Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Sty 2018 16:35 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 2
Mam nadzieje ze to sa zarty, bo jesli prawda i kasuja za bagaz podreczny podczas gdy w momencie zawierania umowy byl w cenie - za to jest kryminal. Powiedzcie, ze to nie dzieje sie naprawde.... Pozdro. :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#102 PostWysłany: 15 Sty 2018 16:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Kryminał!

Dzwonić na W-11!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 15 Sty 2018 18:49 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 7
-- 15 Sty 2018 18:21 --

Stoimy w Ovdzie na odprawie i kolejka do małego okienka Raynaira aby dokupić bagaż podręczny. Przed wejściem pytają się czy ma się priorytet. Więc z kombinowaniem może być różnie. Zobaczymy co dalej i czy komuś się udało

-- 15 Sty 2018 18:49 --

Zaczynają się awantury przy ostatniej odprawie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 15 Sty 2018 18:51 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 6
Informacja prosto z lotniska Ovda...
Ludzie bez priorytetu są kierowani do okienka ryanaira, żeby taką opcję dokupić jeśli mają większy bagaż podręczny.
W kolejce po kontroli jest to kolejny raz weryfikowane.
Większy podręczny możesz zabrać tylko jeśli masz priorytet. Jeśli priorytetu nie masz to tylko torba 35x20x20, albo dopłata na lotnisku (40 euro w okienku- potwierdzone przez Pana, który stał za nami i taka kwotę płacił za dwie torby)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 15 Sty 2018 19:10 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 7
Z Priority wpuszczali normalnie z dwoma bagażami na pokład. Reszta- płać albo zostawiaj bagaż. Próbowali się ludzie kłócić, z tego co wiem- oprócz opóźnienia lotu nic nie ugrali.

Na drogę do Tel Avivu kupiłem Priority, na drogę powrotną niestety już nie mogę (bo wg Ryana już się wyprzedało na ten lot) i będę biedniejszy o 40 albo 50 euro...

15 stycznia 2018

Dzień dobry, Tomasz. W czym mogę pomóc?

Tomasz

Dzień dobry, chcialbym dokupić do swojego lotu pierwszeństwo wejścia z możliwością wniesienia bagażu podręcznego. Niestety na stronie widze informację że koszt to 0 EUR i nie mogę przejśc dalej

Zrzut ekranu 2018-01-15 o 14.21.36.png

Próbowałem w Chrome, Safari, na laptopie, na telefonie, w aplikacji mobilnej- wszędzie to samo

Monika K

Panie Tomaszu, z tego co widze to ta usługa jest już na ten lot wykupiona.

Tomasz

Jest to o tyle ważne, że zgodnie z ostatnimi zmianami nie będę miał wcale jak zabrać bagażu który już przywiozłem, a dopłacanie 40 euro za plecak w momencie gdy tyle kosztowały bilety dla 2 osób jest nieporozumieniem
Może mi Pani coś zaproponować?

Monika K

Panie Tomaszu, niestety w momencie kiedy usluga jest już wykupiona konieczne będzie nadanie bagażu do luku za opłatą.

Tomasz

Może mi to Pani jakoś wyjaśnić? W momencie gdy kupowałem bilety- miałem móc zabrać bezpłatnie 2 sztuki bagażu podręcznego.

Bezpłatne umieszczanie w luku- OK

Dopłata 30zł za priority żeby zrobić to co było obiecane za darmo w momencie zakupu biletu- średnio OK, ale kwota niewielka

Ale w tym momencie dopłata rzędu 160zł za coś co miało być w cenie biletu? To jest OK? To jest wasza nowa polityka?

Monika

Panie Tomaszu, w przypadku Izraela zostało to narzucone nam odgórnie względami bezpieczeństwa, dlatego musimy traktowac te wszystkie nadaane bagaże jako rejstrowane. Stąd ta opłata.

Tomasz

Tak, tylko przy priority jakoś regulacje bezpieczeństwa nie obowiązują? Dlaczego inne linie nie nakładają dodatkowych opłat na bilety kupione WSTECZ

Monika K

Panie Tomaszu, w naszym regulaminie jest informacja zawarta, że regulamin może ulec zmianie i pasażer musi zapoznawać się z jego aktualizacjami.

