Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2018 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 5
Witam wszystkich w ten zimowy weekend.

Jako, że powoli planuję kolejny wypad do USA postanowiłem stworzyć temat dotyczący
miejsc kulinarnych w Kalifornii. Większość tripów opiera się o jedzenie na trasie i czasami
nie tak łatwo znaleźć coś co poskromiłoby nasz apetyt.

Chciałbym aby użytkownicy opisali tutaj miejsca które najbardziej przypadły do gustu ich
kulinarnym podniebieniom.

Zacznę od siebie.
Miejsce które najbardziej mnie urzekło podczas ubiegłorocznej wyprawy to
Pine Country Restaurant w Williams.

Polecam zjeść tutaj Stek z pieczonym ziemniakiem. Smakowało wybornie a miejsce znajduje się
niemal na trasie do Grand Canyon.

Liczę na Was!


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 05 Mar 2023 16:52, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 31 Sty 2018 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hej, ja też jestem w trakcie planowania objazdówki po zachodnim wybrzeżu, także z chęcią przyłączę się do tematu i skorzystam z Waszych rad.
W jednym poście @monroe polecił pizzerię w Cedar City - podobno pyszna!:
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... _Utah.html
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Sty 2018 19:39 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
ja jak jestem w USA to zawsze korzystam z Chipotle Mexican Grill
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sty 2018 20:59 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Rekomendacja restauracji w CA to jak pytanie o dobra knajpę w Polsce, niemniej jednak polecam następujące, w każdej byłem wielokrotnie i ręczę za jakość, knajpy polecane tez przez lokalesow. Skupie się na bay area, bo tam bywam najczęściej i znam najlepiej te okolice.

Banana Leaf - Milpitas (azjatycka, wskazana wcześniejsza rezerwacja)
Andale - Los Gatos (jest tez na sfo ale to już nie to samo) (mex)
Maria Elena's - Alviso (mex)

Sieciówka ale przyzwoita i jest tylko w ca in-n-out Burger, w co drugim miasteczku ;)
Lubię tez Five Guys i Shake Shack, generalnie łatwo znaleźć dobra hamburgerownie, praktycznie w każdym mieście jest buda z dobrymi burgerami, frytkami i Shake, wystarczy omijać największe sieciówki podające syf typu np. MC czy Wendys i podążać za lokalesami

Enjoy! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lut 2018 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Powtórzę przedmówców: Chipotle Mexican Grill i Five Guys są godne polecenia. Od siebie dodam, że koniecznie trzeba zajść do In&Out oraz spróbować shake w Sonic!
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2018 11:35 

Rejestracja: 06 Kwi 2018
Posty: 5
Polecam shake shack :) i jak pisze opo omijajcie MC bo to naprawdę syf, jest wiele fajnych miejsc właśnie z burgerami czy kuchnią mex.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Kwi 2018 18:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Imho In&Out jest dużo lepsze od shake shack , niemal uzależniajace
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Maj 2018 15:57 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Jak ktoś będzie w San Diego to zdecydowanie polecam Costa Azul Mariscos (1555, D, 1012, Palm Ave, San Diego) - http://costaazulsd.com; bardzo dobre meksykańskie jedzenie (w tym owoce morza) w bardzo dobrej cenie; ja jadłem Quesadilla z rybą (cena około 7 dol.);

podobne jedzenie na północy San Diego przy samej Pacific Beach - (też tani i dobry meksykański bar) przy plaży - na rogu Grand Ave i Mission Blvd

we wszystkich dużych miastach USA polecam Chipotle Mexican Grill oraz z fastfoodów Pandę Express (Orange Chicken z makaronem);
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Maj 2018 16:41 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
luke_ro napisał(a):
Imho In&Out jest dużo lepsze od shake shack , niemal uzależniajace


Podbijam In&Out mega. Polecam z ręką na sercu.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Maj 2018 17:20 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
zapomniałem jeszcze o dobrym i tanim meksykańskim jedzonku 4 min pieszo od Walk of Fame w Hollywood - Tacos El Gavilan - 7070 Sunset Blvd, Los Angeles, CA 90028, Stany Zjednoczone - tacoselgavilan.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Cze 2018 12:04 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Z mojej strony mogę dodać, że gdyby ktoś miał już dość tradycyjnych amerykańskich burgerów lub meksykańskiego jedzenia i przemierzał Kalifornię od Doliny Śmierci poniżej Parku Narodowego Sekwoi, to przed Bakersfield przy drodze nr 58 polecam niepozorną knajpkę Petra Mediterranean Deli and Restaurant w centrum miasteczka Tehachapi, kilka minut od zjazdu z trasy. Typowo śródziemnomorska kuchnia znana w Polsce, dwie osoby spokojnie najadły się za nieco ponad 30$.
Z kolei przy drodze nr 99 jedliśmy przed Modesto w miejscowości Livingston w restauracji Foster Farms Livingston Cafe- do wyboru kilka rodzajów zup i kurczak w każdej postaci, w tym w tradycyjnej w panierce z ziemniakami. Ceny bardzo w porządku, porcje również.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Mar 2019 22:24 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 6
Z moich najlepszych odkryć:
-San Rafael (obok SF) - Sol Food - kuchnia portorykańska, jadłem pyszne mofongo z krewetkami.
- LA - Gus's World Famous Fried Chicken - nazwa mowi sama za siebie ;)
- LA Downtown - warto odwiedzić Grand Central Market - mnóstwo znakomitych stoisk, z najróżniejszych zakątków świata ale dość tłoczno
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Maj 2019 23:37 

