Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 21 Sty 2018 21:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zwykle można kupić na ileś (być może właśnie 10) dni do przodu. Sprawdź jutro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#542 PostWysłany: 21 Sty 2018 22:41 

Rejestracja: 21 Sie 2017
Posty: 5
Dziękuję Sudoku za odpowiedź, ale próbowałem zarezerwować bilety już tydzień wcześniej i była ta sama sytuacja, czyli możliwość kupna biletów do 31.01.18 a potem już nie. Pola z datami od 01.02.18 są nieaktywne. Nie mam pojęcia o co chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off
flyfox uważa post za pomocny.
 
      
#543 PostWysłany: 21 Sty 2018 23:01 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Ves123 napisał(a):
Mogliście to zrobić bez kolejki przy dwóch automatach, które stoją przy ścianie po lewej stronie.Piętnastego do Katowic też była tam kolejka ale część sprytnych osób z nowszymi paszportami robiła to samodzielnie.Mieli tylko problem z dziećmi-musieli je podnosić do zdjęcia.Ogólnie wszystko odbywało się sprawnie. Koledze przyczepili się do granata.Do mojego-nie. ;)


A mógłbyś coś więcej o tych automatach napisać ? Czy po przylocie też można skorzystać z takiego automatu, czy procedura po przylocie jest inna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 22 Sty 2018 12:35 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 13
Czy ktos w ostatnim czasie jechał autobusem 282 z Taby o godz. 17:15 na samolot do modlina 20:45, wszystko OK? nie trzeba wybrać wcześniejszego autobusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 22 Sty 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie trzeba.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 23 Sty 2018 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Polecę swoją kombinację "dojazdową" Ovda -> Eilat->Ovda

Odpowiednio wcześnie zarezerwowałem i opłaciłem w https://eilatshuttle.com/pl/ przejazd na trasie Lotnisko Ovda -> miasto Eilat za ok. 30zł/os.
Natomiast transfer miasto -> lotnisko zrobiony już z EGGED z przystanku na głównej drodze wzdłuż wybrzeża. Polecam przystanek w tym miejscu - 29.548063, 34.951908 (Mapa: https://goo.gl/maps/dPAPgYDZjP22 ). Wsiadamy wtedy do autobusu, który wypakował już ludzi z jadących z lotniska, a zebranych tylko z przystanków na trasie w kierunku przejścia granicznego z Egiptem. Przejazd kosztował w tym przypadku 21,5 ILS - płatne u kierowcy. Po zajęciu wygodnych miejsc, udaliśmy się na CBS i tam była maaaaasa ludzi i nerwowa atmosfera, ponieważ nie wszyscy mogli wejść do autokaru i musieli czekać na kolejny podstawiony specjalnie dla nich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 24 Sty 2018 14:17 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 13
Dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanie. Kupiełm bilety na egged (powrotny). Niestety nie dostałem maila potwierdzającego, natomiast po dokonaniu płatności pojawiło się potwierdzenie, przy czym wskazano trasę tylko w jedną stronę, i nie ma żadnych info o transporcie powrotnym. Ktos miał taką sytuację, myślicie że powrotny tez mam? kiedy się o tym dowiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 24 Sty 2018 17:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Pytanie, po co się w ogóle męczyć z tymi rezerwacjami przez internet, brakiem potwierdzeń itp., skoro bilety można kupić na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
grens lubi ten post.
 
      
#549 PostWysłany: 24 Sty 2018 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
W ostatniej chwili „wysypał” się nam 1 uczestnik tripu w związku z czym ODDAM za free przejazd EilatShuttle dla 1 osoby z lotniska Ovda na granicę jordańską (Arava Border) w dn. 25.01.2018 g. 15.40 oraz transfer powrotny Eilatshuttle z granicy jordańskiej (Arava Border) na lotnisko Ovda w dn. 01.02.2018 g. 9.45. Więcej info na PW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#550 PostWysłany: 26 Sty 2018 11:07 

Rejestracja: 26 Sty 2018
Posty: 1
Gdyż, ponieważ w zeszłym tygodniu miałam okazję jechać z i na Ovda z Eilatu to podzielę się informacjami. Nie ma sensu bookować biletów wcześniej ani korzystać z droższego Eilat shuttle, bilety na autobus Egged można kupić na stoisku tuż obok beltów do odbioru bagażu lub kierowcy. Zabierają wszystkich. Na powrocie: z dworca autobusowego na 3 godziny przed odlotem rusza autobus dedykowany dla naszego lotu (nie jest to jego stacja początkowa ale w przypadku gdy autobus podjedzie pełny podstawiają następny). Pracownik pilnuje aby każdy dostał miejsce w autobusie na lotnisko -jak nie w tym to innym odjeżdżającym za kilka minut! Pierwszeństwo wstępu do autobusu mają pasażerowie dla którego dedykowany jest autobus, w naszym przypadków pasażerowie innych lotów nie byli zabierani. W efekcie próba pojechania wcześniejszym autobusem niż ten dedykowany dla nas nie ma sensu.
Na lotnisku dbają o odprawienie ludzi według kolejności odlotów, pierwszeństwo mają Ci których samolot odlatuje najwcześniej. Oczywiście procedura trwa długo ale Egged przyjeżdża idealnie aby wszystko odbyło się bez spiny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#551 PostWysłany: 26 Sty 2018 13:57 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Wspomniane przeze mnie automaty do kontroli paszportowej wg.mnie to działają tylko przy odlocie.Kładzie się paszport otwarty na stronie ze zdjęciem,robi zdjęcie,porównuje i po kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:22 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Kupowanie biletów z Ovdy do Eilat jest bez sensu.
Przylecielismy lotem z Okecia. Pechowo rzad 20. a zatem niemal na koncu wyszlismy i oczywiscie dluga kolejka.
Do tego spora opieszalosc urzednikow, 1 okienko czynne I nawet czasowe zawieszenie ich systemu. Gosc odszedl od stanowiska bez wyjasnienia.
W koncu 1.5h po wyladowaniu wyszedlem przed hale lotniska. 282 już odjechało. Chyba przed chwilą bo byliśmy 1. w kolejce do kolejnego 282.
Całe szczęście niedługo później lądował Ryan z Krakowa to po 45min czekania autobus się zapełnił i odjechał. Gorzej jesli ktoś z tego lotu Ryana nie zdążył bo jeśli nie było kolejnego busu to już potem przerwa ponad 8h i doopiero jakiś ostatni przylot z 23:00 ...

