Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
moim zdaniem cena w porządku - ja za tydzień w czerwcu Cagliari - Alghero płaciłem więcej (niestety późno kupione bilety). Ale wynajmowałem tylko raz, może inni forumowicze mają większe doświadczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#262 PostWysłany: 02 Lut 2018 12:02 

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 5
Załącznik:
bsp.png
bsp.png [ 239.64 KiB | Obejrzany 3329 razy ]
Witam! Wybieram sie na Sardynie we wrześniu, wszystko juz załatwione oprócz auta, z tym zawsze mam najwiekszy problem, zawsze niby wszystko gra, a na miejscu głównie we Włoszech i Hiszpanii, wychodza kwiatki z ubezpieczeniem, Wynajmowałam auto przez Rentacar z pełnym ubezpieczeniem i na miejscu twierdzili w Goldcar i Herz, że to ubezpieczenie "to lipa" i wciskali swoje albo śpiewali depozyt 2 tys. eur. Na Cyprze i w Grecji nigdy nie miałam z tym problemu chociaż rezerwuję zawsze tak samo. Zastanawiam się nad rezerwacją z Ryanir w Firefly - przez Rynair ubezpieczenie wychodzi ok 400 zł za 11 dni, ale boje się, że potem na miejscu znowu mnie skasują. Znalazłam też korzystniejsza ofertę wynajmu przez http://www.bsp-auto.com/it z InterRent tutaj oferują ubezpieczenie w Alianz za 6 eur/day. Wypożyczalni tez nie znam :( Moze ktos ma doswiadczenie z reakcja wypożyczalni na ubezpieczenie w http://www.icarhireinsurance.com tu jest 54 eur za 11 dni. Ciekawe jaki jest koszt ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 02 Lut 2018 12:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Koszt ubezpieczenia (tzn samochód jest ubezpieczony i tak, tylko z dużym wkładem własnym, a to ubezpieczenie o którym mowa zmniejsza jego wartość) bezpośrednio w wypożyczalni to ok.20-25 EUR/dzień (przy czym warto czytać warunki, część z nich za tę kwotę jedynie zmniejsza udział własny do kwoty rzędu 300-500 EUR, a większość z nich nie obejmuje szyb, kół i podwozia). Prawie wszystkie ubezpieczenia pośredników, tak jak na podanym screenie są ubezpieczeniem zewnętrznym - tak więc wypożyczalnia weźmie duży (800-1500 EUR) depozyt i w przypadku szkody firma ubezpieczeniowa odda te pieniądze po przedstawieniu dokumentacji szkody (przy czym chwilę to trwa)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 02 Lut 2018 15:12 

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 5
A gdyby ubezpieczenie wziąć w innej firmie http://www.icarhireinsurance.com ? W warunkach Rynair jest, że firma zabezpiecza depozyt 300-600 eur
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 06 Lut 2018 13:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Iwona Tomkiewicz ja od kilku lat wynajmuję za granicą samochody bez ubezpieczenia w wypożyczalni czy u pośrednika i mam właśnie icarhireinsurance. Tym samym świadomie decyduję się na wysoką blokadę na karcie (zwykle 300-800 euro depozytu w zależności od kraju i klasy samochodu). W wypożyczalniach oczywiście mniej lub bardziej usilnie próbują sprzedać swoje ubezpieczenie, ja mówię wtedy, że mam w firmie zewnętrznej. Wtedy zwykle jeszcze pytanie czy wiem, że w przypadku szkody to ściągną mi z karty a dopiero później mogę wnioskować do icarhire - mówię, że jestem świadomy i wiem jak to działa i wtedy zwykle temat się kończy. Nie zdarzyło mi się, żeby wypożyczalnia postawiła warunek wykupienia ubezpieczenia u nich. Na Sardynii było podobnie.
Natomiast jeśli chcesz kupić ubezpieczenie zewnętrzne typu icarhire, to najlepiej brać ubezpieczenie na cały rok. Polecam lekturę wątku o ubezpieczaniu wynajmowanego samochodu ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151&hilit=icarhire
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 06 Lut 2018 13:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Czy KTOŚ może polecić jakiś fajny rent a car w samej La Maddalenie? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 06 Lut 2018 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Na samej wyspie to rower albo skuter, ewentualnie samochod promem z Palau doslownie pare chwil.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 06 Lut 2018 14:18 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
No właśnie nie chcę brać poza sama wyspą a w La Maddalenie nie mogę znaleźć żadnego rent. W hotelu będę miał mozliwośc jak czytam wypożyczenia darmowego roweru wiec chyba ten sposób mi pozostanie. Dzięki za info :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 08 Lut 2018 15:11 

Rejestracja: 08 Lut 2018
Posty: 1
Dzień dobry wszystkim.
Będę przebywał w czerwcu w hotelu Torre Moresca:

https://www.google.pl/maps/place/Club+H ... 4d9.786015

W pobliżu nie ma żadnych wypożyczalni, jedynie znacznie dalej Avis i Europcar jednak nie mogę się dowiedzieć czy podstawiają auto pod hotel i stamtąd je potem zabierają.
Na ich stronach podczas rezerwacji miejsca odbioru i docelowe to tylko te gdzie mieszczą się ich biura.
Na maile żadna z nich nie odpowiedziała.
Może ktoś z Was był w okolicy i może pomóc jakąś informacją?

