Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Nie wiemy kiedy będzie pula nowych biletów. Posty z pytaniem o nową pulę biletów będą kasowane


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269 ... 277  Następna
Autor Wiadomość
#5301 PostWysłany: 09 Lut 2018 17:41 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Ciekawe co z ludźmi, którzy kupili bilet przez pośrednika... Raczej info o zmianach nie dostaną...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#5302 PostWysłany: 09 Lut 2018 18:06 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
-- 09 Lut 2018 17:05 --

Anonymous napisał(a):
No i kierowców też mniej, na międzynarodówkach obecnie wzrasta ilość kursów z jednym kierowcą. Mimo że doskonale pamiętają do jakich opóźnień dopirowadziło to podczas poprzedniej próby wprowadzenia jednoosobowej załogi...


Już jest burdel. P16 notorycznie opoznione. Ostatnio znajomy jechal - z Berlina opoznienie na starcie 55 minut. Ja ostatnio mialem 105minut, i nastepnego dnia L-4 z czekania na mrozie.

Oczywiście żadnej informacji sms/mail/komunikaty.

-- 09 Lut 2018 17:06 --

tomeeek07 napisał(a):
Ciekawe co z ludźmi, którzy kupili bilet przez pośrednika... Raczej info o zmianach nie dostaną...


I tak bedzie jeden wielki burdel. Wedlug mnie bedą overbookingu, zamieszanie z miejscami itd.

Ja napisalem, ze nie zgadzam sie na zmiany, ze nie odpowiadaja mi godziny, przejazdy dluzszymi trasami. Pewnie nic nie ugram, bo ja mam krotka trase - Katowice-Wrocław.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5303 PostWysłany: 09 Lut 2018 18:14 

@qbk, na moje mnóstwo przejazdów z PB z których (obstawiam) gdzieś z 50 było opóźnionych (i tak nieźle) ich przerewelacyjny wynik wiadomości wynosi niezwykłe... 2 :D Jedna gdzieś w 2015 i jedna 31.10.2017
Przez maila zdarzyło im się też 4 razy. A w pozostałych przypadkach...

@tomeeek07, no to nie wiedziałeś że dla PB liczy się tylko kasa :D Oczywista oczywistość przecież xxxD
Dlatego między innymi sprzedają bilety na kursy o których nawet nie mają pewności czy będą realizowane.

Załączniki:
P6.jpg
P6.jpg [ 100.09 KiB | Obejrzany 1523 razy ]
Góra
 PM off  
      
#5304 PostWysłany: 09 Lut 2018 18:20 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Co to za załącznik?

Hm. To ja na 3 opóźnione ponad 30 min (a ponad 200 przejechanych, ale jezdzilem w tygodniu, weekendow nie ruszalem) dostalem dwa razy wiadomość SMS/mail. To chyba miałem farta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5305 PostWysłany: 09 Lut 2018 18:28 

No od pośredników sprzedających biety np. na PB, bo o tym (choć pewnie miał na myśli stacjonarnych jak np. kasa MDA w Krakowie czy na dworcu w Katowicach).pisał @tomeeek07
W tym wypadku mowa o Eurolines.
Góra
 PM off  
      
#5306 PostWysłany: 09 Lut 2018 18:50 

Na Fejsbuku też już się zaczyna ciekawie z komentarzami robić.
Chyba trzeba będzie anulować bilet i polować na IC, bo jest przynajmniej pewność, że odjedzie :/
Góra
 PM off  
      
#5307 PostWysłany: 09 Lut 2018 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Proponuję nic nie anulować tylko potem żądać zwrotu kosztów za IC :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5308 PostWysłany: 09 Lut 2018 19:41 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
I zostaniesz bez hajsow za PKP IC, i za PB bo pewnie polskibus skonczy odpisywac, a flix powie, ze to nie oni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5309 PostWysłany: 09 Lut 2018 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Przy tej skali zostaje tylko czekać na jakąś kancelarię "pomagajacą" w roszczeniach jak w przypadku przepisów lotniczych.

Może to jakiś biznes :D

Przypominam, że w przypadku wyjścia Luxa z Polski było podobnie - na końcu sami zaczęli oferować bilety na bociana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5310 PostWysłany: 09 Lut 2018 20:31 

Burdzio napisał(a):
Proponuję nic nie anulować tylko potem żądać zwrotu kosztów za IC :)

Nie ma sensu, bo będzie z tym więcej przepychanek niż korzyści - różnica między PB a IC, to 27zł ;)
Góra
 PM off  
      
#5311 PostWysłany: 10 Lut 2018 00:37 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
mikerus napisał(a):
jacek96 napisał(a):
Kasy pewnie nie ujrzę, bo poza kierowcami, pewnie tylko jeszcze cieć tam robi?! ;)

Zwracałem bilet kilka dni temu i standardowo dostałem zwrot w 48h. Ale lepiej tworzyć hurr durr niestworzone historie :D

Czytaj ze zrozumieniem, albo nie komentuj. Nie piszę o dniu dzisiejszym i mało mnie interesuje to. Tylko o dniu w którym PB faktycznie będzie kończył działalność i rozumiem, że ty ze swoim "hurr durr" mądrościami oddasz mi kasę, gdy PB już nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5312 PostWysłany: 10 Lut 2018 01:57 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
jacek96 napisał(a):
mikerus napisał(a):
jacek96 napisał(a):
Kasy pewnie nie ujrzę, bo poza kierowcami, pewnie tylko jeszcze cieć tam robi?! ;)

Zwracałem bilet kilka dni temu i standardowo dostałem zwrot w 48h. Ale lepiej tworzyć hurr durr niestworzone historie :D

Czytaj ze zrozumieniem, albo nie komentuj. Nie piszę o dniu dzisiejszym i mało mnie interesuje to.


