Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Lis 2017 00:53 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Planuję rodzinną podróż po Chinach na sierpień 2018 roku . Dwójka dorosłych i trójka dzieci (15, i dwójka 8-latek)

1. Przylot do Szanghaju siedzimy tutaj kilka dni (5-7 dni).
2. Przejazd koleją do Pekinu, ponownie pobyt kilka dni (5-7 dni)
3. Powrót na dwa dni do Pekinu
4. Przelot lub też przejazd do Kantonu i okolic (6-9 dni)

Może coś jeszcze? Aa może inaczej? Zależy mi żeby pobyć w trzech największych metropoliach Chin (a może to nienajlepszy pomysł?).

Zależy mi też na atrakcjach dla dzieci. Fajnie by było jakby ta podróż została im na kilka lat w pamięci ;)

W sumie planujemy pobyt na 30 dni - cały sierpień.

Mam kilka pytań do Was:
1. Skąd w Europie najlepiej wylecieć. Wyszukiwarki pokazują że Warszawa jest dobrą opcją.
2. Czy jest już teraz sens kupować bilety lotnicze, czy może warto poczekać na jakieś promocje w między czasie?
3. Dzieciom paszporty się pokończyły mi się kończy w Styczniu 2018 roku.
4. Czy można zamówić teraz bilety lotnicze bez paszportów teraz.
5. Kiedy najpóźniej należy zapłacić za bilety lotnicze (koszt to ~10-12k PLN w dwie strony na teraz - tak mówi google flight).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 29 Lis 2017 01:40 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Odradzam ten kierunek z rodziną. Ale jeśli się uparłeś to:
Ceny lotów: ja bym przeznaczył max. 1600zł za loty do Chin, najlepiej Pekin-Shanghaj
Pamiętaj o wizie dla wszystkich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Lis 2017 08:42 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Mozesz wyjasnic dlaczego odradzadz z rodziną?

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Lis 2017 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
podr00znik napisał(a):
5. Kiedy najpóźniej należy zapłacić za bilety lotnicze (koszt to ~10-12k PLN w dwie strony na teraz - tak mówi google flight).


W momencie kupna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Lis 2017 09:28 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Nie jestem ekspertem od Chin, ale swego czasu przeszedłem pieszo 27 km w jeden dzień po Pekinie. Słabo to widzę, pod kątem dzieci. W ogóle to sam się zastanów, czy twoje dzieci lubią "zwiedzanie miasta i tzw zabytków", bo może się okazać, że taki wyjazd zapamiętają, ale zupełnie inaczej, niż ty sobie to wyobrażasz ;-) Generalnie łażenie po Pekinie to nie jest miejsce, w którym dzieci będą odbierały jako atrakcyjne. Do tego smog (z którym Chińczycy walczą, ale jeszcze to im trochę zabierze) może być w stolicy potworny, a widoczność słaba. Muszę też przyznać, że miesiąc to jest imponująca (logistycznie dla rodziny) ilość czasu... pod kątem ubrań itd. chyba że już macie takie doświadczenia:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lis 2017 10:13 

podr00znik napisał(a):
2. Przejazd koleją do Pekinu, ponownie pobyt kilka dni (5-7 dni)
3. Powrót na dwa dni do Pekinu

Będziesz wracać z Pekinu, do Pekinu? ;)

Cytuj:
1. Skąd w Europie najlepiej wylecieć. Wyszukiwarki pokazują że Warszawa jest dobrą opcją.
2. Czy jest już teraz sens kupować bilety lotnicze, czy może warto poczekać na jakieś promocje w między czasie?
3. Dzieciom paszporty się pokończyły mi się kończy w Styczniu 2018 roku.
4. Czy można zamówić teraz bilety lotnicze bez paszportów teraz.
5. Kiedy najpóźniej należy zapłacić za bilety lotnicze (koszt to ~10-12k PLN w dwie strony na teraz - tak mówi google flight).

1 - Wyleć z miejsca do którego możesz dojechać i skąd masz tanie połączenia ;) Sprawdź też ceny z tych lotnisk - Budapeszt, Lwów, Berlin, Praga,
2 - Kupuj wtedy, gdy uznasz, że cena jest odpowiednia. Zawsze można trafić na jakieś promo. Początkiem roku coś zwykle rzucają,
3 - Paszporty to podstawa,
4 - Zależy od miejsca gdzie kupisz,
5 - Przy zakupie.

