Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#1661 PostWysłany: 27 Sty 2018 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy ktoś się orientuje, co oznacza symbol "podstawy" (ścierka lub ręcznik przewieszony przez wieszak) w sekcji "udogodnienia"? Córka jedzie jutro, a gospodarz jeszcze nie odpowiedział, czy są tam ręczniki. Podejrzewam, że owe "podstawy" to mogą być właśnie m.in. ręczniki, ale nie mogę znaleźć nigdzie wyjaśnienia.

Edit: gospodarz potwierdził, że ręczniki są, więc zagadka wyjaśniona :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1662 PostWysłany: 27 Sty 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Jak się najedzie na "podstawy", to pojawia się wytłumaczenie: "Ręcznik, pościel, mydło, papier toaletowy" :)
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#1663 PostWysłany: 27 Sty 2018 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Donovaninho napisał(a):
Jak się najedzie na "podstawy", to pojawia się wytłumaczenie: "Ręcznik, pościel, mydło, papier toaletowy" :)
Sprawdzałem to na telefonie - tu chyba się to nie pojawia, albo mam zbyt mało sensoryczne palce :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1664 PostWysłany: 28 Sty 2018 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 7
Loty: 53
Kilometry: 76 370
Cześć. Pojawił mi się dość spory problem na 2 tygodnie przed wylotem do Walencji. Mieliśmy zarezerwowane mieszkanie dla 10 osób. Płatność została zrobiona od razu. Dzisiaj pisze do mnie właściciel, że była awaria w mieszkaniu, że jakaś rura pękła i zalała mieszkanie i że wymaga ono remontu. Pisze że nie chciałby anulować rezerwacji i że może zaoferować mi w zamian 2 mieszkania położone blisko siebie którymi także zarządza. Wszystko wydawało by sie spoko, tylko mówi żebym anulował rezerwacje tego mieszkania dla 10 osób i później zarezerwował jego dwa inne mieszkania z oferty, a pieniądze które przepadną w wyniku anulowania rezerwacji on odda mi gdy przyjedziemy na miejsce. Doradźcie co zrobić ??? Pierwszy raz w życiu korzystam z usług serwisu Airbnb i nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić, a wszystko śmierdzi mi jakimś wałem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1665 PostWysłany: 28 Sty 2018 02:22 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Niech on anuluje, a nie Ty. To nie z Twojej winy anulowanie. To jego wina. Nie chce ponieść kosztów anulowania. Jak coś to pisz do airbnb. Myślę, że chętnie pomogę.
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 28 Sty 2018 09:27, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1666 PostWysłany: 28 Sty 2018 03:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Farban998
Miałem podobną sytuację z noclegiem w Nicei na Euro 2016. Wszystko załatwione a miesiąc przed terminem właściciel pisze, że ponoć sprzedaje mieszkanie i że noclegi dla 4 osób nieaktualne przy czym on sam nie anuluje rezerwacji (?!) i żebym sam to zrobił... Po wymianie kilku wiadomości, gdy na moje żądanie natychmiastowego anulowania przestał się odzywać, sprawę zgłosiłem do AirBnB. Bardzo szybko oddzwonili z LA ;) z informacją, że od razu anulują za gospodarza, on dostaje bana a ja dodatkowy voucher na kilkadziesiąt euro do wykorzystania przy nowym noclegu (mogłem też wziąć całkowity zwrot rezerwacji).

Dlatego nie zastanawiaj się i tak jak pisze @krymek - zgłaszaj do AirBnB. Dostaniesz dodatkowe środki na nową rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#1667 PostWysłany: 29 Sty 2018 13:16 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Dryblas napisał(a):
To jeśli wybiorę opcję płatności 50/50 i odwołam rezerwację na 7 dni przed przyjazdem to tracę całe 50 % wpłacone jako połowa kwoty najmu, czy połowę z wpłaconej kwoty czyi 25% łącznej kwoty?


Wszystko jest zależne od opcji anulowania rezerwacji jaka jest opisana w Twojej ofercie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1668 PostWysłany: 05 Lut 2018 16:41 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Mam wrażenie, że kiedyś portal airbnb oferował spore srodki na podròże dla każdego hosta, ktòry zdecyduje sie zostać gospodarzem. Teraz jakoś tego nigdzie nie widze. Nieaktualne, czy źle szukam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1669 PostWysłany: 05 Lut 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Źle szukasz. U mnie na koncie jeżeli polecę inne osoby (a polecałem już całą siatkę znajomych z Władka) to dostanę 1043zł (dziś sprawdzałem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1670 PostWysłany: 05 Lut 2018 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
https://www.airbnb.pl/invite?r=6
"Zaproś swoich znajomych na Airbnb za pomocą e-maila lub udostępnij swój kod polecenia na Facebooku lub Twitterze.
Kiedy prześlesz znajomemu kredyt Airbnb w wysokości 100 zł otrzymasz 50 zł za każdą podróż poleconej osoby i 255 zł, kiedy zostanie gospodarzem."
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1671 PostWysłany: 06 Lut 2018 11:43 

