Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sty 2018 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Czy korzystaliście z możliwości wyjścia "na miasto" w Kairze, przy przesiadce do 24 godzin?
Wg niektórych informacji nie trzeba wnosić opłaty za wizę.
Czy ktoś z Was oglądał piramidy za free? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 20 Sty 2018 19:56 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
-- 20 Sty 2018 19:36 --

Kilka osób na pewnie pilnie czeka na jakiekolwiek spostrzeżenia;)

Pzdr, Art.

-- 20 Sty 2018 19:56 --

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... Egypt.html

Nie najświeższe, ale zawsze jakieś wieści;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Sty 2018 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Znalazłem:
"TWOV is permissible for travellers transiting to a third country within 12 hours, provided the travellers are continuing their trip; holding confirmed tickets; and are not leaving the airport; no hotel accommodation is available at Cairo Airport"
Nie wiem na ile wiarygodne, ale sugeruje, że nie można wyjść z airportu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Sty 2018 09:45 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Egypt (EG)
TWOV (Transit Without Visa):
Visa required, except for Holders of onward tickets for a max. transit time of 48 hours.
- This does not apply if transiting through Borg Elarab Airport (HBE).
Visa required, except for Holders of onward tickets for a max. transit time of 6 hours if transiting through
Borg Elarab Airport (HBE).
- Leaving the airport is permitted for passengers with transit time longer than 6 hours. Passengers with transit time of less than 6 hours may leave the transit area but not the airport.
- This does not apply if transiting through Borg Elarab Airport (HBE).

https://www.egyptair.com/en/Plan/Pages/ ... ealth.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sty 2018 11:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
wtak napisał(a):
Znalazłem:
"TWOV is permissible for travellers transiting to a third country within 12 hours, provided the travellers are continuing their trip; holding confirmed tickets; and are not leaving the airport; no hotel accommodation is available at Cairo Airport"
Nie wiem na ile wiarygodne, ale sugeruje, że nie można wyjść z airportu.


To po co wymyślają całą bajkę z jakąś niby wizą tranzyt, jak i tak trza na dupie siedzieć w części tranzytowej, do tego prawie na całym świecie, no może poza Stanami nie trzeba żadnej wizy, ani dorabiania jakieś otoczki;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lut 2018 13:26 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Temat niedługo będzie dla mnie bardzo istotny, jako że w maju będę miał dwukrotnie około dwudziestogodzinną przesiadkę w Kairze. Fajnie by było móc za darmo powiedzać miasto, więc jakby ktoś miał najświeższe informacje na ten temat, będę wdzięczny za wyjaśnienie, jak to działa. Tak w ogóle to nawet nie wiem, czy mogę się domagać hotelu w przypadku tak długiej przesiadki, na pewno będę próbował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2018 13:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Darmowy hotel nie przysługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lut 2018 15:31 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@marek2011 - jakieś źródło?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lut 2018 16:23 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
MS ani AZ nie oferują nigdzie noclegów tranzytowych za free, bo jak rozumiem lecisz na bilecie AZ do RPA via CAI.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Lut 2018 00:05 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Oczywiście, że tą kombinacją. :D
Myślałem, że to odgórne zasady narodowych linii narzucane przez IATA, że jak jeden bilet jest wystawiony i ileś tam godzin jest na przesiadkę, to z urzędu nocleg przysługuje. No nic, trudno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Lut 2018 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Za FT:
Cytuj:
Yes. I'd pay the $60 to avoid having to deal with the hassle again. Expect about 2 hours of trying to explain what you are trying to do and then 2 hours standing around and waiting while they figure out how to do it. Then they will hold your passport and give you a dodgy "receipt" to hold onto instead while you are in the country, and you have to claim the passport back at departures when you are leaving.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Lut 2018 08:55 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
chartsman napisał(a):
Oczywiście, że tą kombinacją. :D
Myślałem, że to odgórne zasady narodowych linii narzucane przez IATA, że jak jeden bilet jest wystawiony i ileś tam godzin jest na przesiadkę, to z urzędu nocleg przysługuje. No nic, trudno.

Gdzie o takich zasadach wyczytałeś? Czy, tak sobie po prostu wykonfabulowales?!
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Lut 2018 08:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@chartsman nie ma takich przepisów, niektóre linie wprowadziły darmowy nocleg ze względu na własną dobrą wolę (pomijam aspekt opłacalności, bo pewnie im się zwraca)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lut 2018 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Internety donoszą, że zdarzało się, MS dawał tranzytowym pasażerom nocleg w hotelu, choć nigdy nie była to oficjalna procedura i poniekąd opierało się to na uznaniowości. Niemniej oba odcinki musiały być MS, więc deal z Pizy i tak odpada.
https://dsm.world/2017/03/overnight-cairo-egyptair/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chartsman lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Lut 2018 20:54 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
jacek96 napisał(a):
chartsman napisał(a):
Oczywiście, że tą kombinacją. :D
Myślałem, że to odgórne zasady narodowych linii narzucane przez IATA, że jak jeden bilet jest wystawiony i ileś tam godzin jest na przesiadkę, to z urzędu nocleg przysługuje. No nic, trudno.

Gdzie o takich zasadach wyczytałeś? Czy, tak sobie po prostu wykonfabulowales?!

Nie pamiętam gdzie, pewnie na którymś forum, może nawet tym.
Nie zagłębiałem się szczególnie w temat, toteż pytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lut 2018 15:20 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Czekamy w takim razie na piewszą osobę z deala, która poleci i coś nam potwierdzi;)

Jest jakaś lista lecących z deal jak w innych przypadkach;)?

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lut 2018 15:58 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Za 4 dni będę miał w Kairze 20 h stopover, dam znać jak wygląda sprawa wyjścia na miasto i wizy. Ale z tego co wyczytałem trzeba mieć wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lut 2018 16:19 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@DMW - idź do punktu obsługi pasażerów przesiadkowych Egyptair i próbuj coś ugrać. W internecie są historie ludzi, którzy wyszli, więc może się uda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lut 2018 16:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
DMW napisał(a):
Za 4 dni będę miał w Kairze 20 h stopover, dam znać jak wygląda sprawa wyjścia na miasto i wizy. Ale z tego co wyczytałem trzeba mieć wizę.


Miałbym także prośbę o sprawdzenie Cairo Airport Shuttle Bus, ponoć najbliższe okolice już nawet od 25 EGP, czyli w sumie około 1 euro.

Oraz czy są jakieś "lockers" albo przechowalnie bagażów na te 12-20 h, coby nie dzwigać tych 20 kg souvenirów z RPA w czasie spaceru po Khan El Khalaili i piramidach;)?

Dzięki i pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Lut 2018 23:25 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
@ms993, nic nie ugrałem, nie było żadnej dyskusji, chcesz opuścić lotnisko = musisz wykupić wizę (25$)
Tak samo z noclegiem, całą podróż miałem z TK tylko jeden odcinek właśnie do Kairu z Egyptair. I powiedzieli mi, że gdybym całą podróż miał tylko z TK to dostałbym bezpłatnie hotel.
@ciachu25 - nie ma żadnych bezpłatnych shuttle busów, są natomiast płatne i kosztują niewielkie pieniądze (kilkadziesiąt funtów).
Na lotnisku nie ma żadnych skrytek ani też przechowalni bagażu. Aż nie mogę w to uwierzyć ale to chyba ze wzgl bezpieczeństwa.
Jak zamówisz sobie prywatnego kierowcę to możesz u niego w aucie trzymać swoje skarby :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group