Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lut 2018 23:25 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 3
Bardzo prosze o pomoc w organizacji trasy po zachodnim wybrzezu, jako ze to mój pierwszy tak daleki wyjazd. Wyjezdzamy pod koniec maja, łacznie na 16 dni, mamy bardzo ogólne plany co chcemy zobaczyć, aczkolwiek jeżeli macie jakies propozycje to chetnie je uwzględnie. Chodzi mi głównie o zaplanowanie pierwszej polowy tygodnia, ponieważ drugi tydzien spedzamy z rodziną która bedzie nas oprowadzac po San Fransisco i parku Yosmite. Podam taki ogólny plan:

21.05 - przylot przed 15, Universal
22.05 - przejazd do Las Vegas
23.05 - przyjazd do Wielkiego Kanionu
24.05 - powrot do LA
25.05 - plazowanie w okolicach LA/ Griffin Obserwatory/Disneyland
26.05 - LA i okolice
27.05 - San Diego, Sea World
28.05 - przejazd do SF, postoj w San Luis Obispo
29.05,30.05,31.05, 01.06 - San Fransisco
02.06 - przyjazd do rodziny w okolicach parku Yosmite
03.06 - Yosmite
04.06 - ?
05.06 - ?
06.06 - wylot o 22

Jak widac mamy niezagospodarowane dni, chcialabym wyposrodkowac czas spedzony zarowno w parkach jak i miastach. Chcialabym tez gdzies wcisnac Death Valley ale nie wiem po drodze do czego bedzie najlepiej. Myslalam tez o spedzeniu nocy na kempingu w Wielkim Kanionie, ale nie wiem jak logistycznie to mialoby wygladac, jechac bezposredino z LA do Wielkiego Kanionu i tam spac ? to chyba spora wyprawa jak na raz. Nie upieram sie przy atrakcjach wymienionych przeze mnie, zalezy mi glownie na Wielkim Kanionie, Yosmite i SF
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 14 Lut 2018 00:11 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Zacznę standardowo - jest bardzo dużo wątków na temat zwiedzania zachodu USA. Poczytaj, pooglądaj zdjęcia. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na kilka z pytań, które Cię nurtują. Na pewno też pojawi się mnóstwo nowych pytań. :)
Co do Twojego planu - ciężko cokolwiek doradzać, bo nie wiem w jakiej grupie jedziesz (ilość osób, wiek) ani co Was najbardziej interesuje. Ja również jestem na etapie planowania wyjazdu w tamte rewiry i Twój plan mi się zupełnie nie podoba, bo mnie najbardziej interesują góry i pustynie. A u Ciebie nie ma Zion, Bryce, Arches, Monument Valley, żadnego "Wąskiego Kanionu" itd. Ale to jest sprawa gustu i jeden woli łazić po piachu a drugi po deptaku czy galerii malarstwa. Najważniejsze, żeby każdy robił to, co lubi. 8-) Poczytaj zatem trochę forum i zastanów się, czy to, co wybrałeś, to jest na pewno to, co najbardziej chcesz zobaczyć.
Niemniej jednak coś Ci mogę doradzić.
1. O ile sam nie wybieram się do Uniwersal, to jednak wiem, że na Uniwersal wypada przeznaczyć CAŁY dzień. A Ty chcesz to zrobić w dniu przylotu. Zdajesz sobie sprawę, jak się człowiek czuje po kilkunastu godzinach lotu? Po tak dużej zmianie strefy czasowej? Wiesz, że od wylądowania do opuszczenia lotniska to też minie co najmniej godzina, a może i trzy? Myślę, że ten punkt programu powinieneś zmienić.
2. Bardzo dużo czasu przeznaczasz na LA i okolice. Wiele osób sugeruje całkowicie ominąć LA, ewentualnie spędzić tam dzień, góra dwa. Miałbyś wtedy więcej czasu na zwiedzanie dalszych okolic, ale tu znowu wracamy do początku - zależy co kto lubi.

