Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 06 Gru 2017 20:59 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Geotrip w mojej ocenie masz wszystko ok i możesz skorzystać z 144h wizy w Szanghaju
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
GeoTrip lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#402 PostWysłany: 06 Gru 2017 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Lecialem w zeszlym roku na trasie USM-BKK-PEK-KIX. Stop w Pekinie byl bez wizy w ramach TWOV.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 06 Gru 2017 23:10 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
w moim przypadku nie można rozwiać wątpliwości więc przystaje na wyrobieniu wizy na dwukrotny wjazd
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 07 Gru 2017 13:32 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 2
Loty: 8
Kilometry: 14 678
Ja się trochę pogubiłam odnośnie trzeciego regionu czy on może być taki sam w obie strony?
Jeżeli lecę:
Geneva-Munich-Pekin (15h)- Manila
i w drogę powrotną tak samo Manila- Pekin (15h)- Munich- Geneva
to czy dostanę w dwie strony wizę tranzytową na lotnisku? Mogę wybrać także opcję w jedną stronę bez przesiadki w Munichu bezpośrednio z Pekinu do Genevy czy nie ma to znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 07 Gru 2017 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Nie ma znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 07 Gru 2017 13:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tak, jest to lot z Europy do Azji Płd.-Wsch i z powrotem, więc są to różne regiony. Nie ma znaczenia, czy Wylot/lądowanie jest z Genewy czy z Monachium (to jest poprawna nazwa).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 07 Gru 2017 13:45 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 2
Loty: 8
Kilometry: 14 678
Dziękuję za szybką odpowiedz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 07 Gru 2017 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Cały wczorajszy dzień zmarnowałem na próby dodzwonienia się do chińskiej ambasady bądź oczekując na odpowiedź na moje maile z zapytaniami.

Urząd otwarty był w godzinach 9-11 więc postanowiłem wyjechać z domu skoro świt i przed ambasadę dotarłem tuż przed 8 rano. Grzecznie zająłem miejsce jako piąty w kolejce i czekałem na rozwój wydarzeń. Tuż przed 9-tą okazało się , że wszyscy czterej panowie przede mną w kolejce to pośrednicy , którzy załatwiają wizy dla ... kilkunastu innych osób.
Ambasada została otwarta tuż przed godziną 9-tą i wszyscy udali się po "numerki".
W ten sposób z piątego miejsca w kolejce "zrobiłem się " 17....
A za mną weszło jeszcze około 20-25 osób.

Kiedy przyszła na mnie kolej, rozłożyłem przed urzędnikiem ambasady swoje bilety lotnicze, wypełnione wnioski wizowe dla 4 osób, potwierdzenie zabukowania noclegu w Szanghaju.

Urzędnik sprawdził, iż mój bilet odpowiada trasie Warszawa - Kambodża - Shanghaj - Wietnam - Warszawa i poinstruował iż WIZY NIE SĄ NAM DO NICZEGO POTRZEBNE !
Na lotnisku w Chinach mam udać się po odbiór darmowych wiz 144 godzinnych !

Po prostu zostały spełnione 2 warunki:
1. Przylatuję do Chin z Kambodży a potem lecę do Wietnamu ( czyli kraju trzeciego ).
2. Wszystkie loty mam na 1 bilecie.

Gdybym miał 4 pojedyncze bilety a nie 1 bilet na wszystkie loty - musiałbym składać wniosek o wizy.


Pozdrawiam forumowiczów.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#409 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No to jesteś krok do przodu :)
Oby tylko urzędnik na granicy nie miał innego zdania (nie sugeruję, że tak musi być). Najlepiej by było, gdybyś miał jakiś kwit z ambasady, ale podejrzewam, że nie byliby skłonni do wydania czegoś takiego.
A jak już szczęśliwie wrócisz z Chin, potwierdź, że nie było kłopotów - będzie wskazówka na przyszłość.
Miłej podróży :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:06 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
RKS1926 napisał(a):
Gdybym miał 4 pojedyncze bilety a nie 1 bilet na wszystkie loty - musiałbym składać wniosek o wizy.


dzięki za podzielenie się tą informacją na forum, jednak chyba nikt do końca nie wie jak jest naprawdę, nawet ambasada.
Leciałem przez PVG na dwóch różnych biletach: Europa-PVG-Europa, a na drugim bilecie PVG-MNL-PVG i w obu przypadkach miałem darmową wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Ludzie...

