Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#41 PostWysłany: 08 Sty 2018 01:59 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
-- 08 Sty 2018 00:54 --

witam zna ktos aktualne ceny na Filipinach bylem przed 2 laty to pewnie troche sie zmienilo, jeszcze by mnie interesowaly ceny na lotniskach w Pekinie i Rijadzie i na Mauritiusie :D od siebie dodam Cabo Verde lokalne niezle 1e Marlboro 2,3 e , Bolivia ok 2e Chile ok 4e Nowa Zelandia 16e i podobno znowu podrozaly :roll: Korea ok 4e , na lotnisku 2e Seszele 9e Marlboro w supermarkecie na lotnisku 2e

-- 08 Sty 2018 00:59 --

oooo moze ktos wie czy na tranzycie w Rijadzie jest palarnia? podobno jest nowy terminal ale mam sprzeczne informacje , a mam 7 godzinnego stopa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#42 PostWysłany: 08 Sty 2018 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
benhen napisał(a):
moze ktos wie czy na tranzycie w Rijadzie jest palarnia? podobno jest nowy terminal ale mam sprzeczne informacje , a mam 7 godzinnego stopa

Riyadh King Khalid International Airport Smoking Lounge

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#43 PostWysłany: 13 Sty 2018 02:48 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Wykorzystam nieco temat.....w obrębie krajów ue można przewozić ileś tam wagonów papierosów....chyba 4. Czy ta liczba dotyczy papierosów tylko z banderolą kraju ue czy np też takich z Ukrainy? Będę chciał z takowymi lecieć i stąd moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#44 PostWysłany: 13 Sty 2018 02:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
przeszukaj internety

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/ch ... id,tm.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#45 PostWysłany: 13 Sty 2018 03:13 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Tyle, że tam leciał poza Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#46 PostWysłany: 13 Sty 2018 03:16 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
security jest jedno
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#47 PostWysłany: 13 Sty 2018 03:30 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
ind_globtroter napisał(a):
Wykorzystam nieco temat.....w obrębie krajów ue można przewozić ileś tam wagonów papierosów....chyba 4. Czy ta liczba dotyczy papierosów tylko z banderolą kraju ue czy np też takich z Ukrainy? Będę chciał z takowymi lecieć i stąd moje pytanie.


4 kartony tylko z polska banderola. Z ukraińska nie wolno ich wywozić z kraju jeśli Cię złapią to lipa konfiskata fajek i duża kara, za 5 kartonów może być i 1000 zeta
Sprawdzają fajki w bagażu głównym często a zawsze prawie w podręcznym.
Z jakiego lotniska chcesz lecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#48 PostWysłany: 13 Sty 2018 08:52 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Wskażcie słaby punkt mojego rozumowania, sytuacja czysto teoretyczna:
Kupuję w Kijowie 10 paczek papierosów na mieście (200 sztuk) i wkładam je do bagażu podręcznego (innego nie mam). Przechodzę kontrolę bezpieczeństwa z tymi papierosami i w strefie bezcłowej kupuję dla przykładu 30 paczek (600 sztuk), które od razu wkładam do bagażu podręcznego. Mam w sumie 40 paczek, czyli 800 sztuk. Przy wpuszczaniu na pokład już mnie nie sprawdzają, w samolocie nie sprawdzają, po wyjściu z samolotu tym bardziej nikt mi nie grzebie w podręcznym.
Pomijam fakt opłacalności nabycia papierosów w strefie bezcłowej w Kijowie i zapewne konieczność rozerwania torby z zakupami i przepakowania papierosów do podręcznego, co jest zapewne nielegalne. Taka sytuacja jest możliwa? Bo według mnie tak. Wiem, że w razie czego narażam się na konfiskaty, mandaty itp., ale przecież nie ma okazji do sprawdzenia zawartości mojego bagażu podręcznego po przejściu przez security.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#49 PostWysłany: 13 Sty 2018 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tom Stedd napisał(a):
Wskażcie słaby punkt mojego rozumowania


@Tom Stedd propunuje rzucic, albo mocno ograniczyc palenie.
Zdrowia i pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 13 Sty 2018 09:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#50 PostWysłany: 13 Sty 2018 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Mistrzu, w Kijowie możesz na bezcłówce kupić i 10 wagonów.
Przeczytaj sobie prawo celne polskie i zasady wwozu do naszego kraju papierosów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#51 PostWysłany: 13 Sty 2018 09:38 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Po pierwsze - nie palę.
Po drugie - rozmawiałem z celnikiem i wiem, że można samolotem wwieźć 200 sztuk papierosów.
Po trzecie - pytanie ma charakter czysto teoretyczny i "złote" rady nie są konieczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#52 PostWysłany: 13 Sty 2018 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
@Tom Stedd ale to dział "luźne gatki"... tyko po to powstał -> "złote rady"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#53 PostWysłany: 13 Sty 2018 10:35 

