Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#921 PostWysłany: 12 Sty 2018 11:30 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 79
Anubis napisał(a):

Niezależnie od planu chciałbym też poznać miejscowych ludzi przez CouchSurfing i troche poćwiczyć swój japoński, więc plan zawsze może ulec spontanycznej zmianie.



Couchsurfing w Japonii działa, choć trzeba się trochę naszukać, aż znajdzie się kogoś chętnego. Przynajmniej w naszym przypadku nie było łatwo, z tymże podróżowaliśmy w dwójkę i wszelkie odmowy spowodowane były zbyt małą powierzchnią mieszkań. Mimo wszystko, przy dość sporym wysiłku włożonym w poszukiwania gospodarzy, udało się. Jeśli masz czas i ochotę poniżej znajdziesz link do moich krótkich relacji z naszego pobytu w Japonii (sukcesywnie dodaję kolejne), jak i czasu spędzonego z "couchsurferami", także Japończykami. Gdybyś potrzebował jakichś wskazówek, namiarów służę pomocą.

http://gdziesdaleko.pl/category/nippon- ... cach-azji/
Góra
 Profil Relacje PM off
Anubis lubi ten post.
Anubis uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#922 PostWysłany: 12 Sty 2018 14:24 

Aso napisał(a):
PS. @kloose84, wyluzuj. ;) Ale czy wiesz, że taki przejazd z Himeji do Hakone, wliczając Shinkansen i autokar, trwa od 5 do 6 godzin?

Nawet jeśli przejazd by tyle trwał (a nie trwa), to co ma piernik do wiatraka?
Anonymous napisał(a):
I tutaj ewentualnie autorka sobie wybierze co by chciała po drodze zobaczyć.

Wybierze, a nie zaliczy wszystkie.
Czasu spokojnie wystarczy...
Góra
 PM off  
      
#923 PostWysłany: 20 Sty 2018 13:20 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6219
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Jestem w Osace od 11 godzin i szczerze "zaliczylem" wszystkie bezplatne atrakcje, zostal mi tylko spacer i piwko w Amerykanskiej dzielnicy. Zamek srednio mi sie chcialo ogladac w srodku skoro jest mlodszy ode mnie..
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#924 PostWysłany: 20 Sty 2018 14:03 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Pozazdroscic tylko :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#925 PostWysłany: 23 Sty 2018 18:22 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
To prawda, Osaka tyłka nie urywa jeśli chodzi o atrakcje, ale stanowi świetną bazę wypadową do np. Kyoto, Nary, Hiroshimy, Okunoshimy, Kobe etc.. Przy czym noclegi są tu tańsze niż np. w Kyoto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#926 PostWysłany: 23 Sty 2018 18:34 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6219
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Dla tych co tam sie wybieraja do Osaki, polecam poczytac o darmowych atrakcjach, najciekawsza to Browar Asahi za cene metra pijemy w dodatku trzy piwka 0.335 nie sample ! Muzeum zupki chinskiej to osobliwe miejsce, ale mozna zaprojektowac i zjesc :mrgreen: co kto lubi. Kioto porwalo mnie jeszcze mniej no ale padal śnieg
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#927 PostWysłany: 11 Lut 2018 00:44 

Rejestracja: 18 Kwi 2013
Posty: 10
Drodzy bywalcy i znawcy Japonii,

Mój plan podróży (pierwszej do Azji, nie licząc Uzbekistanu, bo to Azja Środkowa) zaczyna się o tyle nietypowo, że przylatujemy na lotnisko Chubu w Nagoi (rano o 8:45). Pobyt w Japonii przez 14 nocy od 22 kwietnia do 6 maja.
Dzień przylotu możemy zagospodarować na dalszą podróż, bo po opiniach w tym wątku uznałem, że nie warto zostawać w Nagoi tylko lepiej ruszyć do Takayamy albo Matsumoto i w luźniejszym tempie (okres aklimatyzacji do zmiany czasu) spędzić 2 pierwsze dni w mniejszych miejscowościach. Zależy mi na zobaczeniu gdzieś sakury i zasmakowaniu dobrego jedzenia. Wszystkie noclegi mam już wstępnie zarezerwowane (mogę bezpłatnie odwołać).

