Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Autem w Palestynie
#1 PostWysłany: 06 Gru 2017 23:07 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 14
Biorę auto w Izraelu i chciałem na 2 dni wjechac na teren Autonomii. Izraelskie wypożyczalnie nie dają ubezpieczenia na Palestynę. Jak i gdzie mogę wykupić sobie na te dwa dni ubezpieczenie na auto z wypożyczalni ważne w Palestynie? Macie jakieś doświadczenie i wiedzę ? Proszę o radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#2 PostWysłany: 06 Gru 2017 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Nie kupisz takiego ubezpieczenia. Jak wpożyczalnia zakazuje wjazdu do Palestyny, to żadne ubezpieczenie tego nie zmieni.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#3 PostWysłany: 06 Gru 2017 23:44 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Z izraelskimi numerami może być wesoło w Palestynie, szczególnie po ostatnich słowach Trumpa. Może lepiej pojeździć po Palestynie taksówką albo transportem publicznym?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#4 PostWysłany: 06 Gru 2017 23:48 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
arek400 napisał(a):
Biorę auto w Izraelu i chciałem na 2 dni wjechac na teren Autonomii. Izraelskie wypożyczalnie nie dają ubezpieczenia na Palestynę. Jak i gdzie mogę wykupić sobie na te dwa dni ubezpieczenie na auto z wypożyczalni ważne w Palestynie? Macie jakieś doświadczenie i wiedzę ? Proszę o radę.


Włos Ci raczej z głowy nie spadnie, pytaliśmy o to będąc autem w Jerychu. Jest tam całe mnóstwo aut na żydowskich blachach, mnóstwo ludzi dojeżdża tak na co dzień do pracy. Jak masz większe obawy to zawieść arafatkę z tyłu, a na przód wrzuć lokalną gazetę oraz portret Arafata i jest gitara. Też śmigaliśmy bez ubezpieczenia.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#5 PostWysłany: 06 Gru 2017 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Jeździliśmy po Palestynie taksówką, ale rzeczywiście aut na izraelskich blachach jest pełno. Z tego co mówił nie można przekraczać takiego znaku. Po głównych drogach nie ma problemu.

Załączniki:
AIMGP1190.jpg
AIMGP1190.jpg [ 141.77 KiB | Obejrzany 5651 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#6 PostWysłany: 12 Lut 2018 20:35 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 20
Właśnie wróciliśmy z Izraela.
Wjeżdżaliśmy na teren Palestyny autem z wypożyczalni - bez problemów:)
Raz - do Jerycha - minęliśmy taką czerwoną tablicę ( a przy okazji - dotyczy ona mieszkańców Izraela), a drugi raz do Betlejem (tutaj przejeżdżaliśmy przez kontrolę graniczną).
Zarówno w Jerychu jak i w Betlejem spędziliśmy kilka godzin, bez żadnych oznak niechęci czy wrogości ze strony Palestyńczyków, mimo że auto na izraelskich blachach,

pozdrawiam
Yennifer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#7 PostWysłany: 23 Lut 2018 18:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Czy ma ktoś namiar na jedną z tych mitycznych wypożyczalni ze Wschodniej Jerozolimy które oficjalnie zezwalają na wjazd do Autonomii Palestyńskiej? Trochę szukałem ale nie mogę znaleźć...

Już kilka osób tu na forum wjechało do Autonomii autem wypożyczonym w Izraelu. Rozumiem że to na zasadzie świadomego łamania warunków umowy o wynajem? Czy orientuje się ktoś jak to wygląda z punktu widzenia umowy / czym to grozi? Czy Izraelskie OC działa na terenie Autonomii?
Chodzi trochę o oszacowanie ryzyka takiej akcji. Jeśli spowoduje wypadek i mam odpowiadać za wszystkie szkody z własnej kieszeni to trochę nieciekawie... Ale jeśli jedyne ryzyko to że sam uszkodzę auto na terenie Autonomii zamiast w Izraelu, to ryzyko było by chyba do zaakceptowania na krótki wjazd.