Tomasz

Ale to jest podstawowa część usługi za którą zapłaciłem!
Jak to jest możliwe? Możecie też Państwo mi powiedzieć, że zamiast do Poznania polecimy do Londynu chyba, że dopłacę 200zł to polecę do Poznania tak jak kupiłem bilet?

Monika K

Panie Tomaszu, tras lotów nie zmieniamy. Chyba, że w ostatniej chwilii lot zostaje przekierowany na inne lotnisko z powodu panujących warunkow atmosferycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 15 Sty 2018 19:38 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Ja nie mogę.... Oni się nadają na bojkot konsumencki. Chyba zacznę ich omijać szerokim łukiem, chociaż fajnych tras szkoda...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 15 Sty 2018 19:42 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Byłem kilka razy w Eilacie zarówno FR i W6. Przy ostatniej wizycie w zeszłym tyg. trzymali mnie ponad 40 minut, na pokład wszedłem ostatni.
Moja teoria na ten chaos jest taka, że służba bezpieczeństwa na lotnisku w Izraelu nie zezwala na pakowanie bagażu do luku na płycie lotniska (tak jak to odbywa się zazwyczaj w eu) Bagaże podręczne dostają przy kontroli naklejki i na każdym etapie sprawdzają czy zgadza się ich ilość i muszą być wewnątrz. Te rejestowane idą orzez osobne skanery i są w kontrolowany sposób umieszczane w luku. Obecie przed startem jest ponowna kontrola podręcznych przez strażnika.
Obstawiam, że w ten sposób Ryan chce spełnić warunki przewozu bagażu w sytuacji gdy ich loty są bardziej wypełnione od wizza, który przecież niczego nie zmienił... Co z kolei nie trzyma się qpy w kontekście "security reasons"... Jak wszyscy to wszyscy?
Nie zazdroszczę wam...


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 15 Sty 2018 20:21 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 7
Ja już dla zasady, nawet za darmo, nigdy z nimi nie polecę. I historię opowiem wszystkim znajomym. Zmiana kosztu podróży x2 w momencie odprawy to jest żart.

Jeśli się sprzedało bilety to należy dotrzymać warunków na jakich zostały kupione. Kropka. Niech sobie robią dopłaty jakie chcą, ale informują ludzi przy zakupie. Nie przy odprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacekwoj16 lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 15 Sty 2018 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Jak myślicie, jaka będzie opinia ULC ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 15 Sty 2018 20:55 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 7
Powołują się na możliwość zmiany regulaminu jednak w regulaminie jedyny fragment dotyczący Izraela dotyczy zakazu przewozu zwierząt. Obecnie jedyna oficjalna informacja o dodatkowych kosztach pojawia się z momencie odprawy...
Na stronie brak informacji, w regulaminie linii również.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 15 Sty 2018 21:29 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Przeklejone z czatu, proszę zwrócić na ostatnie zdanie :) Oni potrafią działać wstecz.

Witamy w Ryanair Live Chat
Aleksandra Sk
Support Agent
Aleksandra Sk
Dzień dobry, Jarek S. W czym mogę pomóc?

Jarek S
Witam! Jaka jest aktualna polityka bagażowa obowiązująca na lotach z/do Izraela? Chodzi mi głównie o bagaż podręczny.
Aleksandra Sk
Każdy pasażer lecący do Izraela może wziąc ze sobą na pokład 1 małą torbę podróżną o wymierach 35 x 20 x 20 cm. Dodatkowo pasażerowie posiadający Priority Boarding mogą zabrać na pokład małą walizkę o wymierach 55x40x20 cm do 10 kg.
Pasażerowie, którzy nie wykupili usługi Prority Boarding mogą:
- wykupić Priority Boarding
- wykupić bagaż rejestrowany
- opłacić nadanie dużego bagażu podręcznego przy stanowisku odprawy za 25 EUR bądź przy bramkach za 50 EUR.

Uwaga - do 15.01.2018 zarówno przy stanowisku odprawy jak i przy bramkach nie będzie pobierana opłata za nadanie bagażu do luku, bagaż podręczny będzie nadany bezpłatnie.

