Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kart PP z polskich banków nie można mieć w wersji elektronicznej

Pytania dotyczące Saloników znajdziecie tu:
Saloniki (lotniskowe) - wątek zbiorczy

Aktualna sytuacja salonikowa (otwarty/zamknięty) w trakcie Covid-19
The Global Travel Recovery map


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2186 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 110  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
U mnie dolary działały jeszcze na koniec listopada. Ale karta zamówiona w tamtym okresie jeszcze nie doszła:( a to prezent dla teścia był na gwiazdkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#602 PostWysłany: 07 Sty 2018 15:35 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
ten sam termin, nie doszła, zamówiłem nową
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 07 Sty 2018 16:31 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
dziabulek napisał(a):
U mnie dolary działały jeszcze na koniec listopada. Ale karta zamówiona w tamtym okresie jeszcze nie doszła:( a to prezent dla teścia był na gwiazdkę.


Nie przeszkadza Ci to korzystać z saloników? Być może przed świętami mieli większą ilość zamówień...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 07 Sty 2018 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Wszystko na temat korzystania wiem. Ale fakt, faktem, ze dla teścia liczy się plastik w dłoni i nic na to nie poradzę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#605 PostWysłany: 07 Sty 2018 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
dziabulek napisał(a):
U mnie dolary działały jeszcze na koniec listopada. Ale karta zamówiona w tamtym okresie jeszcze nie doszła:( a to prezent dla teścia był na gwiazdkę.

Standard. Mój duplikat też idzie drugi miesiąc...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2010
Posty: 340
złoty
O, nawet z szukajki nie musiałem korzystać :lol: Też czekam na kartę od końca listopada i właśnie się zastanawiałem czy jeszcze nie wysłali, czy poczta zgubiła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 10 Sty 2018 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Zamówiona 23.11 dotarła dzisiaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 10 Sty 2018 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@dziabulek, dziwne ze tak dlugo, zamowilem na poczatku grudnia i po kilku dniach byla.
Moze byly problemy z platnoscia?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 11 Sty 2018 13:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 10 Sty 2018 23:44 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Pytanie bardzo ogólne i wiem, że każdy może mieć inną opinię, ale zastanawiam sie na zakupem PP, w roku lotów mam średnio 15-20, ale to różnie bywa. Czy bez zawahania polecilibyście zakup?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 10 Sty 2018 23:46 

Bez wahania to nie, bo saloniki są różne w zależności od krajów. Jak latasz po Europie, to bym nie polecił.
Góra
 PM off  
      
#611 PostWysłany: 10 Sty 2018 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Yep. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 11 Sty 2018 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@cccc nie było problemów z płatnością. Szczerze mówiąc nie mam pojecia dlaczego tak długo szła i kiedy została nadana.
@ansbach1 mam podobną ilość lotów i zdecydowałem się na kartę 10 wejść. Co prawda nie zawsze sobie możesz pozwolić na wizytę, ale kiedy jest naprawdę taka potrzeba wykorzystujesz wejście. W przypadku "promo" dolarowych wychodzi ok 45 zł za wejście. Także nie ma tragedii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 11 Sty 2018 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
dziabulek napisał(a):
W przypadku "promo" dolarowych wychodzi ok 45 zł za wejście.

Te liczy normalnie w funtach.

Opłacalność PP poniżej 30-40 wizyt zależy od indywidualnego podejścia, jak i lotnisk z których latamy.

