Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 451 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 31 Gru 2017 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
Cytuj:
4. Czy po Krakowie i Lublinie easyJet w 2018 roku pojawi się lub zapowie swoją obecność na kolejnym lotnisku w Polsce?
Kloskowski: Może nieco kontrowersyjnie odpowiem, że NIE.


Moje marzenia o GDN - SXF legły w gruzach :cry: Mógł chociaż powiedzieć "być może" albo "nie wykluczone" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#62 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Nowe kierunki nowymi kierunkami, ale jak tak spojrzeć ile kierunków po cichu zostanie usuniętych w najbliższym czasie:

Glasgow (od połowy stycznia)
Frankfurt Hahn
Groningen
Molde (wszystkie od marca)

i dodać to, co odpadło od listopada:

Bruksela Charleroi
WAW 3 razy dziennie
Berlin
Bergen SAS-em
Radom ;)

+ na zimę nie wróciło Grenoble, Newcastle jest już tylko na lato

No tak mam wrażenie, że tyle co nowego doszło, to praktycznie tyle samo odpadło. W porównaniu do KTW to wygląda to tak sobie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
pytanie, kiedy ogłoszą wyniki za 2017.
Jak będzie mniej niż 4,2 mln, to poprosimy o usunięcie "prestiżu" z tematu wątku :P
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nie ma już z Bergen SASu? Leciałem na koniec października i teraz byłem nawet trochę zdziwiony, że mi nie wyszukało, ale jakoś się nad tym nie zatrzymałem. Szkoda. Fajne wieczorne połączenie było, z sensowną godziną przylotu, łapiącą się jeszcze na kolejki i pociągi.
+1 do „prestiżu”
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 04 Sty 2018 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Nigdzie się oczywiście nikt tym nie pochwalił, ale szukałem ręcznie na stronie SASu, a potem jeszcze znalazłem na innej podstronie opis "Oferujemy tanie bilety na loty do Bergen z pięciu polskich miast: Gdańska, Warszawy, Poznania, Katowic i Wrocławia z jedną przesiadką". W przypadku Arlandy piszą "bezpośrednie z Gdańska, oraz podróż z przesiadką z Warszawy, Poznania i Wrocławia".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 10 Sty 2018 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
podesłane przez @Szyn3k : https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zm ... op13794686

to rozpoznali źródło problemu :lol:

Ale Wiedeń... 8-)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 10 Sty 2018 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Ostatnio byłem świadkiem jak kilka osób nie zdążyło na samolot. Zawsze staram się być na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przyjechałem ok. 1,5 wcześniej i zdążyłem na styk. Grupa dziewczyn, która stała za mną do security miała jakiś tam zapas czasowy, ale niestety nie zdążyła. Po dojściu pod gate okazało się, że jest zamknięty. Najpierw kłótnie, awantury, później płacz i zrezygnowanie. Przykry widok :(

Ale żeby nie było, my tu o prestiżu.
No więc, za fly4free.pl ;)
Cytuj:
Historyczny sukces Gdańska!