Rozumiem że żołnierze na checkpointach interesują się tylko naszymi paszportami? A umowy o wynajem (zabraniającej wjazdu do Autonomii) nie sprawdzają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#8 PostWysłany: 23 Lut 2018 19:54 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Wszyscy świadomie łamiemy tam prawo i regulamin wypożyczalni, licząc, iż nic się nie stanie;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#9 PostWysłany: 23 Lut 2018 21:10 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Kilka dni temu jeździliśmy samochodem z izraelskiej wypożyczalni. Do końca nie wiem, gdzie w Jerozolimie była część izraelska gdzie Palestyńska i gdzie obowiązywało ubezpieczenie. Duży dreszcz wieczorem na górze Oliwnej, poobijane samochody bezkompromisowa jazda tubylców. W Betlejem wszystko super, bezproblemowy przejazd przez checkpoint. Następnym razem jeździłbym po Palestynie, mając jednak oczy dookoła głowy. Odpowiedzialność bierze się na siebie i trzeba o tym pamiętać. My wjazdu nie żałujemy wręcz przeciwnie. Szkoda mi Jerycha, którego nie zdążyliśmy zoobaczyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#10 PostWysłany: 23 Lut 2018 22:27 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Oczywiście można bez problemu wjechać autem z wypożyczalni. Należy tylko brać pod uwagę, że za wszelkie zdarzenia na terytorium Autonomii wypożyczalnia nie odpowiada. Nie ma się żadnej pomocy prawnej, żadnej odpowiedzialności. Licho nie śpi. Warto też brać pod uwagę, że nawet, jak do wypadku dojdzie nie z Twojej winy, to i tak zdarza się, że wszyscy lokalsi zeznają odwrotnie, nie mówiąc już o szkodach na osobie. W mojej ocenie lepiej zostawić auto przy checkpont i złapać busa lub taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#11 PostWysłany: 24 Lut 2018 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Wczoraj i kilka dni wcześniej jeździłem po Palestynie autem z wypożyczalni. Generalnie jest cisza i spokój, kierowcy spokojni i normalni.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#12 PostWysłany: 08 Sty 2019 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
To nie jest rozsądne - zachwalanie łamania lokalnego prawa na forum. Btw, w Ramallah i Hebronie praktycznie każdego (!) dnia pojazdy na izraelskich blachach obrywają kamieniami. Nie mówiąc już o potencjalnej awarii/wypadku, kosztach holowania i naprawy. Pomijam już kwestię nomenklatury, gdzie Palestyna to historyczne terytorium, państwo lub autonomia (obejmująca również obecny Izrael); aktualnie mamy Zachodni Brzeg (West Bank) i Strefę Gazy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#13 PostWysłany: 15 Paź 2019 21:08 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 129
Kilometry: 163 661
Izraelskie wypozyczalnie nie daja ubezpieczenia na wyjazd do Autonomii z tego co mozna wyczytac. Czy to rowniez oznacza ze nie mozna takim samochodem przekroczyc granicy?
Co z ubezpieczeniami prywatnymi typu insurance4carhire? Widze tam tylko taka informacje *Note that this excludes driving in: Cuba, Iran, North Korea, the region of Crimea, Sudan and Syria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#14 PostWysłany: 15 Paź 2019 21:50 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Ubezpieczenia prywatne, jak je nazywasz, gwarantują tzw. "excess", czyli różnicę którą oferuje ubezpieczyciel wypożyczalni, a tym co musi pokryć wypożyczający. Nie są to natomiast nigdy polisy ubezpieczeniowe samochodu jako takie i wymogiem jest posiadanie takiego ubezpieczenia.
Skoro, jak piszesz, izraelskie wypożyczalnie nie dają ubezpieczenia na wjazd do Palestyny to znaczy, że "ubezpieczenia prywatne" w zakresie excess również tam nie działają.
Nikt Cię nie zawróci na granicy, jak przeczytasz wątek to zobaczysz, że wiele osób bierze na klatę ryzyko i jedzie. Czy jest to warte, sensowne i chcesz się w to zabawić zależy tylko od Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#15 PostWysłany: 18 Paź 2019 11:22 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
W Betlejem tak na oko 1/3 samochodów miała izraelskie blachy, więc na pewno granicę przekroczyć można, zwłaszcza, że w tamtą stronę nie ma kontroli.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#16 PostWysłany: 18 Paź 2019 11:42 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Akurat jadąc autem przez checkpoint 300 są kontrole w obie strony :)