Nie wiem, co chcecie zobaczyć i zwiedzić, ale słabo wygląda ten plan - zwłaszcza z trójką dzieci. Takie skakanie bez celu, a w dodatku w sierpniu - czyli ciepło, parno, smog, itp... Oczywiście wizy będą konieczne.

Nie wiem jak bardzo jesteście nastawieni na te trzy metropolie, ale może rozważcie jeszcze coś innego? Może Hongkong + Macau, lub Seul - w obu miastach są parki rozrywki, no i przy odpowiedniej kombinacji lotów, można by zaliczyć Pekin i/lub PVG bez konieczności zakupu wiz.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lis 2017 10:16 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
elwirka napisał(a):
podr00znik napisał(a):
5. Kiedy najpóźniej należy zapłacić za bilety lotnicze (koszt to ~10-12k PLN w dwie strony na teraz - tak mówi google flight).


W momencie kupna.
Źle zadałem pytanie. Czy przy rezerwacji biletu teraz czy muszę odrazu płacić. Jeżeli mogę zapłacić później to kiedy jest ten ostatni moment.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lis 2017 10:24 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Anonymous napisał(a):
podr00znik napisał(a):
2. Przejazd koleją do Pekinu, ponownie pobyt kilka dni (5-7 dni)
3. Powrót na dwa dni do Pekinu

Będziesz wracać z Pekinu, do Pekinu? ;)

Cytuj:
1. Skąd w Europie najlepiej wylecieć. Wyszukiwarki pokazują że Warszawa jest dobrą opcją.
2. Czy jest już teraz sens kupować bilety lotnicze, czy może warto poczekać na jakieś promocje w między czasie?
3. Dzieciom paszporty się pokończyły mi się kończy w Styczniu 2018 roku.
4. Czy można zamówić teraz bilety lotnicze bez paszportów teraz.
5. Kiedy najpóźniej należy zapłacić za bilety lotnicze (koszt to ~10-12k PLN w dwie strony na teraz - tak mówi google flight).

1 - Wyleć z miejsca do którego możesz dojechać i skąd masz tanie połączenia ;) Sprawdź też ceny z tych lotnisk - Budapeszt, Lwów, Berlin, Praga,
2 - Kupuj wtedy, gdy uznasz, że cena jest odpowiednia. Zawsze można trafić na jakieś promo. Początkiem roku coś zwykle rzucają,
3 - Paszporty to podstawa,
4 - Zależy od miejsca gdzie kupisz,
5 - Przy zakupie.

Nie wiem, co chcecie zobaczyć i zwiedzić, ale słabo wygląda ten plan - zwłaszcza z trójką dzieci. Takie skakanie bez celu, a w dodatku w sierpniu - czyli ciepło, parno, smog, itp... Oczywiście wizy będą konieczne.

Nie wiem jak bardzo jesteście nastawieni na te trzy metropolie, ale może rozważcie jeszcze coś innego? Może Hongkong + Macau, lub Seul - w obu miastach są parki rozrywki, no i przy odpowiedniej kombinacji lotów, można by zaliczyć Pekin i/lub PVG bez konieczności zakupu wiz.
Punkt 3 powinno być powrót do Szanghaju :) Jak macie lepsze propozycje planu podrozy to chętnie przeczytam. Te trzy metropoliie to nie jest jakiś mus. Napewno Chiny i napewno sierpień 2018, reszta elastyczna jak guma z wulkanizacji. Więcej napiszę wieczorem.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lis 2017 10:26 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Możliwość odroczonej płatności za bilet zależy od zapisu w taryfie, jednak taką możliwość mają tylko biura sprzedające bilet, a nie Kowalski. Co najwyżej (tam gdzie to jest możliwe) przy zapłacie przelewem masz określony czas, zwykle nie więcej niż doba, by pieniądze się pojawiły na koncie sprzedawcy. Zdarza się, że zapis taryfowy pozwala na trzymanie rezerwacji przez 3 doby, po tym czasie brak płatności oznacza automatyczne skasowanie biletów. Reasumując, musisz zapłacić natychmiast podczas zakupu biletów albo, (mało gdzie) wykonać niezwłoczny przelew pieniędzy. p.s. jeśli pytasz o takie rzeczy to mam wrażenie, że chcesz się wybrać w ogóle pierwszy raz za granicę.... na miesiąc, z dziećmi, do Chin.... hmmm :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Lis 2017 10:52 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
man4business napisał(a):
Możliwość odroczonej płatności za bilet zależy od zapisu w taryfie, jednak taką możliwość mają tylko biura sprzedające bilet, a nie Kowalski. Co najwyżej (tam gdzie to jest możliwe) przy zapłacie przelewem masz określony czas, zwykle nie więcej niż doba, by pieniądze się pojawiły na koncie sprzedawcy. Zdarza się, że zapis taryfowy pozwala na trzymanie rezerwacji przez 3 doby, po tym czasie brak płatności oznacza automatyczne skasowanie biletów. Reasumując, musisz zapłacić natychmiast podczas zakupu biletów albo, (mało gdzie) wykonać niezwłoczny przelew pieniędzy. p.s. jeśli pytasz o takie rzeczy to mam wrażenie, że chcesz się wybrać w ogóle pierwszy raz za granicę.... na miesiąc, z dziećmi, do Chin.... hmmm :shock:
Trochę świata zwiedziliśmy. Pierwszy raz tak daleko i tak długo z półrocznym wyprzedzeniem zakup biletów lotniczych. Nie znam wogole Azji nigdy tam nie byłem. Stąd też moje pytania i wątpliwości.