Jarek S
Czy wykupienie Priority daje mi gwarancję zabrania bagażu o wymiarach 55x40x20 bez dodatkowych opłat (oprócz oczywiście kosztu Priority) ?
Aleksandra Sk
tak

Jarek S
nie ma tutaj zastosowania zasada że pierwsze 90 osób może zabrać taki bagaż?
Aleksandra Sk
liczba priority boarding też jest ograniczona - maxymalnie 90 na lot

Jarek S
jeśli 90 osób wykupi priority opcja takiego zakupu zniknie, czy sprzedajecie nieograniczoną ilość priority na lot?
chodzi mi o to czy jeśli uda mi się wykupić priority mam gwarancję zabrania dodatkowego bagażu?
Aleksandra Sk
z priority ma pan gwarancję zabrania bagażu na pokład, lecz może się zdażyć tak, że priority na dany lot nie będzie już dostępne (bo wyprzedane)

Jarek S
4:00 pm
ok, mam do Pani jeszcze jedno pytanie. W momencie zakupu nie zostałem poinformowany o takich warunkach, w jaki sposób mogę uzyskać zwrot kosztów biletu i odstąpić od umowy?
Przeczytana
Aleksandra Sk
niestety nie jest to możliwe, gdyż zgodnie z prawem irlandzkim, zmiany regulaminu działają wstecz

Jarek S
dziękuję za rozmowę
Dostarczona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 15 Sty 2018 22:16 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Czy te szopki dzieją się tylko z/do Israela , czy inne kierunki też tak mają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 15 Sty 2018 22:47 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 688
Loty: 194
Kilometry: 167 870
niebieski
Z Izraela tylko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 16 Sty 2018 00:53 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 47
Niestety znalazłem tę informację w regulaminie Ryanaira...
http://razturaztam.pl/2018/01/16/dodatk ... h-ryanair/
_________________
marcinerbel90@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 16 Sty 2018 01:01 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Jeżeli to się utrzyma, to życzę LOTowi, aby przy obecnych stawkach za loty do Izreala, skutecznie wypędził Ryanaira na tasach Izreal-Polska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 16 Sty 2018 08:36 

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 15
Loty: 146
Kilometry: 293 028
Hej,

Wczoraj wracałem z Eilatu.
Faktycznie przed kontrolą bagażu - pracownicy Ryanaira sprawdzali karty pokładowe - tych z walizkami bez Priority wysyłali do okienka - co ciekawe wszyscy opowiadali, że musieli zapłącić 40Euro, a nie 25Euro!!!!!!
Moja dziewczyna miała Priority, ja natomiast nie - nawet nie mogłem go dokupić dla siebie bo wyskakiwał błąd - oboje mieliśmy plecaki o wymiarach mniej więcej - 20x30x50cm - oboje weszliśmy bez problemu... Ale nie wiem - czy ja miałem szczęście, czy w przypadku małych plecaków jako jedynego bagażu mają jakąś tolerancję - bo każdy kto miał dwa bagaże lub walizkę bez priority - musiał płacić....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 16 Sty 2018 09:00 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
To się dałem naciąć. Wychodzi na to, że pierwszeństwo wejścia należy kupić na lot z Izraela. Kupiłem w dwie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 16 Sty 2018 11:19 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 3
Jak jest z tym "priorytet w dwie strony". Teraz rozmawiałem na chacie z ryanair i dostałem informację że priority musi być w 2 strony aby zabrać 2 bagaże podręczne (nie zależy mi żeby szły na pokład) .
(Lecę z Krk). Czy z Krakowa można wyleceń z 2 torbami bez priority ?

PROSZĘ nie piszcie "wydaje mi się". Niech wypowiadają się osoby które leciały. (2 pierwsze strony tego tematu są tego typu)

btw, ryan na stronie PL nie umieścił informacji o tym w regulamienie, nie ma też informacji w FAQ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 16 Sty 2018 11:32 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 7
W dniu kiedy dowiedziałem się o obowiązku dokupienia priorytetu nie było ani słowa w regulaminie przewoźnika o ww. zmianach.
Print screeny zostały wysłane razem ze skargą do UOKIKu.
Tak jak pisałem wcześniej totalna dezinfomacja mailowa - raz piszą, że opłata 25 euro po czym na innym dokumencie 40.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 16 Sty 2018 11:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Marcin Stępień czy napisali z jakiej racji każą ci płacić priority w obie strony? Bo oba loty na jednej rezerwacji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group