Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Gru 2017 13:43 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Jakby kogos interesowało ile kosztuje roaming na statkach morskich to w zalaczniku jest Sms ktory dostalem na atlantyku miedzy Madera a wyspami kanaryjskami. Nadajnik gsm zostal właczony na statku ok 15mil od brzegu. Image

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#22 PostWysłany: 23 Gru 2017 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To widzę że na promach Dania-Norwegia promocja jest. Tylko 8 pln za minutę itd. Smsa przysłali po jakichś 10 minutach od wskoczenia w sieć. Wiec internety w tle zeżarły mi tylko 70 zyla zanik wyłączyłem ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Gru 2017 18:27 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Z Internetem i z operatorami komórkowymi na statku trzeba uważać.
Na moim rejsie, z którego wróciłem kilka dni temu Telenor Maritime miał podobne stawki jak pisze @brzemia
I też zwykle był włączany kilka-kilkanaście kilometrów od brzegu.

O swoich pomysłach na korzystanie z internetu na statku wrzuciłem trochę informacji tutaj: https://www.fly4free.pl/forum/21-dni-na-statku-czyli-z-ziemi-wloskiej-do-dubaju,219,120651&p=1015065#p1015065
Może komuś się to przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Sty 2018 21:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Mała ciekawostka.
Starsza pani zamieszkała na wycieczkowcu ;)



Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 28 Sty 2018 14:47 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 24
Loty: 45
Kilometry: 86 237
Czy może ktoś kiedyś wypożyczał auto podczas rejsu? Zastanawiamy się nad autem na St Lucii, teoretycznie mamy 10godzin (8 - 18), ale jak to wygląda w praktyce? Ile czasu trzeba liczyć na zejście ze statku i ile wcześniej musimy być z powrotem? Wyspa jest na tyle mała, że z jednej strony na drugą jedzie się trochę ponad godzinę, więc chyba kilka godzin powinno nam wystarczyć, żeby coś tam zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Sty 2018 15:34 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Ja mialem auto na Gran Canaria.
Na Tenetyfa i Madera wynajalem taksowkarza na caly dzien. Oni wiedza jak jechac zeby sie wyrobic. Cena wychodzi podobna jak za wynajecie auta a stresu mniej.
Bez problemu sobie poradzisz, tylko wczesniej wyszukaj wypozyczalni blisko portu.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Świat w Garści lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 28 Sty 2018 19:16 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Akurat jestem w tym rejonie-na St.Lucii bylem kilka dni temu.

Tu znajdziesz moją relację: z-wyspy-na-wyspe-czyli-wyprawa-na-karaiby,211,123316
Jest ona nieco spóźniona-do St.Lucii dojdę pewnie za kilka dni:-)

Ale uprzedzając mogę powiedzieć, ze wyspa jest bardzo ładna i warta objechania. Ja korzystałem z wycieczki ale wątpię, abym odważył pożyczyć tam auto-jesli nie zdecydowałbym sie na wycieczke, to raczej w kilka osób wynająłbym busika z kierowcą, ktorych tam jest mnóstwo. Wyspa jest bardzo górzysta, drogi kręte, kiepsko oznaczone i w niektórych miejscach w nienajlepszym stanie. Poza tym jeździ sie tam dość brawurowo-wyprzedzanie na zakrętach i na podjazdach pod górę nie jest niczym niezwykłym. Jakby bylo mało, kierownica jest nie po tej stronie co trzeba i jeździ sie lewą stroną...

Wiekszość przewodników o Karaibach odradza wypożyczanie auta na tej wyspie wlaśnie z powyższych względów.
W relacji wrzuce pare fotek, ktore w pewnym stopniu oddadza klimat panujacy na tamtejszych drogach.

Samo zejście ze statku nie zajmuje nawet 5 minut. Z powrotem musisz być najpóźniej 30min przed planowanym odpłynięciem.

