Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 06 Gru 2017 00:19 

Rejestracja: 06 Gru 2017
Posty: 1
Dzień dobry,

Jestem tu po raz pierwszy. Mam pytanie ponieważ chyba nie do końca rozumiem. Czy lecąc z Warszawy do Sydney przez Beijing mogę wyjść na miasto i je zwiedzić czy muszę coś wyrobić w Polsce?

Proszę o wytłuczenie jak to funkcjonuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#382 PostWysłany: 06 Gru 2017 00:22 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
jesli przesiadka na terenie Chin jest tylko jedna (Pekin), to możesz wyjść na 72h. W Polsce nic nie musisz. W Pekinie udajesz sie najpierw do okienka z wizami tranzytowymi, a potem do kontroli paszportowej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
mussten napisał(a):
A jeśli mam bezpośrednie połączenie bez przesiadek w przypadku przylotu do Chin z Kambodży a powrotu do Wietnamu to też jest to traktowane jako jeden region?


mam identyczną sytuację:

23.12 Ho Chi Minh - Shanghai
26.12 Shanghai - Phnom Penh

łapię się na darmową wizę 144 godziny czy nie ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Odpowiedź padła wczoraj, czego jeszcze oczekujesz?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#385 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Musimy mieć wizy czy nie musimy ?

Jeżeli tak to poproszę o podpowiedź gdzie je najszybciej wyrobić ... wylot z Polski w piątek 15 grudnia już.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Wikipost z góry, 2-3 ostatnie strony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Dwie osoby mi odpisały ale żadna nie wskazała - tak musisz , nie nie musisz ...
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Widzisz i nie grzmisz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
wiesz, złośliwy jesteś ... człowiek w stresie żyje, czasu coraz mniej a Ty zaraz mi od razu odpowiedzieć to bawisz się w forumowego mędrca i zagadkami sypiesz non stop... dzięki za zrozumienie stresowej sytuacji.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 06 Gru 2017 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
gdybym był na Waszym miejscu zabrałbym się za wyrabianie wizy.

Problem jest związany, np. z informacją zamieszczoną na tej stronie: http://www.sh-immigration.gov.cn/listPageEn.aspx?lx=40&id=4414 (podany przez @Zeus link jest dwie strony wcześniej), gdzie napisano m. in.:

"1.Q: Which ports of entry are involved in the policy?

A: A citizen from certain countries can transfer in China via any of the following ports of entry including Shanghai Pudong International Airport, Shanghai Hongqiao International Airport, Shanghai Port International Cruise Terminal, Shanghai Wusongkou International Cruise Terminal, Shanghai Railway Station, Nanjing Lukou International Airport, or Hangzhou Xiaoshan International Airport without a Chinese visa by producing his / her own valid international travel document and onward air / vessel / train ticket to a third country (region) with confirmed date and seat within 144 hours upon arrival, and can stay within the administrative precincts of Shanghai Municipality, Jiangsu Province and Zhejiang Province for 144 hours."

Sęk w tym, jak rozumieć to określenie " third country (region)"? Skoro nie jest to jasne, a Kambodża, Laos, czy Wietnam to niewątpliwie jeden region, to mimo że są to odrębne kraje, zawsze jest ryzyko, że urzędnik imigracyjny (od którego pracodawcy pochodzi powyższa informacja) uweźmie się i stwierdzi, że warunki nie są spełnione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 06 Gru 2017 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Dziękuję za informację.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 06 Gru 2017 14:18 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
-- 06 Gru 2017 13:18 --

RKS na chłopski rozum- przylatujesz Warszawa-Szanghaj , a odlatujesz Szanghaj -Berlin ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 06 Gru 2017 14:19 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Słuchajcie, a skąd Wam się wzięła ta interpretacja regionu jako regionu?

Oczywiście ja się nie znam i nie chcę żeby moje zdanie cokolwiek znaczyło, ale wydaje mi się że "region" w zapisie to a third country (region) dotyczy nie regionu świata jakotakiego, a czegoś co w chińskim prawie określone jest jako Special Administrative Region, czyli po prostu Hong Kongu oraz Makau. A zapis taki jest używany tylko z tego powodu, że wg. Chin HK oraz Makau nie są krajami, a mimo tego liczą się do bezpłatnych wiz.

