Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lut 2018 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Będę pierwszy raz , powiedzmy przejazdem w Australii. Mam okazję wypożyczyć auto na 4 pełne dni ( powrót do SYD 5 go dnia przed południem ) i coś zobaczyć.
Przeszperałem tematy + troche informacji w necie i wyłania mi się coś takiego :

Image

* Dzień 1 , Przylot 10:00 , Wyjazd z Sydney 11:00 , central coast , nocleg Newcastle. ( ~170 km )
* Dzień 2 , Wyjazd z Newcastle o świcie , Myall Lakes National Park , Seal Rocks -> Richmond i tam nocleg ( 320 km )
* Dzień 3 , Wyjazd z Richmond o świcie , Blue Mountains NP -> Wollongong i tam nocleg ( 300 km )
* Dzień 4 , Wyjazd z Wollongong o świcie , south coast , Jervis Bay , powrót Kangaroo Valley , Macquire Pass -> Wollongong i tam nocleg ( 280 km )
* Dzień 5 , Wyjazd z Wollongong o świcie -> Sydney King Cross , oddanie auta 10:00 , zwiedzanie Sydney
* Dzień 6 , Poranny Spacer , wylot o 13:00

W pierwszej chwili chciałem aby z tego wyszło coś bardziej w kształcie jakiegoś kółeczka ale wychodzi mi , że najciekawsze rzeczy są tak położone , iż ciezko to spiąć w taki sposób.
Prosiłbym o jakies wskazówki i ocenę , ewentualnie sugestie co mogę zmienić biorąc pod uwagę , że lubię intensywne zwiedzanie samochodem od rana do wieczora , przerabiałem już w Californii i innych miejscach , priorytetem od zawsze jest przyroda + widoki , z naciskiem na klimaty plażowe , kangury etc , wiem , że miasto Sydney jest ciekawe i jest co tam robić chocby przez tydzien , ale wystarczy mi na pierwszy raz zaliczenie najciekawszych atrakcji i spędzenie tam jednego dnia.

Z góry dzieki !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Lut 2018 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Na północ od Sydney nie byłem.
Wydaje mi się jednak, że w tym planie bardziej chodzi o jeżdżenie samochodem niż o zobaczenie czegokolwiek :)

Jeśli chcesz coś zobaczyć w Górach Błękitnych to zarezerwuj sobie większość dnia. My spędziliśmy w parku czas od 11:00 do mniej więcej 18:00 a w Twoim planie nie ma na to czasu.

Co do Jervis Bay - moim zdaniem Hyams Beach mocno przereklamowana ale to już każdy musi ocenić we własnym zakresie ;) Zamiast jechać na południe wolałbym spędzić 2 dni w Sydney albo więcej czasu na północ od Sydney.
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2018 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Dzieki za koment , lubie zwiedzac w ten sposob mimo wszystko zeby pewne miejsca widziec przez szybe auta , a w niektorych najciekawszych robic stopy.

Jesli chodzi o Blue Mountains NP to w moim planie jest wlasnie na to cały dzien przeciez.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lut 2018 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jeśli chodzi o Jervis Bay - mieliśmy na te okolice niecałe 2 dni, niestety nie trafiliśmy z pogodą (słońce pojawiło się może na 2h akurat jak byliśmy na Hyams). Jak jest zachmurzenie albo pada to tam nie ma za bardzo co robić niestety a jak będzie u Ciebie to nie jesteś w stanie przewidzieć. Chyba bardziej skupiłbym się na terenach na północ od Sydney, zrobisz jak chcesz :)

Pytanie czy wyjeżdżając wieczorem z Gór Błękitnych dojedziesz aż do Wollongong - my zatrzymaliśmy się w Campbelltown (hotel Rydges zarezerwowany za grosze, biorąc pod uwagę australijskie ceny). Po Australii staraliśmy się nie jeździć po zmroku (kangury i inne zwierzęta, które ponoć często pchają się pod auta), tylko ze dwa razy złamaliśmy tę zasadę bo nie mieliśmy wyjścia (mam na myśli tereny poza miastami). Generalnie dużo wygodniej jeździło mi się np. po USA niż po Australii, mimo, iż ruch oczywiście dużo mniejszy.

Gdybyś chciał zjeść dobry obiad w Katoombie (Góry Błękitne) to z czystym sumieniem polecam tę restaurację:
http://www.avalonkatoomba.com.au

Pyszne jedzenie, świetny klimat i obsługa :) Tanio nie jest ale warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.
kb_poland uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2018 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Dzieki za cenne wskazówki , jesli chodzi o północ to co byś polecał szczególnie zamiast Jervis ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2018 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Niestety nie byliśmy na północ od Sydney (poza Brisbane ;) ) więc w tym przypadku nie pomogę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lut 2018 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Możesz rozważyć jadąc koło Newcastle odbić na Polkobin i zobaczyć Hunter Valley. Próbować wina, kupić jakieś do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Kwi 2018 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
@kb_poland, wróciłeś już z okolic Sydney i możesz coś polecić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Kwi 2018 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Zmieniłem troche plany , dołożyłem jeden dzień w Sydney , odpuściłem północ i skupiłem sie na południu ( zrobiłem trasę wzdluz wybrzeza az do Batemans Bay i Pebbly Beach ) , i zdecydowanie polecam całą , przez Royal National Park , Grand Pacific Drive , szczególnie Jervis Bay i Boderee National Park , swietne puste plaze , przyroda i kangury. Jednak trafiłem z pogodą , podzielam opinię @monroe , iż jakby bylo pochmurno / lało to odbiór mógłby byc zupelnie inny i wtedy wolalbym spedzic ten czas w Sydney chociażby , piekne miasto. Przy ładnej pogodzie wrażenia super , jeśli ktoś lubi klimaty plażowe będzie zadowolony , gusta są różne :)

Przykładowo Boderee
Image

Obiecywałem sobie natomiast więcej jeśli chodzi o widoki bezpośrednio z auta ( pamiętając USA , Californie , parki narodowe... , gdzie masę fajnych zdjęć udało mi się zrobić z auta podczas jazdy korzystając z automatycznej skrzyni biegów ) , tutaj często jedzie się po prostu przez lasy i nie bardzo jest co oglądać wokoło , do fajnych miejsc trzeba po prostu dojechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Kwi 2018 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
ok, dzięki będziemy w Sydney 3 dni, to trochę za mało na takie wycieczki, a coś bliżej miasta jest warte uwagi po za plażami, bo te zwiedzimy wcześniej na północ od Brisbane ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Kwi 2018 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Hmm majac 3 dni w Sydney poswiecilbym 1 dzien na Blue Mountains od rana do wieczora , dwa pozostale na Sydney - jeden bardziej plazowo-przyrodniczo ( Bondi , Manly , etc ) a drugi na samo miasto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Kwi 2018 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jak wyżej. Co do tego jednego dnia z plażami, mimo wszystko polecam: http://www.bonditocoogeewalk.com

Sam nie wiem, czy mając 3 dni wybrałbym się jednak na cały dzień w Góry Błękitne bo trochę mało czasu zostanie Wam na Sydney...
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Kwi 2018 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
No to juz tez zalezy od intensywnosci zwiedzania , ja lubie dosc intensywnie , bylem w sydney dokladnie 2 dni i wlasnie tak wygladaly - z samego rana bondi to coogee , potem prom na manly i pokrecenie sie tam , powrót juz po zmroku aby złapać nocne widoczki z promu. no i wieczorem oraz drugi dzien samo miasto , takze udalo mi się w zasadzie ogarnąć wszystkie najciekawsze miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group