Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 451 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Wrz 2017 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@Zeus ten news, to chyba tutaj można przenieść 8-)

lotnisko-z-prestizem,15,107897&p=964270&hilit=presti%C5%BC#p964270
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#42 PostWysłany: 25 Wrz 2017 15:08 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tylko nie wiem, czy ten McD to aż taki prestiż ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 25 Wrz 2017 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Zależy czy będą uznawać kupony ;)

Tak - prestiż

Nie - brak prestiżu
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 25 Wrz 2017 16:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
i jakie ceny:

ceny zwykle - brak prestizu

ceny lotniskowe - prestiz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 11 Paź 2017 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
GDN ogłosiło wynik za okres styczeń-wrzesień 2017: 3 559 522 pasażerów, co daje wzrost 16% do analogicznego okresu 2016.

Niby fajnie, ale tempo wzrostu nieco spadnie, kiedy skończą się już niebawem krajówki FR ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 11 Paź 2017 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
Widzę prestiż rośnie :D Najpierw Lizbona, potem Tromso, teraz już trochę mniej prestiżowe Ateny ale coś się ruszyło i w końcu są trasy nie tylko dla pracowników. Za jakiś czas prestiż podniesie się jeszcze bardziej. Lotnisko w Gdańsku zyska... myjnię samochodową :lol: Dobra, teraz bardziej na poważnie, szykuje się też większa inwestycja. W przyszłym roku ma zacząć się wyburzanie starego terminala, a zacząć budowa nowej części po drugiej stronie (od strony wieży meteo). Nowa część ma być skończona w 2020. No na pewno nie będzie ona wielkości T2 ale nie ma co ukrywać jest to już dosyć poważna zmiana.
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 13 Lis 2017 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
No rośnie prestiż rośnie
ILS cat. III na jesień 2018
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 19 Gru 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
czy codzienne KBP, o 4 rano to wzrost prestiżu ? ;)
a serio: to spoko, nawet o takiej godzinie.

ja tam czekam na Bodo albo jakiś Narvik jeszcze do kompletu :D
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 19 Gru 2017 15:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@marcino123 przecież jest jeszcze tyle lotnisk nie obstawionych w Norwegii i Szwecji! Do kompletu jeszcze daleko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 19 Gru 2017 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Cytuj:
ja tam czekam na Bodo albo jakiś Narvik jeszcze do kompletu :D


Dokładnie :!: Ale lepiej np. Wyspy Owcze albo Grenlandię ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 20 Gru 2017 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Gdańsk rośnie w siłę. Lufthansa od sezonu letniego zwiększa częstotliwość lotów do MUC i FRA łącznie o 11 rejsów tygodniowo.

http://www.airport.gdansk.pl/airport/ne ... anska.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 20 Gru 2017 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
A rozkład letni to mniej więcej od kiedy? Pytam, bo mamy już bilety LH na majówkę i ciekaw jestem, czy i ewentualnie jak ta zwiększona częstotliwość wpłynie na ceny w tym okresie (od dłuższego czasu horrendalne). Jeśli się okaże, że spadną, to pewnie będę żałował, że nie poczekałem...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Gru 2017 16:53 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Letni rozkład jakoś od 25 marca 2018r.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 21 Gru 2017 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jako stały bywalec mam jakoś przeciwne odczucia do co prestiżu. Od wkurzających dupereli jak konieczność biegania po wąskich schodach z walizkami, o niskich sufitach nie wspominając (nowy terminal, "ścieżka" z rękawa do ruletek z bagażami), przez brak możliwości korzystania z salonika przy lotach SAS (niby nie wina lotniska, ale nie zmienia to faktu) przez kompletne olewanie "nocnych marków", czyli brak możliwości wydostania się z lotniska, a w zasadzie z miasta w ogóle - przyloty po 23ciej LH, SAS czy inny WIZ, a tutaj zero pociągu do miasta, z którego i tak jest zero pociągu w Polskę. Co więcej o takiej porze nie ma w zasadzie możliwości wypożyczenia samochodu na lotnisku. To znaczy - jest teoretycznie za jakąś skromną dopłatą 150PLN za fatygę. Teoretycznie, ponieważ wypożyczalnia regularnie odpowiada "przykro nam ale nie mamy pracownika który mógłby w tym czasie wydać samochód".
Zresztą w nocy deficyt pracowników nie tylko wypożyczalni, ale również sortowni. Jak się zbiegły dwa samoloty na raz, to nie wyjechała sztuka walizki, dopóki nie skończyli wyładowywać drugiego samolotu - 20 minut czekania na pierwszą torbę, o 1szej w nocy, do obsłużenia raptem dwa samoloty.