Żeby było bardziej konstruktywnie, to może zmień kolejność. Skoro lecisz do LA, to zrób na początek kilka dni w LA i zobacz wszystko, na co masz ochotę (+ ew. San Diego) następnie jedź do LV, zahacz o Wielki Kanion i może coś jeszcze po drodze (Zion? Route 66? Valley of Fire?) a z LV jedź przez Dolinę Śmierci, przełącz Tioga do Yosemite i na koniec SF.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Lut 2018 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Jeżeli macie niezagospodarowane dni to między DV, a Yosemite przeznaczcie jeden dzień na Sequoia National Park.

Plan wygląda na mocno chaotyczny. San Diego nijak tam nie pasuje.
Według mnie za dużo czasu chcecie poświęcić na LA i SF
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Lut 2018 11:23 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 3
-- 14 Lut 2018 11:22 --

Zdaje sobie sprawe ze w porownaniu do innych planow ktore tu widzialam jest mocno chaotyczny , ale jestesmy na poczatkowym etapie planowania, co wiecej tak jak wspomnialam to nasza pierwsza tak daleka podroz dlatego nie jestm do konca swiadoma jak czlowiek sie czuje po tak dlugim locie stad moja prosba na forum na ktorym znajduja sie bardziej doswiadczeni ludzie :)
Jezeli chodzi o parki typu Zion, Bryce bardzo chetnie bym je zobaczyla z uwagi na to ze mamy niezagodpodarowane dni, tymbardziej moge poswiecic dni ktore planowalam zostac w LA poniewaz faktycznie czytalam ze nie ma tam co ogladac. Zastanawiam sie tylko jakby mialo to logistycznie wygladac, jakie miejsce jest najlepsza baza wypadowa do parkow w Utah i czy jestem w stanie zmiescic sie z nimi w moim planie ? Chcialabym wiele rzeczy zobaczyc ale nie chcialabym tez zeby to byla gonitwa :)

-- 14 Lut 2018 11:23 --

Odnosnie Twojego pytania ile osob jedzie i w jakim wieku, to tylko ja z chloopakiem wiec jestesmy elastyczni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Lut 2018 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Każdy reaguje na jetlag inaczej. Natomiast po 11h locie i staniu w kolejce do kontroli paszportowej ok. 2 h może wam się nie chcieć jechać do Universal, no i nie będziecie mieli za dużo czasu.
Spróbujcie jakoś to sensownie ułożyć i dorzucić na pewno Zion.
Wyrzuciłbym San Diego, a do Vegas wpadł bym tylko na nockę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lut 2018 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Ja bym zrobiła tak:

21.05 - przylot przed 15, wieczór w LA - nic konstruktywnego raczej tego dnia nie zrobicie
22.05 - Universal - zejdzie Wam cały dzień
23.05 - przed południem plażowanie, popołudniu wyjazd do Vegas, nocka w Vegas
24.05 - Przejazd przez Route 66 z postojami, nocleg okolice Williams
25.05 - Grand Canyon (z Williams macie ok. 1,5-2h) z noclegiem na kampingu, skoro Wam zależy
26.05 - Wyjazd rano w stronę Page, możecie zrobić kanion Antylopy, Horshoe Bend albo poplażować przy Lake Powell, nocleg Page lub okolice; ewentualnie pominąć Page i ruszyć w stronę Bryce/Zion
27.05 - rano przejazd do Bryce, dzień w parku (jeden dzień Wam starczy), możecie potem się przespać w Orderville, Kanab, Hurricane)
28.05 - Zion - warto wcześnie wyjechać, żeby zaparkować bez problemu
29.05 - drugi dzień w Zion, nocka w Vegas
30.05 - przejazd w stronę Yosemite, możecie przejechać przez Death Valley i nocleg np. w okolicy Ridgecrest
31.05 - przez Sekwoje do Yosemite
01.06 - Yosemite
02.06 - Yosemite, popołudniu wyjazd do SFO
03.06 - SFO
04.06 - SFO
05.06 - SFO
06.06 - dzień SFO, wylot o 22