Pozdrawiam,
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 10 Cze 2018 20:01 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Witam
Będę na Sardynii w dniach 26.06-03.07 (7 dni), wypożyczenie samochodu klasy Fiat 500L diesel w Sicily by Car na cały pobyt ze zniesieniem udziału własnego Car Protection Plus wychodzi 234 EUR. Czy to rozsądna cena ? Może można lepiej/taniej diesla z pełnym ubezpieczeniem wynająć gdzieś indziej ?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 25 Cze 2018 13:39 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 53
Loty: 10
Kilometry: 28 626
Ktoś wypożyczał w Thirty ? Wyszło mi za 13 dni Cagliari - Olbia 240 euro, gdzie zwrot w innym miejscu 17euro - inne wypożyczalnie cenią na 50.
Potwierdzenie mam na mailu - ktoś się orientuje jaki mają depozyt ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 26 Cze 2018 11:19 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
czy ktoś lądował może w Alghero, a odlatywał z Cagliari?

Rozważam zakup biletów w tej konfiguracji (ze względu na cenę). Zastanawiam się tylko jak rozwiązać kwestię samochodu, który chciałem wynająć na cały pobyt na wyspie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 26 Cze 2018 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
@totti dokładnie robiłem taką trasę.
Samochód brałem w polecanej tutaj nieraz http://www.autonoleggiosardinya.com/ren ... an=inglese
Oczywiście za oddanie w innym miejscu była opłata, teraz jak sobie zrobiłem szybką symulację to mi wyszło jakieś 60EUR dodatkowej opłaty, w 2016 roku płaciłem jakieś 30EUR jeśli dobrze pamiętam
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 26 Cze 2018 12:26 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
@bonifacy uprzejmie dziękuję za szybką odpowiedź :) Masz rację, różnica w cenie to 40e, ale niestety sama cena tej wypożyczalni jest wysoka, niezależnie od tego czy oddam w innym miejscu (10 dni wychodzi 460 lub 500 euro, uwzględniając full insurance).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 26 Cze 2018 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
tutaj płacisz za spokój ducha
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
kamwad uważa post za pomocny.
 
      
#276 PostWysłany: 26 Cze 2018 12:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja w czerwcu zeszłego roku robiłem w drugą stronę: przylot Cagliari, wylot Alghero.
Braliśmy samochód z Alamo: 60 euro netto za one-way rental (OWR), opłata wyraźnie wskazana w warunkach. I niestety na lotnisku w Alghero dowalili nam jakąś opłatę lotniskową, o której nigdzie wcześniej w warunkach nic nie znalazłem – coś ok. 10 euro. Wykłócanie się nic oczywiście nie dało i zapłaciłem. Miałem zainterweniować po powrocie w rentalcars i oczywiście potem zapomniałem… Warto więc dobrze poczytać warunki i w razie czego dopytać nawet bezpośrednio w wypożyczalni jeszcze przed zarezerwowaniem, czy nie spotkają nas jakieś niespodzianki.
Generalnie OWR w większości wypożyczalni był bardzo drogi, a Alamo miało i tak jeden z najtańszych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 26 Cze 2018 17:20 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
@bonifacy czy brałeś może całe dodatkowe ubezpieczenie u nich, czy warto rozważyć icarinsurance?
Jakieś mailowe możliwości negocjacji ceny z tą wypożyczalnią (jadę we wrześniu) wchodzą w grę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 26 Cze 2018 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Nie brałem na początku żadnego, po czym mailowo mi zaproponowali te dwa co u nich figuruja za mniej więcej 50% ceny co na stronie, no to wziąłem

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
kamwad uważa post za pomocny.
 
      
#279 PostWysłany: 26 Cze 2018 21:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@totti moim zdaniem przy wynajmie na 10 dni warto rozważyć icarhire. Oczywiście pod warunkiem, że jesteś w razie czego gotowy na spore obciążenie na karcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 29 Cze 2018 23:34 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 129
Kilometry: 163 661
Kashpir napisał(a):
@Iwona Tomkiewicz ja od kilku lat wynajmuję za granicą samochody bez ubezpieczenia w wypożyczalni czy u pośrednika i mam właśnie icarhireinsurance. Tym samym świadomie decyduję się na wysoką blokadę na karcie (zwykle 300-800 euro depozytu w zależności od kraju i klasy samochodu). W wypożyczalniach oczywiście mniej lub bardziej usilnie próbują sprzedać swoje ubezpieczenie, ja mówię wtedy, że mam w firmie zewnętrznej. Wtedy zwykle jeszcze pytanie czy wiem, że w przypadku szkody to ściągną mi z karty a dopiero później mogę wnioskować do icarhire - mówię, że jestem świadomy i wiem jak to działa i wtedy zwykle temat się kończy. Nie zdarzyło mi się, żeby wypożyczalnia postawiła warunek wykupienia ubezpieczenia u nich. Na Sardynii było podobnie.
Natomiast jeśli chcesz kupić ubezpieczenie zewnętrzne typu icarhire, to najlepiej brać ubezpieczenie na cały rok. Polecam lekturę wątku o ubezpieczaniu wynajmowanego samochodu ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151&hilit=icarhire


Witam

Czy takie ubezpieczenie z zewnetrznej firmy pokrywa rowniez przekraczanie granic? Ewentualnie jak to ujac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group