Zatem jak ktoś ma pecha to nie zdąży na ten bus po swoim locie. Tam niemal każdy kupuje u kierowcy. Ewentualnie ktoś brał już z jakiegoś okienka na hali przylotów.

Shuttle bus też czekał na ludzi i co gorsza dłużej niż Egged. Bo jak 282 nasze odjeżdżało to shuttle nadal stał i dla niektórych oznaczało to naprawdę długie oczekiwanie pod lotniskiem ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 30 Sty 2018 17:06 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
A czy na lotnisku w Ovdzie jest bankomat? Ew. czy można przy stanowisku do kupna biletów płacić kartą? Pytam się ponieważ nie jestem w stanie przed wylotem kupic szekli, w mojej wsi nie mają takowych :)
No i do której czynne jest stanowisko aby bilety kupić, lecę z POZ na miejscu będę o 18:50
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 30 Sty 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Bankomatu nie ma ale jest kantor. Pobierają prowizję ale nie dopytałem jaką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 30 Sty 2018 18:33 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Lot z Katowic 19 stycznia wylądował pół godziny przed czasem.
Wyjście z lotniska zajęło może 10 minut (paszport + druk biletu z automatu po wcześniejszej rejestracji). Wyszliśmy jako jedni z pierwszych, stąd na autobus trzeba było poczekać. 282 stał, ale z zamkniętymi drzwiami. Po pół godzinie kierowca zaczął wpuszczać. Sprzedawać bilety, wpuszczać tych z wcześniej kupionymi, odpowiadać na dziesiątki pytań w stylu - a czy jedzie Pan do..., a czy zna Pan...., a jak dojadę z dworca w Ejlat do hotelu X? Jeden z polskich turystów pokłócił się z kierowcą, bo ten nie chciał przyjąć zwrotu biletów. Kierowca uprzejmy, "pod krawatem", grzeczny. Po drugiej stronie MY POLACY... Przykre.
Mały apel do wszystkich - autobus rusza jak się zapełni. Trwało to tak długo, bo chce nim pojechać cała masa.. nie wiem jak to określić bez obrazy... "pseudoturystów". Przygotujcie się nieco - są bezpłatne aplikacje, maps.me działa na GPS i nie potrzeba żadnej innej kosztownej karty SIM. Do autobusu można wejść szybko i sprawnie, trzeba tylko trochę dyscypliny. Bilet w automacie i u kierowcy 21,5 ILS. U kierowcy gotówką, można też kupić wczesniej via internet, cena ta sama, dostaje się voucher i po wylądowaniu drukuje bilet w automacie.
Dojazd z lotniska banalnie prosty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 30 Sty 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Wirecki1 napisał(a):
Po drugiej stronie MY POLACY... Przykre..

Normalnie antysemici, jak można zadawać pytania żydowskiemu kierowcy pod krawatem... :? :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina lubi ten post.
 
      
#557 PostWysłany: 31 Sty 2018 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
remineus napisał(a):
A czy na lotnisku w Ovdzie jest bankomat? Ew. czy można przy stanowisku do kupna biletów płacić kartą? Pytam się ponieważ nie jestem w stanie przed wylotem kupic szekli, w mojej wsi nie mają takowych :)
No i do której czynne jest stanowisko aby bilety kupić, lecę z POZ na miejscu będę o 18:50

Kup bilet przez internet, automat działa sprawnie.
Na lotnisku nie ma bankomatu, jest abstrakcyjnie nieopłacalny kantor. W autobusie można płacić jedynie w NIS, nie przyjmują USD, EUR, ani żadnej innej waluty. Autobus rusza, gdy się zapełni, ale podstawiają więcej, niż 1 na lot.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 31 Sty 2018 15:42 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 238
Kilometry: 367 067
Można płacić kartą na lotnisku za bilety na bus 282. Ostatnio sam płaciłem i nie było problemów.
Natomiast w drodze powrotnej z Miasta na lotnisko w Ovdzie, bilety sprzedawane są w autobusie. W okienku w kasie biletowej nie sprzedają biletów. Nawet jest informacja, aby zakupić bilet w busie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 02 Lut 2018 21:37 

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 9
Czy na lotnisku jest może punkt do pobierania wody?A jeśli nie ma to rozumiem ze po wyladowaniu kupie tam jakas wode ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 02 Lut 2018 22:46 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@Stefan128 tak są takie punkty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group