Przeczytałem wszystkie strony tego wątku i ułożyłem taki szkic planu podróży:

22.04 - przylot rano do NAGOYA (lotnisko Chubu), od razu przejazd do TAKAYAMA (nocleg)/ albo MATSUMOTO (nocleg)
23.04 - TAKAYAMA i HIDA albo GOKAYAMA kolejny nocleg w Takayamie / albo MATSUMOTO, ewentualnie Kamikochi i NAGANO (nocleg)
24.04 - SHIRAKAWA (opcja jako 4 h wycieczka z Takayamy), wieczorem przejazd do Tokio na nocleg/ albo NAGANO, Yamanouchi Monkey Park i wieczorem przejazd na nocleg do TOKIO
25.04 - TOKIO
26.04 - TOKIO
27.04 - TOKIO - nad ranem aukcja tuńczyka na Tsukiji i następnie całodniowa wycieczka do NIKKO albo YAMADERA, powrót na nocleg do TOKIO
28.04 - TOKIO - wycieczka do KAMAKURA albo JOKOHAMA, powrót na nocleg do TOKIO albo nocleg w
29.04 - FUJI: Kawaguchiko i Churreito Pagoda albo HAKONE, wieczorna podróż na nocleg do Kioto
30.04 - KIOTO
01.04 - KIOTO
02.04 - KIOTO, wieczorem przejazd na nocleg do Hiroshimy
03.04 - HIROSHIMA - parada festiwalu kwiatów (godz. 11-15), Park Pokoju i popołudniu MIYAJIMA- nocleg w Hiroshimie (będę szukać w Miyajimie, ale ceny pokoi dwuosobowych z prywatną łazienką są już wysokie)
04.04 - poranna Miyajima, potem OKAYAMA (ogrody Karakuen) i popołudniu HIMEJI, nocleg w OSAKA
05.04 - pół dnia w NARA / popołudniu-wieczorem OSAKA,
06.04 - wylot z KIX o 10:45

Pytania mam następujące:
1) Ile mniej więcej czeka się na bagaż i odbiór JR PASS na lotnisku w Nagoya - Centrair International Airport?
2) Gdzie jest większa szansa zobaczyć kwitnące wiśnie 22-24 kwietnia - w Takayamie/Shirakawie czy Matsumoto/Nagano (jeszcze nie ma prognozy dla tych miejscowości na ten rok)? Które z tych miejsc lepiej odwiedzić ze względu na widoki i inne atrakcje jeśli są alternatywą? Takayama odstrasza mnie gorszym transportem do Tokio niż z Matsumoto/Nagano.
3) Gdzie lepiej pojechać do Hidy czy Gokayamy?
4) Czy z Takayamy do Kamikochi jest jakiś sensowny transport? Na Hyperdia nie mogę nic znaleźć.
5) Z kolei czy 27-28 kwietnia jest szansa zobaczyć kwitnące wiśnie w Yamadera albo ewentualnie w Sendai? Czy warto jechać na jednodniową wycieczkę z Tokio w tamte okolice czy lepiej do Nikko?
6) Jak wygląda aktualnie sytuacja z remontami w Nikko?
7) Czy warto jechać 3 maja do Hiroshimy na paradę festiwalu kwiatów? Był ktoś może wtedy? Podobno co roku przybywa na nią milion osób.
8) Czy był ktoś na festiwalu kwiatów w okolicach Góry Fuji - http://www.shibazakura.jp/eng? Czy będąc w Kawaguchiko warto poświęcić na to część dnia?
9) Czy potrzebny mi JR pass na 2 tygodnie? Jak ewentualnie zoptymalizować komunikację? Zakładam zmianę miejscowości noclegów wieczorami, przy czym wykluczam nocne podróże autobusem.
10) Czy warto dopłacić do 1 klasy w JR Pass? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że druga połowa naszego pobytu przypada na "golden week" i pewnie będzie tłoczno w pociągach.
11) Czy z okazji serii świąt 3 maja (Konstytucji), 4 maja (Zieleni), 5 maja (Dziecka) są jakieś wydarzenia, w których warto wtedy uczestniczyć?
12) Gdzie najbliżej zaplanowanych miejsc oprócz Kamakury można ewentualnie skoczyć do ładnej nadmorskiej miejscowości z plażą?