Rejestracja: 19 Paź 2016
Posty: 8
Loty: 1
Kilometry: 2 358
Wczoraj wróciłem z USA:
-In-out jest super :)
- San Diego - polecam prawdziwe meksykańskie Taco :) - TACOS EL GORDO
- Burger King - Bardzo duże porcje , jadłem tylko raz przy lotnisku i nie był zły
-Route 66 polecam knajpe w Ash Fork - Lulu Belle's BBQ
- Jadąc z doliny śmierci do Las Vegas w miejscowości Pahrump - Red Sky BBQ UWAGA NA OGROMNE PORCJE!! ( dobre żeberka jadłem , taka lokalna jadalnia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Maj 2019 23:49 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
pink's hot dogs w Hollywood. Miejscówka legendarna i kultowa, zawsze ogromna kolejka, ale warto. Pewnie najlepsze hot dogi na świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Maj 2019 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Sieć Denny's dobra kuchnia amerykańska. www.dennys.com. Szczególnie dobra wołowina jako "szarpana" czy też steki. Dennys był podstawą naszego wyżywienia.

Dobre jedzenie jest w sieci Applebee's - na jednym talerzu stek i krewetki.

Sieć Black Angust https://www.blackangus.com/ - drogo i przereklamowane, dostałem steka przypalonego, choć zamawiałem rare/medium. Rzucony na zdecydowanie zbyt gorący ruszt. Spalenizna była aż gorzka. Poszedł do reklamacji.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Maj 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
San Diego - Grand Ole BBQ Y Asado - rewelacja, szybko się wyprzedaje, więc najlepiej ustawić się w kolejce od razu po otwarciu.
Oraz wszystko, co jedliśmy w Tijuanie na różnych straganach i w małych knajpkach ;)

Los Angeles - mała tajska knajpka Thai Pepper (6219 Franklin Ave, Hollywood, CA 9002) - autentyczne tajskie jedzenie w rozsądnych cenach

Kingman - Mr D'z Route 66 Diner (już chyba było polecane) - diner z fajnym klimatem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Maj 2019 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
W Kingman - Mr D'z Route 66 Diner. Brugery bardzo średni, a genialne shake'i i jest kelner który kolekcjonuje banknoty z różnych państw. We wrześniu miał polskie 10PLN więc można mu zabrać teraz Chrobrego jako napiwek :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Maj 2019 10:46 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Ja dodam jedno:

SF, centrum biurowe w porze lunchu - foodtrucki. Są ich dziesiątki, w różnych miejscach, warto zaplanować spacer żeby akurat znaleźć się tam ok. 12:00. Produkty bywają naprawdę rewelacyjne, niecodzienne i nieco hipsterskie. Ceny są niestety SF-owe, czyli liczcie $10+ za burrito, ale porcje są amerykańskie, więc do wieczora wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Maj 2019 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
eskie napisał(a):
Sieć Denny's dobra kuchnia amerykańska. http://www.dennys.com. Szczególnie dobra wołowina jako "szarpana" czy też steki. Dennys był podstawą naszego wyżywienia.


My też polecamy Denny's :), mega dobre i dosyć przystępne cenowo, uwielbiamy go :)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 16 Cze 2022 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Mi z sieciówek najbardziej przypasowała Chipotle Mexican Grill.

Z miejsc bardziej indywidualnych to:
1. Sierra Subs & Salad - W okolicach Sequoia National Park - 41651 Sierra Dr, Three Rivers, CA 93271, Stany Zjednoczone
2. Clark Street Diner - na śniadanie w Hollywood - 6145 Franklin Ave, Los Angeles, CA 90028, Stany Zjednoczone
3. Oakhurst Grill & Whiskey 41 Lounge - W okolicach Yosemite jeśli jedzie się od Wawona road - 40530 CA-41, Oakhurst, CA 93644, Stany Zjednoczone
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group