Tak więc można się poklepywać po plecach, jak to superduper, a w odbiorze regularnie korzystającego Kowalskiego efekt wow po otwarciu nowego terminala dawno minął i teraz krzywa stabilnie opadająca.
A - jeszcze ostatnia przeróbka wymuszająca przechodzenie przez sklepy. Fantastyczne, zawsze o tym marzyłem....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ponchek lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 21 Gru 2017 17:08 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Te przechodzenie przez sklep to rzeczywiście porażka. Na wielu innych lotniskach, na których zastosowano to rozwiązanie, zwykle idzie się do przodu. Tu trzeba kluczyć, zawracać itd.
Dojazd na/z lotniska w niestandardowych godzinach to kolejny przykład życia w oderwaniu od otaczającej rzeczywistości.
Wydawało mi się, że z wydawaniem bagażu się poprawiło, bo kiedyś to był dramat. Ale ostatnio latałem bez, więc może znowu wróciło do "normalności".
Salonik jest otwarty do 21:00 - jest masa lotów w późniejszych godzinach.

Na pewno wiele zmieniło się na plus, ale ciągle jeszcze jest sporo do zrobienia/poprawienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 21 Gru 2017 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z bagażami zazwyczaj jest lepiej. Tutaj wprost było słychać że najpierw ktoś buszował "za firanką" przy 'tamtych' bagażach, a później przyszli do nas. Spodziewam się że pewnie 2-3 chłopaków tylko było, samoloty wg planu powinny były się rozjechać o 15 minut i by było git. Ale przyleciały razem i sie system zatkał. Zakładam że wcześniej w ciągu dnia jest więcej ekip i to odbywa sie płynnie.
Braki w komunikacji 'nocnej' sprawiają że ostatnio zaczynam być stałym klientem tamtejszego Hamptona. Jak tak dalej pójdzie to sobie kawalerkę na mieście wynajme ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 21 Gru 2017 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Panowie wróćcie do pierwszego postu z tego wątku a ten "prestiż" zrozumiecie ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 21 Gru 2017 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Spoko, wątek śledzę od początku, tak mnie tylko naszło bo akurat ostatnio kilka razy ćwiczyłem.
Problemy o których piszę w zasadzie dotyczą wszystkich lotnisk w PL (to znaczy tych z których lata więcej niz 2-3 samoloty dziennie), po nocy tak samo nie mam pociągu z Wawy czy z innego Poznania. Tyle że w Wawie to chociaż wypożyczalnia do ciemnej nocy jest otwarta. A w Gdańsku ostatnio musiałem nockę na lotnisku zrobić, zeby rano odebrać samochód, którym miałem 2h jazdy. Trochę wkurzające. Dobrze że chociaż w ramach "przeprosin za odmowę realizacji dodatkowo płatnej usługi odbioru samochodu poza typowymi godzinami pracy lotniska" dostałem dodatkową zniżkę do należnej zniżki, do płatnego upgrade'u auta ;-) Czy jakoś tak. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Gru 2017 22:48 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Zbudują CPL to zatęsknicie za tym "prestiżowym" GDN...
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 21 Gru 2017 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Z bagażami zazwyczaj jest lepiej. Tutaj wprost było słychać że najpierw ktoś buszował "za firanką" przy 'tamtych' bagażach, a później przyszli do nas. Spodziewam się że pewnie 2-3 chłopaków tylko było, samoloty wg planu powinny były się rozjechać o 15 minut i by było git. Ale przyleciały razem i sie system zatkał. Zakładam że wcześniej w ciągu dnia jest więcej ekip i to odbywa sie płynnie.
Braki w komunikacji 'nocnej' sprawiają że ostatnio zaczynam być stałym klientem tamtejszego Hamptona. Jak tak dalej pójdzie to sobie kawalerkę na mieście wynajme ;-)


Tak się składa, że jako student w wakacje pracowałem na lotnisku na płycie, zresztą w weekendy nadal tam bywam i trochę wiem jak wyglądają sprawy z bagażami i obsługą samolotów. Mówiąc krótko, pod tym względem prestiżu to tam nie ma :lol: Rzeczywiście przy wyładowywaniu bagaży na taśmę jest 2-3 chłopaków, przy czym 3 jest za dnia (i to nie zawsze), wieczorem 2. Nie ma więcej ekip. Tam bez względu na porę dnia nie ma więcej niż 3 ludzi od wyładowywania.

edit: Jeszcze w ramach wyjaśnienia. Zależy to też od samolotu. Inna firma obsługuje LOT i inna wszystkie pozostałe samoloty. Ja piszę o tych pozostałych.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 451 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group