Podróżować będziemy we dwoje z żoną, jesteśmy po trzydziestce.
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi oraz rady i uwagi do mojego planu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#928 PostWysłany: 11 Lut 2018 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
trochę późno na sakurę, no i łapiesz się na golden week
będzie tłoczno, wszędzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#929 PostWysłany: 11 Lut 2018 01:30 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
@carlo

Odbiór JP RailPass to kwestia 10 minut przy okienku, a reszta zależy od kolejki przed Tobą. Moim zdaniem 1 klasy nie ma co kupować. Mając JP RailPass możesz, w przeciwieństwie od Japończyków, za darmo rezerwować sobie miejscówki w pociągach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#930 PostWysłany: 11 Lut 2018 03:44 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Dla mnie tez nie warto doplacac za 1 klase JR. My bylismy rok temu wlasnie na sakure, i zwiedzilismy Japonie korzystajac tylko JRpass. W Tokio raz kupilismy tylko bilet na metro jadac na sztuczna wyspe. JRpass mielismy na dwa tygodnie i w zupelnosci nam wystarczylo, zabraklo nam tylko jednego dnia na powrot na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#931 PostWysłany: 11 Lut 2018 08:09 

Cytuj:
28.04 - TOKIO - wycieczka do KAMAKURA albo JOKOHAMA, powrót na nocleg do TOKIO albo nocleg w

Wywal to, lepiej dołóż dzień w Kyoto.
Cytuj:
Ile mniej więcej czeka się na bagaż i odbiór JR PASS na lotnisku w Nagoya - Centrair International Airport?

Tyle, ile na każdym innym lotnisku. Odbiór JR trwa chwilę, w zależności od kolejki.
Cytuj:
Czy z Takayamy do Kamikochi jest jakiś sensowny transport? Na Hyperdia nie mogę nic znaleźć.

Bus. Musisz skorzystać z dwóch połączeń liniami Shin-Hotaka i Kamikochi, z przesiadką w Hirayu.
Cytuj:
Jak wygląda aktualnie sytuacja z remontami w Nikko?

Trwają, chociażby w Rinnoji czy Toshogu.
Cytuj:
Czy warto dopłacić do 1 klasy w JR Pass? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że druga połowa naszego pobytu przypada na "golden week" i pewnie będzie tłoczno w pociągach.

Nie warto.
Góra
 PM off  
      
#932 PostWysłany: 11 Lut 2018 09:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie ma co cisnąć do Matsumoto moim zdaniem, okolice Takayamy sa bardzo ciekawe, ewentualnie sprawdź nocleg na booking w Raicho hostel, w górach pomiędzy Takayama i Matsumoto, ale fajna atmosfera (i wyjeżdżają samochodem do autobusu za free). Matsumoto to w Pol dnia obskoczysz lub stanie 3h w kolejce na zamek


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#933 PostWysłany: 11 Lut 2018 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@carlo

[1] Chociaż sam jestem autorem wielu napisanych tu mało entuzjastycznych opinii na temat Nagoi, to niekoniecznie uważam, że nie warto w ogóle niczego tam oglądać nawet wtedy, gdy i tak już się tam jest. W takiej sytuacji jak Twoja, możesz rzucić okiem na to co Nagoja ma do zaoferowania, żeby potem nie żałować pochopnie podjętej decyzji o wyjeździe.

Pociągi obsługujące lotnisko w Nagoi nie są objęte przez JR Pass, więc równie dobrze można go odebrać dopiero po przyjeździe na główną stację w centrum Nagoi. Warto wiedzieć, że na tym lotnisku nie ma biura JR, chociaż pomimo to istnieje możliwość odbioru JR Pass w jednym z biur podróży. Na lotniskach w Tokio i Osace zdarzało mi się widzieć kilkudziestoosobowe kolejki po JR Pass, w których każdy spędzał po kilka minut przy okienku, ale akurat w Nagoi, to ani na lotnisku, ani w centrum, nie spodziewałbym się tłumów zagranicznych turystów czekających po JR Pass. Co do oczekiwania na odbiór bagażu, to na głównych lotniskach Japonii zdarzało mi się czekać na to nawet ponad godzinę, ale lotnisko w Nagoi obsługuje stosunkowo niewiele pasażerów, jak na port lotniczy tej wielkości, więc powinno być szybciej.