Dzięki za troskę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lis 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
podr00znik napisał(a):
2. Czy jest już teraz sens kupować bilety lotnicze, czy może warto poczekać na jakieś promocje w między czasie?

Jeśli chcesz lecieć z Warszawy to prawdopodobna jest promocja LOT w styczniu 2018. W 2017 loty bezpośrednie Warszawa-Pekin były w cenie 2000zł za osobę na dowolne terminy przez cały rok 2017.
Góra
 Profil Relacje PM off
podr00znik uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Lis 2017 11:30 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Cicha_Woda napisał(a):
podr00znik napisał(a):
2. Czy jest już teraz sens kupować bilety lotnicze, czy może warto poczekać na jakieś promocje w między czasie?

Jeśli chcesz lecieć z Warszawy to prawdopodobna jest promocja LOT w styczniu 2018. W 2017 loty bezpośrednie Warszawa-Pekin były w cenie 2000zł za osobę na dowolne terminy przez cały rok 2017.
Poczekam więc do stycznia. Dzięki za podpowiedź.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Lis 2017 11:33 

podr00znik napisał(a):
Punkt 3 powinno być powrót do Szanghaju :)

To tym bardziej ten plan jest słaby, bo będziesz jeździł tam i z powrotem - tylko po co?
PVG już na 5-7 dni to wystarczająco dużo - no chyba, że bardzo lubicie włóczyć się po miastach (ja akurat lubię).

No i może zacznij od przemyślenia długości podróży - 30 dni włóczenia się po Azji, z trójką dzieci, z 2-3 walizkami (w plecaki to się raczej na miesiąc nie spakujecie), w sierpniu, raczej nie będzie przeżyciem wartym pamięci.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Lis 2017 11:44 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 21
Anonymous napisał(a):
podr00znik napisał(a):
Punkt 3 powinno być powrót do Szanghaju :)

To tym bardziej ten plan jest słaby, bo będziesz jeździł tam i z powrotem - tylko po co?


Ja bym powiedział że to zręby planu. Po to tu jestem, chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych obiezyswiatow jak się przygotować do tej Azji. Co do dzieci. Naprawdę dają radę nie jedno już przeżyły w podróży. Czytam w wątkach że warto zrobić trójkąt Pekin Szanghaj Xian Pekin. Tutaj w wątku proponujecie też okolice Kantonu. Czyli co? Nie ma sensu skakać po całych Chinach? Albo północ albo południe.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Lis 2017 11:51 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Byłem w Chinach z dziećmi 3 razy i nie żałujemy.

Co do biletów. Przy tym kierunku dobre ceny są często z WAW. Normalnie powinno bez problemu dać się kupić za 1600zł/os. , ale w wakacje zazwyczaj jest drożej. Ja na razie wstrzymałbym się - jeszcze sporo czasu. Tak jak Ci radzą kup Open Jaw, czyli np WAW-PEK SHA-WAW, oszczędzisz czas i pieniądze.