Natomiast jadąc drogą 60 checkpoint jest tylko w kierunku Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#17 PostWysłany: 10 Sty 2020 15:29 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
A czy mogę jechać samochodem z wypożyczalni z Jerozolimy do Masady drogą nr. 90 z północy na południe wzdłuż Morza Martwego?
Jak wrzucam w google to pokazuje drogę naokoło i dojazd do Masady od południa. jak rozumiem po to, żeby nie przekraczać granicy z autonomią palestyńską...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#18 PostWysłany: 10 Sty 2020 19:00 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Jeśli na myśli drogę do Twierdzy Masada, to dwa tygodnie właśnie tą drogą jechałem (90). Po drodze masz dwa check-pointy, ale nie zatrzymywali a jedynie trzeba było zwolnić. Nie było ustawionych tez po drodze słynnych czerwonych tablic z ostrzeżeniem o zakazie wjazdu dla obywateli Izraela. Moim zdaniem nie ma żadnego problemu z wjazdem samochodem z wypożyczalni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#19 PostWysłany: 10 Sty 2020 20:22 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 8
Aktualnie droga 90 jest zamknięta ze względu na niebezpieczeństwo powodzi dlatego google maps pokazuje Ci objazd dookoła Autonomii.
Wczoraj byłem w Masadzie, chciałem jechać do Jerozolimy przez drogę 90, ale zostałem zawrócony przez służby. Ostatecznie pojechałem tą drogą dookoła Autonomii - dłużej o 1h.
Dziś widzę, że droga 90 jest zamknięta już zaraz za Ein Bokek.

Samochód wypożyczyłem w Dollar w Eilacie (to samo biuro co Thrifty i Hertz) i dość niemiła pani w biurze powiedziała mi, że nie rozumie ciągłych pytań o drogę nr 90 - przecież ona jest pod kontrolą Izraela, więc można nią jechać bez żadnego problemu. Nie wiem jak to wygląda w innych wypozyczalniach.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Autem w Palestynie
#20 PostWysłany: 10 Sty 2020 21:20 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1441
złoty
Droga nr 90, jak również prowadząca z Jerozolimy droga nr 1 NIE przebiega na żadnym odcinku przez teren Autonomii Palestyńskiej i można nią jeździć autem z wypożyczalni z zachowaniem pełnego ubezpieczenia.
Pojawiające się często wątpliwości biorą się z nieporozumienia geograficzno-politycznego. Autonomia Palestyńska nie jest równoznaczna z całym terenem określanym jako Zachodni Brzeg, czyli kontrolowanym do 1967 przez Jordanię. Autonomia obejmuje tylko strefy A (pełna kontrola palestyńska) i B (cywilna kontrola palestyńska, wojskowa izraelska). To właśnie strefy A i B są oznaczone czerwonymi tablicami i nie wolno do nich wjeżdżać autem z wypożyczalni. Strefa A obejmuje głównie duże palestyńskie miasta, w tym Betlejem, Nablus, Jerycho i większą część Hebronu. Drogi nr 1 i 90 biegną przez strefę C, będącą pod pełną kontrolą Izraela.
Inna sprawa, że w razie dużych opadów droga nr 90 jest często zamykana, bo jest mocno narażona na powodzie typu flash floods i właśnie to miało miejsce w ostatnich dniach i chyba też dzisiaj.

To że niektórzy piszą, że wjeżdżali do strefy A i nic się nie stało, jak również, że widzieli tam sporo aut na izraelskich tablicach, nie znaczy, że ten zakaz można tak o zlekceważyć. Na izraelskich tablicach wjeżdżają tam Arabowie z Jerozolimy i z samego Izraela, których zakaz nie dotyczy, albo przynajmniej nie jest w żaden sposób egzekwowany. Turystów też nie dotyczy zakaz administracyjny, tzn. jeżeli tam się wjedzie, to wojsko i policja nic nam nie zrobią. Łamie to jednak zakaz zawarty w umowie z wypożyczalnią, co powoduje utratę jakiegokolwiek ubezpieczenia. Coś się stanie i lądujecie z rachunkiem na kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy. Lepiej Autonomię zwiedzać autobusem albo serwisem (busikiem).


Ostatnio edytowany przez meczko, 11 Sty 2020 02:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group