[2] Jeżeli chodzi o kwitnienie wiśni, to na podstawie danych archiwalnych można przewidzieć, że 22.04 będzie już po sezonie w Matsumoto, Nagano i Sendai. W Takayamie oraz wokół Góry Fudżi powinny być jeszcze ostatnie kwiaty. W rejonie Yamadery nie ma drzew wiśni, natomiast w Shirakawa-go i Nikko są pojedyncze kwitnące drzewa, ale zdecydowanie zbyt mało, żeby uznać wiśnie za kryterium wyjazdu w te miejsca. Żeby z dużym prawdopodobieństwem sukcesu zobaczyć pełnię kwitnienia w takim okresie, w jakim przewidujesz podróż, będziesz musiał rozważyć wyjazd do miejsc położonych jeszcze bardziej na północ niż Sendai.

Kamikochi oraz park małp w Yamanouchi są dość czasochłonne zarówno z uwagi na transport oraz czas wymagany na miejscu. Sprawdzenie czy tego samego dnia co Kamikochi lub Yamanouchi wystarczy czasu na jeszcze jakieś inne miejsce wymaga szczegółowego rozplanowania całego dnia z rozkładami jazdy. Pamiętaj, że do Yamanouchi wiosną kursuje mniej autobusów niż w zimie, kiedy wypada szczyt sezonu.

[3] Shirakawa-go, Gokayama i skansen Hida wyglądają malowniczo w środku zimy lub w otoczeniu bujnej roślinności, ale wczesną wiosną niekoniecznie będą równie atrakcyjnie wyglądać pośród krajobrazu zdominowanego przez suche gałęzie. Dlatego nie wydaje mi się, żeby była potrzeba odwiedzać więcej niż jedno miejsce z tej listy. Shirakawa-go to największa i najsłynniejsza wioska. Jeżeli chodzi o dojazd do Gokayamy od strony Takayamy, to wymaga to przejazdu przez Shirakawa-go, więc jeżeli nie chcesz rezygnować z Gokayamy, to możesz ewentualnie zwiedzać dwie wioski wspólnie tego samego dnia. Skansen Hida no Sato można uznać za namiastkę Shirakawa-go dla tych, którzy nie są w stanie tam dojechać, ale niekoniecznie wymaga odwiedzenia, skoro planujesz też te dalsze wioski.

...

[6] Prace konserwatorskie w różnych obiektach w Nikko nadal mają miejsce, ale nie mają takiego zakresu, żeby tylko z tego powodu rezygnować z podróży do Nikko.

[7] W okresie Golden Week (od soboty przed 29.04) należy planować ostrożnie mając świadomość, że w miejscach turystycznych i transporcie zbiorowym będą niewyobrażalne tłumy. Hiroshima Flower Festival nie jest w skali Japonii niczym nadzwyczajnym, ale możesz zapoznać się ze szczegółowym programem kiedy zostanie ogłoszony (na razie nie jest wiadomo czy wszystkie szczegóły takie jak np. godziny procesji będą te same co rok temu). Jakkolwiek milion turystów rocznie na Flower Festival wiązałbym raczej z tym, że biorą w nim udział Japończycy, którzy w czasie Golden Week przyjeżdżają odwiedzić Miyajimę, a nie z wyjątkowością samego festiwalu.

[8] Fuji Shibazakura Festival jest bardzo znanym wydarzeniem i napisałbym wręcz, że festiwal można uznać za bardziej godny uwagi niż samo Jezioro Kawaguchiko, które jest umiarkowanie interesujące po zakończeniu sezonu kwitnienia. Warto zostawić sobie trochę elastyczności co do wyboru dnia na wyjazd w takie miejsce, żeby mieć możliwość zwiedzania wtedy, kiedy jest dobra pogoda i Góra Fudżi nie jest przesłonięta chmurami.

[9] Na razie wygląda na to, że JR Pass jest na granicy opłacalności. Zastanów się czy na pewno nie chciałbyś wprowadzać żadnych korekt do swojego planu związanych np. z inną koncepcją wyboru miejsc na oglądanie kwitnienia wiśni, uwzględnieniem w programie czasochłonnych atrakcji przyrodniczych lub zmiany kolejności pozwalającej uniknąć odwiedzania najbardziej obleganych miejsc w Golden Week.

[10] Nie spodziewałbym się, żeby udało Wam się znacząco usprawnić podróżowanie w Golden Week decydując się na JR Pass w wariancie Green Car. Miejsc o podwyższonym standardzie jest w pociągach stosunkowo niewiele i Japończycy również często je rezerwują, jeżeli nie mają innej możliwości przejazdu.