Jeśli chodzi o czas przejazdu to z Castries do Sulfiere jechaliśmy ponad 2 godziny, przewodniczka mówiła ze normalnie zajmuje to ok. godziny ale nam troche czasu zajęły stopy po drodze. Wbrew pozorom tam się nie da szybko jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Świat w Garści lubi ten post.
Świat w Garści uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 02 Lut 2018 14:07 

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 4
Dzień dobry! . Planujemy ze znajomymi pierwszy w życiu rejs, linia MSC z Wyspami Kanaryjskimi i Maroko, wrzesień-listopad 2018r. Pływa tam MSC ORCHESTRA i MSC SINFONIA. Skorzystałam z wyszukiwarki podanej przez grega2014. www.seascanner.com. Jestem przerażona. Praktycznie kabin wewnętrznych nie ma już na żaden rejs. To samo dotyczy tez kabin droższych i wiosny 2019r. Mam pytanie do wielokrotnych rejsowiczów. Czy rzeczywiście nie ma już szans na rezerwację rejsu na tej linii. Jak dalej postępować. Czy warto nadal śledzić dostępność kabin, czy mogą się pojawić później. Będę wdzięczna za podpowiedź, bo ten problem spędza mi sen z oczu. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Lut 2018 14:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Kabiny pojawiaja sie i znikaja.
Na tej stronie mozesz zapisac sie na alarm.
Jak kabina sie pojawi dostaniesz maila.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Lut 2018 14:59 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@Gola54
Napisz proszę który konkretnie rejs Cię intresuje, spróbuję coś pomóc znaleźć:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Lut 2018 15:31 

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 4
Dziękuję za szybki odzew. Jestem mile zaskoczona. Interesują mnie rejsy Wyspy Kanaryjskie z MSC Orchestra z/do Genui 30/09/18 lub 12/10/18, ewentualnie MSC Sinfonia 13/11/18. Nie ukrywam, że chodzi o kabiny wewnętrzne ze względu na cenę. Do końca przyszłego tygodnia nie mogę jeszcze rezerwować, problem ze zgraniem ze znajomymi urlopów. Aktualnie robię rozeznanie i jestem wdzięczna za każdą wiadomość i wskazówkę jak dalej postępować. Mam jeszcze pytanie, z pewnością nie ostatnie: czy ceny rejsów ulegają z czasem zmianie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Lut 2018 15:34 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
-- 02 Lut 2018 14:31 --

Wydaje mi się, że brak kabin z takim wyprzedzeniem na tej trasie jest mało prawdopodobny. Proponowałbym zadzwonić/napisać do jakiegokolwiek pośrednika w Polsce, który sprzedaje rejsy wycieczkowe z pytaniem o dostępność kabin na tym rejsie. Powodów braku kabin na stronie może być wiele np. jakaś przerwa techniczna, chwilowe (u Costy czasem trwa nawet tydzień:-) ) wstrzymanie sprzedaży na dany rejs wynikające np. ze spodziewanych zmian trasy lub jakichś jej modyfikacji, wyczerpanie puli kabin jaką miał niemiecki pośrednik lub przeznaczonych na jakiś rynek (większość linii dzieli kabiny na pule krajowe dostępne u pośredników w różnych krajach i dynamicznie tym zarządza - często jest tak, że u pośrednika w jednym kraju kabiny są niedostępne w w innym tak) itd. Na Twoim miejscu byłbym jednak dobrej myśli:-) Poza tym w razie czego, na tej trasie oprócz MSC pływają również inni operatorzy więc ze znalezieniem rejsu nie powinnaś mieć problemów.

-- 02 Lut 2018 14:34 --

Gola54 napisał(a):
[...] Mam jeszcze pytanie, z pewnością nie ostatnie: czy ceny rejsów ulegają z czasem zmianie?