Więc ja bym akurat uważał że Kambodża - Szanghaj - Wietnam się łapią w widełki bez żadnych kombinacji. Ale stroną właściwą do podania interpretacji będzie raczej ambasada ChRL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 06 Gru 2017 14:42 

No właśnie region, w sensie odrębny region administracyjny - czyli Hongkong chociażby.
Niemniej, ja bym wysłał zapytanie do ambasady, lub ichniejszego MSW.
Góra
 PM off  
      
#395 PostWysłany: 06 Gru 2017 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
samaki9 napisał(a):
-- 06 Gru 2017 13:18 --

RKS na chłopski rozum- przylatujesz Warszawa-Szanghaj , a odlatujesz Szanghaj -Berlin ;)


samaki ja jestem Kambodża - Wietnam iii ten Shanghaj to taki przerywnik... gdzie tu Berlin ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 06 Gru 2017 16:55 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
tropikey napisał(a):
to a third country (region)

Sęk w tym, jak rozumieć to określenie " third country (region)"? Skoro nie jest to jasne, a Kambodża, Laos, czy Wietnam to niewątpliwie jeden region, to mimo że są to odrębne kraje, zawsze jest ryzyko, że urzędnik imigracyjny (od którego pracodawcy pochodzi powyższa informacja) uweźmie się i stwierdzi, że warunki nie są spełnione.


Tutaj bardziej chodzi o to, by opuścić teren Chin, co przy trasie Warszawa-Szanghaj-Kambodża jest spełnione. Dlatego wydaje mi się, że można udać się w podróż bez chińskiej wizy.

To, że to jest ten sam region (Azja?) to logiczne, ale na lecąc na trasie Kraków-Szanghaj-Osaka-Kraków, korzystałem z trasit visa.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 06 Gru 2017 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Tutaj chodzi o wykorzystanie 2x tego samego regionu przy wlocie i wylocie (np. Wietnam-Pekin-Kambodża albo Polska-Pekin-Niemcy) i w takim przypadku trzeba mieć wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#398 PostWysłany: 06 Gru 2017 17:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Aaaaaaaaaaa w tę mańkę, więc tutaj będzie na 99.99% tak jak piszesz @kemot.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 06 Gru 2017 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
tropikey napisał(a):
to a third country (region)

Sęk w tym, jak rozumieć to określenie " third country (region)"? Skoro nie jest to jasne, a Kambodża, Laos, czy Wietnam to niewątpliwie jeden region, to mimo że są to odrębne kraje, zawsze jest ryzyko, że urzędnik imigracyjny (od którego pracodawcy pochodzi powyższa informacja) uweźmie się i stwierdzi, że warunki nie są spełnione.


JIK napisał(a):
lecąc na trasie Kraków-Szanghaj-Osaka-Kraków, korzystałem z trasit visa.


Ja lecę w lutym na trasie WAW-PVG-MNL-KIX-WAW. Do tej pory sądziłem, że jak wylatuję z Szanghaju na Filipiny to nie potrzebuję wizy, bo łapię się z wylotem w 72h, ale jak tak czytam Wasze ostatnie posty to już sam nie wiem, które kraje należą do "trzeciego regionu". Wiem, że jakbym zrobił tak jak @JIK to bez problemu wyleciałbym do Osaki, ale jak dodałem Filipiny do wyjazdu to zaczynam się zastanawiać, czy nie narobiłem sobie tym problemu...;/
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 06 Gru 2017 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Nie potrzebujesz wizy, chodzi tylko o to żeby przylot i wylot z Chin nie był do tego samego regionu, natomiast jednym z tych dwóch różnych regionów niezbędnych do uzyskania bezwizowego wjazdu może być Azja (nawet Hong Kong, Tajwan, itp.).
Góra
 Profil Relacje PM off
GeoTrip lubi ten post.
GeoTrip uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group