A teraz po kolei o miejscach, które podobały się dzieciom. Nie napisałeś w jakim wieku . Napisałeś, opisane miejsca pod kątem ośmiolatków są jak najbardziej (mój syn ma 7)

Pekin
- mur - jeśli pogoda byłaby ładna można wybrać się na dziką część nawet z noclegiem na murze ; ja byłem jesienią więc odpadało ; jeśli będziecie w Badaling weź kolejkę - dzieciom się podoba
- zakazane miasto ; potraktuj je jak wielki park rozrywki - jeśli wyjdziecie poza główne alejki nie ma tak dużo ludzi i można chować , odkrywać i bawić się cały dzień ; przyszykuj się na liczne kontakty ; wspólne sesje foto itd. ; obok jest świetny park beihai
- temple of heaven - jest rewelacyjny park, skałki kosmiczne - dzieci będą biegać cały dzień
-byliśmy dzień w shijincośtam amusement park ; moin zdaniem nie warto, marna kopia dinseyowskich parków, drogo (płaci się i to nie mało za każdą atrakcję), ale dzieciom bardzo się podobało
- w hutongach biegające białe dzieci wprowadzają sporo zamieszania i zabawnych scen
- zoo jest zaniedbane, ale są pandy - dzieciom się podobało

Szanghaj
- popływaj promami z dziećmi , są prawie za darmo, a wieczorne scenerie + bajkowe reklamówki na wieżowacach robią na dzieciach olbrzymie wrażenie; spacery po Bundzie też robią na dzieciakach wielkie wrażenie - przygotuj się na sesje fotograficzne podobne do tych w zakazanym mieście
- disneyland w Szanghaju jest najtańszy na świecie i olbrzymi
- wjedź na którąś z wież/budynków - my akurat nie byliśmy (jakoś czasu zabrakło, ale przerabialiśmy to w innych miejscach)
- akwarium jest fajne , ale widzieliśmy lepsze (np. Lizbona, Osaka ...) , my lubimy i odwiedziliśmy ich wiele
- w yu garden spędziliśmy z 5-6 godzin ; planowałem dwie ...
- warto wybrać się do suzhou village

W Kantonie z dziećmi nie byłem. Byłem sam i mnie nie zachwycił. IMHO można odpuścić.

No i jedzenie w chinach z dziećmi to zabawa ; my lubimy bawić się w losowanie kilku potraw; wybieraj rodzinne małe knajpki. Night markets z egzotycznym jedzeniem też są super :)


Ogólnie bez problemu w każdym z tych miejsc i okolicach spokojnie można spędzić tydzień i się nie nudzić z dziećmi. Jeśli macie miesiąc to dołożyłbym do tego jakieś miejsce na chill out z plażami, wodą i spokojniejszym życiem (ew. góry jak wolicie). Nie byłem w żadnym takim miejscu w Chinach , więc nic nie polecę. Ale jak będą rozsądne bilety (z Szanghaju) możecie gdzieś skoczyć samolotem ...