Jak najbardziej tak - w obie strony. Generalnie im bliżej rejsu tym jest drożej ale tylko do któregoś momentu. Na 1-2 tygodnie przed rejsem operator jeśli ma dużo wolnych kabin potrafi sprzedawać je za naprawdę niewielkie pieniądze - MSC chyba jest w tym chyba mistrzem:-) Widziałem już nawet 199 EUR za 11 nocy za osobę (kabina wewnętrzna) - ale nigdy nie masz pewności, czy na coś takiego jest szansa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Lut 2018 23:00 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@Gola54
Wydaje mi się,że mało prawdopodobny jest brak kabin na rejsy na takiej trasie, z tym armatorem, gdy do rejsu kaaawał czasu.
Kabiny są i raczej będą dostępne. Chwilowo ich dostępność jest jednak "dawkowana" by sprzedać po dobrej (dla armatora) cenie.
Na razie najtaniej znalazłem MSC Sinfonia 15.11 (12 dni z Genui) kabina wewnętrzna 2 osobowa 919 USD/os. plus "napiwki" (w tym 90 USD tzw "onboard credit" na kabinę)
MSC Orchestra rejs 24.10 nieco drożej-kabina wewnętrzna 2 osobowa 1179 USD/os. plus "napiwki" (w tym 170 USD "onboard credit" na kabinę)
Ogólnie rzecz biorąc są to ceny normalne i do okazyjnych im trochę brakuje. Ja bym trochę poczekał i popolował ;)
Jeśli tylko ten armator i ta trasa Cię interesuje to musisz mieć ją "na oku" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Lut 2018 15:39 

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 4
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Na pewno będę obserwować linię MSC Cruises bo oferowany przez nią rejs z Wyspami Kanaryjskimi i Maroko najbardziej mnie interesuje. Mam pytanie jak załatwić np. on-board credit ? A może jest jakaś strona w Internecie opisująca po kolei jak się rezerwuje rejs, na jakiej stronie, bo już widzę, że na polskich stronach biur podróży są wyższe ceny niż na Seascanner. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, na jakie ulgi czy rabaty można liczyć, czy jest możliwość rezygnacji czy zmiany? Czyli taka instrukcja dla początkujących, gdyż nie chcę na forum zadawać może dziwnych dla innych pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Lut 2018 14:53 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 5
Kanary i Maroko ma tez Pullmantur
http://www.tanierejsowanie.pl/rejsy/wyspy-kanaryjskie-all-inclusive-z-teneryfy-92421.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Lut 2018 15:24 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Gola54 napisał(a):
[...]Mam pytanie jak załatwić np. on-board credit ? [...].


OBC możesz dostać z kilku tytułów. Po pierwsze w ramach jakieś promocji linia czasami do każdej (lub tylko wybranego rodzaju) kabiny "dorzuca" jakiś OBC - z reguły informacja o tym jest w warunkach promocji. Po drugie, może to być pewnego rodzaju bonus otrzymywany od pośrednika, który z róznych powodów woli dać klientom OBC do rachunku na statku niż obniżyć cenę rejsu (chociaż efekt końcowy jest ten sam). Trzeci rodzaj OBC jaki znam to tzw. "shareholders benefit" - o tym jak uzyskać go u Costy pisałem w relacji 21-dni-na-statku-czyli-z-ziemi-wloskiej-do-dubaju,219,120651 w poście #46. Oprócz linii należących do koncernu Carnival, na pewno mechanizm ten funkcjonuje również w NCL oraz w Royal Carribean. Wydaje mi się, że MSC nie jest notowane na żadnej giełdzie i nie słyszałem, aby ta firma oferowała jakieś benefity swoim akcjonariuszom. Jeśli jednak nie jest notowana to grono akcjonariuszy jest na tyle zamknięte a możliwość wejścia do niego ograniczona, że na pewno nie jest to informacja dostępna publicznie.

Gola54 napisał(a):
[...]Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, na jakie ulgi czy rabaty można liczyć, czy jest możliwość rezygnacji czy zmiany?[...]


Co do rabatów to wszystko zależy od Twoich umiejętności negocjacyjnych. Jeśli stworzysz w oczach pośrednika wrażenie, że może zyskać stałego klienta, pewnie kilka procent jest możliwe:-) Alu tu nie ma reguły i nie wiem, czy ktoś może precyzyjnie coś więcej powiedzieć. Co do zmiany i rezygnacji przeczytaj bardzo dokładnie warunki, które powinnaś dostać przed wpłaceniem depozytu (czyli formy zaliczki) - są one różne dla różnych linii a nawet różne dla różnych rodzajów kabin w tej samej linii. Zazwyczaj w momencie rezerwacji wpłaca się zaliczkę (zazwyczaj 30%, jak do rejsu jest bardzo daleko to mniej), a 30-60 dni przed rejsem (zależy od linii i pośrednika) dopłaca się do 100%. Jeśli po wpłacie depozytu chcesz coś zmienić lub anulować wyjazd musisz się liczyć z tym, że zaliczka w całości lub w jakiejś części Ci przepadnie - ale to już musisz sprawdzić sobie dokładnie jak będziesz wiedziała z kim, kiedy i w jakiej kabinie płyniesz. Warunki na pewno dostaniesz od pośrednika (a jak nie dostaniesz to się o nie upomnij zanim wpłacisz depozyt).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Lut 2018 13:14 