Może sam najpierw naucz się pisać, bo jakbym nie czytał to zdanie "
bo poza kierowcami, pewnie tylko jeszcze cieć tam robi?!" dotyczy stanu na dzisiaj, a nie tego, co będzie za dwa miesiące. A zatem informuję, że pracują tam jeszcze ludzie oprócz kierowców i zwroty są przeprowadzane normalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5313 PostWysłany: 11 Lut 2018 11:44 

Tak jak wcześniej podejrzewałem: rozoczęto proces wycinania kursów PB i przebookowywania pasażerów na istniejące kursy flixa w analogicznych godzinach. P6 do Budapesztu dzienny jeździ bez miejsc 53 i 54 a więc zdecydowanie flixbus. Ciekawi mnie jak z rozkładem, bo o ile np. dzisiaj pokrywa się idealnie to w niektóre dni flix ma odjazd/przyjazd 30 min. wcześniej. Nooo i przede wszystkim na inny dworzec w Budapeszcie.

Przy okazji z racji że cała reorganizacja pracy obu firm ma formę jednego wielkiego bajzlu to nie ma chyba żadnej gwarancji że na danym kursie starczy dla wszystkich miejsca...

#brawoflixbus

Załączniki:
912.jpg
912.jpg [ 64.65 KiB | Obejrzany 1152 razy ]
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5314 PostWysłany: 11 Lut 2018 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 69
Loty: 18
Kilometry: 20 912
A wie ktoś co z kursami z Pragi do Krakowa?
Od 26.02. nie będzie połączenia o 00:30, a ja na ten kurs mam bilet, by później w Krakowie przesiąść się na P6 do Kielc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5315 PostWysłany: 11 Lut 2018 22:39 

Ten kurs od zawsze jak tylko istniał jeździł jako na trasie P6/P22 Kraków - Praga - Kraków.
Póki jeździ to jest obsługiwany Plaxtonem PB, frekwencja słaba - np. dzisiaj ok. 10 osób na całej długości trasy, przed Brnem i za Katowicami mniej...

Na flixa cię na 100% nie przebookują bo nie ma kursu który by się wpasował w podobnej ramie czasowej poza kursem o 2 w nocy który
a) odjeżdża ze Zlicina a nie z Florenca (zaznaczę przy tym że Zlicin nie ma w nocy normalnej komunikacji nocnej z centrum Pragi).
b) jest to kurs wysokodochodowy (bilety flix sprzedaje głównie na dłuższe odcinki za kilkaset zł a nie za 25-75 etc.)
c) obsługuje to połączenie autokar z byczą ilością miejsa na nogi co odbija się na ilości dostępnych miejsc w autokarze - nie starczyło by miejsca dla pasaźerów chętnych jechać z Niemiec dalej niż do Pragi

PB miałby cię przebookować na 21, na kurs P6 bezpośrednio do Kielc i Wawy ale bilet Krk-Kie musisz sam sobie przebookować. A i to tylko teoria bo jak sam PB przyznał, działają 'ekologicznie' i zmienią cię na kurs na który jest mniejsze zainteresowanie pasażerów .

Załączniki:
pb.jpg
pb.jpg [ 62.04 KiB | Obejrzany 923 razy ]
Góra
 PM off
piotrzap2 lubi ten post.
 
      
#5316 PostWysłany: 13 Lut 2018 02:28 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 5
Mam problem bo mam zabukowany bilet z Kielc do Budapesztu na 13 marca o godz 10:55 , z wyszukiwarki wynika że tego kursu nie będzie , wygląda na to że dzienny kurs z Warszawy do Budapesztu od 26 lutego zostanie zlikwidowany. Nie dostałem żadnego emaila o przebukowaniu mojego biletu na inny kurs .

Co robić w tej sytuacji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5317 PostWysłany: 13 Lut 2018 03:35 

A czytałeś ten temat?!
Bo takto byś wiedział.
Góra
 PM off  
      
#5318 PostWysłany: 13 Lut 2018 09:59 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Nie do końca nadążam za tym cop tu piszecie...
Z których kursów z Budapesztu do Krakowa PB rezygnuje? Czy w czerwcu będzie jeździć P6 jako Flix czy trzeba szukać innego przewoźnika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5319 PostWysłany: 13 Lut 2018 10:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Z tego co zrozumiałem PB rezygnuje z samego siebie na rzecz Flixa jak już ;) PB znika z rynku, został 'kupiony' przez Flixa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5320 PostWysłany: 13 Lut 2018 22:04 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 5
Nie można kupić biletów na dzienne połączenia do Budapesztu od 26 lutego. Wyszukiwarka pokazuje tylko nocny kurs . Teraz nie wiem czy ten kurs dzienny będzie realizowany i co z pasażerami którzy mieli na te połączenia bilety.Wiem że polski bus został przejęty przez flix busa ale dlaczego bilety na nocne połączenie można kupić a na dzienne już nie ? Zresztą na stronie flix busa też to połączenie nie jest wyświetlane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5534 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269 ... 277  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], medeis oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group