Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/g ... isitor-651


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#181 PostWysłany: 15 Lut 2018 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Matizz tak może być. U nas na 5 osób 1 też musiała dosłać te dokumenty i tak gdzieś po tygodniu wiza przyznana bez dalszych pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#182 PostWysłany: 15 Lut 2018 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Wg mnie jakiś procent podróży/wniosków idzie do dalszej weryfikacji. Doślesz ładny wyciąg z konta i będzie okej.

3 tygodnie to zdecydowanie nie emigracja, chyba że masz coś na sumieniu w US. :mrgreen: To standardowa długość podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#183 PostWysłany: 15 Lut 2018 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
macq91 napisał(a):
Otrzymałem pieczątkę :) Pieczątki w Sydney wbijają na własną prośbę przy desk'u zaraz po przejściu kontroli paszportowej.


Dokładnie tak ale trzeba popytać kilku pograniczników bo chyba nie są chętni do ich wbijania. Jak już trafi się na pomocnego to żartuje, żeby nikomu nie mówić :D Przy czym po przylocie do Australii w Gold Coast pogranicznik na naszą prośbę o wbicie pieczątki odmówił, bo twierdził, że dawno już z nich zrezygnowali. Udało się właśnie w Sydney ale tylko przy wylocie (czyli mamy "departed" ale nie mamy "arrived" ;) ).

To tak na marginesie, przypomniało mi się teraz bo ostatnio szukałem na forum tego tematu i dopiero teraz przez przypadek znalazłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#184 PostWysłany: 15 Lut 2018 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
W Perth w obie strony wbili jakich poprosiłem. Jeden się dziwił że po co mi to, ale jak powiedziałem że do ubezpieczenia to dał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#185 PostWysłany: 19 Lut 2018 03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Matizz napisał(a):
Witam!

Wraz z żoną mieszkamy w USA, ale niedługo wyjeżdżamy do Polski i przed powrotem chcemy zwiedzić jeszcze parę miejsc. Najpierw jedziemy na zachodnie wybrzeże USA, później na Hawaje, a na koniec chcieliśmy odwiedzić Australię. Złożyłem wnioski o wizy turystyczne do Australii. Nie wiem czy to był błąd, ale kiedy zapytani zostaliśmy o pracę, wpisałem OTHER i napisałem, że podróżujemy z żoną po świecie i w Australii chcemy zatrzymać się na 3 tygodnie, po czym wypisałem punkty, w których chcemy się zatrzymać.
Zostaliśmy poproszeni o dosłanie kopii paszportu, planu podróży i wyciągu z konta, aby potwierdzić to, że jesteśmy w stanie pokryć nasz wyjazd. Wysłałem to 9 lutego, dzisiaj mamy 14, a ja ciągle nie mam informacji na temat przyznania wizy.

Czy to, że wpisałem OTHER to był błąd?
Czy to normalne, że po wysłaniu dokumentów na przyznanie wizy czeka się dłużej?
Czy jest możliwość, że uznają to jako emigracja i nie będą chcieli nas wpuścić?

Dziękuję za odpowiedzi.

Jak na razie jest OK. Prawdopodobnie poszlo do dokladniejszej weryfikacji i moze potrwac nawet 1 czy 2 m-ce, jesli sa wystarczajace srodki na pokrycie kosztow podrozy, powinno byc OK.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#186 PostWysłany: 21 Lut 2018 14:56 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 6
Niezła heca z tą wizą.

No więc żona złożyła dwa wnioski. Jak już pisałem wcześniej, zostaliśmy poproszeni o dosłanie dodatkowych dokumentów, co też zrobiłem. Czekaliśmy ponad tydzień i dostaliśmy list... że odmawiają mi przyznania wizy, bo statement z banku jest niewystarczający. Żony wniosku na tamten moment nie rozpatrzono. Rozpaczliwie złożyłem kolejny wniosek z innego adresu mailowego z nadzieją, że może się uda (tym razem zaznaczając, że pracuję). Jednak już wtedy traciliśmy jednocześnie nadzieję na wyjazd do Australii i zaczęliśmy szukać alternatyw. Kiedy zdecydowaliśmy się na Japonię, żona dostała list z informacją... o przyznaniu wizy turystycznej! Nie wierzyłem własnym oczom, bo oba wnioski wysłane były z jej konta i do obu wniosków dosłaliśmy ten sam statement (z konta bankowego na moje nazwisko). Z niedowierzaniem sprawdziłem konto, z którego wysłałem mój drugi wniosek o wizę australijską i moim oczom ukazał się napis GRANTED. Okazało się, że ja też dostałem wizę, chociaż moje dane osobiste i numer paszportu były identyczne jak we wniosku, który pierwotnie składaliśmy z żoną. A co śmieszniejsze - osoba, która przyznała mi wizę nazywała się... Andrzej :)

