Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 03 Lut 2018 21:01 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
A jak Wy kupujecie te bilety on line po hebrajsku?;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#562 PostWysłany: 05 Lut 2018 14:09 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 5
Czy to jest aktualny rozkład tras autobusu 282? http://elalpa.org/otobusimmvc/Line_Plac ... anguage=en
Lądujemy w sobotę, chcemy wysiąść gdzieś w centrum Eilatu, gdzieś obiło mi się o uszy, że ten autobus jedzie pod granicę bez przystanków, lecz wydaje mi się to mało wiarygodne, ktoś wie czy staje on dokładnie na tych przystankach? Bilet zakupię za gotówkę u kierowcy autobusu, rozumiem, że nie trzeba nic drukować czy coś z tych rzeczy po przylocie na lotnisko w przypadku zakupu u kierowcy?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 05 Lut 2018 14:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Geeeez...

Przezywacie ten wyjazd jak nie wiem co...

Przeczytajcie ostatnie 3-4 strony...
Góra
 Profil Relacje PM off
grens lubi ten post.
 
      
#564 PostWysłany: 05 Lut 2018 16:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
opax napisał(a):
Czy to jest aktualny rozkład tras autobusu 282? http://elalpa.org/otobusimmvc/Line_Plac ... anguage=en
Lądujemy w sobotę, chcemy wysiąść gdzieś w centrum Eilatu, gdzieś obiło mi się o uszy, że ten autobus jedzie pod granicę bez przystanków, lecz wydaje mi się to mało wiarygodne, ktoś wie czy staje on dokładnie na tych przystankach? Bilet zakupię za gotówkę u kierowcy autobusu, rozumiem, że nie trzeba nic drukować czy coś z tych rzeczy po przylocie na lotnisko w przypadku zakupu u kierowcy?
Pozdrawiam


Zatrzymuje się na tych przystankach. Rozkład różni się w zależności od dnia i rozkładu lotów. I chyba też są połączenia tylko do dworca autobusowego w Ejlacie - to jest pierwszy przystanek, więc w tym przypadku rzeczywiście nigdzie pomiędzy się nie zatrzymuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 05 Lut 2018 16:56 

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 5
Wystarczy użyć przeglądarki:

https://mslworld.egged.co.il/?language= ... -2313/7144

podajesz datę godzinę etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 06 Lut 2018 11:23 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
A macie pomysł jak dotrzeć na czwartkowego Ryana do Gdańska o 15.30?

392 jest o 9.00 (za szybko) i 13.30 (ryzykownie)

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 50.87 KiB | Obejrzany 679 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 06 Lut 2018 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Jedź 282 o 12:30.
https://reservations.egged.co.il/MKSM/#!/newOrder/0
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 06 Lut 2018 11:52 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 238
Kilometry: 367 067
Na dworcu jest informacja / kartka o odjazdach autobusów dostosowanych do odlotów samolotów. Jest to 3 godziny przed odlotem. Na ich stronie chyba też jest informacja na ten temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 06 Lut 2018 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Biedni są Ci kierowcy 282 z nami Polakami na tym dworcu. Sytuacja z dzisiaj: kierowca wysiada z i woła do autobusu ludzi którzy lecą do Helsinek, mówiąc że "Warsaw next bus" ("dedykowane" 282 do Warszawy mialo być za pół godziny). Na to słychać po polsku damski głos: "wyciagaj nasze bagaże, ten autobus jedzie do Helsinek".

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#570 PostWysłany: 06 Lut 2018 12:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
@smatekk wystarczy przeczytać ten wątek i zaczynam im współczuc im :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#571 PostWysłany: 06 Lut 2018 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Może to był skrót myślowy. Nabijasz się z kogoś a sam nie potrafisz usunąć durnego podpisu z tapatalku...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smatekk uważa post za pomocny.
 
      
#572 PostWysłany: 06 Lut 2018 12:13 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 238
Kilometry: 367 067
czytając kilka postów nasuwa mi się jedna ze scen

