Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 01 Lis 2017 03:22 

Dalej nie :-P
Góra
 PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#362 PostWysłany: 08 Lis 2017 09:07 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 6
Witam i pozdrawiam Wszystkich,
pierwszy raz piszę na forum,z którego wielokrotnie z sukcesami korzystałem.Mam pytanie.
W podróży dookoła świata przylatuję do HKG skąd wypływam na 2-tygodniowy rejs i wracam do Hongkongu.Z HKG lecę do
PVG /lub SHA -tego jeszcze nie wiem/,a następnie wylatuję z PVG lub SHA /też jeszcze nie wiem z którego lotniska/do Warszawy.Czy w takiej konfiguracji lotów mogę skorzystać ze 144 godzinnego bezwizowego tranzytu Szaghaju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 08 Lis 2017 09:20 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
Tak. Wiza 144h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 08 Lis 2017 09:20 

Tak, możesz.
Góra
 PM off  
      
#365 PostWysłany: 08 Lis 2017 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Info dla wszystkich przylatujacych do PVG. Stanowiska do free visa są na końcu, tam gdzie nie ma kolejek. Poza tym trzeba wypełnić niebieską kartkę którą daje tez oficer straży granicznej. Bez sensu jest wypełniać żółtą kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 28 Lis 2017 08:42 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Coś na temat wizy tranzytowej w Szanghaju dodam i ja. Leciałem ze znanej okazji Finnair na trasie KRK-WAW-HEL-PVG + KIX-HEL-KRK.
W Krakowie otrzymałem tylko bilety na loty KRK-WAW i musiałem w WAW podejść po bilety na dalszą podróż. Pan który nas obsługiwał, nie miał pojęcia o tak długim tranzycie, nakierowałem go na stronę (nie chodzi tutaj o stronę chińskiej ambasady) i się uda. Sprawdził tylko rezerwację biletów z datą opuszczenia Chin i wio. Przy boardingu w HEL pani tylko zaznaczyła sobie coś, że mamy trasint visa i to wszystko.

Ciekawie zaczęło się robić już w samych Chinach przy okienku. Oficer zaczął dopytywać się o inne paszporty (mając nasze w ręce), jak się okazało (podczas zakupów biletów, podałem byle jakie numery paszportów), a prawdziwe podałem przy odprawie na lotnisku i myślałem, że tam wszystko zostanie zmienione.

Oficer w okienku chciał od nas paszporty z podanymi numerami przy rezerwacji biletów, wytłumaczyłem mu sytuację i w końcu nas puścił. Trochę strachu było, ale ważne że skończyło się dobrze. Piszę to tylko by mieś świadomość, że jak ktoś podał inne numery paszportów podczas zakupu biletów, a podróżuje z innymi to może go spotkać to samo.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tomaszl75 lubi ten post.
tomaszl75 uważa post za pomocny.
 
      
#367 PostWysłany: 28 Lis 2017 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Ogólnie kontrola paszportowa na granicy w Chinach to zdecydowanie inny poziom niż jesteśmy przyzwyczajeni , my czekaliśmy ostatnio w Pekinie ponad 4 h po wizę tranzytową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 28 Lis 2017 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
My spotkaliśmy się z ciekawą sytuacją na lotnisku w Szanghaju. Z Dohy leciało sporo Polaków, w tym jedni którzy mieli przesiadkę w Dosze ponad 26 godzin. Wyszli oczywiście na miasto itd, okazało się, że nie chcieli ich wpuścić na pokład z biletem do Singapuru bo niby nie ważna wiza wtedy itd (do końca nie potrafiłem zrozumieć dlaczego). W każdym razie ostatecznie museli w Doha kupić bilety Air Asia do Kuala Lumpur (1800 zł) dopiero wtedy ich wpuszczono. Choć w ogóle nie miało to najmniejszego sensu. Także trzeba uważać z tematem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 28 Lis 2017 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Moje doświadczenia z TWOV są mieszane. W jedną stronę po przylocie do PVG z DOH poszło wręcz błyskawicznie, bo byliśmy drudzy w kolejce do okienka. Przy drugim przylocie do PVG z HKG ciągnęło się znacznie dłużej, mimo że ogonek nie był jakiś imponujący (ok. 10 osób przed nami). Mam wręcz wrażenie, że monstrualna kolejka do okienek "wizowych" poruszała się szybciej. Do tego, nadzór miała w tym wypadku pani oficer, która budziła we mnie dziwny lęk. Świetnie mówiła po angielsku (edukacja w USA?) i niby była uprzejma, ale podejrzewam, że to była tylko taka maska, pod którą krył się raczej nieprzystępny urzędnik, który tylko czeka na pasażera, którego można podręczyć. Wszystkich bacznie obserwowała, jakby chciała prześwietlić nasze umysły. Gdybyście ją widzieli, na pewno wiedzielibyście, co mam na myśli ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 28 Lis 2017 15:42 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
JIK napisał(a):
Ciekawie zaczęło się robić już w samych Chinach przy okienku. Oficer zaczął dopytywać się o inne paszporty (mając nasze w ręce), jak się okazało (podczas zakupów biletów, podałem byle jakie numery paszportów), a prawdziwe podałem przy odprawie na lotnisku i myślałem, że tam wszystko zostanie zmienione.

