Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.siepomaga.pl/julia-klimowicz

[spoiler:38voicic][size=150:38voicic][b:38voicic]W jaki sposób można pomóc:[/b:38voicic][/size:38voicic]
1. Wpłata na subkonto w Fundacji - info pod linkiem :
https://www.kawalek-nieba.pl/matylda-klimowicz/ - tutaj 100% wpłaty ma być przeznaczone na leczenie Matyldy
2. Mamy też zbiórkę na siepomaga.pl :
https://www.siepomaga.pl/matyldaklimowicz
3. Można przekazać 1% swojego podatku :
W PIT wpisujemy KRS: 0000382243 koniecznie z dopiskiem w polu cel szczegółowy : 1155 pomoc dla Matyldy Klimowicz
4. Można wysłać SMS pod numer 75165 o treści POMOC 8263 ( koszt 5zł plus VAT) z czego 4,85zł wpływa na konto Matyldy
5. Można brać udział w aukcjach: http://charytatywni.allegro.pl/listing? ... oseId=3607
lub wrzucać swoje rzeczy ta licytacje na ten cel
6. Po sugestiach wrzucam też swoje konto gdyby ktoś chciał w ten sposób wpłacić:
Piotr Klimowicz
ul. Tęczowa 24i2 62-064 Plewiska
nr rach: 51 2490 0005 0000 4000 4125 3999
7. Jestem otwarty na wszelkie pomysły, sugestie itp. Świat nie takie rzeczy widział więc jestem pewien,że się uda!
Co do cegiełek - chciałem zrobić właśnie opcje kup teraz ale pokazuje mi tylko licytacje i w 1 licytacji mogę zrobić tylko 1 szt. Napiszę do allegro jak to zrobić w formie KUP TERAZ i uzupełnię jak się uda.
Jeszcze raz z całego serca dziękuję![/spoiler:38voicic]

Historia choroby:
[spoiler:38voicic]Wada,którą ma moja córeczka jest rzadka - średnio rodzi się ok. 10 dzieci rocznie w Polsce z czego każdy przypadek jest inny. Do 2015r dzieci z tą wadą leciały na leczenie z NFZ do USA. Od 2 lat nie jest to możliwe. Mam kontakt z większością rodziców,którzy mają ten sam problem co my. Od nich też znam szacunkowy koszt operacji i rehabilitacji. Mam też kontakt z Polką,która pracuje u Paleya ( zatrudniona ze względu na sporą ilość pacjentów z Polski) Po korespondencji oraz wysłaniu dokumentacji medycznej dr.Paley potwierdził,że jest w stanie pomóc Matyldzie
Koszta naszego leczenia będziemy znać dokładnie na początku lutego bo 24.01 jedziemy na konsultacje do Monachium ( wtedy przylatuje do DE Paley) i po tej konsultacji dostaniemy kosztorys, termin operacji i plan leczenia do 15 roku życia.
Matylda w tej chwili ma 3 m-ce. Idealny czas na 1 operację ( docelowo będzie ich 3 lub 4 do 14 roku życia) jest wiek dziecka 18 m-cy. Z jednej strony mamy więc około rok czasu na zbiórkę ( na pół roku przed operacją trzeba za nią zapłacić by zaklepać miejsce). Z drugiej strony czasu nie ma bo potrzebuję uzbierać ok 50 tyś/miesięcznie.
Na bieżąco można śledzić informacje na Facebooku - Matylda Klimowicz. Jeśli możecie to polubcie i udostępniajcie dalej.
Podstawowa informacja - wyjazd na operację i rehabilitacje tam daje nam 100% pewności,że Matylda będzie normalnie chodzić...Kto chce może poszukać informacji o tym doktorze, robi cuda.... Z Polski warto znaleźć choćby- Julka Piskorska to dziewczynka,którą leczył dr.Paley.
W TV niedawno były 3 zbiórki dla dzieci z podobną wadą co u nas.[/spoiler:38voicic]


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:34 

-- 05 Sty 2018 15:33 --

generalnie jeśli chodzi o WOŚP, które ma wielki bank do pomocy to bym się zgodził, ale tu w przypadku rodziców działających samodzielnie bujanie się z drobnymi sumami egzotycznych w sumie walut nie za bardzo ma sens, ale nie mówię nie ...a nuż choć jest sporo podanych możliwości pomocy czy wsparcia w pomocy

-- 05 Sty 2018 15:34 --

Anonymous napisał(a):
Pabloo napisał(a):
Myślę, że dodawanie roboty rodzicom małego niepełnosprawnego niemowlaka i zaganianie ich do szukania kantorów, które wymienią im filipińskie peso albo egipskie funty na kilka złotych to nieporozumienie. Sensowniejsze będzie samodzielne wymienienie tych pieniędzy i po prostu wpłata na konto danej kwoty.