W kategorii najmniejszych lotnisk (obsługujących od 2,5 do 5 mln pasażerów rocznie) znalazło się lotnisko w Gdańsku.Port lotniczy im. Lecha Wałęsy znalazł się na 10. miejscu ze współczynnikiem punktualności 85,13 proc. i jest to jego debiut w czołówce zestawienia. Przypomnijmy, że w październiku w rankingu OAG On-Time Performance oprócz Gdańska wyróżnione zostały też lotniska w Poznaniu i Wrocławiu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Sty 2018 11:01 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
niestety sporym problemem w GDN jest security, które często operuje na małej ilości stanowisk, a kolejka winie się daleko za szklaną ścianą. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że mając ok. 1h zapasu można się spóźnić na lot lub być na styk. To dla mnie duży minus GDN, szczególnie dla krajówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Sty 2018 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Przypadek o którym pisałem to poranny szczyt. Otwarte wszystkie stanowiska a i tak ponad godzina kiblowania, mimo, że security naprawdę się uwijało. Jak nieraz obserwuję ludzi/pasażerów to ręce opadają. Gro osób jest po prostu nierozgarniętych.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Sty 2018 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Zazwyczaj czekam po 5 rano koło 20-25 minut przed security, ale w ostatni weekend sierpnia było chyba z 15 rzędów za szkłem, ludzi aż do wejścia na lotnisko. Poszliśmy od razu do rzędu przy szklanej ścianie, w takim wypadku lepszej opcji nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Sty 2018 11:35 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
na każdym lotnisku są nierozgarnięci pasażerowie, a skoro wszystkie security były czynne i oznaczało to 1h+ czekania to znaczy, że lotnisko się zapycha i trzeba zwiększyć ilość bramek. Nie ma co liczyć na ogarnięcie się wszystkich pasażerów, tak to po prostu wygląda.
Nigdy nie latam z GDN rano tylko na powrotach popołudniowo-wieczornych i jeszcze nie widziałem wszystkich czynnych stanowisk. Wtedy są czynne dwa, trzy max, do tego priority wiecznie (prawie) puste. W WAW jak zapychają się stanowiska regularne, to dopuszczają do priority partiami, w GDN nie spotkałem się z tym nigdy. Smutne, że przez takie podejście (prestiżowego?) lotniska ludzie nie zdążają na loty...
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 10 Sty 2018 11:38 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W Gdańsku na priority wysyłają osoby, które mają bardzo mało czasu do wylotu, natomiast "standardowych" pasażerów faktycznie nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 10 Sty 2018 11:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A czy pojawienie się godzinę przed odlotem w przypadku FT dalej wystarcza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 10 Sty 2018 11:55 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
jak masz wejście na priority to zdążysz spokojnie, to security jest zawsze puste
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 10 Sty 2018 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
Niestety, wypada i się zgodzić z przedmówcami, że o ile standard i wizualny wygląd lotniska w Gdańsku jest na światowym poziomie, to już samo zarządzanie pozostawia wiele do życzenia. Poniżej lista moich uwag:
-Nowe przejście przez sklep bezcłowy, kluczenie, mało miejsca, ewidentnie nastawienie na wyciskanie pieniędzy
-Kolejki do security, to jest NIE do zaakceptowania
-Mój ostatni wjazd na parking lotniskowy P2 zakończył się wjazdem na P1 przez brak oznakowania. Gburowaty Pan z Interparking powiedział że wina jest moja i mam płacić. Nie chodzi o 3,50 (czy ile tam) które musiałem zapłacić o obsługę, brak oznakowania, gburowatą obsługę, wyciskanie pieniędzy
-No i oczywiście, brak możliwości sensownego dojazdu do lotniska w godzinach wieczornych. Słaby rozkład PKM-ki do Gdyni, brak autobusu do Gdyni
-brak darmowej wody pitnej, ale to akurat standard chyba wszędzie w Europie

Natomiast na plus: prawie zawsze ludzie z samolotu są wysyłani do terminala na piechotę, skończyło się bezsensowne jeżdżenie autobusami 10 metrów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 10 Sty 2018 13:30 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
ja przeżyję wiele, przejście przez sklep - OK, lotnisko musi zarabiać, rozumiem to. Ale nie dają szansy ludziom wydać pieniędzy na tym lotnisku! Bezsensowne czekanie w kolejce na security eliminuje klientów sklepów i restauracji, bo każdy później leci ile sił pod gate żeby zdążyć na swój lot. To jest główny problem tego lotniska - kolejki na security.
Komunikacja na/z lotnisko podejrzewam, że jest poza gestią lotniska, choć moim zdaniem jest przyzwoicie biorąc pod uwagę rozmiar tego lotniska.
Zamiast wody wolałbym lepszy business lounge z czymś więcej niż czipsami i przedwczorajszymi kanapkami...
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To nie jest problem security, tylko tego że samoloty wylatują prawie jednocześnie. Wygląda że Wizzair wykupił sobie pólgodzinny slot 6-6:30 i wszystko na raz idzie. Niegramotność ludzi faktycznie jest wszędzie, chociaż (pewnie będzie to odebrane źle na tym forum) mam wrażenie że mniejszy problem jest przy regularnych liniach, i tutaj znowu w grę wchodzi kumulacja lotów tanimi liniami w jednym czasie.
Chociaż przyznaję sie bez bicia, że ostatnio sam wygenerowałem kilkuminutowe zatwardzenie na swojej linii, moja młodzież nie wytrzymała napięcia i... zemdlała tuż po przejsciu przez skaner. Była akcja ;) Szczęśliwie mieliśmy zauważalny zapas czasowy, bo nie obyło się bez medyka i próby przekonywania nas że lepiej nie lecieć. Tutaj akurat na plus dla lotniska - zareagowali profesjonalnie, pomoc i opieka udzielona szybko i adekwatnie do sytuacji. Chociaż nie ukrywam że wolałbym takich rzeczy nie testować...