W Europie są super lounge (No1 LHR T3), całkiem-całkiem (WAW Preludium, STN), średnie (BRU, BUD), ale niestety większość jest zupełnie badziewna (CRL, CGN, BGY). Tutaj zastosowałem klasyfikację pod względem jedzenia/picia/komfortu, aczkolwiek w każdej masz free wifi, względny spokój, możliwość kimnięcia i podładowania laptopa bez szukania "miejscówek" i obaw o kradzież. Jeśli masz wolną gotówkę i szukasz tylko właśnie wymienionych (a nie żeby się nażreć i nachapać do syta), to bierz w ciemno. Plus jest taki, że zwykle można z nich skorzystać (jeszcze) - w przeciwieństwie do USA, gdzie najczęściej są w innym terminalu i tylko w godzinach od-do. Chociaż na drugim "końcu" - w Azji - lounge wyglądają lepiej. Więc zależy dokąd podróżujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 11 Sty 2018 09:56 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Zdarzylo mi sie juz korzystać z salonikow i mniej wiecej wiem jak wyglądają. W lutym mam RTW i głównie z tego powodu myślę o PP alternatywą jest korzystanie z restauracji, ale ze wzgledu na wiekszy komfort i chyba stosunkowo niskie koszty nawet przy gorszych salonikach, pomyślałem o PP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 11 Sty 2018 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
To już zależy od lotnisk (i terminali!) oraz czasu spędzonego na czekaniu. W przypadku RTW to miły dodatek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 11 Sty 2018 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@ansbach1 ja bym nie byl taki kategoryczny jak @Don_Bartoss...
kilka przykladow z brzegu:
Warszawa - WAW/WMI(do kiedy jeszcze dzialalo) - WAW/Preludium - bardzo OK, WAW/Bolero - juz znacznie slabiej, WMI - jeszcze slabiej....
Bruksela - BRU vs. CRL - BRU Diamond Longue - calkiem OK (bez fahejrewkow ale OK), CRL - The Longue - jedna z wiekszych pomylek w EU
Bangkok - BKK/DMK - pelno salonikow Miracle ok.10szt. ale na glowe bija je AirFrance/KLM a w szczegolnosci OmanAir; DMK - saloniki Miracle sa OK ale znowu na glowe bija je Coral'e
itd, itp....
Tak wiec przy 15-20 pobytach w odpowiednich przybytkach powinno sie 'oplacic' Zwlaszcza jak zrobisz szybka kalkulacje kosztow. Wejscie indywidualne 'z ulicy' do tych saolonikow kosztuje okolo 20-25EUR, zjedzenie w restauracji na lotniskach podobnie. Czy to bedzie taniej niz roczny koszt PP...?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 11 Sty 2018 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
dziabulek napisał(a):
@cccc nie było problemów z płatnością. Szczerze mówiąc nie mam pojecia dlaczego tak długo szła i kiedy została nadana.

Moze sprawdzaja, czy nie jestes w ktoryms saloniku na czarnej liscie, a przy tej ilosci to moze potrwac. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 11 Sty 2018 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Z własnego doświadczenia na sporą część lotów jestem praktycznie na styk, tak więc doliczając dojście do saloniku i dojście do bramki, to zostaje czasu na szybką kawę z ewentualnymi dodatkami. Tak na prawdę sprawdza się przy przesiadkach przy których nie masz czasu wyjść na miasto, przy dojeździe na lotnisko z dużym wyprzedzeniem i nie zawsze gdy lot Ci się spóźnia, a no i planując pobyt w saloniku przed długim lotem na którym nie masz posiłku w gratisie. Więc przy kilkunastu lotach mogę założyć, że potrzebujesz wejścia na kilka, choć fajnie mieć opcję no limit. Mi wystarcza ok. 5 wejść rocznie, choć w sumie myślałem o tej opcji, ale dopóki mam te kilka wejść w gratisie to nie dokupuje PP, zmieniłoby się to przy założeniu, że zmieniają mi warunki przy kartach.

ansbach1 napisał(a):
Pytanie bardzo ogólne i wiem, że każdy może mieć inną opinię, ale zastanawiam sie na zakupem PP, w roku lotów mam średnio 15-20, ale to różnie bywa. Czy bez zawahania polecilibyście zakup?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 11 Sty 2018 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Rzeczywiscie nie zawsze jest czas. ;)
W ZRH brakowalo czasu, rano mocne, podwojne espresso i croissant z reguly wystarcza, w NY nie skorzystalem, gdyz za kazdym razem byl na innym terminal i nie bylo az tak wiele czasu, w HK moze czas byl, ale znalazlem swietna hinduska restauracje, podobnie bylo na LHR.
Nie pamietam ile zaplacilem w restauracjach, musialbym sprawdzic rachunki.
Od polowy grudnia na 8 przelotow skorzystalem tylko raz w Doha, ale bylo sporo ludzi.
Czy sie tak naprawde oplaca, zalezy ile przelotow i wolnego czasu, mysle ze nalezaloby przeanalizowac przez dluzszy okres czasu, ale fajne restauracje kusza na lotniskach. :D
Pozdrawiam i milego popoludnia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 11 Sty 2018 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
To ja też się pożalę:)
Postarałem się o PP z WBK, wiadomo, bieda ale zawsze:
podróż do NYC - nie było czasu
podróż do PTY - odpada, z trójką dzieci szkoda zachodu (AMS/FRA/BOG/FRA)
podróż do BGO - szkoda gadać
podróż do TLV - tutaj udało się wejść mi + żonie, dzieci zostały z babcią na placu zabaw (ale tylko dlatego, że LO miał opóźnienie 2h)
służbowa do WAW - lipa, zapomniałem karty ze sobą, na miejscu dowiedziałem się, że moja karta nie działa jak jej się nie pokazuje, fotka w telefonie nie starczyła

Tak więc jak ktoś lata solo to ok, ale jak w opcji grupowej to już mniej.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
ansbach1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2186 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 110  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group