Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:02 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 3
Uwaga przy płaceniu kartą Master Card Alior Banku. Posiadam kartę Master Card do konta dolarowego wydaną przez Alior Bank i płacąc nią np w Tajlandi bank przeliczał mi USD na Bahty po normalnym kursie. Natomiast gdy zapłaciłem tą kartą dolarową za coś w Europie co było wycenione w Euro, ogarnęło mnie ogromne zdziwienie gdy mój rachunek został obciążony przelicznikiem około 1,42 USD/Euro gdy średni kurs w tym dniu był około 1,23 USD/Euro. Okazuje się, że Alior Bank przy płatnościach kartą dolarową za towar/usługę wycenianą w Euro przewalutowuje najpierw USD na złotówki po kursie kupna przez bank USD, co ciekawe jest dla tych płatności kartą stworzony nawet specjalny kurs w tabeli Alior Bank odbiegający znacznie na niekorzyść klienta ( SPREAD JEST 15% !!! ), od innych kursów tej samej waluty, Alior Bank stosuje w tabeli 4 różne kursy dla USD/PLN, następnie złotówki są przewalutowywane na Euro po paskarski specjalnym kursie (gdzie SPREAD ZNÓW WYNOSI 15% !!!).BANK TWIERDZI, ŻE NIE POSIAD KURSU USD/EURO !!! Jeszcze gorsza sytuacja jest gdy posiadamy kartę Master Card prowadzoną w Euro Alior Banku i zapłacimy nią za coś np w koronach Norweskich, wtedy są 3 przewalutowania, pierwsze z koron Norweskich na dolary, z dolarów na złotówki, ze złotówek na Euro, oczywiście WSZYSTKO PO SPECJALNYCH PASKARSKICH KURSACH, NIE POLECAM !!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Założyłeś konto, wystąpiłeś o kartę, użytkujesz ją - i to wszystko bez nie znajomości regulaminu i sposobu rozliczeń?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Byś się zapoznał wcześniej z regulaminem to byś wiedział, że w zwykłym Aliorze są właśnie takie zasady. Karty MC € używasz do płatności w €, karty dolarowej do płatności w $ i wszystkich walutach innych niż € i GBP. Jak zrobisz inaczej to masz podwójne przewalutowanie po dziadowskim kursie banku.
§ 10.4 regulaminu kart https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:8625ce ... iczych.pdf
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:33 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 3
Wątpię Żeby wszyscy czytali wszystkie regulaminy ZE ZROZUMIENIEM, opierałem się na słownych zapewnieniach pracownika Alior Banku, że przy karcie dolarowej nie ma żadnych dodatkowych prowizji przy płatnościach nią w INNYCH WALUTACH, faktycznie, przy płaceniu w Tajlandii karta dolarową tak było i kurs był taki sam jak w kantorze w Tajlandii i nie było żadnych dodatkowych przewalutowań, problem sie zaczął przy płaceniu karta dolarowa w Euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Obcokrajowiec przeczytał, i zrozumiał....
więc
Dura lex, sed lex
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:38 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@alek039 to po co czytać regulamin bez zrozumienia? To nie jest żaden wielki przekręt, praktycznie wszystkie karty mają podwójne przewalutowania. To nie żaden wieli haczyk, wystarczyło przeczytrać cennik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:46 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 3
w przypadku kart Master Card Aliora prowadzonych w dolarach amerykańskich nie ma żadnych podwójnych przewalutowań przy płatnościach we wszystkich walutach świata oprócz płatności w Euro i Funtach Brytyjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:08 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
mi raz euro wyszlo w alior po 4,92. z batow na dolary z dolarow na euro z euro na zlote.

proponuje Revolut i niech banki spadaja na drzewo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Cze 2018 20:23 

Rejestracja: 10 Cze 2018
Posty: 5
Ja lubie Aliora. A co do przewalutowania, to ze zwykłej karty Mbanku i konta PLN też zawsze robią podwójne więc jak masz inną walutę na karcie to nic dziwnego, że koszą. Ale nie ma co mieć pretensji, skoro karty wydają za darmo i można sobie wyrobić i USD i EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Cze 2018 12:47 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Czyli co? Krata multiwalutowa czy kilka kart jest lepsze? Mam kilka i nie jest lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Cze 2018 13:23 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
opcji jest kilka ale to wszystko jest opisane tu:

dla-podroznika,181,1454

generalnie dziś albo revolut, albo debetówka w Pekao SA (mastercard), debetówka w Envelo Banku (visa), albo kredytówka w Getin/Noble/Bank Pocztowy (tylko VISA)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Cze 2018 14:57 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
Koledzy, do tej pory podróżowałem po krajach gdzie nie ma EUR i tam płaciłem kartą walutową Alior banku w dolarach. Wychodziło to najkorzystniej.
04.07 wyjeżdżam do Włoch i dopiero teraz sprawdziłem, że płatność kartą Alior banku DOL to fatalne rozwiązanie..
Mam jeszcze karty:
-mbank World MasterCard
-zwykła mBank Visa debetowa
-ING Visa debetowa

nic innego raczej już nie zdążę ogarnąć do 04.07, więc pytanie którą z powyższych najlepiej płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Cze 2018 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
gotówką
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Cze 2018 15:11 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
Tak czytam, że chyba najlepiej będzie płacić kartą mBank Mastercard World bo tutaj mbank pobierze ode mnie 2% prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Cze 2018 15:13 

Rejestracja: 29 Sie 2014
Posty: 34
Witam,
@modessef1 - możesz w ing założyć sobie konto w EUR i podłączyć je do twojej karty którą tam posiadasz

https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wielowalutowa

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Cze 2018 15:21 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
@Freederm właśnie się o tym dowiedziałem i chciałem Was poinformować, dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Cze 2018 16:21 

Też chciałbym wyjaśnić małą ciekawostkę z Alior Banku. Wybierając kartą MC w USD szekle w bankomacie zablokowało mi o jakieś 6 dolarów więcej,podobnie było kilkanaście dni temu jak wybierałem lewy w Bułgarii. Po rozliczeniu transakcji kwota się wyrównywała i było ok. Tak samo było przy płatności kartą ,zawsze jakiś dolar więcej blokowało. Miłe panie z infolinii Aliora nie wiedziały o co chodzi?
Domyślam się że bank zabezpiecza się w ten sposób na wypadek solidnej zmiany kursu USD/ dana waluta
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Lut 2019 22:12 

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 1
Tydzień temu w Grecji miałem dziwną sytuację.

Posiadam kartę walutową Kantor Alior w EURO.
Wybierałem w greckim bankomacie 100 EURO.
Moje zdziwienie było ogromne jak się okazało, że pomimo
wybierania tej samej waluty z konta walutowego, zostało mi pobrane
18 EURO spreadu. Dzisiaj zaksięgowali...
Okazało się, że kwota została przeliczona przez USD !!??!!
Rozumiem jakbym mieszał walutami, albo wybierał z konta PLN, ale w tym przypadku to jest bez sensu.

W poniedziałek idę do banku złożyć reklamację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Lut 2019 22:53 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 56
Kilometry: 95 992
@PJoozek

może wybrałeś kurs gwarantowany przez bankomat, stąd możliwe podwójne przewalutowanie
karty aliora rozpoznawane są jako polskie więc PLN i jest proponowany kurs bankomatowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group