Latanie po kantorach w celu wymiany 10 lirów tureckich faktycznie pozbawione jest sensu, również dla kogoś, kto te 10 lirów aktualnie posiada. Natomiast jak będziesz miał 10x10, to już wygląda zupełnie inaczej. Nie musi przecież z każdym banknotem lecieć do kantoru, można zaczekać miesiąc i udać się z większym plikiem. A jeżeli pomysł spotka się z aprobatą użytkowników i samego zainteresowanego, to powinno się uzbierać trochę.
Góra
 PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:43 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Anonymous napisał(a):
W WIKI link charytatywni do zmiany na właściwy z postu klimas

http://charytatywni.allegro.pl/listing? ... oseId=3607


Ten co jest źle wklejono i odsyła do wszystkich aukcji WOŚP dzięki @Zeus

@pabloo co do wymiany walut racja, co do niepełnosprawności w ogóle: po prostu potrzeba masy kasy na drogie operacje by naprawić błąd natury (wada taka, że jako infant brzdąc generalnie z tego co pamiętam z reportażu o podobnym przypadku taki dzieciak wychowuje się i dorasta jak każde inne dziecko, tyle, że stopa do naprawienia przez geniuszy chirurgii)

co do 1% trzeba tylko wpisywać do pit jak ktoś ma taką możliwość, wpłynie coś koło sierpnia-września, ale to nieważne byle wpłynęło w dużej ilości


dokładnie tak. Na tą chwilę nie odczuwamy tej niepełnosprawności - mała nóżki nie używa. Problemy zaczną się kiedy będzie chciała wstawać, zaczynać chodzić itp.Bo wtedy zaczynają się problemy z koślawością kolan, bioderek, problemy z plecami...Dlatego tak ważne aby trafić do fachowca,który po prostu zna się na tej wadzie.Ten czas chcemy więc max wykorzystać na zebranie funduszy. Kwestie organizacyjne póki co mamy ogarnięte - fundacje, ZUS itp. Teraz tylko po konsultacji zmienimy zbiórkę na siepomaga.pl uruchomić szereg akcji - nie chciałbym tylko zbierać kasy tylko starać się robić coś dla innych. W grudniu były kiermasze świąteczne, koncerty gdzie ludzie miło spędzali czas jednocześnie pomagając.
W planach są też turnieje - dla dzieci czy kręgle dla dorosłych połączone z licytacją gadgetów, wieczór filmowy itp.
Chciałbym dostać się też do jakieś znanej osoby - nie po kasę ale żeby wspomógł akcję zdjęciem czy wrzuceniem u siebie posta np. na FB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Hej, i ode mnie poszła aukcja;-)
http://charytatywni.allegro.pl/b-pawlik ... y-i5844439
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:50 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Wintermute napisał(a):
uruchamiam wśród znajomych akcję "prześlij 1% podatku"
pytanie kiedy te pieniądze wpłyną z US?


z tego co się dowiadywałem pieniądze z US są na subkontach w fundacjach w okolicy października więc ok - nie mówiąc o tym,że czeka nas 3 lub 4 operacje do tego rehabilitacje, ortezy itp więc.....studnia bez dna do wieku ok. 15 lat Matyldy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:58 

Dobra.
Żeby zachęcić innych, a cel szczytny ( sam mam tròjkę potomstwa, na szczęście wszystkie zdrowe). A @ klimasa dobrze kojarzę z forum.
Przelewam stówę PLN na zdrowie małej.
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Sty 2018 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Może jakiś gadżet F4F tak jak były koszulki ostatnio, ale z doliczoną cegiełką?
Myślę, że jeśli ktoś ma wydać 20zł na cegiełkę czyli da fakto na nic (fizycznego) to wolałby koszulkę za 40zł, czapkę za 30zł albo bluzę za 100zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Sty 2018 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
To dobry pomysł, ja sam z chęcią bym również w taki sposób pomógł!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Sty 2018 19:23 

Panowie: Albo pomagasz bezwarunkowo albo nie

A te koszulki, czapka bluza to gdybyś ty/wy np. znalazł sponsora, a tak zmuszasz do ewentualnych dodatkowych kosztów rodziców

Ale tak uważacie i ja to szanuję choć nie rozumiem, takie moje przemyślenia z boku
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Sty 2018 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Dlatego dodałem słowo "również", które oznacza jeszcze dodatkową pomoc, jako coś extra. Zwykły przelew również poszedł :)

Mam nadzieję, że się uda! Trzymam kciuki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Sty 2018 19:40 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 166
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Pieniądze z 1% urzędy skarbowe przekazują na konto stowarzyszeń i fundacji dopiero w lipcu (info z pierwszej ręki ;) ) Jeżeli to cykl operacji to troszkę się uzbiera. Ale to tylko kropelka. Od osoby- w zależności od przychodu - z 1% wychodzi średnio ok 50 zł.
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie


Ostatnio edytowany przez marttynna, 05 Sty 2018 19:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Sty 2018 19:42 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Operacja tak jak pisałem wcześniej planowana jest na ok 18 m-c życia więc wszystko za wpłynie z PIT-ów zdążymy wykorzystać na tą 1 operację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Sty 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Anonymous napisał(a):
Panowie: Albo pomagasz bezwarunkowo albo nie


gorzej jeśli większość stwierdzi, że nie. Dlatego warto zastosować przynętę ;)
Ja pracuję na 2 etaty, ale jeśli wypali taka oddolna inicjatywa jak z koszulkami f4f i będzie spinał to ktoś z Krakowa, to deklaruję pomoc przy pakowaniu, adresowaniu itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Sty 2018 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Zielony plecak F4F.

http://charytatywni.allegro.pl/unikatow ... x-i5854732

Zapraszam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Sty 2018 13:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
I dla kolekcjonerów pocztówek :)

http://charytatywni.allegro.pl/pocztowk ... a-i5855110
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Sty 2018 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
-- 06 Sty 2018 12:53 --

Zestaw "wypoczynkowy" kolei NSB

http://charytatywni.allegro.pl/zestaw-p ... b-i5855182

-- 06 Sty 2018 13:19 --

Koc Air China

http://charytatywni.allegro.pl/koc-air-china-i5855425
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Sty 2018 15:25 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 24
Loty: 25
Kilometry: 86 997
klimas napisał(a):
Anonymous napisał(a):
W WIKI link charytatywni do zmiany na właściwy z postu klimas

http://charytatywni.allegro.pl/listing? ... oseId=3607


Ten co jest źle wklejono i odsyła do wszystkich aukcji WOŚP dzięki @Zeus

@pabloo co do wymiany walut racja, co do niepełnosprawności w ogóle: po prostu potrzeba masy kasy na drogie operacje by naprawić błąd natury (wada taka, że jako infant brzdąc generalnie z tego co pamiętam z reportażu o podobnym przypadku taki dzieciak wychowuje się i dorasta jak każde inne dziecko, tyle, że stopa do naprawienia przez geniuszy chirurgii)

co do 1% trzeba tylko wpisywać do pit jak ktoś ma taką możliwość, wpłynie coś koło sierpnia-września, ale to nieważne byle wpłynęło w dużej ilości


dokładnie tak. Na tą chwilę nie odczuwamy tej niepełnosprawności - mała nóżki nie używa. Problemy zaczną się kiedy będzie chciała wstawać, zaczynać chodzić itp.Bo wtedy zaczynają się problemy z koślawością kolan, bioderek, problemy z plecami...Dlatego tak ważne aby trafić do fachowca,który po prostu zna się na tej wadzie.Ten czas chcemy więc max wykorzystać na zebranie funduszy. Kwestie organizacyjne póki co mamy ogarnięte - fundacje, ZUS itp. Teraz tylko po konsultacji zmienimy zbiórkę na siepomaga.pl uruchomić szereg akcji - nie chciałbym tylko zbierać kasy tylko starać się robić coś dla innych. W grudniu były kiermasze świąteczne, koncerty gdzie ludzie miło spędzali czas jednocześnie pomagając.
W planach są też turnieje - dla dzieci czy kręgle dla dorosłych połączone z licytacją gadgetów, wieczór filmowy itp.
Chciałbym dostać się też do jakieś znanej osoby - nie po kasę ale żeby wspomógł akcję zdjęciem czy wrzuceniem u siebie posta np. na FB


Pracuję w hotelu, gdzie często nocują znane osoby (sportowcy, piosenkarze, aktorzy). Może uda mi się kogoś namówić. Nie jestem w stanie określić tylko, kiedy następnym razem kogoś takiego spotkam (może to być za tydzień, a może i za 3 miesiące). Czy mógłbyś na wszelki wypadek podać jakiegoś gotowca, którego ktoś taki mógłby wrzucić na fb?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:34 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Mili moi - więcej czynów niż pisania. Ja licytuję/kupuję potrfel od @tom971
Wystawcie tak samo drobne rzeczy których realnie nie potrzebujecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Sty 2018 19:56 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 166
Loty: 90
Kilometry: 124 797
I nasza rodzinna cegiełka na leczenie ślicznej Matyldy:
http://charytatywni.allegro.pl/obraz-ol ... a-i5861230
Nie korzystam z portali społecznościowych ale myślę, że trzeba te aukcje rozpowszechnić-kto może niech działa ;)
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Sty 2018 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
http://charytatywni.allegro.pl/kosmetyk ... a-i5867224

Takie tam mandarynkowe :) swiezutkie..

@jolkah do dzieła w Novo ;P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Sty 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 490
Ode mnie 2 aukcje

1. Jeśli komuś nie uda się wylicytować modelu KLM od @Zeus albo będzie chciał mieć oba to model Embraera KLMu: http://charytatywni.allegro.pl/klm-embr ... 0-i5878900

2. Smycz Katowice Airport: http://charytatywni.allegro.pl/smycz-ka ... e-i5878690

P.S. Myślę, że można by zebrać wszystkie linki w 1 poście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group