Oficer w okienku chciał od nas paszporty z podanymi numerami przy rezerwacji biletów, wytłumaczyłem mu sytuację i w końcu nas puścił. Trochę strachu było, ale ważne że skończyło się dobrze. Piszę to tylko by mieś świadomość, że jak ktoś podał inne numery paszportów podczas zakupu biletów, a podróżuje z innymi to może go spotkać to samo.

Chyba trafiłeś na wdrożone przez Polskę prawo UE - rejestrację podróży każdego pasażera. Teraz nr paszportu jest bardzo ważny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 01 Gru 2017 23:29 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Jak wyglada sprawa przy tranzytach w Chinach bez wychodzenia na lotnisko?
Jest trasa Phnom Peh-Wientian-Szanghaj-(przesiadka w Nanning)-Phnom Peh
Jeżeli nie wychodzę z lotniska w Nanning to nie jest potrzebna wiza? W Szanghaju bedzie wykorzystana ten pobyt 144h.

Edit:
dodam że do Szanghaju jest przylot 23.12. a wylot 26.12 a przesiadka w Nanning to niecałe 4 godziny
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 01 Gru 2017 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
W Szanghaju nie dostaniesz 144-godzinnego tranzytu bez wizy, bo dalszy lot masz z lądowaniem w Chinach, a to wyklucza uzyskanie ww. tranzytu.
Co więcej, gdyby nawet nie to miedzylądowanie w Nanning, to i tak TWOV by nie było, bo przylot do Chin i wylot z Chin są z/do tego samego kraju, a muszą być różne regiony.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 01 Gru 2017 23:57 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
@tropikey przylot do Chin jest z Laosu, a wylot jest do Kambodży więc ten warunek jest spełniony i wizę dostaje na 144h tylko co w tym przypadku z tym tranzytem w Nanning. Nie zamierzam opuszczać lotniska
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 02 Gru 2017 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Laos i Kambodża to ten sam region więc odpada i to jest pierwsza skucha, a druga to wspomniane międzylądowanie w Chinach także nie masz najmniejszej szansy na otrzymanie bezpłątnej 144h wizy w Szanghaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 02 Gru 2017 00:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
przesiadka w innym mieście w Chinach (nawet bez wychodzenia z lotniska) wyklucza bezwizowy tranzyt w PVG - musisz mieć standardową wizę


Ostatnio edytowany przez marek2011, 02 Gru 2017 00:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 02 Gru 2017 00:05 

mussten napisał(a):
Jak wyglada sprawa przy tranzytach w Chinach bez wychodzenia na lotnisko?
Jest trasa Phnom Peh-Wientian-Szanghaj-(przesiadka w Nanning)-Phnom Peh
Jeżeli nie wychodzę z lotniska w Nanning to nie jest potrzebna wiza? W Szanghaju bedzie wykorzystana ten pobyt 144h.

Edit:
dodam że do Szanghaju jest przylot 23.12. a wylot 26.12 a przesiadka w Nanning to niecałe 4 godziny
Wygląda tak, że nie łapiesz się nawet na 144h tranzyt w Szanghaju. Musisz mieć wizę.
Góra
 PM off  
      
#377 PostWysłany: 02 Gru 2017 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Tak, przepraszam, faktycznie kraje różne, choć nadal nie byłbym tego pewien, bo coś mi świta, że muszą być różne regiony na obu kierunkach, a Laos i Kambodża są pewnie traktowane jako jeden region.
Poza tym, główny problem to ten Nanning. Tu jestem na 99% pewien, że tranzyt bez wizy w Szanghaju nie jest możliwy, jeśli lot z Szanghaju do innego kraju jest z miedzylądowaniem w Chinach, nawet jeśli pasażer nie ma zamiaru opuszczać lotniska.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 02 Gru 2017 00:18 

Odnośnie 144h pobytu:
Cytuj:
Your inbound and outbound flights must not transit through any other Chinese airports on their way to/from one of the above airports

Tranzyt w Nanning, niestety to uniemożliwia.
Góra
 PM off  
      
#379 PostWysłany: 05 Gru 2017 17:39 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
A jeśli mam bezpośrednie połączenie bez przesiadek w przypadku przylotu do Chin z Kambodży a powrotu do Wietnamu to też jest to traktowane jako jeden region?
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 05 Gru 2017 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
tak
Góra
 Profil Relacje PM off
mussten lubi ten post.
mussten uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group