Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 28 Sty 2018 15:29 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
SPLDER napisał(a):
@tasma
Wszystko zależy od punktu widzenia. Status w TK jest ważny 2 lata, nie dla każdego latanie to hobby i nie każdy ma czas na robienie lotów tylko dla statusu ;-)
(...)


Dokładnie, ja się w końcu wkurzyłem że któryś rok z rzędu niewiele mi zabrakło do uzbierania status standardowymi metodami, więc w końcu załatwiłem temat szybkim pociągnięciem.

Nie będę sobie specjalnie ustawiał planów podróży pod status, w końcu latanie jest dla mnie a nie ja dla latania.

Kosztowało mnie to trochę mniej niż przykład z ebay, ale szczerze powiedziawszy w retrospekcji widzę, że 755€ spokojnie miałoby sens w moim przypadku.


Ostatnio edytowany przez michzak, 29 Sty 2018 09:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#222 PostWysłany: 28 Sty 2018 16:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Przy statusie ważnym 2 lata 700 euro ma jak najbardziej sens jeżeli ktoś rzeczywiście dużo lata *A np. służbowo ale w klasie ekonomicznej czy premium, ale nie na tyle dużo (czyt. w drogich milodajnych taryfach), żeby móc go szybko samemu wylatać. Przykład: ludzie latający służbowo po Europie 2-3 razy w miesiącu zbierający groszowe mile w M&M nawet przy droższych biletach i nie mający szans na zrobienie 100 k mil statusowych w ciągu roku kalendarzowego. Znam wiele osób, które co roku robią 70-80 k mil w M&M w ten sposób, ale właśnie tych 20-30 k zawsze im brakuje a na jakieś mileage runy nie mają zwyczajnie czasu ani ochoty, bo jeśli już trafia się urlop, to chcą go spędzić z rodziną itp. a nie latać w kółko po to, by dorobić mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 28 Sty 2018 16:21 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@marek2011
Ale jak ktoś robi 70-80 K mil w M&M to nie ma ludzkiej siły żeby nie zrobił 24K w A3, a tyle właśnie jest potrzebne żeby przedłużyć golda i to bez dodatkowych lotów A3. Trzeba tylko usiąść na czterech literach, uruchomić excela i policzyć. I nie namawiam nikogo na program Aegeana, bo niektórym może bardziej odpowiadać TK czy inny wynalazek. Twierdze tylko że wymagania M&M w kwestii statusów odstają mocno od reszty i nie wiem po co ludzie się tam pchają.
No chyba że ktoś trzaśnie sobie w roku 35 odcinków KTW-WAW w taryfie O. Za to silver będzie tylko w M&M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#224 PostWysłany: 28 Sty 2018 16:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Ty to wiesz, ja to wiem, ale wielu ludzi nie ma pojęcia o możliwościach innych programów. To po pierwsze.

Po drugie nie zawsze. Wystarczy, że ktoś lata głównie LH, SN czy innym OS (bo tam mu rezerwuje pracodawca), często w taryfach nie dających mil w innych programach. Teraz zdarza się, że nawet bilety na longi po 3500 PLN kupowane na tydzień, dwa przed lotem są bookowane w jakimś śmieciowym L w grupie LH, nie wspominając już o Europie.

Po trzecie w A3 latając po Europie też od ręki nie wylatasz tych 36 k mil na *G (plus 6 razy A3 co nie każdemu pasuje). A status w takim TK ktoś sobie kupuje od ręki (więc od razu ma przywileje) i od razu ważny na 2 lata, z relatywnie niskim progiem na przedłużenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 28 Sty 2018 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Wszystko fajnie, tylko takie aukcje wcale nie pojawiają się często, a np odzew na moją ofertę odpłatnego przygarnięcia statusu w SAS czy TK (czyli tam gdzie można podarować) tutaj na forum był zerowy. Jak ktoś robi 70-80kMil w M&M rocznie, to w szczególności gdzieś sporo wcześniej ma Silver'a, który w niektórych miejscach już daje np wejście do saloników. Dalej pozostaje kwestia co można sobie kupić za 70-80kMil, jeśli nie przeloty, to w ichniejszym sklepie. A co można alternatywnie zrobić z milami w A3. Których nie będzie 70tys, bo inaczej są liczone.

Chciałem tez zauważyć że 755EUR to nie jest 2000PLN. Wg mnie taka cena jest już chyba poza granicą opłacalności, ale to juz pewnie zależy kto gdzie lata, jak często korzysta z dodatkowego bagażu np.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka lubi ten post.
 
      
#226 PostWysłany: 29 Sty 2018 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
@marek2011 Dokładnie, mam znajomych co latają często w Swiss, LH, LO a jeden nawet chiny i Korea Płd.
Kilka razy im mówiłem, że można i po odbytym locie ale...co tam.
Można ich na przykład dopiąć do rodziny z zbierać punkty np w Ethiopianie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 29 Sty 2018 11:01 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@mahalnet
Nie wiem jak w Etiopianie, ale na pewno można w programach Aegeana i Egypt Air.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
 
      
#228 PostWysłany: 29 Sty 2018 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Mam pytanie, czy "kupując" sobie taki status gold, byłaby możliwość wejścia do saloników również, gdy zakupimy jakiś odcinek za mile?
Chodzi mi o sytuację, w której np. kupuję bilet na daną trasę za mile M&M ze standardowej karty, a przy wejściu do saloniku pokazuję "kupioną" kartę Star Alliance Gold?