Ostatnio edytowany przez jasiub 29 Lis 2017 11:56, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 29 Lis 2017 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Specem od Chin nie jestem, ale mając za sobą kilkanaście lat jeżdżenia z córką pochwalam pomysł, by nie tłuc się z miejsca na miejsce, tylko wybrać sobie powiedzmy jedną bazę na tydzień i z tej bazy robić krótkie wypady.
Pozostaje jednak pytanie, gdzie te bazy w Waszym wypadku zorganizować? Dzieci są w takim wieku, że mogą mieć nieco różne zainteresowania, więc trzeba to jakoś wypośrodkować.
Co do Pekinu nie wypowiadam się, bo nie byłem, ale sądząc po różnych relacjach, w samym mieście i "okolicach" będzie co robić przez ok. tydzień.
Z Szanghaju wróciłem na początku tego miesiąca, więc mam świeże wrażenia. Na pewno tydzień to za długo, gdybyście mieli spędzić ten czas wyłącznie w samym mieście. Jest tam sporo rzeczy do zobaczenia, ale ogarnięcie tych najważniejszych, nawet z gromadką dzieci, to powiedzmy 4 dni (na luzie, bo mając 30 dni na cały wyjazd nigdzie się Wam nie śpieszy :D ). Zobaczycie sobie Bund za dnia i wieczorem, może pojedziecie na piętro widokowe najwyższego wieżowca w mieście, pochodzicie w okolicy Yu Yu Garden, skoczycie do pagody Longhua i sąsiedniego klasztoru (przy okazji można zobaczyć park z monumentem ku czci poległych tam "bohaterów komunistycznych"), poszwędacie się wieczorkiem w okolicy Shouning Road z różnymi lokalnymi jadłodajniami, no i pewnie zaliczycie Disneyland. Oczywiście, to nie jest pełna lista (może np. będziecie chcieli wybrać się do wielkiego centrum z fake'ami przy stacji metro przy muzeum nauki, ale odradzam - strata czasu), ale Szanghaj nie powala jakąś niezliczoną liczbą atrakcji. Możecie jednak spróbować połączyć to miasto z pobytem w którymś z satelitarnych miast "wodnych" (kanały, jeziora), np. Souzhou, albo trochę dalej - w góry (na forum są informacje i o tym i o tym). Jedno, co mi tu trochę nie gra, to pora roku. Ponoć w sierpniu w Szanghaju może być nieznośnie gorąco i wilgotno.
Rozważcie też Chengdu i tamtejsze centrum opieki nad pandami (nie byłem, ale KLM miewa w tym kierunku fajne ceny na wyloty z Polski). W sąsiedztwie też pewnie coś się znajdzie.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
podr00znik uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 29 Lis 2017 11:59 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
ja może nie doceniłam tego miasta, ale Kanton to bym sobie odpuściła i albo się skupiła na wschodniej części albo kupiła open jaw z przylotem do Pekinu i odlotem z Hong Kongu na przykład, żeby nie jeździć w kółko. Bilet będzie pewnie trochę droższy ale oszczędzasz czas i bilet wewnętrzny. Na dzieciach się nie znam więc tu nie pomogę ;) ale chyba każdy rodzic wie najlepiej co jego pociechy lubią i ile mogą znieść. W takich Chinach jest bardzo dużo nowych bodźców szczególnie jeśli to pierwszy raz w Azji, nudno im raczej nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Lis 2017 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Też byłem miesiąc z dzieckiem.
Potwierdzam oceanarium w Szanghaju - i podróż wieczornym stateczkiem;
Pomyślcie nad nocnymi przejazdami pociągiem - wyśpicie się i przemieścicie zarazem a to duży kraj.
Jest też Xian z terakotową armią (np. nocnym z Pekinu) i puszczaniem latawców na głównym placu (dziesiątki osób to robiło jak byłem) - i dalej pandy w Chengdu (te w zaniedbanym Zoo przytłaczają) - w miesiąc można to połączyć z grotami Longmen i klasztorem Shaolin (jak ktoś lubi).
Pod Szanghajem warto odwiedzić jakieś miasto z ogrodami np. Suzhou i jedno z wodnych miasteczek np. Tongli.
Potwierdzam Disneyland w HKG - jest tańszy ale też mniejszy - super na jeden cały dzień - chociaż ja osobiście nie zapuszczałem się podczas pierwszej wizyty tak na południe. Ale gdybyś był to można pooglądać bezpłatnie HKG z tarasu w Two International Finance Centre i koniecznie nocą z Victorii.
pozdrawiam

Jak pisał tropikey: w sąsiedztwie Chengdu znajdzie się np. wielki Budda w Leshan :)
Generalnie uważam, że trójkąt Szanghaj-Pekin-Xian (ewentualnie Chengdu) - Szanghaj jak na miesiąc wystarczy - tym bardziej, ze jest dobrze skomunikowany koleją. Osobiście na południe się nie zapędzałem - odwiedziłem podczas następnej wizyty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
podr00znik uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Gru 2017 01:43 

Rejestracja: 19 Lis 2012
Posty: 1
Ogólnie ze wszystkich rzeczy które udało nam się zwiedzić w Chinach to jednak mur Chiński robi największe wrażenie.
Warto ogólnie przy wycieczce do Chin zaopatrzyć się w maseczki antysmogowe. Byliśmy w okresie jesiennym i to co się tam dzieje to jakiś horror. Mówią że w Polsce jest smog?
Niech wybiorą się do Chin :P Ogólnie odnośnie smogu to czym jest smog można tutaj poczytać.
Podobno latem jest dużo lepiej bo wiatr jest większy i tą chmurę smrodu przewiewa ale to co się dzieje w Pekinie to masakra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Gru 2017 02:34 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
Nie wiem jak wyglda z dziecmi w Chinach Mainlandowych (bo nigdy nie byłem), a po obserwacjach z Hong-Kongu i Singapuru, to proruszajac się po centrach miast istotnie zwiększycie widoczość dzieci w przestrzeni publicznej:) Na szczęście wasze dzieci są już duże, bo właściwie nie ma żadnej infrastruktury dla wózków. Na jasnowłose, niebieskookie dzieciaczki o jasnej karnacji Chińczycy reagują bardzo uczuciowo i nawet byliby skłonni nie brać opłat za żłobek (oszczędność koło 1000 dolarów), tylko żeby umieścić dziecko u nich.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group