018 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Czy macie jakie wskazówki jak najlepiej ogarnąć wycieczkę tam?
Mam mało czasu na miejscu, chcę zobaczyć jak najwięcej - czy brać zorganizowaną wycieczkę z Queenstown? Czy jednak jechać tam samodzielnie autem i na miejscu wybrać jakiś rejs?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Milford Sound
#2 PostWysłany: 22 Lut 2018 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
W ogóle nie rozważalem wynajęcia auta w NZ, więc chcąc zobaczyć Milford Sound niejako byłem skazany na zorganizowaną wycieczkę. Korzystałem z FlexiPassa z Intercity (https://www.intercity.co.nz). Byłem zadowolony - wczesny wyjazd, późny powrót, po drodze kilka postojów, kierowca pełniący rolę przewodnika. Oczywiście wynajęte auto dałoby więcej swobody, ale nie było źle. Tutaj na-koniec-swiata-prawie,217,82807#p667521 trochę więcej szczegółów, jak to wyglądało.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#3 PostWysłany: 22 Lut 2018 15:45 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 47
Loty: 42
Kilometry: 153 039
Wycieczkę statkiem zamawiałam przez sieć ze stronie goorange.com.nz przed wyjazdem - polowałem na dobre ceny. Noclegi tez zamawiałem przez sieć kilka miesięcy wcześniej. Baza noclegowa na miejscu jest uboga a ceny wysokie. Przyjechaliśmy dzień wcześniej wynajętym samochodem - wieczorem zwiedziliśmy okolicę, a rano wycieczka statkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#4 PostWysłany: 22 Lut 2018 15:50 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@Akna także miałem mało czasu w NZ. Jechał samochodem z Queenstown, a bilety na rejs kupiłem na miejscu. Korzystałem z oferty jucy.co.nz.

Podróż samochodem ma takie + że jak chcesz się gdzieś zatrzymać po drodze by zrobić fotki, to się zatrzymujesz.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#5 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Wynajmować samochód tylko na Milford Sound pewnie się nie opłaca, ale ja już i tak masz wynajęty na wyjazd to lepiej pojechać samochodem. Prześpij się w Te Anau i rusz z samego rana zanim autobusy z Queenstown zaczną przyjeżdżać. Na miejscu masz mnóstwo firm, gdzie możesz kupić bilet. Płynąłem z Jucy, był najtańszy. Po rejsie wrócisz sobie do Queenstown albo po drodze zahaczysz o jakiś kilkugodzinny trek.
A samochód warto wziąć, bo okolice Queenstown czy Wanaki są fantastyczne, a autobusem nie dojedziesz.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#6 PostWysłany: 22 Lut 2018 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Źle się wyraziłam :) będę mieć auto na cały pobyt na południowej wyspie, zaczynamy i kończymy w Christchurch.
Jesteśmy na miejscu 6 pełnych dni + 2 dni przylotowe i wylotowe. Osiołkowi w żłoby dano co zobaczyć przede wszystkim
Cholernie się jaram na gwiazdy w Tekapo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#7 PostWysłany: 22 Lut 2018 17:59 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
ja ostatecznie wybrałem Doubtful Sound z Real Journeys
https://www.realjourneys.co.nz/en
głównie dlatego, że dłuższa. Ogólnie na cały Fiordland właściwie przeznaczyliśmy 2 dni. Nocowaliśmy w Te Anau. Pierwszy dzień przyjechaliśmy z Queenstown, właśnie w kierunku Milford Sound. Tam chodziliśmy tylko - niewiele, ale jest trochę. Plus wiele przystanków po drodze w Fiordland. Jest tego sporo. Drugi dzień właśnie Doubtful.
Do Milford trzeba tylko brać poprawkę na czas dojazdu, bo po drodze jest np. tunel jednokierunkowy.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#8 PostWysłany: 22 Lut 2018 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Akna napisał(a):
Źle się wyraziłam :) będę mieć auto na cały pobyt na południowej wyspie, zaczynamy i kończymy w Christchurch.
Jesteśmy na miejscu 6 pełnych dni + 2 dni przylotowe i wylotowe. Osiołkowi w żłoby dano co zobaczyć przede wszystkim
Cholernie się jaram na gwiazdy w Tekapo :)


Ja miałem 11, może coś cię zainspiruje - http://www.piotrwasil.com/?zdjecia=nowazelandia
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#9 PostWysłany: 25 Lut 2018 18:01 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
gwiazdy w Tekapo to rzecz o ktorej nie widzialem a na miejscu sie przekonalem - fajna sprawa i do tego w miare moj Sony A6000 dal rade. Wogole Tekapo to obok Queenstown i okolic jedna z najlepszych miejscowek moim zdaniem. Za jakies 2 m-ce w krotkich postach powinienem dobrnac do Tekapo a potem Queenstown/Milford Sound.

Do MF rowniez skorzystalem z wycieczki intercity, po drodze przystanki w tym gdzie "stacjonuja" lobuziaki KEA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#10 PostWysłany: 13 Kwi 2018 03:30 

Rejestracja: 13 Kwi 2018
Posty: 1
W Milford Sound wszystkie firmy robią ten sam rejs (no może poza Southern Discoveries). Płaci się tak naprawdę jedynie za bardziej luksusową łódkę lub mniejsza ilość pasażerów na pokładzie. Opcje są takie:
- wycieczka busem z Queenstown - ok. 5h w jedną stronę do Milford Sound. Postoje po drodze, komentarze przewodnika. Coraz więcej firm wprowadza zestawy słuchawkowe współpracujące z systemem GPS w różnych jezykach, więc i przewodnik niedługo nie będzie potrzebny. Cała wycieczka zaczyna się wcześnie rano i trwa około 12h. 169 - 199NZD
- wycieczka busem z Te Anau - w połowie drogi z Queenstown do Milford Sound. To samo co wyżej. Mniej męcząca wersja. Droga i tak robi się piękniejsza za Te Anau, więc nic sie nie traci. 125 - 169 NZD
- sam rejs - radzę przyjechać najwcześniej jak dacie radę albo nocować w Milford Sound Lodge. W południe przyjeżdżają wszystkie autokary i robi się tłok. Najtańszy rejs z Go Orange to 45 NZD
- lot samolotem :D ok 500 NZD, podobno wrażenia niezapomniane.