Rejestracja: 02 Gru 2016
Posty: 16
Witam w tym roku lece do USA i przyznam, że zawszę korzystałem z hosteli/hoteli jednak ceny na portalu Airbnb oraz lokalizacje wydają mi się bardzo atrakcyjne. Stąd moje kilka pytań:
1. Czy dokonywane tam rezerwacje i płatności są pewne? Tzn zdarzyło się komuś, że właściciel anulował mu na ostatnią chwilę ( jeżeli tak do jak wyglądał zwrot pieniędzy) ? Czy nie było przypadków jakichś oszustw itp ?
2. Czy jak wybieram lokal dla np.: 4ch osób i termin to cena, którą mi pokazuje to cena za dobę, już za 4 osoby ? Wiem, że to pytanie dość głupie ale nigdzie nie widzę by było napisane, że jest to cena z dobę za osobę jednak ciężko mi w niektórych przypadkach uwierzyć w tak niskie ceny :)
3. Jak oceniacie ten portal, a raczej rezerwowane w nim noclegi ? Jakie są wasze wrażenia z takich pobytów ?

Jeżeli macie jakieś inne rady odnośnie Airbnb albo jest coś na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę to proszę o porady i informacje wszystkich bardziej doświadczonych :)
Pozdrawiam R.K
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1672 PostWysłany: 06 Lut 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
1. Tak, Tak (Voucher od AIRBNB na nowy nocleg + % od kwoty rezerwacyjnej, Były
2. Tak
3. Bardzo dobrze, Pozytywne.

Ewentualne problemy można rozwiązać kontaktując się bezpośrednio z serwisem. Działają sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1673 PostWysłany: 06 Lut 2018 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Airbnb to sprawdzony portal i wielka korporacja. Problemy się zdarzają, ale Airbnb je sprawnie rozwiązuje. Nie jest to hotel - nie masz recepcji i innych udogodnień, ale za to cena jest często dużo lepsza, szczególnie w US. Zachowaj jednak standardową ostrożność - w miarę możliwości wybieraj oferty, które mają pozytywne komentarze, dużo zdjęć, rozbudowany opis, a raczej unikaj tych nowych z jednym zdjęciem - pieniędzy nie stracisz bo Airbnb ma dobry mechanizm, ale czas już owszem. I oczywiście nie daj się nabrać na żadne płatności poza serwisem - jedyne miejsce gdzie płacisz to jest Airbnb i płatność w momencie rezerwacji. Zanim zarezerwujesz napisz też to wynajmującego i poproś o wstępną akceptację, zapytaj czy nie ma jakiegoś rabatu na ten termin. Jeśli zaczniesz rezerwację bez wiadomości po prostu zablokujesz sobie na chwilę pieniądze na karcie bez gwarancji akceptacji (bo pieniądze są pobierane z góry). I oczywiście pamiętaj o skorzystaniu z linka polecającego przy zakładaniu nowego konta, każdy dostaje 100 zł na pierwszą rezerwację.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Dyrdymała lubi ten post.
 
      
#1674 PostWysłany: 06 Lut 2018 19:46 

Rejestracja: 02 Gru 2016
Posty: 16
Dzięki za odpowiedzi. Gdzie znajdę taki link polecający ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1675 PostWysłany: 06 Lut 2018 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Generalnie każdy użytkownik może taki wygenerować i zaprosić nowego. Internet jest tego pełny, a jeśli zechcesz skorzystać z mojego to wyślę na PM:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1676 PostWysłany: 13 Lut 2018 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Czy Airbnb zaczęło pobierać opłaty w złotówkach? Z przyzwyczajenia zapłaciłem wczoraj kartą w Euro bo pamiętam, że mimo, iż cenę wyświetlali w złotówkach to i tak ostatecznie pobierali Euro. A tu okazuje się, że z konta najprawdopodobniej pobrali złotówki i czekam na super niekorzystne przewalutowanie. :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1677 PostWysłany: 13 Lut 2018 15:55 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
W obecnej sytuacji możesz wybrać w jakiej walucie zostanie obciążona Twoja karta. Opcja zmiany waluty jest na dole z prawej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1678 PostWysłany: 20 Lut 2018 11:59 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
Hej
mam pytanie
zrobilem rezerwacje na airbnb dla 3 osob za podejrzanie niska cene

cana od razu wydawala mi sie za niska w porownaniu z innymi ofertami w tym samym rejonie
gospodarz zaakceptowal oferte i wszystko zostalo oplacone i potwierdzone

po paru dniach otrzymalem info od gospodarza ze popelnil on blad w ofercie i cena byla za osobe zamiast za 3.. teraz zaproponowal mi ugodowa cene (nie maksymalna mozliwa troche nizsza niz oficjalna) albo mozliwosc anulacji rezerwacji..

jak wyglada ta druga opcja.. czy mam mozlwiosc otrzymania jakiejs rekompensaty ze strony airbnb z powodu anulowania rezerwacji z winy gospodarza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1679 PostWysłany: 20 Lut 2018 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Domyślam się, że to on chce, żebyś to ty anulował rezerwację ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mkobyszewski lubi ten post.
 
      
#1680 PostWysłany: 20 Lut 2018 12:19 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
-- 20 Lut 2018 11:18 --

ja nie mam zamiaru tego robic:)
dokladnie o to mi chodzi..co mi przysluguje jezeli to gospodarz anuluje
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Lip 2020 20:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group