Tom Stedd napisał(a):
Wskażcie słaby punkt mojego rozumowania, sytuacja czysto teoretyczna:
Kupuję w Kijowie 10 paczek papierosów na mieście (200 sztuk) i wkładam je do bagażu podręcznego (innego nie mam). Przechodzę kontrolę bezpieczeństwa z tymi papierosami i w strefie bezcłowej kupuję dla przykładu 30 paczek (600 sztuk), które od razu wkładam do bagażu podręcznego. Mam w sumie 40 paczek, czyli 800 sztuk. Przy wpuszczaniu na pokład już mnie nie sprawdzają, w samolocie nie sprawdzają, po wyjściu z samolotu tym bardziej nikt mi nie grzebie w podręcznym.
Pomijam fakt opłacalności nabycia papierosów w strefie bezcłowej w Kijowie i zapewne konieczność rozerwania torby z zakupami i przepakowania papierosów do podręcznego, co jest zapewne nielegalne. Taka sytuacja jest możliwa? Bo według mnie tak. Wiem, że w razie czego narażam się na konfiskaty, mandaty itp., ale przecież nie ma okazji do sprawdzenia zawartości mojego bagażu podręcznego po przejściu przez security.

Z
Do podręcznego możesz napchać na Ukrainie tyle fajek, ile Ci się zmieści. Kupione na mieście czy na lotnisku.
Po przylocie do Polski, po kontroli paszportowej , stoi sobie celnik i to on może sprawdzić , co masz w bagażu. Wolno tylko 1 wagon 200 sztuk.
Mi raz wzięli plecak do kontroli.
I tu jest słaby punkt Twojego sprytnego planu.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#54 PostWysłany: 13 Sty 2018 10:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Anonymous napisał(a):

Po przylocie do Polski, po kontroli paszportowej , stoi sobie celnik i to on może sprawdzić , co masz w bagażu. Wolno tylko 1 wagon 200 sztuk.
Mi raz wzięli plecak do kontroli.

Po przylocie zwłaszcza z Ukrainy i Gruzji tego typu losowe kontrole są dość częste ;) Dodatkowy 1 karton można zaryzykować jak masz priority i drugi mały typu "damska torebka"-zazwyczaj tam już nie szukają, jednak małe ale...zawsze jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#55 PostWysłany: 13 Sty 2018 11:43 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2048
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
A w jakiej cenie fajki na bezcłowce na Boryspolu? Podrożały po nowym roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#56 PostWysłany: 13 Sty 2018 16:26 

Rejestracja: 06 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 72
Kilometry: 202 046
Zambia- fajki po 2 zł...tylko trzeba wiedzieć gdzie kupić ,....Pacific Blue
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#57 PostWysłany: 13 Sty 2018 16:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Bangkok LM miekka paczka 60 thb-mniej niz 6,5 pln twarda 10 na lotnisku tyle samo, ale tylko twarde paczki maja
Kuala Lumpur "popularne w PL marki" 10-17 pln dobrze,ze zrobilem zapas
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#58 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Uganda: fajki lokalne ponizej 1USD, w Kampala 3000 UGX, Marlboro ok. 7000 UGX, a jak mowisz Swahili mozna jeszcze taniej.
That's East Africa. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#59 PostWysłany: 14 Sty 2018 08:39 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
To ze sa tanie ńie znaczy, ze da sie je palic. Np fajki z Birmy ksztujace w Bangkoku 5 pln są tak okrutne, ze Marlboro z wileniaka ( miejsce w Warszawie gdzie sprzedaja ukrainskie czesto podrobione fajki) to przy nich Sobranie.


Ps taka tajska dygresja, uwazajcie kupujac fajki LM blue sa dwa rodzaje menthol blue i blue=light obie paczki niebieskie tylko te mentholowe maja taki zielony metaliczny przeblysk, pani w sklepie tez sie pomylila 2 razy.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Papieroski 18+
#60 PostWysłany: 14 Sty 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
oskiboski napisał(a):
To ze sa tanie ńie znaczy, ze da sie je palic. Np fajki z Birmy ksztujace w Bangkoku 5 pln są tak okrutne, ze Marlboro z wileniaka ( miejsce w Warszawie gdzie sprzedaja ukrainskie czesto podrobione fajki) to przy nich Sobranie.

@oskiboski, jak chce sie palic i nie ma dostepu to i z herbaty skrecisz.
Podobno z zielonej sa nieszkodliwe. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], swazi oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group