Nasza sytuacja pokazuje, że można dostać wizę, nawet jeśli pierwotnie dostało się odmowę. Ja odmowę dostałem 19 lutego, a już 20 złożyłem kolejny wniosek. 21 lutego dostałem info o przyznaniu wizy. Wpisałem ten sam numer paszportu, te same dane, ten sam adres zamieszkania. Wizy mamy przydzielone, więc trzymamy się pierwotnego planu i lecimy do Australii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#187 PostWysłany: 07 Mar 2018 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
-- 07 Mar 2018 21:56 --

Hej występował ktoś ostatnio o e-visitor? Na stronie wyskakuje mi,że system jest w naprawie tyle, że miał on nie działać od 17 do 18 lutego 2018 r a już jest marzec :(




Ok już znalazłem chwilowy remont systemu na przyszłość info jest pod tym linkiem - https://www.homeaffairs.gov.au/trav/visa/syst
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#188 PostWysłany: 07 Mar 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@chester0, moze nie chca turystow i na razie wylaczyli portal wizowy. :D
Kod:
System Outage
System outage - from 2 pm Saturday 17th February 2018 until 9 am Sunday 18th February 2018 AEDT (GMT +11)

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#189 PostWysłany: 08 Mar 2018 02:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@chester0, dalo rade, dziala z powrotem i mozesz skladac aplikacje. :)

Załączniki:
e-visitor.JPG
e-visitor.JPG [ 74.46 KiB | Obejrzany 2988 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#190 PostWysłany: 08 Mar 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Dzięki wiem już wyczytałem, że to była planowana przerwa techniczna (kolejne daty w linku w wcześniejszym poście). Gdyby tak wszystkie procedury wizowe wyglądały jak do kangurów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#191 PostWysłany: 11 Mar 2018 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Dzis wszystko dziala bez problemow.
Wniosek o e-wize 651 zlozony, wiza przyznana automatycznie po kilku sekundach.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#192 PostWysłany: 15 Mar 2018 21:16 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 16
Wczoraj przyleciałem do Sydney i podczas całego procesu wjazdowego nikt nie chciał ode mnie e-wizy 651. Podałem wydruk podczas immigration i funkcjonariusz nawet na to nie spojrzał. Wręcz na zdziwionego wyglądał. Jedyne, na co poza paszportem zwrócił uwagę, to formularz wjazdowy rozdawany na pokładzie samolotu, w którym należy podać cel przyjazdu, adres w Aus i takie tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#193 PostWysłany: 15 Mar 2018 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
benny82 napisał(a):
Wczoraj przyleciałem do Sydney i podczas całego procesu wjazdowego nikt nie chciał ode mnie e-wizy 651. Podałem wydruk podczas immigration i funkcjonariusz nawet na to nie spojrzał.

Nie przejmuj sie, maja i widza Twoja e-wize w systemie. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#194 PostWysłany: 13 Cze 2018 10:27 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 278
niebieski
Pytanko:

Bylem w styczniu w Australii na wizie turystycznej. Teraz po raz drugi przyjezdzam do Australii. Zlozylem nowy wniosek, jednak minelo juz kilkanascie minut i status wizy nadal jest "Received".

Czy powinien zlozyc nowy wniosek lub czy moja wiza ze stycznia będzie nadal aktualna podczas mojego drugiego wjazdu?

Mam lot za 2 dni i troche mnie sytuacja zaskoczyla, bo w styczniu dostalem wize po minucie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Wrz 2018 11:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#195 PostWysłany: 13 Cze 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
A styczniowa e-wiza nie jest ważna przez rok?
Góra
 Profil Relacje PM off
ogt lubi ten post.
ogt uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#196 PostWysłany: 13 Cze 2018 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@ogt - @sko1czek ma racje https://www.homeaffairs.gov.au/trav/visa-1/651-
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ogt lubi ten post.
ogt uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#197 PostWysłany: 14 Cze 2018 10:41 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 278
niebieski
Macie racje, styczniowa wiza jest wazna rok, wiec nie ma potrzeby wyrabiac nowej. Dziekuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#198 PostWysłany: 19 Sie 2018 16:49 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 16
Mam pytanie bo gdzieś wyczytałem że wiza turystyczna do 3-miesięcy do Australii jest bezpłatna - czy to prawda.
Jak nie to gdzie najłatwiej i z ile ją uzyskać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#199 PostWysłany: 19 Sie 2018 16:50 

Wiza turystyczna jest bezpłatna. Wyrabia się ją przez internet.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#200 PostWysłany: 20 Sie 2018 10:03 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 16
Ale jak zalogowałem i wpisałem wszystkie moje dane na tej stronie online https://www.homeaffairs.gov.au/ to na końcu podstawia do płacenia 140AUD ?

20 stron do wypełniania było + skan paszportu

Coś żle zaznaczam wiza nr.600
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group