[11] Jeżeli chodzi o specjalne wydarzenia mające miejsce w dniach 3 do 5 maja, to ewentualnie na uwagę może zasługiwać dekorowanie różnych miejsc za pomocą Koinobori - flag w kształcie karpi.

[12] Najbardziej znane miejscowości nadmorskie w środkowej Japonii znajdują się na Półwyspie Izu, ale nie uznałbym ich za miejsca takiej rangi, żeby warto było na poważnie myśleć o dodaniu ich do programu.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#934 PostWysłany: 11 Lut 2018 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@carlo
Anonymous napisał(a):
Cytuj:
28.04 - TOKIO - wycieczka do KAMAKURA albo JOKOHAMA, powrót na nocleg do TOKIO albo nocleg w

Wywal to, lepiej dołóż dzień w Kyoto.

+1
Warto spedzic dodatkowy dzien w Kyoto - z rzeczy nieoczywistych np. na Katsura Imperial Villa albo muzeum mangi (podobalo mi sie, mimo ze fanem mangi nie jestem).
W sobote 28/4 w Kamakurze bedzie 1/3 Tokio i pol Yokohamy :shock:
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#935 PostWysłany: 15 Lut 2018 18:58 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 4
Witam wszystkich i dziękuję za ogrom informacji w tym wątku - ja jeszcze nie z pełnym planem podróży, ale z paroma pytaniami:

1. Czy orientujecie się, jak wygląda sytuacja z nocowaniem w ryokanach i korzystaniem z ich łaźni a posiadaniem dużych, widocznych tatuaży (jako kobieta)? Byłam w Japonii ostatni raz pięć lat temu - znacznie mniej "oznaczona" - i korzystałam z onsenów starając się zasłaniać wytatuowane miejsca. Teraz już nie mam takiej możliwości i widoczne będą na pewno. Czy stawiać sytuację jasno i pytać się o to w ryokanach, czy lepiej przemilczeć?
2. Podczas ostatniej podróży nie miałam JR Passa, a w Tokio poruszałam się metrem. Czy pociągi JR wewnątrz miasta są znacznie wolniejsze i trudniej na nie dotrzeć, czy mogę spokojnie uważać JR Pass jako zamiennik biletu na metro?
3. Jakieś ciekawe festiwale/święta w okresie od 10 do 23 kwietnia pomiędzy Osaką a Tokyo? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#936 PostWysłany: 15 Lut 2018 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@outstar

[1] Jeżeli przeszukasz internet, znajdziesz tyle samo historii ludzi, którym odmówiono wstępu do onsenu z powodu tatuażu, jak i takich, którzy nie mieli żadnego kłopotu z tego powodu. Jestem zdania, że należy pytać o to czy możesz wejść pomimo tatuażu - możliwe, że odpowiedź będzie odmowna, ale świadomość Japończyków, że jesteś uwrażliwiona na ich kulturę, powinna zwiększyć Twoją szansę na pomyślne rozstrzygnięcie.

[2] JR Pass ma uzasadnienie ekonomiczne, jeżeli intensywnie podróżujesz na dalekich trasach między miastami. Tylko z myślą o przemieszczeniu się koleją w granicach miast na pewno nie ma sensu kupować JR Pass. Jeżeli porównać miejskie pociągi JR i metro, to są porównywalne pod względem szybkości i dogodnego położenia stacji, jednakże obsługują inne trasy - dlatego prawdopodobnie będziesz korzystać równie często z obu form przemieszczania się. Zniżkowe bilety dzienne na metro są dość atrakcyjną ofertą, ale w ogólności trudno przewidzieć, czy naprawdę będziesz jeździć często akurat metrem.

[3] Dla większości odwiedzających Japonię w tym okresie, kwitnienie wiśni będzie najbardziej istotnym wydarzeniem. W połowie kwietnia w głównych miastach może być już po sezonie, ale w wyżej położonych regionach, takich jak okolice Góry Fudżi, Matsumoto lub Takayama, wiśnie powinny być w pełnym rozkwicie. Jeżeli chodzi o same festiwale, to najbardziej znany w tym okresie jest Festiwal w Takayamie (14-15 kwietnia).
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#937 PostWysłany: 16 Lut 2018 15:56 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Cześć, złożyłem taki plan na Japonię i mam prośbę o ocenę, może jakieś podpowiedzi, czy porady praktyczne. Jedziemy w 5 osób z czego 3 są trochę starsze, stąd wolniejsze tempo. Planujemy kupić 7 dniowy JR Pass, a w Kyoto i Tokyo bilety dobowe na metro czy autobusy. W Tokyo śpimy niedaleko stacji metra, a w Kyoto niedaleko dworca Kyoto. Oto plan:

05.03 wylot z Wawy
06.03 g.9.15 przylot do Tokyo(NRT)
06.03 g.10.45 przejazd do Kyoto(g.14.45), wieczorny spacer po Gion, kolacja, nocleg.
07.03 zwiedzanie Kyoto(Ginkaku-ji, Tofuku-ji, Kinkaku-ji, Ścieżka Filozofów, może coś jeszcze jak będzie czas)
08.03 wyjazd(g.7.20) do Miyajimaguchi(Miyajima: Itsukushima Jinja, brama Tori, wjazd na Misen), przejazd do Hiroshimy(Muzeum Pokoju, Park Pokoju, Kopuła Bomby Atomowej). Wieczorem powrót do Kioto(g.18.45), nocleg.
09.03 Fushimi Inari potem zwiedzanie Nary(Todaj-ji, Daibutsu-den, Kofuku-ji i Kasuga Taisha Shrine) i Osaki(Dotonbori, Umeda Sky Building, Doguya-suji Arcade)
10.03 Kyoto zwiedzanie, spacer po centrum miasta, targ Nishiki, Arashiyama, Teryuji, Togetsukyo, brama Chion-in
11.03 wyjazd(g. 8.00) do Himeji, powrót(g.11.55) do Shin-Kobe na lunch(Wakkoqu). (g. 13.29)Przejazd do Kyoto i dalej do Kagaonsen (g. 15.10) Ryokan Hoshi(1300-letni), ceremonia herbaty, kolacja kaiseki, nocleg.
12.03 po śniadaniu (g. 11.05)wyjazd do Tokyo. Przyjazd(g. 14.52 albo 15.52), wieczorny spacer Shibuya i Harajuku
13-16.03 Tokyo, Asakusa, Senso-ji, Ginza i Marunouchi, MOMAT, Omote-sando, Metropolitan Building, Shinjuku, Yanaka, Tsukuji, ogrody Pałacu Cesarskiego, Meiji(może jednodniowy wypad pod Fuji-zależy od pogody)
16.03 wieczorem przejazd na lotnisko NRT(nocleg w hotelu kapsułowym)
17.03 wylot o 10.30 do Wawy
Z góry dzięki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#938 PostWysłany: 16 Lut 2018 16:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Czy macie doświadczenie w zmianie stref czasowych? Japonia jest +7h I to już jest sporo, warto przeznaczyć moim zdaniem początek pierwszego dnia na dojście do siebie po przylocie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
foodtravel.pl lubi ten post.
 
      
#939 PostWysłany: 16 Lut 2018 16:36 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 37
Kilometry: 58 451
....
08.03 wyjazd(g.7.20) do Miyajimaguchi(Miyajima: Itsukushima Jinja, brama Tori, wjazd na Misen), przejazd do Hiroshimy(Muzeum Pokoju, Park Pokoju, Kopuła Bomby Atomowej). Wieczorem powrót do Kioto(g.18.45), nocleg.
....

Moim zdaniem ciężko Ci będzie w jeden dzień odwiedzić wyspę i jeszcze coś zobaczyć w Hiroshimie.
Ja planując wycieczkę na Miyajimę zarezerwowałem sobie cały dzień.
Sam powrót z wyspy zajmie ok 2 h, weź to pod uwagę. Jak możesz podziel to sobie na 2 dni, w tym 1 dzień na wyspie, a pół dnia w Hiroshimie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
foodtravel.pl lubi ten post.
 
      
#940 PostWysłany: 16 Lut 2018 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
To pewnie zależy jak szczegółowo chce się poznać Miyajimę. My jechaliśmy dokładnie tym samym pociągiem o 7:20 i zdążyliśmy na autobus loop o 9:15, więc już około 9:30 zwiedzaliśmy okolice Parku Pokoju. Dojazd na Miyajimę i z powrotem też poszedł sprawnie, bo prom płynie raptem parę minut i kursuje zdaje się co 15-20 min. Pociąg z Hiroshimy do Miyajimaguchi jechał około 30 min. Miyajima była fajna, ale te pół dnia było dla nas wystarczające.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
foodtravel.pl lubi ten post.
foodtravel.pl uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group