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 07 Lut 2018 01:49 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 25
Loty: 4
Kilometry: 26 486
Z naszego doświadczenia, choć już w zasadzie wszystko zostało napisane, to może kilka informacji się przyda:
1. w przypadku rezerwacji przez podawaną stronę biletu na 282 nie ma co liczyć na przysłanie potwierdzenia na maila, trzeba zrobić screen z potwierdzenia wyświetlonego na ekranie po zakończeniu płatności i zachować numer potwierdzenia oraz jakiś wcześniej wpisany numer dokumentu tożsamości (same cyfry, litery nie wchodzą, ale dokumentu nikt nie sprawdza);
2. Jeżeli ktoś uderza z lotniska wprost na granicę z Jordanią, a chce iść pieszo, można pojechać dalej za dworzec (CBS) i wysiąść na jednym z przystanków w rejonie ulic Kampen/Durban, bo autobus zanim pojedzie w stronę Taby, objedzie rejon promenady nadmorskiej i hoteli jadąc przez te ulice i tam ma przystanki. Do granicy będzie bliżej, niż z CBS.
3. nie warto rezerwować powrotnego, ponieważ
a. na potwierdzeniu i tak nie będzie informacji o rezerwacji powrotu, choć wynika to z ceny i powrotny na lotnisku w Ovdzie się nie wydrukuje, dopiero na dworcu w Eilacie będzie go można wydrukować
b. kierowca niekoniecznie wpuszcza na CBS w Eilacie w pierwszej kolejności tych, którzy wydrukowali sobie bilety i nie zawsze pyta, którym kto leci lotem;
4. Natomiast warto, jak ktoś wyżej pisał - wsiąść do tego autobusu na jednym z przystanków na trasie pomiędzy Tabą a CBS. Aż do dworca autobus prawie pusty. Warto jednak sprawdzić, czy na przystanku jest oznaczenie linii 282. Kierowca, z którym jechaliśmy, zabrał ludzi z takiego, który nie miał tego oznaczenia, ale wyraźnie dał im do zrozumienia, że robi łaskę, bo to nie jego przystanek.
My wsiedliśmy przy Underwater Observatory. Princess Beach i Almog Beach też na pewno oznaczone są 282.
Co nie oznacza, jak też ktoś wyżej pisał, że kierowca będzie miał przygotowane nasze zarezerwowane bilety (jeśli je rezerwowaliśmy). My podaliśmy jako przystanek startowy dla powrotu Taba Border, ale biletów kierowca nie miał i początkowo powiedział, bym na dworcu wysiadł i je wydrukował. Mówił, że w sumie powinien je mieć, ale nie jechał z dworca i ich nie ma. Ale, gdy zobaczył kolejkę ludzi do autobusu kazał się nie ruszać i wydrukował je ktoś z obsługi na dworcu na podstawie numerów potwierdzenia i paszportu. My z autobusu nie wysiadaliśmy. Podobną sytuację miały też inne osoby, wsiadające już na dworcu autobusowym. Ktoś im finalnie bilety wydrukował, a kierowca wpuścił ich wcześniej na twarz.
Kierowca rygorystycznie przestrzegał liczby osób (miejsca siedzące plus 10 stojących) i nie interesowało go, że osoby które nie wsiadły bilet mają wydrukowany. Niemniej, posłał te osoby do 392 które odjeżdżało równolegle. Sytuacja taka się powtarza (relacja koleżanki lecącej 9 dni wcześniej, jadącej z granicy egipskiej).
Kurs poniedziałek 29.01 odjeżdżający teoretycznie 14.50 z CBS (na lot Wizzair do KTW).
Notabene wg mnie autobusem jechało sumarycznie więcej osób, niż następnie wszystkich osób w samolocie (LF ca 30%). Czas jazdy netto około 50 minut (ale zmarudził około 15 minut na dworcu i potem raczej gnał), przyjazd 1h 55' przed odlotem. Nie zaobserwowałem, by ktokolwiek z autobusu miał problem ze zdążeniem na boarding, który zaczął się około godziny przed planowym odlotem, bo lot z KTW wylądował wcześniej w stosunku do rozkładu. Ale też tego dnia z moich obserwacji obsługa security była wyjątkowo uprzejma i profesjonalna i wszystko szło sprawnie, bez kolejek. Przy pełnym obłożeniu lotu może by i było słabo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
yosanne uważa post za pomocny.
 
      
#574 PostWysłany: 08 Lut 2018 11:10 

Rejestracja: 08 Lis 2017
Posty: 9
Witajcie! Słuchajcie mam pytanie. Jak wygląda temat niedzielnej jedniodniówki Gdańsk-->Ejlat-->Warszawa. Czy ktoś próbował? Macie jakieś wskazówki? Dzięki!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 08 Lut 2018 11:25 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 12
Pytanko mam. Lecę z dzieciakami w piątek Ryanem. Przylot mam 13:10 a odjazd 282 według rozkładu jest o 13.40 Zdążę na niego? Musze odebrać bagaż i jeszcze te kontrole przejść. Plus jak rozumiem bilet musze gdzies wydrukować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 08 Lut 2018 11:47 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@blaszka1975 bez obawy, nie przejmuj się tym, te odjazdy są dopasowane pod samolot i jak jeden odjedzie to podstawiają następny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 08 Lut 2018 11:53 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 12
Uff, dobra. TO kupuję. Trochę stresa mam jak z dzieciakami lecę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 10 Lut 2018 23:49 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 12
Kumpel mnie przekręcił i jednak wykupiłem bilet na E Shuttle. Mam małą zagwozdkę bo jadąc z lotniska wysiadłem wcześniej niż pkanowałem (CBS). Było bliżej do apartamentu. Teraz jednak wilę jechać z dworca bo trochę się naczytałem teraz o niesolidności tego przewoźnika ( kolega wrócił tydzień temu z Eilat i akurat sobie go chwalił). Problem raki, że nie wiem gdzie na dworcu mam się stawić? Opis przewoźnika trochę jest niedokładny - Central Bus Station Eilat (Pickup/Dropoff Point at Eilat Airport). Cbs czy airport? One nie leżą obok siebie? Poratuje ktoś? Może mapka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 11 Lut 2018 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Nas zabierał spod dworca, ale później objeżdżał jeszcze hotele i zbierał ludzi. Za każdym razem dzwonił do jakiegoś biura i uzgadniał skąd i ile osób ma zabrać. Spóźnił się 45min. Naprzeciw wejścia do dworca po drugiej stronie ulicy trochę w prawo. Pomiędzy sklepem a przejściem do jakiegoś hostelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 11 Lut 2018 02:24 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
Tak jak napisał @grens naprzeciwko dworca po prawej stronie jest sklep 24h i spod niego nas też zabierali. Poniżej mapka i street view ;)

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 57.31 KiB | Obejrzany 1482 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 150.36 KiB | Obejrzany 1482 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group