Bo to lot A-B-C-B-A
A - Europa
B - Chiny
C - Azja/Oceania
Więc darmowa wiza się kwalifikuje bo się liczy jako A-B-C

ALE

A/C - B - A/C Już nie, bo z tego samego regionu.

Tyle tej fizyki kwantowej. Nie rozumiem jak można z tego zrobić aż 22 strony o.O
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
ale wczoraj mi tego jasno nie napisałeś, że nie potrzebujemy wizy tylko odsyłałeś do poprzednich stron, na których większość ludzi pisała, że potrzebna ...
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
RKS1926 napisał(a):

mam identyczną sytuację:

23.12 Ho Chi Minh - Shanghai
26.12 Shanghai - Phnom Penh

łapię się na darmową wizę 144 godziny czy nie ?


Nie dodałeś Warszawa, było samo SGN-PVG-PNH, więc z skąd miałem wiedzieć ze to wszystko na jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:47 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
Zeus napisał(a):

B-C-B Już nie, bo z tego samego regionu.



PVG-MNL-PVG się kwalifikowała w moim przypadku, więc to też nie jest poprawna definicja regionu.
Dolot do PVG na oddzielnym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Poprawiłem :)
@opo jeden bilet PVG-MNL-PVG? Czy w pakiecie z biletem z skąd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:58 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
tak jak pisałem:
1. bilet:
Europa --> stop ~72h PVG --> ~miesiąc później Europa

2. bilet:
PVG-MNL-PVG

na podstawie niezależnego drugiego biletu do MNL dostałem wizę na lotnisku w obu kierunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:59 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
A czy RKS1916 ma wszystko na jednej rezerwacji czy z Warszawy leci do "Azji" i z "Azji" do Warszawy a druga rezerwacja to Azja-Chiny-Azja? I wtedy już się nie łapie? Bo tak analizuje to teraz i posty Zeusa i reszty i nie ogarniam
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 07 Gru 2017 17:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
na podstawie swojego doświadczenia stwierdzam, że żadne regiony nie są brane pod uwagę. Zakładam, że zacytowany angielski opis mówi o regionach ale w Chinach (np. w PVG można podróżować z dwóch lotnisk, więc jest to nazwane "regionem").
Najważniejsze, aby mieć bilet do Chin i dalej bez żadnej przesiadki w Chinach do dowolnego kraju trzeciego (włączając np. HKG i Tajwan). Nie jest przy tym istotne czy cała podróż znajduje się na jednym czy na dwóch biletach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 07 Gru 2017 17:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Może być przesiadka w Chinach, ale trzeba zmieścić się w 24h od czasu lądowania (poza CN) do wylotu dalej od CN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 07 Gru 2017 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Urzędnik sprawdził, iż mój bilet odpowiada trasie Warszawa - Kambodża - Shanghaj - Wietnam - Warszawa i poinstruował iż WIZY NIE SĄ NAM DO NICZEGO POTRZEBNE !
Na lotnisku w Chinach mam udać się po odbiór darmowych wiz 144 godzinnych !

Uściślając - pokazałem 1 blankiet z Emirates ( bilet Warszawa - Dubaj - Kambodża - Dubaj - Warszawa ) oraz drugi blankiet z China Air i Vietnam Air ( bilet Kambodża - Wietnam - Shanghaj - Kambodża) i urzędnik powiedział że wiza nie jest potrzebna.

Chyba specjalnie w błąd mnie nie wprowadził ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group