Ja osobiście obcięłabym przynajmniej jeden dzień z San Francisco i dołożyła go wg uznania na plażowanie w okolicach LA, przejazd jedynką w stronę Yosemite albo więcej czasu w Dolinie Śmierci (nam się bardzo podobało) - wtedy nie będziecie aż tak gonić.
San Diego jest super, ale Wam jechać tam na jeden dzień, zupełnie nie po drodze, to trochę bez sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lut 2018 16:09 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 3
Bardzo dziekuje za konkretne podpowiedzi, malgo1987 plan ktory przedstawilas bardzo mi sie podoba i mysle ze w takim zarysie jest do zrobienia, San Diego faktycznie sobie odpuszcze na rzecz parkow w Utah. Jezeli ktos jeszcze mialby jakies wskazowki to bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lut 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Znacznie lepszy plan, pierwotny byl straszna gonitwa w roznych kierunkach.

W LA i okolicy tez mozna milo spedzic czas, oczywiscie do parkow narodowych nie umywa sie to, ale sa ladne widoki w okolicy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lut 2018 01:12 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
21.05 - przylot przed 15, Universal
Nie ma szans na wykonanie tego planu, polecam w dniu przylotu wynająć nocleg w pobliżu Universal, ja mieszkałem w Burbank, w drodze do hotelu przejechać np. przez Downtown i koniecznie odwiedzić Griffith Observatory.

22.05 - przejazd do Las Vegas
Rano, najlepiej od razu po otwarciu wchodzicie do Universal, do godziny 15 spokojnie zaliczycie większość atrakcji. Przejazd do LV, wieczorne/nocne zwiedzanie miasta.

23.05 - przyjazd do Wielkiego Kanionu
Przejazd w okolice GC na nocleg ( ja nocowałem w Tusayan) Zaplanować trasę przez Kingman, Peach Springs, Wiliams, oczywiście po wyjeżdzie z LV nie zapomnieć o Zaporze Hoovera

24.05 - powrot do LA
Zwiedzanie GC

25.05 - plazowanie w okolicach LA/ Griffin Obserwatory/Disneyland
Przejazd z GC do Monumet Valley, zwiedzanie i powrót do Page ( ja pojechałem do Arches i było super, ale miałem trochę więcej czasu niż Ty) W Page zobaczyć Horseshoe Bend i jeśli wystarczy czasu to Antylope Canyon, ewentualnie Antylope zobaczyć na drugi dzień rano.

26.05 - LA i okolice
Przejazd do Bryce, koniecznie zejść przynajmniej na 1 szlak bo ten Park najlepiej wygląda od dołu :) Przejazd do Zion, polecam nocleg w Springdale

27.05 - San Diego, Sea World
Zion, szlak Narrows i Angel, przejazd na nocleg do LV

28.05 - przejazd do SF, postoj w San Luis Obispo
WCześnie rano wyjazd z LV, przejazd przez Dolinę Śmierci ( koniecznie wszystkie punkty widokowe), dojazd w okolice Yosemite, polecam nocelg w Lee Vining

29.05,30.05
Yosemite

31.05,
PRzejazd i zwiedzanie Sequoia Park

01.06 - San Fransisco
Zależnie od otwarcie Big Sur, dojechać do 1-ki i kierować się w stronę SF

02.06 - przyjazd do rodziny w okolicach parku Yosmite
Nocleg po drodze do Sf, zwiedzanie Monterey, plażowanie ?

03,04,05,06 - Yosmite
San Francisco i okolice, np Sausalito ....

Jest ogrom możliwości na zaplanowanie takiej objazdówki, to co ja zaproponowałem to jedna z wielu propozycji :D
Moje TOP5
Grand Canyon, Monument Valley, 1-ka, Dolina Śmierci, Zion
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group