Sam posiadam jedynie srebrną kartę M&M i wiem, że karty Gold przy aktualnych warunkach nigdy nie uda mi się osiągnąć, stąd moje pytanie :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
masta112 uważa post za pomocny.
 
      
#229 PostWysłany: 29 Sty 2018 12:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Tak, z każdym biletem na dowolne połączenie *A, pod warunkiem, że na danym lotnisku jest poczekalnia dla *G lub dana linia udostępnia wejście do poczekalni kontraktowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
arti88 uważa post za pomocny.
 
      
#230 PostWysłany: 29 Sty 2018 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Dla mnie właśnie to, że trzeba mieć bilet na *A jest dużym minusem i wolę jednak skorzystać z Priority Pass. Aczkolwiek Gold ma inne zalety, które się przydają, jak ktoś lata *A.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 29 Sty 2018 13:36 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Wszystko fajnie, tylko że:
- Lounge PriorityPass są zazwyczaj gorszej jakości niż lounge "sojuszowe"
- mają mniejszą dostępność na wielu lotniskach, przykładowo: życzę powodzenia w szukaniu PP w Oslo czy w Nowej Zelandii na domestic
- coraz częściej są w nich problemy z wejściem na zatłoczonych lotniskach:
https://thepointsguy.com/2017/02/priori ... ing-entry/
http://onemileatatime.boardingarea.com/ ... ss-lounge/

Sam mam PP Unlimited z mBanku a mimo to uważam, że opłaciło mi się przejście na *G.
PP używam już tylko wtedy kiedy muszę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Luke1976 uważa post za pomocny.
 
      
#232 PostWysłany: 29 Sty 2018 13:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
PP jest dobry uzupełnieniem kart statusowych, ale ich nie zastępuje.
Wszystko zależy kto, gdzie, ile i czym lata. Jeśli ktoś przykładowo robi kilkanaście lotów różnymi liniami ("co się trafi") rocznie, to IMO szkoda sobie zawracać głowy statusami, wtedy ewentualnie PP może być pomocny. Przy 100+ odcinkach na rok optyka się zmienia i wycena korzyści statusowych również.
Góra
 Profil Relacje PM off
Luke1976 lubi ten post.
 
      
#233 PostWysłany: 24 Lip 2018 00:53 

Rejestracja: 01 Mar 2018
Posty: 13
Ktoś wie gdzie w miare sensownej cenie istnieje mozliwość zakupu golda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 24 Lip 2018 01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Ebay.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#235 PostWysłany: 07 Sty 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
a testowal ktos z Was cos takiego:
https://www.ebay.com/itm/Star-Alliance- ... 2616453661

Gold na miesiac, pod konkretny lot (dziala ponoc na np. united, ale nie lufthanse czy lot)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 07 Sty 2019 17:18 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@Gregggor
I podałbyś im dane lotu PNR itd ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 07 Sty 2019 18:31 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Gregggor napisał(a):
a testowal ktos z Was cos takiego:
https://www.ebay.com/itm/Star-Alliance- ... 2616453661

Gold na miesiac, pod konkretny lot (dziala ponoc na np. united, ale nie lufthanse czy lot)




Z opisu można domniemywać, że nie działa na liniach które weryfikują status online. W praktyce zapewne generują kod 2D bez powiązania z istniejącym kontem. W elektronicznych kartach statusowych Star Alliance prawdodopobnie nie ma podpisu cyfrowego, co jest dużą słabością, bo wygenerowanie takiej karty jest trywialne.

Jak skorzystasz z saloniku - to twoje dane powiązane z fałszywym numerem zostają w systemie do celów rozliczeń między przewoźnikami.
Nie można wykluczyć że sprawa będzie miała w przyszłości bieg - gdy jedna linia odrzuci drugiej rozliczenie takiego wstępu. Co prawda mało prawdopodobne, że będą kogoś ścigać za 100 zł na drugim końcu świata.

Czyli w praktyce płacisz oszustom za fałszywy kod 2D z twoimi danymi. Dajesz zarobić złodziejom i sam okradasz linie w dodatku w bardzo głupi sposób, bo zostawiając swoje dane.

Odradzam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 17 Sty 2019 02:54 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Tyle informacji, ze prosze o pomoc w kilku szybkich pytaniach, bo juz sam nie wiem co robic i co sie oplaca
Mam obecnie status FT w M&M LOT (wylatałem 30 odcinkow). Status wazny do 2021. Latam często LOT, Swiss, Lufa.

1) Czy majac ten status do 2021 - nawet jesli w tym roku nie zrobie znowu 30 odcinkow, to FT i tak zostaje do 2021, tak?

Na Golda w M&M nie ma generalnie szans. A FT tak naprawdę niewiele daje. Wiec mysle gdzie najszybciej zrobic Golda.

2) Czy w Aegan faktycznie najlatwiej zrobic Golda przy takim lataniu?
3) Czy w moim przypadku, gdzie latam głównie grupą Lufthansy, też Aegan bedzie najlatwiejszy czy moze cos innego?
4) W lopatologicznym skrocie - wylatam te 20-30 lotow znow w tym roku, co jeszcze musze zrobic zeby miec Golda w Aeganie?

Dzieki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 17 Sty 2019 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
1) Jeżeli zrobisz w tym roku 30 odcinków to status przedłuży Ci się o kolejny rok, czyli do 3.2022
2) TAK
4) w Aegean nie liczą się odcinki tylko mile, poza tym musisz zrobić 4 odcinki Aegeanem
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 17 Sty 2019 07:50 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Status przedłuży się o kolejne 2 lata, do lutego 2023
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group