Doubtful Sound dłuższy i nie tak bardzo turystyczny jak Milford Sound. Jak się ma więcej czasu i więcej pieniążków to zdecydowanie Doubtful Sound. Opcje również z dojazdem z Queenstown, Te Anau lub sam rejs z Manapouri. Real Journeys albo Go Orange (to tak naprawdę ta sama firma). Robią też rejsy nocne i kajaki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#11 PostWysłany: 21 Kwi 2018 13:20 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Opcją może być nocleg w Te Anau Downs. Bliżej niż z Te Anau, kamerlanie i fajny motel nad jeziorem.
To Milforda najlepiej wyjechać wcześnie, najlepiej koło 7 rano, żeby zdążyć na pierwszą falę rejsów koło 9, kiedy nie ma jeszcze oblężenia turystów z Queenstown. Do tego rano z reguły jest lepsza pogoda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#12 PostWysłany: 28 Kwi 2018 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
padło na Southern Discoveries , mała łódka, imho fajnie, na korzyść tym bardziej, że był to deal z bookme 2×20 NZD. Spaliśmy w Te Anau. Rejs o 9:45.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#13 PostWysłany: 23 Maj 2018 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
A ja polecam trochę alternatywnie. Przejść przez góry i podjechać końcówkę autostopem. Ja zrobiłem to tak jak poniżej. Ja osobiście tylko wpadłem i wypadłem, ale można poszerzyć o wycieczkę statkiem.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 23 Maj 2018 21:28, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#14 PostWysłany: 15 Wrz 2018 11:56 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
Ja również polecam Bookme, zapłaciłem 2x20 NZD za Go!Orange. Wszystko ok.
Miałem samochód, więc poprzedzającą noc spałem w Te Anau. Rano do Milford Sound, a po chwili nadjeżdżają kolumny autobusów z Queenstown :)
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#15 PostWysłany: 17 Wrz 2018 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Z ciekawostek - jedna z pierwszych scen nowego Mission Impossible była kręcona w Milford Sound :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#16 PostWysłany: 24 Lis 2018 02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Dobra oferta wycieczki z rejsem (Black Friday) za 31,2 CAD, na kanadyjskiej Expedii. Kod zniżkowy na 25 CAD (minimalny zakup 50 CAD).

Kod ważny jeszcze kilka godzin (do 23.11. czasu kanadyjskiego).

http://www.expedia.ca/things-to-do/milf ... geNumber=1

Edit: dostępne już tylko kody 20/150.

https://www.expedia.ca/g/lc/lx-blackcyber?langid=4105
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#17 PostWysłany: 01 Lut 2019 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 274
Kilometry: 601 583
srebrny
Proponuję dostać się stopem późnym popołudniem i przenocować pod namiotem na dziko. Jedyne sensowne miejsce jest dokładnie 3,5 km przed terminalem promowym.Przy głównej drodze po prawej stronie (jadąc w stronę Milfordu) jest drewniany szlaban, za którym biegł kiedyś jakiś szlak. Namiotu nie widać z drogi, ptaki śpiewają,fajna miejscówka.A rano piechotą do portu i rejs z firmą Mitre Peak - mała łódka w porównaniu z pozostałymi, rejs równe 2 godziny, bilet z przeceny kupiony dzień wcześniej na bookme.co.nz.I nic nie pozostaje tylko cieszyć oczy widokami.

Miejscówka na namiot
Załącznik:
5a.jpg
5a.jpg [ 218.01 KiB | Obejrzany 2858 razy ]


Łajba Mitre Peak
Załącznik:
4a.jpg
4a.jpg [ 146.73 KiB | Obejrzany 2858 razy ]


Milford Sound
Załącznik:
1a.jpg
1a.jpg [ 173.28 KiB | Obejrzany 2858 razy ]

Załącznik:
2a.jpg
2a.jpg [ 134.86 KiB | Obejrzany 2858 razy ]

Załącznik:
3a.jpg
3a.jpg [ 156.09 KiB | Obejrzany 2858 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
MikeyZulu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#18 PostWysłany: 10 Lut 2019 10:59 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Najtańsze rejsy są właśnie rano (pierwsze koło 8) i późnym popołudniem. Najniższa cena to 45 NZD, spokojnie można kupować na miejscu. Niektóre droższe łódki chyba częściej podpływają pod sam fiord, ale dla laika większej różnicy nie będzie.

Jeżeli miałbym jechać drugi raz tylko na fiord, nie jechałbym. Norweskie w niczym nie ustępują Milford Sound.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#19 PostWysłany: 15 Lut 2019 00:32 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
Najatniej bywa za 20NZD, potem 29, 39 NZD. Warto kupić wcześniej przez bookme.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#20 PostWysłany: 23 Lut 2019 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Hej,

zastanawiam się o której godzinie można złapać najlepszą pogode płynąc na Milford. Zastanawiam się nad 12,13,15,17. Jak myślicie o której są największe szanse na złapanie okna pogodowego? Będę w połowie marca.

Wolę dołożyć pare dolarów jak będę miał większe szanse na ładną pogodę.

Dzięki za wskazówki.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group