Co do priority to tam gość często jest dochodzący z boku, może dlatego że jest pusto. Ale trudno to traktować jako dodatkową linię.

Jeśli za miałbym uzupełnić powyższą listę minusów (chociaż to już trochę marudzenie), to uważam, że to trochę wstyd, że trzeba biegać po płycie lotniska, naprawdę pojedyncze samoloty są wpinane do rękawów. Po kiego grzyba te wszystkie rękawy budowali, skoro nikt z tego nie korzysta? Zresztą również w WAW jest to zauważalne, połowa rękawów pusta, a samoloty stoją z boku. Tutaj wracamy do wspominanych przeze mnie wcześniej schodów. Wychodzi się na płytę lotniska, żeby wejść schodami do niedoczepionego rękawa, żeby zaraz za nim zejść (tym razem klaustrofobiczne wąskimi - ciekawe co w przypadku paniki...) schodami z powrotem na dół, po bagaże. Nie ma to jak mała przebieżka po locie, samo zdrowie... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:52 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Samoloty wylatują masowo o 6., żeby zapewnić jak największe wykorzystanie maszyn, gdyż zarabiają one tylko wtedy, gdy latają. Skoro Wizz ma bodajże 6 czy więcej samolotów zbazowanych w Gdańsku, nic dziwnego, że wszystkie startują najszybciej jak to możliwe.

Co do rękawów, to jest dodatkowy koszt i czas. Tanie linie oszczędzają na wszystkim, nie stać ich na luksus rękawów.

Gdy kupowano rękawy, spodziewano się potężnej ekspansji OLT Express, które miało z nich korzystać masowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 11 Sty 2018 13:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
chcieliscie prestizu to prosze: :-)

Polskie lotnisko w pierwszej 10. prestiżowego zestawienia "najlepszych na świecie".

http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,1388 ... .html#Prze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 11 Sty 2018 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@silvershark
Ja przecież wiem dlaczego tanie linie nie korzystają z rękawów. Nietanie zresztą również. Nie mam też przekonania że lotnisko było planowane pod OLT - to też miałby być tanie linie, a sama inwestycja była rozpoczęta sporo wcześniej zanim wykluł się pomysł OLT.
Pisałem powyższe z punktu widzenia pasażera, którego gania się po schodach, w deszczu czy śniegu. Mi to nie odpowiada.
Dlaczego taki W6 w Gdańsku z rękawów nie korzysta, ale jak doleci np do Stavanger to już i owszem? Przecież to też za darmo nie jest.
Albo u nas mają ceny z czapki, albo jesteśmy traktowani jak "murzyni", a może oba na raz.
W każdym razie dla mnie tego typu detale robią właśnie prestiż, a nie to że tyle ludzi sie przewinęło. Przez Stansted też pewnie przewineły sie miliony ludzi, a trudno nazwać to lotnisko prestiżowym z różnych powodów. Ale pewnie tutaj miarka prestiżu jest "lokalna", które lotnisko jest najfajniejsze w kraju. Szkoda że pasażerowie z tych lotnisk często latają jednak za granicę i porównują w szerszej skali.

Ale nic to, prestiżowe czy nie, mam po drodze, więc będę korzystał tak długo jak długo będą sensowne połączenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 451 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group