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 4
Dziękuję za pomoc.Bardzo przydatne, ciekawe i kształcące forum. Na dzień dzisiejszy będę się trzymać jednego przewoźnika i jesiennego rejsu. MSC Cruises, trasa Genua-Barcelona-Wyspy Kanaryjskie-Maroko-Genua. Dlatego mam już konkretne pytanie do osób, które już nie raz dokonywały rezerwacji rejsów u tego armatora i mają doświadczenie, gdzie i kiedy najlepiej dokonać rezerwacji. Nie pytam o polskie biura. Te na wejściu mają wyższe ceny, przynajmniej o opłaty portowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Lut 2018 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Czesc, pytanie do osob, ktore mialy okazje plynac z AIDA.
Szukam, i nie moge znalezc informacji, czy oplaty portowe sa juz wliczone w cene u nich?

I przy okazji - probowal ktos robic status match do ichniejszego AIDA Club?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Lut 2018 12:17 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Ta informacja powinna być zawarta w warunkach danego pośrednika, u którego chcesz kupić rejs. Jeśli rezerwujesz to w Niemczech to z dużym prawdopodobieństwem cena zawiera wszystkie opłaty portowe, w Polsce może z tym być różnie - ale wtedy w warunkach jest informacja, że do ceny należy doliczyć opłaty portowe. Nie słyszałem o żadnej linii, która pobierałaby opłaty portowe na statku - zawsze płaci się je przed rejsem. Co innego z napiwkami doliczanymi zwykle do rachunku na statku ale tutaj chyba problemu i tak nie ma bo z tego co kojarzę to AIDA ich nie pobiera w ogóle (chyba, żeby coś się zmieniło ostatnio).
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 17 Lut 2018 15:57 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 24
Loty: 45
Kilometry: 86 237
greg2014 napisał(a):
Wyspa jest bardzo górzysta, drogi kręte, kiepsko oznaczone i w niektórych miejscach w nienajlepszym stanie. Poza tym jeździ sie tam dość brawurowo-wyprzedzanie na zakrętach i na podjazdach pod górę nie jest niczym niezwykłym. Jakby bylo mało, kierownica jest nie po tej stronie co trzeba i jeździ sie lewą stroną...

...

Jeśli chodzi o czas przejazdu to z Castries do Sulfiere jechaliśmy ponad 2 godziny, przewodniczka mówiła ze normalnie zajmuje to ok. godziny ale nam troche czasu zajęły stopy po drodze. Wbrew pozorom tam się nie da szybko jechać.


Po ponad roku spędzonym w Australii i Nowej Zelandii jazda po złej stronie nam nie straszna :D Na St Lucii mamy 10 godzin, więc myślę że do kilku miejsc jesteśmy w stanie autem dotrzeć, nawet biorąc pod uwagę wolniejszą, ostrożną jazdę. W związku z tym spróbujemy auto wypożyczyć, chociaż pewnie będzie ciężko bez karty kredytowej... Daleki strzał, ale może ktoś wie, czy któraś wypożyczalnia na St Lucii akceptuje wypukłe karty debetowe?

greg2014 napisał(a):
Samo zejście ze statku nie zajmuje nawet 5 minut. Z powrotem musisz być najpóźniej 30min przed planowanym odpłynięciem.


Czy ten sam czas tyczy się zejścia w porcie docelowym? Savone mamy zaplanowaną na 9.00 i zastanawiam się czy wyrobimy się na pociąg do Mediolanu kilka minut po 10?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group